MUDr. nás uvrtala do očkování hexa+prevenar, máme reakce

hanule05
23. zář 2010

ahoj,

je mi jasný, že těhle témat je tu asi milion, přesto by mě zajímalo, jak to bylo s očkováním a následnou reakcí u vás.

Naše doktorka nás přesvědčila ať necháme malou naočkovat společně Prevenarem 13 (myslím, že je to 13) s Hexou, že na to nejsou žádné reakce a že to děti zvládají bez problémů. Moc se nám do toho nechtělo, starší dcerku jsme neočkovali a je v pohodě. Ale mudra nám tvrdila, že ať mladší naočkujeme, že starší bude nosit ze školky samý bacily (což chápu, to jí neberu) a že bude mladší od ní chytne a že to u ní bude horší, atd. atd.
No a tak jsme ji naočkovali, první očkování bylo před měsícem - a reakce byla. V noci ukrutný řev, horečky poté asi dva dny, neklidná, plačtivá byla asi týden. Včera jsme naočkovali znovu, opět horečky (kolem 39 st.), tak volám mudře, že máme horečky a ona na to, no vy jste nějaký atypičtí, že se ještě se žádnýma reakcema co tohle očkuje nesetkala. Zítra máme přijet, pokud budou stále horečky.

Tak jak je to u vás, jste taky atypičtí 😕 ?

sunysara
24. zář 2010

ahojky, tak my jsme měli prevenar i hexu dohromady a ani jednou jsme nemeli žádné reakce.
je to prý vyjimka ale víš jak stát se může. každé dítko reaguje jinak.

bufina
24. zář 2010

@hanule05 Tak to bych se možná rozmýšlela i nad změnou doktorky.... Když se podíváš na www.prevenar13.cz, tak tam jsou uvedené možné reakce na očkování, jak se můžou projevit. To je ta doktorka asi trochu "hloupá", když tvrdí, že reakce nebudou žádný...

hanule05
autor
24. zář 2010

ahoj, tak po ránu celkem klid, malá už horečku nemá, tak snad to vydrží. Akorát má pořád ty velké otoky na obou stehýnkách a tam kde píchli prevenar, to má navíc celý zarudlý. A taky se mi dneska zdá nějaká apatycká, anebo z toho už blbnu 😅

bufina
24. zář 2010

Teď mně taky napadlo, na těch stránkách píšou že to pojišťovna hradí pokud je očkování zahájeno mezi 3-5 měsícem. Jenže my v devíti zatím ani nemáme první hexu, protože se doktorce nezdálo ramínko po očkování TBC, tak nevíte jestli to pojišťovna proplatí i v tomhle případě?

hanule05
autor
24. zář 2010

@bufina tak jak tak koukám na ty stránky, cos napsala, tak z fyziologických reakcí jsme měly všechny, kromě zvracení, to snad už nepřijde.

S doktorkou jsme jinak spokojení, akorát je taková jako "já jsem pánbůh, co řeknu platí a nikdo jiný nemá pravdu".
Asi ji dám odkaz na ty stránky o prevenaru 😉

medvik
24. zář 2010

zřejmě se paní doktorka špatně vyjádřila, chtěla tím říct to, že se zatím u ostatních dětí vedl.účinky neprojevily a tak myslí, že u vás to taky tak bude 😉 Občas člověk něco řekne a druhý se toho křečovitě chytí.
A je na každém lékaři, zda bude hexavakcínu očkovat současně nebo zvlášť, možné je obojí. Šetrnější z hlediska zátěže dítěte cizorodou látkou je určitě odděleně, na druhou stranu chápu, že to někdo očkuje dohromady, ušetří dítě tří návštěv s dalším bodnutím.
@hanule05 a o těch otocích a zarudnutí paní doktorce řekni, v takovém případě by bylo lepší, kdyby další očkování odložila.

medvik
24. zář 2010

A buďte za očkování rádi, už jsem viděla spousty dětí s ošklivými pneumoniemi, několik s meningitidou a co teprve ta kvanta těch chudáčků s opakovanými záněty středního ucha, které jsou většinou pneumokokového původu.

bufina
24. zář 2010

@hanule05 No třeba vychází z toho že spousta dětí žádný reakce nemá..... Ale zas je hloupost všem tvrdit že reakce nebudou. Naša malá měla teda jen hexu a pak očkování na spalničky a nikdy taky žádnou reakci neměla. Ale doktorka mně vžy poučila jak ty reakce můžou vypada a co mám kdyžtak dělat. To se mně zdá lepší, než kdyby mně tvrdila že nic nebude a pak bych měla doma hysterický dítě v horečkách...

