MUDr. nás uvrtala do očkování hexa+prevenar, máme reakce

hanule05
23. zář 2010

ahoj,

je mi jasný, že těhle témat je tu asi milion, přesto by mě zajímalo, jak to bylo s očkováním a následnou reakcí u vás.

Naše doktorka nás přesvědčila ať necháme malou naočkovat společně Prevenarem 13 (myslím, že je to 13) s Hexou, že na to nejsou žádné reakce a že to děti zvládají bez problémů. Moc se nám do toho nechtělo, starší dcerku jsme neočkovali a je v pohodě. Ale mudra nám tvrdila, že ať mladší naočkujeme, že starší bude nosit ze školky samý bacily (což chápu, to jí neberu) a že bude mladší od ní chytne a že to u ní bude horší, atd. atd.
No a tak jsme ji naočkovali, první očkování bylo před měsícem - a reakce byla. V noci ukrutný řev, horečky poté asi dva dny, neklidná, plačtivá byla asi týden. Včera jsme naočkovali znovu, opět horečky (kolem 39 st.), tak volám mudře, že máme horečky a ona na to, no vy jste nějaký atypičtí, že se ještě se žádnýma reakcema co tohle očkuje nesetkala. Zítra máme přijet, pokud budou stále horečky.

Tak jak je to u vás, jste taky atypičtí 😕 ?

nae
14. led 2013

@ajaa111 Každopádne to čo popisuješ, sú nežiadúce účinky a mala by si ich nahlásiť pediatričke a ideálne hne aj na SÚKL. Pokiaľ by to pediatrička na SÚKL nenahlásila (je to jej povinnosť), dostane postih. http://www.sukl.cz/hlaseni-pro-sukl

ajaa111
16. led 2013

Pediatrička mně řekla, že to nejsou závažné komplikace a není potřeba to hlásit. ☹ Všechno jsem dopodrobna popsala v emailu a odeslala jsem ho na SÚKL, čekám, co mně odepíšou. Dík za radu. 🙂

nae
18. led 2013

@ajaa111 Ďakujem ti aj za ostatné detičky, že nie si ľahostajná a nahlásila si to.
Aspoň vidíš, ako pediatri dokážu bagatelizovať nežiadúce účinky, je to fakt na ranu...

kopice1
10. dub 2013

Včera jsem byla s dcerou ( 1 rok) na 4. přeočkováni Hexou a Prevenarem. ☹ Dříve byla spavější a nechtěla papat.,a měla malé bouličky v místě vpichu, jinak žádná reakce a očkovaná byla do nožiček. Včera jí naočkovali do zadečku, od včerejška pokud nespí nebo jí zrovna nechovám pláče. V místě vpichů má červený flíček o vel. 1 cm v průměru, má to nateklé. Večer a v noci horečky, dnes zvýšená teplota a nehce papat. Je zajímavé, že teď to s ní tak cvičí a před tím to zvládala vpohodě. Snad bude zítra lépe. 🙂

nae
14. dub 2013

@kopice1 ahoj, čím viac dávok, tým horšia reakcia, to je štandard...aj u nás to tak bolo. Najhoršia bola 4. dávka, po ktorej mi malý 2 dni nechodil kvoli bolesti... 😠
Možem sa spýtať, ako to, že ste boli vo veku 12 mesiacov už na 4. dávke? Pretože to je jednak proti vyhláške, jednak proti zdravému rozumu....

verusa.j
15. dub 2013

@nae - 4.dávka v roce je běžná, první je ve 3. měsíci, druhá ve 4. měsíci, třetí v 5. měsíci a další se dává po půl roce čili to obvykle vychází na ten rok
My jsme zatím čistí od všeho

nae
16. dub 2013

@verusa.j ahoj, ďakujem za ozrejmenie. Nevedela som, že to teraz tak funguje. Keď bol očkovaný starší, tak sa očkovalo až od ukončeného 3. mesiaca a posledná dávka bola až v 18 mesiacoch mám taký pocit. Mladší je od tohoto ušetrený, tak ma to udivilo, že sa to napráska do detí všetko v jednom roku, to je fakt "prasárna" 😠

alisek
16. dub 2013

prošli jsme si tím samým a to byl syn očkovaný vždy jen jednou vakcinou a za 14 dni druhou.

kopice1
16. dub 2013

@nae Ahoj, u nás doktorka s očkováním nezahálela nevím jaká je vyhláška a popravdě, jen jsem dělala, co řekla. Ve dvou měsících jsme byli na hexa a rotarix,ve třech hexa, rotarix a prevenar, ve čtyřech hexa a prevenar,v pěti prevenar a v roce hexa a prevenar. Teď se na mě sesypou maminy, co jsou proti očkování 🙂 Je pravdou, že jsem nechtěla žádné očkování vynechat, ať už to je co platné nebo ne. Nerada bych si něco jednou vyčítala. Jsem zvědavá na to očkování proti těm spalničkám atd., doktorka říkala, že tam ty reakce bývají, tak radši až po dovolené. ....

