MUDr. nás uvrtala do očkování hexa+prevenar, máme reakce

hanule05
23. zář 2010

ahoj,

je mi jasný, že těhle témat je tu asi milion, přesto by mě zajímalo, jak to bylo s očkováním a následnou reakcí u vás.

Naše doktorka nás přesvědčila ať necháme malou naočkovat společně Prevenarem 13 (myslím, že je to 13) s Hexou, že na to nejsou žádné reakce a že to děti zvládají bez problémů. Moc se nám do toho nechtělo, starší dcerku jsme neočkovali a je v pohodě. Ale mudra nám tvrdila, že ať mladší naočkujeme, že starší bude nosit ze školky samý bacily (což chápu, to jí neberu) a že bude mladší od ní chytne a že to u ní bude horší, atd. atd.
No a tak jsme ji naočkovali, první očkování bylo před měsícem - a reakce byla. V noci ukrutný řev, horečky poté asi dva dny, neklidná, plačtivá byla asi týden. Včera jsme naočkovali znovu, opět horečky (kolem 39 st.), tak volám mudře, že máme horečky a ona na to, no vy jste nějaký atypičtí, že se ještě se žádnýma reakcema co tohle očkuje nesetkala. Zítra máme přijet, pokud budou stále horečky.

Tak jak je to u vás, jste taky atypičtí 😕 ?

formelina
7. bře 2016

Dceru mi taky očkovala doktorka najednou. Údajně je to pro dítě lepší,když se to naočkuje najednou než každé zvlášť. Tak a teď mě odpůrce ukamenují :D

hojda
7. bře 2016

@formelina Před 7 lety jsem tento názor slyšela od lékaře v Sama doma, že je lepší to dát najednou a v čem tkví ta výhoda? Píchance bude stejně pořád dva (původně jsem si myslela, že je to nějaká namixovaná vakcína a dostane jen jeden píchanec) a tělo se musí vypořádat s dvojitou zátěží, tak nějak nevím, kde je ta výhoda?

veronikav31
7. bře 2016

@renap No,moje neteře, všechny 4 jsou takto očkované a reakce žádné, jen byly trochu plačtivé

veronikav31
7. bře 2016

@hojda copak za nás bylo TBC neúčinné? asi ne, když se skoro vymítilo...ano,jsem informovaná co se týká očkování dost, i to že se na Tbc čeká, někdy i 2 roky a zase to není takový nesmysl, když to potom hodně lidí dává.Já o kladech i záporech očkování vím, jak jednotlivých,tak i spojených a nemusí mě o tom nikdo přesvědčovat

veronikav31
7. bře 2016

@hojda co doktor to názor, každý rodič ať dělá co chce

pavlikovarenata
7. bře 2016

@veronikav31 tak to je trochu právě divné, že co doktor to názor ... rodič by se měl přece rozhodovat podle informací lékaře ne? Vždyť to je přece odpůrcům vyčítáno nejčastěji, že někde něco vyčetli na internetu a jsou chytřejší než doktoři ... proto by doktoři měli mít přehled a vědět co je doporučeno z vyšších míst (viz SÚKL - kdo jiný než ti co léky kontrolují by měli zhodnotit, co je vhodné a co není). A pokud doporučují dohromady neočkovat, tak bych to teda nedělala.

veronikav31
7. bře 2016

@pavlikovarenata třeba moje doktorka(dělá i na dětském oddělení v nemocnici)je pro dávat hexu+další očkování(prevenar, atd), jiná doktorka by to rozdělila, proto jsem napsala co doktor to názor.
Krom toho, teď odbočím od očkování, hodně doktorů tvrdí, že použití konopí, nemyslím technického je nepřijatelné(to je pár let zpátky), teď už se předepisuje pár jedincům,ale je to hodně drahé. Ano, jsem proti kouření marihuany lidmi aby byli v rauši, ale hodně lidem pomáhají odvary,mastičky,apd. a přitom jsou popotahováni když si to doma pěstují. Začali se vyrábět věci z technického konopí, koupila jsem si ho-osypala jsem se po něm ještě víc, mám doma mastičku z domácího konopí a pohoda, pomáhá mi na ekzém. Takže i v tomto se názory doktorů různí. Budu konat podle svého nejlepšího svědomí, já jsem máma.

lucysmidkova
7. bře 2016

Taky malou očkovala najednou je to lepší a neměla žádné reakce

pavlikovarenata
7. bře 2016

@veronikav31 tak se Vaši paní doktorky zeptejte co říká na to, že to SÚKL nedoporučuje, docela by mne zajímala odpověď 😉

veronikav31
7. bře 2016

@pavlikovarenata nevím proč bych se jí měla ptát, nezajímá mě to. kdyby se mě to nezdálo, tak oboje naráz nedám.

hojda
7. bře 2016

@veronikav31 Za nás bylo účinné jen za těch 30 let trošku zmutovalo a současné očkování jej nepokryje 😉 a je to dost známý fakt, najdeš k tomu na netu plno informací. Stačí se zajímvat.

hojda
7. bře 2016

@lucysmidkova A v čem je to lepší? V čem je ta výhoda?