medvik
24. zář 2010

@bufina neboj se, v tomhle případě to pojišťovna proplatí 😉

bufina
24. zář 2010

@medvik Tak to su ráda. Sice z toho namám moc velkou radost, ale na druhou stranu vím že pro něho dělám něco dobrýho. Ještě mně doktorka říkala že můžu děti nechat naočkovat třeba proti neštovicím, ale to mně přijde dost zbytečný. Není to nijak vážná nemoc a nechcu do nich nechat napíchat kde co.

slunicko76
24. zář 2010

@medvik souhladim!

medvik
24. zář 2010

@bufina já třeba malou očkovat nenechám, nechávám ji jen proti těm závažným věcem, taky abych do ní nehrnula kdeco🙂 A to očk.proti neštovicím se vždycky dávalo hlavně imunitně oslabeným dětem, u kterých virus neštovic dokáže udělat pěknou paseku a myslím, že zdravým bych to nedávala. Ale zase je dobré, že vám paní doktorka řekla, co za očkovací možnosti jsou.
Nejlepší je dítě vzít a šupnout ho k jinému, které neštovice má. A je odbyto 😉

apollo11
24. zář 2010

Byli jsme na očkování hexa + prevenar tento týden a už jsem se psychicky připravovala na to, jak to maličká bude snášet, a ono nic, byla naprosto v pohodě 🙂 teda nevím, jestli se reakce může objevit i po delší době, dr. říkala do 48 hodin a pak snad dobrý.

O tom, zda očkovat oboje naráz nebo zvlášť , to je těžké posoudit, protože laická veřejnost problematice stejně nerozumí, můžeme si tak akorát udělat názor z diskuzí na netu, ale to má myslím daleko k odbornosti. A ani doktoři na to nemají jednotný názor. Určitě je to i o intuici každého rodiče. Já jsem nejdříve taky nechtěla dát očkování zároveň, ale nakonec jsem do toho šla... Reakce by se totiž mohly objevit i zvlášť, proto považuju za lepší podat to najednou (hexa je přece taky několik vakcín, ne?). A články o tom, jaké příznaky se mohou objevit a poškodit dítě _trvale_, raději už nečtu, protože je to akorát stres a nevědomost stejně zůstává...

bufina
24. zář 2010

@medvik To sem chtěla, malá byla dva dny s neteří která neštovice měla a NIC!!! Asi má dobrej imunitní systém 😀

medvik
24. zář 2010

@bufina no to je teda dobrá, neštovice se dají přenést z jen tím, že koukáš z okna na někoho, kdo je má (tomu se říká "volatilní" infekce)😉 😀 A kdy je neteř měla? A pozor, přenést se můžou, dokud ty puchýřky nezaschnou, pak už nee.

bufina
24. zář 2010

@medvik To už je dlouho, měla je snad někdy v únoru. Ale zas na druhou stranu bylo taky dobrý že je naša malá nakonec neměla. Sice by to měla za sebou, ale malýmu tenkrát byly dva měsíce a to byl ještě k tomu narozenej v 34tt, takže mu bylo jakoby 14 dnů, tak nevím co by bylo kdyby je dostal taky.

medvik
24. zář 2010

@bufina tak to je fakt lepší, že je nedostal, to až tak ve 3-5 letech 😉

takyja
24. zář 2010

@hanule05 Ahoj, na ty otoky jsem zapomněla - ty jsme měli taky a tam, kde měla Prevenar měla vždy tak 14 dnů zatvrdlé. Pak to zmizí, takže klid. Chodila k nám dětská sestřička na masáže a říkala, že i tohle bývá. Prostě každé dítě je jiné... My jsme si to vyžrali s očkováním, tak doufám, že nebudou záněty ucha. 🙂

hanule05
autor
24. zář 2010

@takyja taky si říkám, že když už jsme si to takhle "vyžrali", tak snad to k něčemu bude a fakt jim to pomůže proti zánětům ucha a ostatním.

@bufina k těm neštovicím, malá je chytila od starší, když jí byly 2 měsíce, a tohle jsme naštěstí zvládly dobře, měla asi jenom osm pupínků a trochu zvýšenou teplotu, asi jak je kojená, tak jsem ji trochu ochránila. Ale myslím, že si imunitu proti neštovkám asi moc neudělala, tak nás čekají asi znovu 😢

mates22
24. zář 2010

my teda reakci neměli, ale očkovací plán byl hexa, za 14 dní prevenar, za 14 dní hexa....... stejnej plán i sousedi a jejich malej měl na každý očko reakci-teplotu, bez ohledu na to jestli to byla hexa nebo prevenar, náš nic. takže je to o každém jednom mimču.

jo a Prevenar 13 se doplácí, Prevenar 9 je zdarma...

manof
24. zář 2010

@mates22
Prevenar 9 snáď neexistuje. Myslela si asi Prevenar 7.

