MUDr. nás uvrtala do očkování hexa+prevenar, máme reakce

hanule05
23. zář 2010

ahoj,

je mi jasný, že těhle témat je tu asi milion, přesto by mě zajímalo, jak to bylo s očkováním a následnou reakcí u vás.

Naše doktorka nás přesvědčila ať necháme malou naočkovat společně Prevenarem 13 (myslím, že je to 13) s Hexou, že na to nejsou žádné reakce a že to děti zvládají bez problémů. Moc se nám do toho nechtělo, starší dcerku jsme neočkovali a je v pohodě. Ale mudra nám tvrdila, že ať mladší naočkujeme, že starší bude nosit ze školky samý bacily (což chápu, to jí neberu) a že bude mladší od ní chytne a že to u ní bude horší, atd. atd.
No a tak jsme ji naočkovali, první očkování bylo před měsícem - a reakce byla. V noci ukrutný řev, horečky poté asi dva dny, neklidná, plačtivá byla asi týden. Včera jsme naočkovali znovu, opět horečky (kolem 39 st.), tak volám mudře, že máme horečky a ona na to, no vy jste nějaký atypičtí, že se ještě se žádnýma reakcema co tohle očkuje nesetkala. Zítra máme přijet, pokud budou stále horečky.

Tak jak je to u vás, jste taky atypičtí 😕 ?

samardzievova
26. zář 2015

Můj zážitek z hexa +prevenar v úterý očkování a těm den odpoledne malá v bezvědomí s krecema jako prase horečka 39 nikdy už nedám vakcíny pokud budu mít druhé dítě byla ochrnuta na levou stranu těla naštěstí to.bylo k těm křečím

moulinkaa
27. zář 2015

@samardzievova Tak to mne mrzí, a už jste teda úplně v pořádku? Jak dlouho jste z toho byli špatní?

hexe22
27. zář 2015

samardzievova, očkovat hexa + prevenar by se neměly očkovat duplicitně. Lékaře na to upozorňují ve Zpravodaji Státního ústavu kontroly léčiv 2014/2 na str. 5 a dříve bylo upozornění i v příbalovém letáku Hexy. Riziko NU se zvyšuje o 40%. Zdravotní obtíže byste měla popsat na email: posta@sukl.cz. Máte na to právo vyjádřit podezření na zdravotní potíže po očkování. Dostanete evidenční číslo, které necháte založit u pediatry. Pokud byste měla problém s neočkováním do budoucna s hygienou, můžete se prokázat, že dítě mělo NU. Hlásit se může i několik let zpětně. Hodně štěstí.

verena
27. zář 2015

ahojky, nepročítala jsem celou diskuzi, ale píšu náš zážitek s prvním synem. Také jsme mu nechali naočkovat oboje najednou, dr. tvrdila, že je to pro dítě šetrnější (!!!) a já matka poctivá jí věřila. Synovi se rozjel syndrom PFAPA a domníváme se, že mu to spustilo právě očkování. Bohužel toto je věc, kterou prakticky nelze nijak dokázat. Vzhledem k tomu, že k syndromu bývají i rodinné dispozice, chodíme s mladším do očkovacího centra a necháváme vakcíny rozkládat, co to dá. Takže asi tak...

hexe22
28. zář 2015

verena, už bych neočkovala,ale tento systém bohužel nutí lidi dělat věci, které nechtějí. Ustavní soud ale uznal právo na výhradu svědomí,víry a přesvědčení, tak bych to asi využila, pokud bych byla přesvědčená, že je nemoc následek po očkování. To se nechá přeci zjistit, jestli tuto nemoc vedou v mezinárodní databázi nežádoucích účinků po očkování, nebo ne?

svetlus_pepca
28. zář 2015

I my nechali malému naočkovat Prevenar s Hexou. Má za sebou komplet všechny vakciny a vše v pohodě. Maximálně byl trochu ukňouraný, ospalejší a jednou měl maličko zvýšenou teplotu. Ano, je to reakce a určitě ne příjemná - ani pro dítě, ani pro nás - přesto mi to přijde zanedbatelné oproti nemocem, proti nimž vakcíny jsou!

jirinka1989
26. říj 2015

Já tomu očkování prostě nevěřím....dám základ a i u toho se modlím k pánubohu ještě 5krát častěji...

