Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

romcovaklarka
9. led 2013

@verusa.j Jojo díky, už mi i napsala, že je ještě sbírá 🙂

romcovaklarka
9. led 2013

@picasso To je ale samozřejmě problém dnešní doby a nemyslím si, že se to bude zlepšovat - naopak pokud budeme následovat USA a západní Evropu, tak se to bude spíše zhoršovat. Myslím tím ta nespolupráce pacienta, potažmo jeho rodiny, a doktorů. Dneska je totiž v módě za všechno špatné, co se v životě stane, hledat nějakého viníka. Nic není "neštěstí", všechno musí být něčí vina. Doktor by měl být jako automechanik - jako by platila rovnice "závada je X = účinná léčba bude Y". Lidi nechápou, že každý člověk může reagovat jedinečně, symptomy jedné nemoci můžou být u dvou lidí úplně různé a jejich reakce na urč. léčbu taky...

katka_brno
9. led 2013

@picasso jenže co jsou nemoci, proti kterým jsme byli očkovaní, píšeš zarděnky příušnice, já třeba byla očkovaná na tetanus+záškrt+černý kašel, zarděnky, spalničky, obrna - jak vidíš vše zvlášť a taky postupně ne najednou a první očkování "až" ce 4měsících, starší ročníky zase jinak a mladší zase jinak, moje ségra stejně spalničky měla i přes očkování, navíc i momje mamka mi řekla, že kdyby věděla co ví dnes tak si to ještě 2x rozmyslí co a kdy dá očkovat

picasso
9. led 2013

@katka_brno tak to já taky byla tak očkovaná a jak jsem řekla, že kdyby to šlo, klidně děti nechám očkovat později. Jinak, jak jsem řekla, některé očkování neuchrání proti nemoci, ale proti jejím smrtelným komplikacím.
@romcovaklarka tak s tímto s tebou souhlasím, bohužel to tak je. Jenomže dnešním problémem jsou také někteří samotní lidé. Na jednu stranu kašlou na prevenci apod. na straně druhé, kdykoliv jim něco je, chtějí okamžitě a nejlépe hned vyléčit ☹

Jinak, maminky, proč jsem do této diskuze vlezla. Rozhodně ne proto, abych někoho napadala, osočovala nebo něco vnucovala. Každá si to uděláme stejně po svém 🙂 Jenom se snažím dívat na problémy ze všech úhlů. Na modrém koníkovi se mi líbí, že jsou tu fóra, které si vybereme zrovna podle toho, co nás zajímá nebo se podělíme o své zkušenosti a na základě toho se třeba rozhodneme. To samé jsem chtěla přispět v tomto fóru. Pouze umožnit některým maminkám to vidět ze všech úhlů a mít možnost se rozhodnout. Chápu, že některým maminkám je to proti srsti. Na druhou stranu chápu i ty, co se rozhodnou očkovat. Např. jsme se rozhodli nechat očkovat mého brášku po tom, co měl laryngitidu a koukat na 3-leté dítě, jak se nám dusí, nikdy víc ☹

centaurea11
18. led 2013

Dobrý večer, za dva měsíce se stěhujeme do Prahy. Prosím, mohla by mi některá z vás napsat kontakt na pediatra, který mě nebude nutit do očkování - klidně i širší Praha (západ apod.)? Máme předchozí 2 negativní zkušenosti s vakcínou + oba rodiče vážné autoimunitní onemocnění (já 4 týdny po očkování tetanem). Nechci už očkovat vůbec nic. Klidně do IP. Všem moc děkuju! M.

petruci6
6. únor 2013
petruci6
6. únor 2013

my sa budeme stahovat z Prahy do Brna,mohla by som poprosit do IP niekoho z Brna,kto ma dobru skusenost s pediatrom,kt nerobi problem z neockovania?? budem velmi vdacna 🙂

katka_brno
6. únor 2013

@centaurea11 a kdo v regionu j.H. prosím?

centaurea11
8. únor 2013

@petruci6
Ahoj,
moc Ti děkuji za IP, určitě se zkusíme u pana doktora zaregistrovat. Držím Ti palce, ať brzy najdeš 😉. Možná zkus na rozaliu, ale mám pocit, že většina lidí to nerada sděluje... 😒. já tam úspěšná nebyla.

@katka_brno
Bohužel Ti neporadím, my máme paní doktorku, která diskusi nepřipouští, proto se snažím získat vyjádření imunologa o kontraindikaci a zároveň přejít k jiné/mu. Držím palce! 😉

petruci6
9. únor 2013

@centaurea11 neni zac, a co je rozalia?

centaurea11
9. únor 2013

@petruci6 Je to informační server o problematice očkování. Podporuje informované a individuální rozhodování rodičů o očkování svých dětí. Mrkni tam do diskuse, třeba někdo poradí 🙂.