Ja by som teda Hexu s Prevenarom určite nedával spolu, lebo jedno aj druhé obsahuje veľké množstvo hliníka (viac než dostatočné na otravu hliníkom) a keď sa to sčíta, tak je to "tutovka".

Ak neviete, čo môže spôsobiť hliník v tele (obzvlášť v tele kojenca, ktorému sa práve vyvíja nervová sústava), tak si prečítajte:
http://www.slobodavockovani.sk/news/je-hlinik-n...
http://www.slobodavockovani.sk/news/nebezpecens...
http://www.slobodavockovani.sk/news/nove-varova...

boruuvka
25. zář 2010

Ahoj holky, myslíte si, že může mít vliv na přehnanou reakci po očkování hexou a proti pneumokokovi to, když se před tím špatně hojilo ramínko po tbc nebo byla větší reakce po tbc? Dceři jsou 4 měsíce a ještě očkovat nemůžeme, protože ramínko pořád pracuje. Tak mě napadlo, jestli to třeba nemůže mít souvislost - větší reakce po tbc a větší reakce na hexu a pneumokoka.
Děkuji za názory 😉

takyja
26. zář 2010

@boruuvka Ahoj, u nás očkování po TBC bylo v pohodě. A přitom velké reakce na pneumokoka (dohromady s hexou). Tj. automaticky tam asi souvislost není.

mates22
26. zář 2010

@boruuvka my měli taky posunutý očkování kvůli TBC, museli mu to čistit, ale reakci to nijak neovlivnilo, malej bez reakcí. Takže to podle mě nemá vliv, je to prostě jak které dítě to očkování snáší.

manof - díky za opravu, myslela sem samozřejmě tu sedmičku, ujela mi ruka

bufina
26. zář 2010

@manof Ještě straš maminy tady, stačí když zabrousím do tématu o povinným očkování a hrůzou se mně staví vlasy na hlavě 😀 😀 😀

takyja
29. zář 2010

@bufina 😀 😀 😀

bufina
30. zář 2010

Dopláceli ste něco u doktorky na ten Prevenar 13?

lucista
30. zář 2010

Ahoj tak já můžu potvrdit, že Prevenar máme za sebou Pr 7 a přeočkování 13 ve třetí dávce první dávku po 14 dnech po Hexe(vzhledem k narození v 35 0) další dávka už společně vzhledem k posunu očkování kvůli hospitalizaci kvůli bronchitidě) další 3 dávka opět z Hexou a Prevenar13 - s doplatkem cca 300 kč s tím, že očkování musí být ukončeno do 7 měsíce věku jinak si celé očkování hradíte sami.A musím říct bez reakcí, jednou teda mírně zvýšená teplotka (tj.37 , ale to bych spíš přikládala zoubkům) a rozhodně nelituju rozhodnutí nechat Prevenar naočkovat i za cenu, že bych ho platila kompletně.Znám případ kdy vzhledem k nakažená pneumokokem chlapeček ohluchnul..jeho maminka propagovala prevenar 7 v reklamě, bydlíme ve stejném malém městě...

bufina
1. říj 2010

@lucista Ten příběh taky znám z tv a rozhodně se vyplatí nechat prcky naočkovat. Sem myslela že už včera dostane konečně první očkování a zase nic. Pořád zlobí to ramínko, tak máme přijít zase za měsíc. A že vzhledem k jeho věku už pak dostane jen dvě dávky.

mates22
1. říj 2010

@bufina na třináctku se doplácí, alespoň já doplácela 300 na dávku (rozdíl mezi hrazenou sedmičkou a tou třináctkou), malej je u VZP. Ale nevím, jak píše lucista, když už je Adámkovi 9 měsíců, jestli ti tu sedmičku proplatí pojišťovna . No zeptej se doktorky, snad jo - za ty zdravotní komplikace nemůžeš. My to taky stihli taktak kvůli tomu TBC. Jinak já nechala tenkrát očkovat i starší dceru na roce, i když sem si to musela zacvakat - to ještě nebylo proplácený. Pneumokok je pro mě strašák velkej.