Musí být 4. dávka Prevenaru 13?

hanule05
17. kvě 2012

Ahoj,
mám dotaz, nevíte jestli musí být 4. dávka Prevenaru 13? Jasně, že můžu očko odmítnout, jedná se mi spíš o to, jestli pokud bych odmítla, tak jestli ty 3 dávky stačí zlikvidovat ty nemoci proti kterým Prevenar 13 je, nebo pokud tu 4. dávku nedáme, tak je to celé očkování jakoby "nedodělané" a ty 3 dávky jsou tedy k ničemu.

Teda napsala jsem to dost krkolomě, ale snad pochopíte o co mi jde.
Díky

pepibubu
18. kvě 2012

spíš bych se zeptala, proč uvažuješ o tom ten čtvrtý prevenar nedat...

hanule05
autor
18. kvě 2012

@pepibubu kvůli šíleným reakcím, které má dcerka po každém očkování.

pepibubu
18. kvě 2012

a tak co zkusit místo prevenaru ten synflorix, prý je to skoro totéž, ale snad na jiném základu

kikimaruska
18. kvě 2012

Podle mě 4 dávky mají určitý smysl a účel. Já se nechala očkovat v práci proti žloutence, měla sem první dvě dávky a třetí se musela přerušit díky těhotenství. Pak do roka se to nestihlo a když jsem se ptala, bere se to, jako že očkovaná nejsem,protože ta třetí dávka tam být prostě musela.

palomitacheca
18. kvě 2012

Taky si myslím, že je potřeba dát všechny dávky, aby bylo očkování účinné. My prevenar nedávali, necháme ho naočkovat asi až před školkou. Po 2 letech věku už se očkuje jenom jedna dávka.

elana
18. kvě 2012

@pepibubu to přece nejde, jestli už má 3x píchlý Prevenar, tak to zazdít Synflorixem 😅 , To je skoro jako kdyby sis na bolavou hlavu vzala Ibalgin a proto, že se Ti po něm zvedl žaludek, si to "vyléčila" Nurofenem 😝
@hanule05 jestli chybí poslední dávka, tak bych zatla zuby a nechala ji dopíchnout, budete mít klid, samozřejmě že smysl má, ta imunita sice by měla být nastavená už po 3. injekci, ale nebude tak kvalitní a dlouhodobá, jako když to absolvujete celé

pepibubu
18. kvě 2012

@elana aha, no vidíš, já žila v tom, že to je víceméně zástupný, tak jsem chytřejší, díkes

elana
18. kvě 2012

@pepibubu zástupný to je v tom smyslu, že když chceš ochranu před pneumokokem, máš ji mít, ať zvolíš S. nebo P. Ale prakticky je to odlišný, trošku se tam liší ty kmeny kvalitativně i kvantitativně atd.

pepibubu
18. kvě 2012

@elana aha, tak dík za objasnění. Ale zkrátka "čím začnu, to musím dokončit."

mates22
18. kvě 2012

@hanule05 já bych to teda konzultovala s doktorem, výrobce sám přece píše, že ta ochrana je tam už i po třech dávkách a šílené reakce nejsou zrovna to pravé, toho bych se trochu bála. Třeba naše dcera, protože tenkrát se prevenar nijak nepropagoval a byl placenej, tak dostala jen jednu dávku, tuším ve dvou letech, bylo to nějak odstupňovaný......... ale fakt nevím, doktor by ti měl umět poradit, nebo můžeš zkusit napsat panu doktorovi Petrášovi na www.vakciny.net, on je ochotný a na meil ti určitě odpoví.

hanule05
autor
18. kvě 2012

@mates22 děkuju, když se zeptám naší doktorky, tak mě samozřejmě bude nutit to píchnout. Zkusím ji teda přemluvit, abychom to daly trochu dýl. Před více jak měsícem dostala Hexu a ještě teď má ztvrdlou bulku v místě vpichu, ale to už je v pohodě po tom, jak jí bylo zle po očkování (má to po všech očkování). Druhý týden v červnu jedeme na dovolenou a tak se mi ji nechce nechat píchnout, spíš až přijedeme. No uvidíme, jak se k tomu postaví naše doktorka.

helcenka
18. kvě 2012

@hanule05 - pokud jste nechala píchnout 3 dávky, tak to rozhodně dokončit. Jestli má malá šílené reakce, tak je potřeba ji víc hlídat - a .o to by se teda měla doktorka rozhodně zajímat.
Nicméně kdyby jste nenechala 4 dávku, tak je to jako nedokončené očkování, tudíž žádné očkování. Ale nikdo neříká, že se nemůže očkování posunout. My teď např. šli na prevenar o měsíc později, protože prďolka byla nějak nachcípaná a pořád se jí to táhlo, dlouho měla rýmu. Takže jsem počkala, až byla úplně OK. Takže klidně nechte další dávku až po dovolené.
Náše první prďolka neměla nikdy žádnou reakci, ale druhé mimi, po prvním očko nic, u druhé dávky hexy a prevenaru 2 dny horečky, 2 dny proplakané, uzoufané, o spaní ani nemluvě, noční můry, takže u dalších dávek jsme očkování rozdělili a hexu a prevenar již nepícháme dohromady, jak se to většinou dělá.
Teď jsme byli zase na prevenaru a už lepší, malá měla v noci hrozné noční můry, ale jinak teda nic. I když to úplně stačilo.