Odkaz: http://www.rozalio.cz/

http://rozalio.cz/index.php?option=com_joomlabo... - diskuse

petruci6
9. únor 2013

este som o tom nepocula,dakujem 😉

petruci6
9. únor 2013

doteraz som chodila len na stranku sloboda v ockovani,ale tam chybaju info o tom ako je to v CR,co ja momentalne potrebujem

centaurea11
10. únor 2013

Není zač. Budu ráda, jestli Ti to v něčem pomůže 🙂.

petka30
4. bře 2013

ja nebudem očkovat svoje druhé dieta (prvá-dcéra je furt chorá- každý druhý týždeň- imunita na bode mrazu) ale ked idem od lekarky ktorej som to oznámila- mám pocit, že hneď za rohom na nás skočí čierny kašel- tak smo zblbnutá úplne iracionálny strach z choroby proti ktorej aj tak očkovanie nefunguje (dobre si pamatám na svoj kašel-niekolko mesiacov kašel až do zvracania- asi to nebola chrípka, len nik nespravil testy), ako už dobre viem- potom skočím na nejakú neočkovaciu stránku a som rada že moje bábatko nebude mat horúčku, ani neutíšitelný plač a ešte tie hrozné iné následky.

evaviki
10. bře 2013

potrebujem poradit.. Syn ma 4 roky, ockovanie roti TBC som v porodnici odmietla, bol predcasne narodeny a pri prepustani mal 2kg. Dr. ho silou mocou zaockovat chcel (blbec).. Nase dr. mela vic rozumu, tbc nema doteraz.. Hexu mal posunutu.. MMR mal po prvom ocko reakci hned v ten den, silene zvracel.. Dle dr. alergicka reakce na nejaku zlozku vakciny, pred druhym ocko dostal preventivne fenistil a vsetko ok.. Ale koukala som na ocko kalendar, je tam preockovanie mezi 5-6.let ditete na zaskrt, tetanus a davivy kasel, pak mezi 10-11 let - to same plus prenosna obrna..
Imunitu mame na houby (ale teda az odkedy chodi do skolky, dovtedy bol uplne ok), berie ribomunyl.. Rozmyslam nad tym, ci ma vobec vyznnam davat este tie dve vakciny, alebo nie.. Ockovania zvladal celkom v pohode, ked mam teraz viac info, tak som rada, ze to mame za sebou a je v poradku.. Moze mat este ocko nejake nasledky v tom 6.roku a v 11.tom? Akou vakcinou sa to ockuje?

katka_brno
11. bře 2013

@evaviki https://www.modrykonik.sk/skupina/1799/ toto bude lepší k tvému dozatu chodí tam lidi pravidelně a moderátoři tomu rozumí

jankapavol
17. bře 2013

holky, dva opačné názory na očkování- pro a proti-přijdte si poslechnout

radush7
17. bře 2013

Reportáž o očkování na Primě, 03/2013 dotazovaný je i Prymula.
R

https://www.youtube.com/watch?v=hwzp2IAmR5Q
tajemna30
20. bře 2013

@katka_brno díky za tento článek .... hlavně je na zamyšlenou že člověk který se v tom tolik let pohybuje, nebo spíš desítek let pohybuje, své dítě vakcínami s rtutí očkovat nenechá, a my v česku musím ..... 😠

kettynka1234
20. bře 2013

@radush7 To je hrozný. Proč by měli pokutovat! Já odřekla u našich dvojčat očkování MMR. Jen jsme podepsali papír o nesouhlasu. Nikdo nám neříkal, že by rozdávali pokuty rodičům, kteří nenechají své dítě očkovat. Těch rodičů, co neočkují a co mají strach je hodně. Také jsme měli problémy s hexou ( od prvního očkování až po poslední očkování! I přes vyhrožování své děti nenechám tím svinstvem očkovat!

tajemna30
20. bře 2013

@kettynka1234 ahoj Kačenko, my MMR máme také podepsáno ... respektive zatím odloženo, nějaká sankce je mi ukradená, to u tohle očkování dle mého ani moc dobře nejde, horní hranice očkování není stanovena, ale do školky malou bez něho nevezmou .... takže chtě nechtě ... stejně před školkou budu muset dát, ACH JO

kettynka1234
20. bře 2013

@tajemna30 Jsou to mrchy ☹ na dětech jim nezáleží. Co pak ti rodiče, kteří o to děťátko přijdou. Nedovedu si to vůbec předctavit.

tajemna30
20. bře 2013

@kettynka1234 Katy mám stejný názor .... benefity jsou benefity že ☹ a to video a úmrtí toho chlapečka je hrozné ☹ a těch co po očkování mají ekzémy, astma atd. atd. my máme hexavakcínu doočkovanou, jsem ráda že to máme za sebou, a ted řeším kdy dát MMR .... protože 2 roky už se blíží .... zdravím dvojčátka 🙂

katka_brno
20. bře 2013

@kettynka1234 @tajemna30 no tak já mám jasno, jen nevím co s ní budu všechno doma dělat do 6let a hlavně jak chtěj vyřešit povinný předškolní rok v mateřice, pokud tedy nedojde ke změně

kettynka1234
20. bře 2013

@katka_brno Někde v nějaké diskuzi na Mk jsem četla, že když to lékař dobře napíše a je s ním rozumná řeč, že do školky vezmou. Z očkování mám stach, děti do školky musí (doma je nenaučím to, co ve školce a hlavně ten kolektiv děti, kamarádi,.... Ale že bych dala dítě očkovat a doufala, že mi neumře nebo neochrne, aby šlo do školky? Nevím no. Snad do té doby udělají nějakou novelu zákona a toto svinstvo bude nepovinné.

katka_brno
20. bře 2013

@kettynka1234 s naším řeč není, ale my neočkujeme vůbec

kettynka1234
20. bře 2013

@katka_brno no já nechyaa děti očkovat hexou a až poté jsem začala zde na mk číst ty hrozné děsivé články. Od komplikací, po špatnou kontaminovanou dávku ( kterou jsme měli naočkovanou) No a začala jsem víc shánět info o očkování. Negativa byla hlavně na MMR, ale teď jsou problémy s hexou. Teď nás čeká ještě poslední dávka synflorixu a pak nedáme nic!