jirinka1989
26. říj 2015

malej se po prvním očkování přestal otáčet a jen zatnutě ležel a ani nožičky nechtěl dávat do pusy tak jako předtím - ted to jsou 3 týdny od očkování a zase to začal dělat jako předtím...

senta_sofia
26. říj 2015

@hanule05 u nas nic, zarudle nozicky v miste vpichu

kaddu
8. led 2016

To je vecny problem a rodice pak maji vycitky. Problem je ze vyrobci i doktori maji imunitu takze je clovek ani nemuze zazalovat. Proto je nejlepsi se o ockovani vzdelavat a nasledne udelat informovane rozhodnuti.

petulemickova
8. led 2016

U nas bez reakce

zuzineckah
8. led 2016

Najednou bych to nikdy píchnout nenechala. A nechápu jak může někdo někoho do něčeho "uvrtat"... to je takový alibismus rodičů, kteří se nezajímají a až zpětně přijdou na to, že něco je asi špatně... Neříkám neočkovat, ale očkovat s rozumem, něco si přečíst, poradit se. Pak se rozhodnout co a kdy.

kaddu
8. led 2016

Doktori pouzivaji ruzne zastrasovaci techniky protoze dostavaji bonusy za prodane vakciny a take tim ochranuji vlastni praxi protoze je to o penezich. Hipokratova prisaha je dneska daleko od pravdy a ve svete uz se ani nepouziva.

berusinecka
8. led 2016

@kaddu Ano zastrašují. U náš použili všechny výhružky. A to pokaždé co jsme tam přišli do poradny. Stačí si něco o tom přečíst a nepodvolit se. Já si ještě vzala sebou i manžela. Navíc do nás šila nejen doktorka ale i dvě sestřičky. Což si myslím, že sestřiček se to vůbec netýká. A po tom co zjistila-po osmi měsících, že neustoupím, dokonce říkala maminko, chcete to MMR odložit? Dobře není problém. Stačí se nedát.

ludul
8. led 2016

@verena kam hodíš do očkovacího centra? je potřeba nějaké doporučení, nebo tam prostě můžu s malým dojít?

verena
8. led 2016

@ludul máš SZ 🙂

verena
8. led 2016

@hexe22 Vrátila jsem se k této diskuzi a zjistila jsem, že tu mám reakci, která se nezobrazila. Bohužel já v tom neočkování zase tak jasno nemám, kdyby měly děti něco chytit, také bych si to vyčítala. Alespoň se snažím o rozložení těch dávek a citlivější přístup. Nedělám si iluze, že by se PFAPA syndrom ocitl v registru, obecně lékaři neradi dávají komplikace do souvislosti s očkováním, navíc tento syndrom je dost málo prozkoumán. Ve skupině rodičů s tímto syndromem psala maminka, že jejich pediatrička ví o konferenci, kde se jako "tajná" zpráva uváděla souvislost tohoto syndromu s očkováním přímo výrobcem. Je to vážně hodně složité a nechci se tu pouštět do větších rozkladů. Každopádně ano, když byl první syn malý, byla jsem opravdu hodně hloupá a naivní a nechala se od doktorky nabulíkovat na věci, které bych nyní samozřejmě neudělala. Bohužel člověk nikdy neví, jak na očkování bude dítě reagovat.

astyna
4. bře 2016

Náš prcek byl očkovaný už podruhé hexou a poprvé teplotu trošku měl, podruhé nic - pořád stejně akční, jako by se nechumelilo 😀 v rodině řádí všemožné nemoce a i kvůli tomu jsme odkládali druhé očkování, doktorka nechtěla očkovat, dokud nebudeme všichni zdraví...Za měsíc nás čeká hexa + prevenar první dávka, prý, když dobře zvládá očkování, dáme to najednou... 😕

evulina77
4. bře 2016

@astyna podle mě nestojí za to očkovat dvě věci najednou a pokoušet čerta. Buďte rádi, že je vše ok a raději rozložte...

astyna
7. bře 2016

@evulina77

taky jsem začala přemýšlet, zda to dáme společně a NEDÁME 😀 radši ne...kam spěchat?