veronikav31
7. bře 2016

@hojda jj, to možná zmutovalo a proto se objevují nové a nové případy a maminky co se vyznají ve zdravotnictví v mém okolí nechtěli nechat očkovat a pak čekali víc než 2 roky a nechaly děti očkovat. Stačí zdravý selský rozum, poptat se v okolí. Nepotřebuji se zajímat o věci na netu

renap
7. bře 2016

@veronikav31 Já se taky vyznám ve zdravotnictví,pracuju v tom a proto vím že se pediatří snažili prosadit zrušení toho očkování už před XXX lety. Viděla jsem obrovské,zhnisané uzliny,dokonce amputovanou ručičku. No,vakcíny byly nakoupené musely se sdělat,takže se to zrušilo až před šesti lety.Kromě toho už se dávno vědělo.že ta vakcína není účinná,právě proti těm zmutovaným kmenům. A teď ten polský sajrajt? Bez komentáře,ani náhodou. Kromě toho chytit TBC není tak jednoduchý,Musí se být v úzkém kontaktu s nemocným,aspoň 24 hodin v kuse.Ale samozřejmě když se bojíš toho,že to sem tahají uprchlíci-a máš je doma,myslim tim ty tuberozní migranty a prskají to na vás nepřetržitě tak v tom případě je to očko na místě.

hojda
7. bře 2016

@veronikav31 Nechápeš to, ta vakcína, která je teď nefunguje na ty nové kmeny, takže očkokuješ něco, co nefunguje 😔 .

veronikav31
7. bře 2016

@renap Upřímně, do zemí jako je Turecko, Tunisko, Maroko apd. jezdíme, nestěhujeme si migranty domů.

veronikav31
7. bře 2016

@hojda chápu to dobře, vy neočkujete a očkovat nebudete, já ano, nebudete dávat dvě očkování najednou,já ano. Jednoduchá rovnice

lajla
7. bře 2016

@veronikav31 když už.. Určité své dítě milujete a nechcete mu záměrně ublížit...nebo ano??? Pokud ne..udělejte neco co Vás nic nestojí a aspoň ty vakcíny rozdelte, prokazete dítěti velkou službu
Hezký vecer

madlisek
7. bře 2016

Mám pocit, že výhoda je to pro lékaře - zvládne dva píchance najednou a stráví s tím méně času, než kdyby si vás měl zvát dvakrát.
Znám doktorku, která očkuje hexu a pneumokoky běžně najednou a maminkám tvrdí, že je to pro miminko lepší. Ovšem své vlastní dceři, která k ní chodí s miminkem, řekla, že to rozhodně naočkuje zvlášť a s větším rozestupem. Tož tak.

lajla
7. bře 2016

@formelina to údajně znamená co? Vám toto vysvětlení stačilo, nebo tak bezmezně verite... Ano, výhodné pro dr, má Vás z krku a může jít fajfkovat dal...nejde ji o vaše dítě/deti

formelina
7. bře 2016

@lajla Se zažrancema do neočkování to nemá cena 😀 Takže tak....

lajla
7. bře 2016

@formelina já se chovám slušné, jen jsem se zeptala.. Nikde jsem nenapsala že nemáte očkovat, na to nemám právo, stejně jako Vy mě trapné napadat, aspoň je videt Vaše ubohá úroveň... Co si děláte se svými dětmi a co s nimi bude je Vaše věc, jen jsem se snažila upozornit na to , že naráz dvojitá dávka jedu je určité horší než rozdělena nadvakrát, a pokud myslíte že doktorum nejste sumafuk... Tak sundejte růžové brýle

veronikav31
7. bře 2016

@lajla svoje dítě miluji,ale nerozdělím

renap
7. bře 2016

@veronikav31 Tak potom by mě tedy fakt zajímalo,proč se toho TBC tak bojíte,kde by se to dalo chytit.
Jinak -já očkuju,ale pouze povinné,odkládala jsem,dcera dostala 1.hexu v pěti měsících a zamávalo to s ní takže kdybych nebyla od fochu,tak skončila v nemocnici.MMR to samý,pak už nedostala nic,jenom skoro v šesti letech Adacel místo infanrixu. Ještě nikdy neměla ATB,má velmi dobrou imunitu,nejhůř vždy vypadala po tom očkování

hojda
7. bře 2016

@renap Co na to říct. Nandat dítěti dvojitou dávku očkování a pak si na dovolenou vyjet s dítěm do zemí, kam v současné době nikdo rozumný nejede.

hojda
7. bře 2016

@veronikav31 Já očkuji, ale bezpečně a informovaně 😉 a i tak mám z očkování velký respekt.

veronikav31
7. bře 2016

@renap u nás 1.hexa dobrý,nikdy by mě nenapadlo očkování odložit, jenom v případě,kdyby malá byla nemocná, jinak ne

@hojda jestli to je na mě, ty země, tak letos nejedeme, za 2 roky klidně, i do těchto zemí

eficenka
7. bře 2016

@veronikav31
Milá Veroniko, moc informovaná nejsi..
i v těch státech, kde se tbc nikdy plošně neočkovalo je daleko méně případů . než u nás..
a tbc má smysl očkovat pouze do 1.roku života, pokud se očkují starší děti, jejich ochrana je méně než 1% a to je info z oficiálího vakcinačního webu 🙂

renap
7. bře 2016

@veronikav31 Malé je 2 měsíce a týden a už je očkovaná? To je snad i nelegální,ne? Já myslela až od 9 týdnů,a to ještě zdaleka ne všichni dr. to dávají takhle brzy.

hojda
7. bře 2016

@veronikav31 Jakože už bude dítě řádně naočkované za 2 roky? A co politická situace? Ty víš, že za 2 roky bude vše ok?