MUDr. nás uvrtala do očkování hexa+prevenar, máme reakce

hanule05
23. zář 2010

ahoj,

je mi jasný, že těhle témat je tu asi milion, přesto by mě zajímalo, jak to bylo s očkováním a následnou reakcí u vás.

Naše doktorka nás přesvědčila ať necháme malou naočkovat společně Prevenarem 13 (myslím, že je to 13) s Hexou, že na to nejsou žádné reakce a že to děti zvládají bez problémů. Moc se nám do toho nechtělo, starší dcerku jsme neočkovali a je v pohodě. Ale mudra nám tvrdila, že ať mladší naočkujeme, že starší bude nosit ze školky samý bacily (což chápu, to jí neberu) a že bude mladší od ní chytne a že to u ní bude horší, atd. atd.
No a tak jsme ji naočkovali, první očkování bylo před měsícem - a reakce byla. V noci ukrutný řev, horečky poté asi dva dny, neklidná, plačtivá byla asi týden. Včera jsme naočkovali znovu, opět horečky (kolem 39 st.), tak volám mudře, že máme horečky a ona na to, no vy jste nějaký atypičtí, že se ještě se žádnýma reakcema co tohle očkuje nesetkala. Zítra máme přijet, pokud budou stále horečky.

Tak jak je to u vás, jste taky atypičtí 😕 ?

verunka8
3. říj 2010

Taky jsme měli Prevenar a Hexu dohromady, úplně v pohodě žádná reakce a kámoška měla to samé a malej měl vysoké teploty, nespal, nejedl podle mě je reakce jak u koho. Doktorka za nic nemůže. 90% dětí prej problémy nemá.

luthien.k
3. říj 2010

Nezodpovědnost od lékaře to je - když je po první dávce významná reakce, k druhé dávce by měl přistupovat podle toho a dávku přinejmenším rozdělit. Nechápu, jak může někdo tvrdit, že doktorka za nic nemůže, když očividně nepřistupuje k dítěti individuálně, což je vlastně největší problém očkování u nás - mnoho lékařů nebere tu individualitu v potaz a znám i případ, kdy to mělo pro dítě fatální následky (přehlížení oslabené imunity, zaočkování živým virem (MMR), přičemž holčička na jeho následky zemřela - jde sice o jiné očkování, ale pro ilustraci přístupu některých lékařů to myslím stačí).
Takže fakt zkuste samy nejdřív popřemýšlet a něco si pozjišťovat, než půjdete do takových očkování a víc dejte na mateřský instintk než na srdceryvné reklamy. Kdyby moje dítě mělo po kombinaci očkování jako v případě zakladatelky tématu takovou reakci, tak do druhého stejným způsobem nikdy nepůjdu.
Jinak k tomu víc nepíšu, je to jak boj s větrnými mlýny... 😒

pepibubu
3. říj 2010

Naše doktorka očkuje ve dvoutýdenních rozestupech - začíná se Hexou, za 14 dní Prevenar atd. říká, že je lepší to udělat takhle, ať se to v organismu nepere...

collette
25. únor 2011

Právě jsme se vrátili z očkování. Malý měl dostat vakcínu proti spalničkám. Ale odešli jsme s ďobacem od Prevenaru13. Prý se právě změnilo schéma, Prevenar má být nově doočkován v 15. měsíci věku a další novinkou je, že se nemá dávat v kombinaci s Hexou. Takže spalničky nám posunuli o měsíc, Prevenar máme hotový a Hexa nás čeká za dva měsíce (má být hotová do 18 měsíců věku).

Takže ty reakce z kombinace nebyly tak ojedinělé a mírné. My jsme nechali očkování dávat zvlášť i před tím, protože pokud se má projevit rakce, tak chci vědět, an co to je...

mates22
26. únor 2011

Nás čeká taky očko, poslední dávky. Sousedka říkala, že jim doktorka navrhla očkovat dohromady právě proto, že jejich malej mívá reakce, tak aby ho netrápila dvakrát. No nevím, já se spíš rozhodnu pro očkování postupně, malej reakce neměl a nechci mu zatěžovat tělíčko kombinovanou dávkou....

barcaldine
4. dub 2011

Ahoj holky, pred troma dnami nam bolo pichnute prevenar + hexa, preockovanie na roku. Malicky dovtedy okrem zvysenej teploty (37) ziadne reakcie nemal, teraz mu vybehla teplota do vecera na 38,5 a este na druhy den rano mal 37,5 po dvoch nurofenoch. To by nevadilo, to som chapala. Co ma trapi je ze odvtedy ma problem zo spankom, zaspi v poriadku okolo osmej vecer, za dve hodiny sa prebudi s placom a chce odist z postele. Ked konecne zaspi asi po hodine celu noc sa melie , mrvi a pomrnkava placlivo. Doteraz spal krasne u seba vpostielke. Mate niektora skusenosti s takymto nekludom po ockovani? Ako dlhoto moze trvat? Dakujem za skusenosti.

