Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

dana3262
6. kvě 2013

@sus jaky infanrix je podle tebe nejlepší? A monovakciny (zardenky prusnice spalnicky) jsou prave jen v tom Rusku (pár příspěvků zpět). Nebo máš nějaké nové informace?

sus
6. kvě 2013

@dana3262 ahoj,neni to pro me momentalne aktualni otazka,bohuzel dcera je plneockovana hexou:( ale uvazovala bych jen i cistem infanrixy,tedy trojkombinaci - tetanus,zaskrt a davivy kasel (kdyz uz tam tedy je i ten,pac mi prijde,ze ockovani nema vliv a stejne ho dostat muzes).mozna bych zvazovala infanrix polio,to je taky tato trojka plus obrna,ale to jen az po testech na imunitu,aby pro ditko nebyla ta obrna rizikova.ale spis jen tu trojkombinaci.
co se tyce tech momovakcin,tak nove informace nemam,pohledam,jeste pred nejakou dobou bylo k sehnani i tady neco,ale jak me mudra informovala,byl by to problem. k realizaci nedoslo,dcerak ma bohuzel prvni priorix za sebou s reakcemi,ktere jsem popsala.uz bych to nikdy nedala a radeji vyjela nekam,kde se da naockovat monovakcina.z ruskych vakcin strach nemam.zkusim najit vice info.

dana3262
6. kvě 2013

@sus nás první ma 4hexy a tbc. To jsem tenkrát brecela v porodnici, ať ho neockuji, mel hrozný ekzem už od narození. Ale odvezli ho a přivezli naockovaneho. Po pár měsících to zrušili ☹ mmr zatim neplanuju ani u jednoho ze synů. A mladší ma 2x inf.hib. ted ma jit po roce na 3.dávku, ale nemuzu se s tim nejak srovnat. Po 2.dávce po pár týdnech začal mit apnoicke pauzy u pláče az nam 2x padl k zemi. Vypsala jsem si tech potíží víc, ale nic zásadního kromě tohodle (ani zvýšená teplota). Ted nevím, co s tou 3.dávkou.. ☹

marketa137
22. črc 2013

Tak jsem tu skoro po roce zase 😉 , v září by měla jít Vali na MMR, je to snad jedna z vakcín z které mam fakt hrůzu 😢 . u Tomíka jsem jí odsunula do 18m a jak je vidět tak i to bylo brzo 😔 . co vám pediatři řekli že chcete posunout a po 2 narozeninách už to je ok nebo raději těsně před školkou? Už slyšim ty argumenty že v 15m 😝 . navíc vali prohorečkovala každou hexu i u zubů trpí 😒 tak nechci riskovat. v 15m je jen očkování nebo i prevence? Já že už mam termín na září 🙄

katka_brno
22. črc 2013

@marketa137 mmr nemá pevně stanovenou vrchní hranici, jenom spodní, takže je jedno, kdy bude naočkována

marketa137
22. črc 2013

@katka_brno to vim ale doktoři asi to berou že v 15m se musí naočkovat 😝

maly_prcek
22. črc 2013

@marketa137 Já jsem odkládala u obou dětí na 2 roky. Chtěli podepsat papír, ale nikdo s tím neměl nějaký zásadní problém...

marketa137
23. črc 2013

@maly_prcek malá je v květnu tak bych to mohla odsunout až na září příštího roku 😉 , jeden autista nám fakt stačí 😝

rozzaarka
28. črc 2013

Ahoj maminky, je mozne, aby dite nedostalo hexavakcinu, ale ockovalo se treba postupne? my jako deti meli pouze trojkombinaci a pka se to tusim doockovavalo postupne... desi me vycet "normalnich" reakci miminek na hexavakcinu
@maly_prcek ahoj, jak jsi prosim odlozila ockovani?

dana3262
28. črc 2013

@rozzaarka samozrejme, ze to jde, ale pokud ma dítě dostat vsechno z hexy, ale rozlozene, tak he treba zapremyslet nad tm, kolik se tak do těla dostane přídavných latek.. proto to dali vsechno do jednoho.

rozzaarka
28. črc 2013

@dana3262 dekuju, neco si o tom najdu🙂

maly_prcek
28. črc 2013

@rozzaarka Na prohlídce jsem už předem řekla, že bychom očkování chtěli odložit. Dala mi papír, (měla v PC vypsané "Odmítnutí očkování", tak to jen přepsala na odložení) a to jsme oba s manželem podepsali. Nechávala jsem odložit očko už u staršího syna, míval exémy, po hexe se mu objevil poprvé a po každém očkování se mu exém objevoval, i když jinak jsme exém podchytili a už ho nemíval. Staré doktorce to jako důvod pro odklad nepřišlo, ale řekla tehdá, že když maminka chce, tak že klidně můžeme odložit.