kajjinka
24. dub 2013

@alisek to je supr, ze tam je rozestup, me doktorka tvrdila, ze nemuze, ze by mi to neproplatili, ze se musi najednou, mate nekdo nekde odkaz na tu vyhlasku a jak to je s pojistovnou pri proplaceni prevenaru?

ted zvazuju nechat 2m rozestup od prvni davky, aby ta imunitni odpoved probehla, jak jsem se docetla v odborne literature, je to lepsi, jde to pozadovat po MUDr.?

ivankatuli
3. zář 2013

Ahoj Haňule, takhle pátrám po internetu, abycyh zjistila nějaké info o reacích po prevenaru a hexe. Mám stejný problém, jako si měla ty. Malá má 4 měsíce a už mi krásně spinkala celou noc, max jedno probuzení. Po očkování hexa a prevenar zároveň, se mi každý den budí 3x- 4x za noc, někdy ji uklidním, ale většinou ji musím i nakojit. Začínám být zoufalá .. 😕 . Zajímalo by mě, jestli ti u dítěte tento problém přešel nebo se to táhlo nějakou dobu. No jo, už jsem si odvykla na to noční vstávání 😖 Děkuji předem za odpověď Iva

jennyska
17. zář 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Očkování dětí a protože Vy s ním máte už nějaké zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/ockovani-deti ? 😉

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním maminkám, které právě prochází očkovacím obdobím se svými dětmi a nebo je teprve čeká, popř. se rozhodují mezi různými vakcínami, povinnými a nepovinnými atd. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

adrianka1712
3. únor 2014

Nasu dcerku tiez ockovali hexou aj Prevenarom naraz. Reakcia bola velka, 4 dni nam mala preplakala, neusmiala sa, bola ako handrova babika, horucky skoro 40 stupnov. Nakoniec sme isli na pohotovost a dcerke nasli zanet stredneho ucha a boli sme 3 dni v nemocnici na pozorovani..

kubaka
4. únor 2014

SÚKL odpověď na dotaz ohledně úmrtí malé Amálky, které prý způsobila vakcína

Dobrý den,

žádný podobný nežádoucí účinek na vakcínu proti příušnicím, spalničkám a zarděnkám – MMR hlášený nemáme, neevidujeme také žádnou smrt po vakcínách PRIORIX (spalničky-příušnice-zarděnky) nebo PRIORIX TETRA (spalničky-příušnice-zarděnky-pl.neštovice).

Neevidujeme ani žádné podobné hlášení na tyto vakcíny – žádné hlášení na nevysvětlitelnou změnu stavu, dlouhodobé pobyty v nemocnici, dítě, které přestalo na několik měsíců mluvit, chodit…

Předpokládáme, že o takto závažném případu bychom se od lékaře, který dítě očkoval, dozvěděli.

S pozdravem

Jitka Ž*******

Tiskové a informační oddělení

leena87
30. dub 2014

My jsme dali prevenar, který jsem původně očkovat nechtěla, nechala jsem se přesvědčit doktorkou a ted jsem na sebe naštvaná:( Malá má 14 dní příšernou rýmu, teklo ji z očí. Dnes na kontrole, nás poslala Mudra na ORL a tam nám ve 3 měsících píchli ouško, plus nasadili atb, takže jsem fakt hotová po 14 dnech nespaní. Na prevenar jsem se měla z vysoka vykašlat...

altaira
25. čer 2014

My jsme si zvolily Prevenar sami dnes jsme doočkovaly společně s hexou a v pohodě. Mudr to píchá na ráz aby ne traumatizovala děti třeba po týdnu. Každé dítě je jiné a i reakce na očkování je jiná

xvink
28. srp 2014

Holky, pokud máte zkušenosti s očkováním svých dětí - pozitivní i negativní a chtěly byste přispět do anonymní statistiky, koukněte sem http://www.lecivacesta.cz/news/dotaznik-o-ockov...

elinka08
25. zář 2014

naše zkušenost s hexa. Máme zatím za sebou tři dávky. Sice jsme neměli nějaké závažné problémy, ale po každém očkování byla čtrnáct dní neklidná, plačtivá a strašně špatně spinkala. Naše holčička je plně kojená a od narození v noci krásně spinkala, prakticky celou noc. Po třetí dávce hexa se budí každé dvě hodiny. Stejnou zkušenost má více maminek, že po tom třetím očkování děti špatně spí a jsou takové neklidnější. Tu poslední dávku už určitě očkovat nenechám a lituji, že jsem vůbec nechala ty první tři.