takyja
5. dub 2011

@barcaldine Ahoj, naše malá měla reakce vždy - horečka ke 40C a neklid a pláč cca 3 noci. S ústupem teplot se zkepšil i ten neklid a pláč. Vzpamatovávala se tak 8 dní pokaždé. Tak vydrž, je jim prostě blbě. 😒

barcaldine
5. dub 2011

Ahoj takyja, dakujem za odpoved. Mas pravdu, dnes v noci uz malicky spal krasne, ani sa nevrtel v posteli. Uz to asi preslo. Presne ako pises trvalo nam to 3 noci. Chvalabohu to ma za sebou.

medvide1
5. dub 2011

@hanule05 Ahoj tak mi jsme asi take atipičtí 🙂 měli jsme teda hexu a synflorix dohormady a vždy reakce podobne jako vy ☹ tak jsem změnila dr pže tamta si stála za svým a ani nam nevyhověla třeba v tom že by nam ty pigárka dala zvlášt třeba po 14ti dnech nebo jak se to děla prý že by dítě třŕpělo ☹ no spiše trpělo tim jak měl dvě najednou a pak hicoval tři dny v kuse posledni ted na roce měl u jine dr a každou zvlášt s měsičním odstupem a měl jen lehce zvýšenou teplotu ale tak to mi přijde normální a hlavně jen ten večer po očkovaní!!

delapa
5. dub 2011

Holky já vím, že je někdy domluva s dr těžká - fakt někdy proti nám stojí a my nemáme odvahu se dohadovat, nicméně pokud vám něco nesedí, nebo nedostanete fundovanou odpověď na otázky ohledně očkování - ptejte se jinde, piďte se po informacech. Očkování není banalitka a když už, musíte být o něm přesvědčené. Jakékoliv nejistoty klidně konzultujte s jiným dr a pokud vám něco našeptává změnit dr, nebojte se toho.
Maminka má prostě ten 6. smysl, který se vyvíjí během těhu (a je doktory tolik zlehčován), tak na něj ve všem dejte.
Očkování se "míchá" z odborných podkladů, 6. smyslu a selského rozumu - tak přeju ať nám u něj nechybí ani jedna složka.

takyja
5. dub 2011

@barcaldine To jsem ráda, že je prckovi líp 🙂 My jdeme příští pátek na přeočkování, je mi z toho zle, jen na to pomyslím.. zase budou čtyřicítky, chjooo ☹

barcaldine
5. dub 2011

takyja, jj je mu uz dobre, aj teraz si uz spinka v postielke 😀 Dufam ze ockovanie zvladnete v pohode a ze vas nepotrapi reakcia velmi. Ja mam teraz hrozu z tej MMR vakciny co nas caka, ale to je na inu diskusiu.

cermonca
6. dub 2011

Starší měla reakci jen na samotnou hexu.při každé dávce měla dva dny horečky.Prevenar jsme tenkrát dávali až dýl a byla bez reakce.
Tak to je fakt individální,každé dítě je jiné a reaguje jinak.Nesvalovala bych to jen na ten prevenar

ffiinnkkaa
6. dub 2011

My jsme při první dávce měli cca dvě hodiny teplotku 38, druhá byla nejhorší 39 a neklidný celé další tři dny a třetí reakce nebyla žádná 🙂 Je dle mého blobost, že ti doktorka řekla že na to není žádná reakce. My jsem píchali obě naráz aby ta reakce byla jedna a naráz

linalina
15. dub 2011

U nás první hexa v pohodě, žádný problém. Teď máme po prvním prevenaru a malá je plačtivá a neustále blinká ☹ . Teplota zatím naštěstí není. Tak jsem zvědavá, jak to bude s dalšími dávkami.

takyja
2. kvě 2011

Ahoj holky,
podělím se o novou zkušenost. Očkování hexu ve 12m jsme odložili kvůli nemoci a díky výměně mudry jsme nakonec ve 14m očkovali jen samotný Prevenar a hexu máme odloženou na podzim. Výsledek je ten, že se NEdostavily obvyklé reakce (40C teplota, zvracení, několik týdnů rozmrzelost), ale "jen" 1 den zvýšená teplota a cca týden rozmrzelost. Takže doporučuji rozhodně nedávat dohromady (a spílám si, že jsem to kdy dovolila dát malé dohromady - mudra mě přesvědčovala, že by stejně měla horečku, protože horečku "dělá prevenar" - blbost! - ještě, že jsem mudru vyměnila).