Ad. hexa - ta jde spíš posunout a pak se dává o dávku míň... Zpět v této diskuzi jsou tuším přesně měsíce, kdy se pak očkuje...

zanet2009
28. črc 2013

@dana3262 můžu se jenom zeptat? U první dcery jsem očkování bohužel neřešila, neboť jsem o žádném posunu očkování nevěděla a když jsem si přečetla Váš příspěvek, tak jsem se zarazila.
Starší dcerka měla cca od roka taky apnoické pauzy, když brečela....strašné období, které naštěstí Cca za 2 roky odeznělo, ale mě to stálo několik let života.
Je možné, že to byla jakási reakce na očkování?

dana3262
29. črc 2013

@zanet2009 upřímně nevim.. ☹ přišlo to asi 6tydnu po 2.dávce infanrix Hib (čili docela za dlouho). Ja si myslim, ze by mohlo, ale asi se to neda dokázat..

zanet2009
29. črc 2013

@dana3262 Díky za odpověď. No mě to ani ve snu nenapadlo, že by to mohla být reakce na očkování. No, teď s tím nic už neudělám....

katka_brno
29. črc 2013

@rozzaarka určo to jde, můžeš mít individuální očkovací plín, tgřeba jen tetanus, obrnu a něco, nebo klidně jen tetanus, je to na tobě, doporučuju si vše načíst a btw hexa je největší svinstvo

katka_brno
29. črc 2013

@zanet2009 jo klidně být mohla, bohužel je to nedokázatelné a skoro nikdo z lékařů není ochoten toto přiznat, nejhorší reakce se objevují po 3 a 4. dávce hexy a po MMR

rozzaarka
30. črc 2013

@katka_brno a nevis prosim, kde bych to tom nasla vic? zatim se mi dari googlovat spis slozeni hexy atd, ale jak to rozlozit se mi nepovedlo najit nic. jsi moc hodna, jsem rada, ze to jde. desne me to desi

katka_brno
30. črc 2013

@rozzaarka https://www.modrykonik.cz/fotoblog/katyxq/clane... jsou tam i odkazy na stránky ve slovenštině (mimochodem úžasné) a jiné odkazy

rozzaarka
30. črc 2013

@katka_brno jsi zlata, dekuju🙂

jennyska
17. zář 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Očkování dětí a protože Vy s ním máte už nějaké zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/ockovani-deti ? 😉

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním maminkám, které právě prochází očkovacím obdobím se svými dětmi a nebo je teprve čeká, popř. se rozhodují mezi různými vakcínami, povinnými a nepovinnými atd. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

picasso
25. říj 2013

Lítá tu spousta odkazů, proč neočkovat. Posílám jeden z druhé strany. Jen pro informaci. Mimochodem WHO (Světová zdravotnická organizace) není žádná firma, ale stanovuje i ošetřovatelské postupy pro nemocnice apod.
http://www.lekari-bez-hranic.cz/cz/aktuality/20...

pajenka
26. říj 2013

@picasso A kde se tam píše, že se má očkovat? Vakcína na TBC je zastaralá, nefunguje a navíc měla spoustu nežádoucích účinků, proto se i povinné očkování proti TBC zrušilo. Momentálně ani není v ČR dostupná. Má teta TBC měla (byla očkovaná). Nějak nechápu, co jsi chtěla svým příspěvkem sdělit.

picasso
26. říj 2013

@pajenka bohužel, máš špatné informace. Vakcína TBC je dostupná, zrušilo se povinné očkování pro všechny děti, ale stále jsou povinně očkované děti, které žijí v rizikovém prostředí nebo v blízkosti příbuzných, kteří se s TBC mohli dostat do kontaktu. Mimochodem TBC si rodiče na požádání mohou u dětí nechat naočkovat. Po základním očkováním, takže nejdříve cca v jednom roce dítěte. A dováží se, protože jedna ampulka vakcína je cca pro 20 dětí. A co jsem svým příspěvkem chtěla říci, že se TBC stále vyskytuje, stejně jako např. došlo k epidemii černého kašle po zrušení očkování.

kajalka
26. říj 2013

@picasso Jenže nynější černý kašel řádí především mezi očkovanými...

picasso
26. říj 2013

@kajalka černý kašel se objevil po dlouhé době v pandemii a to tehdy, kdy zrušili očkování, protože černý kašel se nevyskytoval, po dvou letech ho zavedli opět do očkovacího systému.

pajenka
26. říj 2013

@picasso Opravdu? Tak si o tu vakcínu zkus zažádat 😉 ano, TBC se stále vyskytuje i po několika desetiletích, co se očkovalo 😀 a černý kašel se očkuje a řádí především mezi naočkovanými a jen tak na okraj, léčí se ATB