martinka_1
25. zář 2014

Asi se na mě zakladatelka tohoto tématu bude zlobit, ale ráda bych,abyste mi vysvětlila, jak se můžete nechat uvrtat do něčeho,o čem nejste na 100% přesvědčená? Promiňte,ale kdybyste si o tom aspoň něco přečetla,než se nějakou praštěnou MUDR. necháte přesvědčit,aby Vašemu dítěti do těla narvala 2x tolik jedů než je skutečně třeba,to je na pováženou!

kikimaruska
25. zář 2014

@martinka_1 Zakladatelka už není 2 roky aktivní a její otázka je stará 4 roky 😉. Jinak mj.jak jsem psala i já, před xxx lety bylo očkovací schema uplně jiné a i můj syn a děti většiny kamarádek měly očkovaný naráz Prevenar s Hexou a bylo to běžné...a Prevenary jsme si dokonce platili plně ze svého. A dále záleží na názoru matky a rodiny, zda očkovat nebo ne, nemusí se shodovat s tím Vaším, že očkování je jen neúčinný jed. Dnešní doba je přímo fanatická proti očkování a útoky neočkujících matek na ty očkující (a naopak) mi dost vadí. Asi tak 😉

martinka_1
25. zář 2014

@kikimaruska Já nejsem fanatik,ani nebojuji proti očkování, jen mě zajímalo,když o tom pisatelka nic nevěděla a nebyla o tom přesvědčená,že je to tak správně,proč se do toho (jak sama píše) nechala uvrtat?! a Vás milá Kikimaruško jsem se na nic neptala!

kikimaruska
25. zář 2014

@martinka_1 reaguji na Vaši poslední větu...protože s ní nesouhlasím a proto jsem vám napsala to, jak to bývalo dříve. Pokud Vám vadí můj názor, tak nepřispívejte do diskuzí-bohužel, v nich se diskutuje a reaguje. Mějte se hezky. 🙂

martinka_1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kikimaruska
25. zář 2014

@martinka_1 já se musím smát. Pokud Vám vadí má reakce, tak napište mamince osobně SZ, aby nikdo jiný reagovat nemohl. Ale mj.maminka tu již leta není, takže se odpovědi nedočkáte. Zlobte se na koho chcete, ale pokud neunesete reakce v diskuzním foru, tak sem nechodte. 😉. Konec debaty o ničem.

martinka_1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pavlikovarenata
30. lis 2014

No lékařku bych taky nevinila, jen to vypovídá o tom, že se moc nezajímá...přímo SÚKL (státní útvar pro kontrolu léčiv) nedoporučuje očkovat více vakcín naráz kvůli častějším nežadoucím účinkům a kvůli tomu, že pokud nastanou, mívají i horší průběh. Takže rozhodně doporučuji očkování rozložit! A tvrdit, že nežádoucí účinky nejsou je taky trochu na hlavu, samozřejmě že je nemá každé dítě, ale mohou nastat, je dobré si přečíst příbalový leták, člověk pak aspoň není překvapený 😉 Přeju ať už vše proběhne v pořádku!

pisisvori
30. lis 2014

@elinka08 víš ona ta 3 dávka je ve 4. měsících a to se spousta věcí mění, dítě začíná víc reagovat...víc se hýbat, mění se spánkové režimy....a právě proto je vždy velice těžké hodnotit čím jaká změna nastala🙂.

soumicka
23. kvě 2015

Já má dvě děti. šestiletého syna a tomu jsem nechala dát prevenar. Vždy první den po očkování v noci měl teplotu a museli jsme snižovat. TED MÁM TŘÍMĚSÍČNÍ DCERKU A TO STEJNÉ. Dokonce odmítá i jíst. Jsem z toho na nervy víc jak u prvního. Vím, ale že jsem udělala dobře. U nás ve školce je to samý bacil. Jsou tam furt nemocné děti a byl tu i nějaky vir kok. Náš malej ho ale nemněl a to byl jeden z mála..Proto vím že se to vyplati naočkovat. Taky jsme to měly zárověn s Hexou a podle mě je to aspoň rychlejc za náma, než pokaždé dostat pichanec..

andysek232
14. čer 2015

My měli taky hexa + prevenar a u nás v pohode

hexe22
18. črc 2015

nikdy nedovolte očkovat k Hexe něco dalšího. Souhlas k očkování musí dát rodič. Duplicitním očkováním se zvyšují nežádoucí účinky. A navíc, pokud se NU vyskytnou, pak lékař nemůže zkonstatovat, která vakcína byla příčinou.