adela27
20. kvě 2011

my první očko hexa v pohodš, včrea hexa + prevenar a nyní teplota v konečníku 38,4 a rozmrzelost. mám dát čípek na teplotu už?

beruska24.9.
20. kvě 2011

@adela27 - po odečtení půl stupně je teplota 37,9 a něco na teplotu se má dávat nejdříve při 38 st. Takže ještě chvíli počkej, pokud teplota stoupne, tak čípek dej.

adela27
20. kvě 2011

tak mám čekat na tu 38? je mi jí tak líto...

takyja
20. kvě 2011

@adela27 paracetamol se podává nad 38,5 C, tj. 39 C v konečníku (mi dnes říkal mudr).

myscha
21. kvě 2011

Já bych to naráz nedávala, četla jsem zajímavý článek(viz níže), tam je psáno, že se tak mnohonásobně překračuje limit obsahu hliníku, který se tak dětem do těla dostává. Jak moc důvěryhodný ten článek je nevím, každý si může ale udělat názor sám.
Já jsme teda prevenar nedávala z toho důvodu že se toho do dětí do roka narve tolik, že mi to připadá nebezpečné. Pneumokoka se bojím taky, pokud bych se ho ale rozhodla naočkovat, tak ale určitě později a až podle toho, jak budou děti zdravé/nemocné a jak zvládnou povinná očkování.

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

luciasek001
2. srp 2011

Ahoj holky, jen mám dotaz ohledně očkování Prevenarem, máme jít na druhou dávku v září a doktor mi řekl, že je zpoplatněná cca 400Kč proč to tak je? Nepamatuju si totiž že bychom něco dopláceli u první dávky. Díky za odpověď.

bufina
3. srp 2011

@luciasek001 My jsme dopláceli na všechny dávky Prevenaru 13 a pokažde to byla jiná částka. Vy dáváte obyč Prevenar, nebo ten 13?

ciernavila
3. srp 2011

Aaaa, toto som nemala citat celu diskusiu, my ideme zajtra na druhu Hexa a Synflorix tak sa bojim

luciasek001
3. srp 2011

@bufina právě, že máme obyč. Prevenar a je to ta 4. dávka po roce tak mě to překvapilo. Když tamty byli gratis. Díky za odpověd

eleanthis
14. črc 2012

Ahoj, byli jsme na prvnim ockovani az ve 4.mesici, protoze od 9.tt jsme nechali ockovat Rotarix (ustne dve podani po mesici). Na reakci jsme byli upozorneni a taky kdy horecku srazet. Podle varovani kamaradek, co maji male deti jsem reakci cekala. Horecku jsme dostali vecer po ockovani, rostla k 39, kdy jsem dala zabal, protoze Panadol Sirup mel pomaly nabeh. Pomoci cipku se podarilo horecku ukocirovat, taky jsem se poucila, ze cipky rozhodne lepsi nez ten sirup... dohromady jsme meli tri davky leku. ted je jen lehce spavy, ale uz vesely a hravy... proste to k ockovani patri, uz moje mama mi rikala, ze 3 dny reakce byva, a to se za nas rozhodne neockovala ani hexa (ale kdo vic co) ani pneumokokove injekce...

monika6e
26. srp 2012

Zajímavé informace o očkování + veškeré potřebné odkazy, které se vám můžou hodit: www.stopockovani.estranky.cz

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra

ajaa111
13. led 2013

Ahoj holky, byly jsme s malou na očkování, na druhé dávce Prevenaru + Infanrixu hexa a malá má vždycky horečku -
38, 3°c a tak dva dny průjmy se zelenou stoličkou (to dělá prevenar), teď ještě navíc nechce moc papat?Zelenou stoličku máme už čtrnáct dnů. Na další očkování se mně nechce. Máte někdo taky takovou zkušenost? ☹ Moje kamarádky mají děti bez reakcí na očkování. Doktorka mně nedokázala vysvětlit ty průjmy, ani zelenou stolici. Moc toho podle mě obvodní doktoři o Prevenaru neví. ☹

nae
14. led 2013

@ajaa111 Nechceš sa pridať do súkromnej skupiny? Nemusíš sa obávať, už má vyše 500 členov 🙂 AK by si chcela, napíš IP uživateľovi @prevenar -ovi, začlení ťa. Dostaneš sa potom na ňu cez prihlásenie cez modrykonik.sk.