Může se očkovat dítě s rýmou?

boruuvka
16. lis 2010

Máte některá zkušenost s tím, že vašeho drobka naočkoval pediatr s rýmou? Moje malá je zahleněná - rýma to úplně není, ale jakoby chrochtá - ty hleny jsou tam slyšet, takže tak 5krát za den odsávám. Teplotu nemá. V 6 měsících by jsme se konečně mohly dočkat 1 hexy, tak bych byla ráda kdyby se to naočkovalo, ale samozřejmě, pokud bych tím vystavila malou riziku, že se ze zahlenění staně něco horšího, tak ne.

paolin
16. lis 2010

ahojky, zavolej si Mudr. neživá vakcína se může očkovat s rýmou. žívá prý nee.

dvojka
16. lis 2010

tak naše bývalá mudra s rýmou očkovala a dopadlo to vždy špatně.Nenechala bych.Nýnější mudra očkuje jen zdravé děti a je to znát.

iluss
16. lis 2010

já bych dítě s rýmou rozhodně očkovat nenechala a ani naše pediatrička to nedoporučuje. V té době je dítě dost oslabené, i když má "pouze" rýmu. A následné reakce na očkovando se tím můžou ještě víc zhoršit.

pucik
16. lis 2010

náš Míša má dostat druhou hexu a je zdravý,ale druhý syn je nastydlý tak ni takhle ho nenaočkuje, máme počkat až budou oba o.k., já bych to nedělala jen aby to měl, vím o přpadech, kdy bnyli naočkovaný do virozy a nesou následky celý život, tak opatrně 🙂 😉

tygrous
16. lis 2010

My takhle odkladame 3.hexu uz tri mesice - porad ma bud presne tuhle rymu, jak popisujes (a kolikrat ani nic neodsaju, ale "chrochta" to v nem porad), nebo je par dni v pohode a kdyz se rozhodnu, ze skocim k Dr. na ockovani, tak bud dostanu rymu ja a on za dva dny to ode me chytil nebo jsme byli v nemocnici s rozbitou hlavou a vratili se s rymou atd... Nase Dr.se vzdy pta, jestli jsme zdravi a i bez rymy...ale kdyz sjem tam minule cekala v cekarne, tak tam sla maminka s prckem a rekla, ze drobet rymu ma, ale z nosu mu netece, a vysli naockovani...tak nevim... Ale osobne jsem pro ockovani uplne zdravych deti i nezivou vakcinou... A Dr.mi rekla, ze pred ockovanim by mel byt zdravy aspon tyden.

zako
16. lis 2010

Mimco na ockovani urcite musi byt zdrave 😉 taky jsme meli pred prvni hexou malou rymu...presne takove chrochtani a zahleneni, bez teplot, jen jsme odsavali a strikali do nosiku morskou vodu a ockovani jsme odlozili..dr by ho stejne nenaockovala...

andy80
16. lis 2010

Dr by dítě s rýmou neměla naočkovat. Nás se vždycky před očkováním ptá, jestli jsme úplně zdraví.

beras
16. lis 2010

Určitě neočkovat.Stejně se před očkováním dr. zeptá jestli je mimčo zdravé.Tohle si na trko nikdo nevezme.

kikimaruska
16. lis 2010

Nám byl řečen pravý opak, že živá vakcína se s rýmou očkovat může (např.synagis), ale neživá by se naopak očkovat nastydlému dítku neměla.

michamicha
16. lis 2010

s rýmou bych taky nenechala naočkovat 😉 akorát my byli na očkování včera, malej byl celou dobu před tím v pohodě a večer se mu spustila rýma ☹ teď odsávám přes den skoro každou hodinu, tak uvidíme jak se to bude dál vyvíjet...

andyalukasek2008
16. lis 2010

Rozhodně neeeeeee!!! 😲 😲

mjanca
17. lis 2010

s rymou bych ockovat nenechala, my mame spatne zkusenosti. Vcera jsem byla se Zuzkou, byla ok a dnes ma 37,6 a trosku rymu. Starsi dcera mi od vecera zacala zvracet, asi strevni viroza. Tak snad to Zuzka taky nechytla ☹.

many
17. lis 2010

u nás se s rýmou,.... neočkuje 😉

j.kriv
17. lis 2010

Organizmus má s očkováním už tak dost práce, natož kdyby bylo dítě jakkoli oslabené. před očkováním ideálně alespoň 14dní by mělo být naprosto zdravé. já bych naočkovat nenechala, ani doktor by si to nevzal na svědomí

alcatko.j
17. lis 2010

Boruvko, pediatr se te zepta, zda nema mala rymu nebo tak neco, urcite a sam rozhodne, ze ockovat se nebude🙂

Takove ockovani je sileny zaprah, dite se v tu chvili pere vlastne s nemoci, je solabene a je zbytecne, ale jeste k tomu melo rymu, kasel a tak, proto se ockoje jen zdrave dite.