terka_85
7. bře 2016

U prvního syna teplota 38, u druhého syna bez reakce 🙂

veronikav31
7. bře 2016

Víte co nechápu?Každý se obouvá do lékařů a vakcín, však není povinnost očkovat Prevenar,Synflorix,Rotarix, pokud má někdo s tím problém, tak to snad nedá. Mi jdeme na očkování za 14 dní, 2.hexa (1.hexu jsme zvládli dobře) a 1.Prevenar, dávám to společně+v létě nás bude čekat očkování na TBC, jestli si někdo myslí, že je to zbytečné, prosím, ale v době kdy mezi námi chodí neočkovaní lidi se snáze něco chytne, Tbc není na ústupu, ba naopak, řekla bych, že je na vzestupu...já třeba Rotarix nedávám, nejsem přesvědčena že je něčemu toto očkování dobrý, když se mě někdo zeptá na toto očkování,tak mu řeknu,že nedávám očkovat,každý se mi diví(kromě pediatričky,ta to přijala v pohodě) a přemlouvají mě ať to dám, je to moje rozhodnutí a nenechám si do toho mluvit,já jsem máma,vím co dělám a hotovo.

petrasipkova1
7. bře 2016

@veronikav31 Jestli najdete chvilku čas, pusťte si na ct1 poslední Máte slovo ... 😉

veronikav31
7. bře 2016

@petrasipkova1 Nemusím si to pouštět-viděla jsem. Krom toho nesmyslného tlachání doktorky a toho chlapa jsem ještě víc nabyla dojmu že očkovat chci a řekla bych,že dnešní očkování je víc bezpečnější než bylo před 30ti lety a co, žijeme,jsme zdraví a nepamatuji si nikoho kdo by měl po očkování problémy a to byly s prominutím větší sračky...krom toho, téma znělo:očkování proti chřipce. V době kdy jsou tady migranti ze zemí kde se vůbec neočkuje se divím že se lidi odvažují nechránit svoje děti

petrasipkova1
7. bře 2016

@veronikav31 nemyslim tim otazku zda ockovat nebo ne, na to mame stejny nazor, jen to,ze tam jasne zaznelo, neockovat hexu a pneumo najednou, to je moc, a nechapu duvod toho proc to delat. Ale samozrejme kazdeho vec jak s informaci nalozi. Jen me to napadlo, kdyz jsem cetla Vas prispevek. 😉

veronikav31
7. bře 2016

@petrasipkova1 vím, že to asi bude moc, ale i to tak chci

renap
7. bře 2016

@veronikav31 Nechápu,ty víš,že je to moc,a stejně to do dvouměsíčního mimina necháš nacpat? Přesto,že jsi viděla,že i ti nejvíc očkující dr,jako Prymula a ta šílená doktrorka co tam byla ,přiznali,že se doporučuje očkovat zvlášť? To mi fakt hlava nebere,dítě v tomto věku bych neočkovala ničím,pneumokoky vůbec. Dělám v tom,a už jsem viděla dost dětí,které to odnesly.

hojda
7. bře 2016

@veronikav31 No koukám, že jsi dobře informovaná o očkování. Jen nechápu proč chceš dítě očkovat neúčinou vakcínou proti TBC, nebo už mají nějakou novou účinnou?

pavlikovarenata
7. bře 2016

Tak podle mě doktor, který očkuje dvě vakcíny naráz, je doktor, který se dále nevzdělává nebo si chce usnadnit práci a odbýt to jedním vrzem...SÚKL (státní útvar pro kontrolu léčiv) nedoporučuje očkovat dvě vakcíny naráz z důvodu častějších nežádoucích účinků. A že je to rozhodnutí rodiče, že naočkují obě naráz a tudíž jejich vina, jak tu někdo zmiňoval...tak přece doktor by nás měl informovat ne jen o kladech očkování ale i záporech, tudíž ano naočkujte protože starší bude nosit ze školky nemoci, ale postupně, protože je potvrzeno, že bývají častější nežádoucí účinky. Nebo si to SÚKL vymyslel, mají to i na svých stránkách. Samozřejmě že spousta dětí, které byly očkovány najednou reakce neměly, ale já bych to tedy neriskovala,i z důvodu, že stát je velmi proočkující a tedy když i SÚKL to nedoporučuje, tak na tom opravdu něco bude a rozhodně tedy očkování rozložit!

hojda
7. bře 2016

@pavlikovarenata Přesně tak, když očkovat, tak aspoň bezpečně a právě díky odpůrcům očkování se veřejnost o těch bezpečných cestách dozvídá.