Můžu rozdělit poslední dávku Hexy a Prevenaru?

myskin
4. zář 2012

Zdravím a prosím o radu. Dcera 16 měsíců je očkovaná hexa+prevenar zároveň (já blbá jsem to nějak neřešila), ještě by měla dostat do 18 měsíců jednu dávku. Můžu tu poslední dávku hexy a prevenar rozdělit aby malá nebyla zbytečně zatěžovaná? A v případě že to jde jaký je ideální rozestup mezi vakcínama? Ještě ji chce dr. teď naočkovat vakcínou spalničky,... a to jak jsem zjistila je snad nejobávanější vakcína. Do jakého věku je možno ji odložit? Malá měla v červenci dost ošklivý průběh neštovic, tak ji nechci nějak přetěžovat. Dr. máme novou, nevím jak se k očkování staví tak abych se nějak připravila. Díky

petaov
5. zář 2012

Ahoj Vašík, je stejně starý, taky je očkovaný hexou+prevenarem, dává se to dohromady. Čtvrtou dávku hexy dostaneme v 18 měsících a ten čtvrtý prevenar až později. Mám pocit, že rozestupy jsou 3 měsíce. (Měli jsme to dostat už v roce, každá dr. to dává jinak. Ale malý byl ještě v 11 měsících na očkování TBC a měl dlouho reakci, tak proto jdeme až v 18 m.) Ty spalničky bych chtěla dát tak ve dvou letech. Myslím, že s články o tom, jak je to nebezpečné se to přehání, akorát děsí matky. Je to hodně individuálně, někdo to má úpln bez reakce. Podmínka je, aby bylo dítě naočkováno, než jde do školky.

slundo
5. zář 2012

já myslím, že to rozdělit jde.....dr. se mě u poslední dávky ptala jestli zas můžem dát obě najednou...takže asi nebude problém.

tarra27
5. zář 2012

rozdělit to jde určitě - my malou očkujeme zvlášt....od mala....jednou vždy dostala prevenar a pak jsme přišli tuším po dvou týdnech znovu na hexa...

camelinka
5. zář 2012

my očkujeme dohromady a nikdy neměla žádný extra problém. Akorát posledně ji bolely nožky,tak nemohla chodit, jinak žádný teploty, nic

luthien.k
5. zář 2012

Rozdělit, a to nejméně s odstupem 14 dní, lépe měsíc. Priorix odložit až nejlépe před nástupem do školky (jestli vůbec)... Všem co "v pohodě" 😖 očkují dvě i více vakcín v jeden čas, doporučuju Varovné signály očkování od prof. Strunecké.

tarra27
5. zář 2012

já si myslím, že celkově je lepší rozdělit než dávat na jednou....já jsem byla ráda, že doktorka dala malé každou zvlášt od začátku...a že jsme nedávali hned na 3. měsíci, ale o kousek později...jsou to řpece jen malé tělíčka, chvíli na světe, a musí to pro ně být darda jako blázen se s tím vyrovnat....

myskin
autor
5. zář 2012

Děkuju všem za příspěvky. Mrzí mě, že jsem to očkování nějak podrobně neřešila a věřila doktorovi který to dával najednou. Teď máme novou doktorku tak uvidím jak se na ten odklad bude tvářit, ale ty spalničky bych chtěla dát nejdříve až ve dvou letech. Hexu a prevenar nechám rozdělit.

tarra27
5. zář 2012

@myskin já bych ji o to poprosila....

ono stejně co lekař, to jiný názor...

a já vím, že já před očkováním dávala i paralen, aby ji nebolel vpich tolik a aby neměla tak strašné příznaky...sice by mě někdo tady asi ukamenoval, ale ona krásně spinkala....a neměla problém, nebyla nevrlá.....

luthien.k
5. zář 2012

@tarra27 dát paralen = omezit tvorbu protilátek.

tarra27
5. zář 2012

@luthien.k já vím....partner je lékař a schválil to...otázkou je, do jaké míry se omezí....ale nejaké mít bude....

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra