Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

llllucka
2. únor 2012

@evcounek:promiň,musím reagovat.To s tím prevenarem je pěkná blbost.U nás v rodině nikdo pneumokoka neměl a syna to ve čtrnácti měsících potkalo.Tím neříkám,že očkovat,to si každý musí zvážit sám,i když za mě samozřejmě ano,protože ta léčba je dlouhá a člověk celou dobu trne,aby se to nezhoršilo.

meleri
2. únor 2012

@dana3262 jo je to naprd, ja mam fakt s tou trojkombinaci problem, nechci videt sve deti trpet jen proto aby si nejaky doktor pak jel na dovcu. mozna ze v tom rusku to nebude tak spatne, ale kdo to muze vedet..to me prekvapilo jeste jsem ale slysela ze v Japonsku sve deti ockuji vsechny az od osmnacti mesicu je videt ze nektere zeme fakt premysleji a jine jen nakupujou vakciny 😝. S tou obrnou jsi me prekvapila, priznam se ze toto metaky nahani strach jako nemoc, prijde mi ze ta a ten tetanus jsou hrozne nemoci.
aha to neznam, co je to ockovaci centrum? a proc tam nemaji pristup vsichni?tady ubec nemam poneti jestli neco takoveho je...

dana3262
2. únor 2012

@meleri Tetanus a zaskrt bych nechala ockovat. Ockovaci centrum je treba u nas v Praze v Motole. Jsou tam vedene deti, ktere jsou treba po transplantacich, onkologicky nemocne nebo se srdecnima vadama, proste tezky pripady. Maji tam hexa vakcinu zvlast a pak infanrix hib (tetanus, zaskrt, cerny kasel, hemofilus)-to chci casem dat. Ale to mmr tam maj normalni. Ale hlavne jsou tam ty deti vedeny=postupuje se individualne podle potreb a stavu konkretniho ditete. Doktorka mi doporucila pro starsiho (nevyzrala imunita) ockovat prevenar 13. Jeste nevim, jak se rozhodnu. Mmr jsme domluveny na konec leta (to mu bude 2,5), ale uvidime, jak na tom budeme. U mladsiho od zacatku postupuju jinak..hrozny, ze clovek ty informace nema. Treba to, ze jsem mu kratce po narozeni nasadila vakcinu Colinfant(EColi). To taky nebylo jednoduche..pry se to uz nevyrabi, pak to nejak slozite objednavali..nakonec to dostal asi az v 1tydnu, ale aspon neco.

meleri
2. únor 2012

@dana3262 tak to je super zes je tam dostala. prave tady je ten infanrix a pak jeste starsi vakcina pentavac a tu jsem dala nevedela sem ze v cesku neni na vyber a ta hexa se dat musi!
aha v cr se to jmenuje mmr. asi se neda nic delat a ppozdeji na ockovat. ja se ted pdruhe rozhodla prevenar nedavat. to mas pravdu nema a hlavne mu to prijde normalni co nejvic ockovat, me s tim pomohla kamaradka pujcila mi par knizek..ona je zas etrem neockujou nic. jeji dcera mela uz zardenky i nestovice a varovala jsem ji s tema spalnickama a ona to presto nechce dat to uz mi prijde fakt spatny. Co to je za vaccinu colinfant?

kocicinka
2. únor 2012

@dana3262
@meleri
ale všechny ty vakcíny, kt. mají v očkovacím centru v Motole může objednat i běžný pediatr. Byli jsme tam na konzultaci, tohle mi řekli a je to skutečně tak. Vakcínu, kterou jsme si vybrali místo hexy nám pediatr normálně objednal u distributora a do týdne jí měl. Nemají tam nic speciálního, co by nešlo objednat jinde 🙂
Meleri na výběr máš- nemáš, záleží na tom, jak se ti chce podstupovat různé obstrukce ze strany státu. Nám třeba hrozí, že nás nevezmou do školky, byť nás pediatr nikam neudal. Prostě to očkování nemá, tak bude mít asi smolíka. A tak je to tuším i v tom zahraničí. Povinné to tam sice přímo nemají, ale pak ti dítě nikam nevezmou, nepletu- li se. Takže je to takový nepřímý nátlak na rodiče.

dana3262
2. únor 2012

@meleri To MMR jsou ty zardenky, priusnice, spalnicky. Hexa je jako ten infanrix, ale je tam navic Hep.B a obrna. No, ony prave ty rozdeleny vakciny jsou stary a to slozeni je snad jeste horsi. Ty modernejsi jsou lepsi, jenze zas je tam napchano kdovico.. Colinfant je vakcina s bakterii EColi. Osidli miminku streva. Ziska tim vetsi odolnost. Je to vlastne takova nahrazka toho, ze driv pribehl na vsi pes a miminko vobliz 🙂 driv se to davalo nedonosencum. Nevim, proc se to ted 'taji'. Myslim, ze je to velmi dobra vec.

dana3262
2. únor 2012

@kocicinka @meleri ano, presne. Muze je objednat i pediatr. Ale primo tam se muze clovek i poradit atd. Jak jsou na to orientovani, tak to jsou ochotni probirat ze vsech stran. Ale nakonec stejne clovek musi sam prijit s tim, co chce. My jsme si vyzadali pred tim ockovanim MMR hloubkove imunologicke testy. Pak je sikovny, ze vsechno delaj tam. Jinak se tam fakt zazraky nedeji 😀

karmenta
2. únor 2012

Náhodou jsem našla toto diskuzní forum a prosím o radu, klidně přes IP. Dcera je extrémní nedonošenec, dostala očkování hexa + prevenar dohromady (při 3.tí dávce Hexou). Měla nežádoucí účinky docela dost, vybojovala jsem si imunologické vyš., kde zjistili že má malé nějaké protilátky a že se musí počkat než budou v normě. Ted se bojím už do dalšího očkování jít, začla jsem se o to víc zajímat a vůbec se mi to nelíbí.
V očkovacím centru v Brně mi řekli že až nás budou očkovat (což já už vůbec nevím zda chci) tak nám místo 6ti kombinace dají 4kombinaci. Nevíte zda je možné někde sehnat šetrnější vakcínu? Děkuji moc za rady.
@kocicinka
@meleri

ilonne
2. únor 2012

@sussanah Jen k těm zarděnkám. Sice jen osypání a horečky, ale když se s nimi dostane do kontaktu těhotná žena a to je nemusí ani prodělat, je zde velice velké riziko poškození plodu. Znám to z rodiny, švagr špatně mluví, špatně slyší a vidí a hned jak se narodil, musel na operaci srdce. Tchýně přišla jako těhotná do kontaktu právě se zarděnkama.

Jinak nad očkováním taky přemýšlím. Povinné jsou jasné, z nepovinných zatím pneumokoky a do budoucna i TBC.

sussanah
2. únor 2012

@ilonne ano, samozrejme je to pro tehotne riziko,ale proc ja mam na sveho syna prenaset zodpovednost budouci matky? Je to zodpovednosti kazde zeny, aby si zjistila, zda ma zardenky ockovane predtim nez otehotni. Protoze dle teto logiky bychom meli mit vsichni naockovane zardenky (tj doockovat vsechny muze starsi tusim 15let?), vsem co je neprodelali naockovat nestovice, vsem pro jisotu naockovat povinne chripku, protoze i tyto nemoci muzou ohrozit plod v tehotenstvi..

Co se MMR tyce, tak bych nejradeji dala naockovat spalnicky a priusnice u syna nekdy pred pubertou, pokud tato onemocneni predtim sam neprodela.

sussanah
2. únor 2012

@karmenta setrnejsi vakcinu myslis tu 4kombinaci? jedna se o Infanrix (bez hexa privlastku), tj cerny kasel, obrna, zaskrt a tetanus.
Je to podle me rozumnejsi volba, zloutenka a hemof. onemocneni delaji docela v tom ocku paseku. Jeste je tam cerny kasel, ktery ma pomerne hodne nezadoucich ucinku. Samotny cerny kasel je hlavne rizikovy pro deti do 1roku, potom je to spise onemocneni otravne a zdlouhave nez zivot ohrozujici.

Kazdopadne pochopila jsem spravne, ze uz mate naockovane 3 davky hexa vakciny? Pokud ano, tak uz je to dostatecne. Hexu lze ockovat ve schematu 3+1 nebo 2+1. U nas ve vyhlasce je napsano 3+1, ale sam vyrobce povazuje 2+1 za dostacujici (viz pribalovy letak hexy).

pampeliska1
2. únor 2012

@sussanah ahoj, možná mám otázku, na kterou se nedá tak lehce odpovědět, ale jak by jsi teď postupovala na mém místě - těhotná s ne úplně kladným postojem k hexa vakcíně a ostatním dobrovolným očkováním.
Dala bys očkovat jen ten Infanrix hip podle schématu a pak až je dítě větší tak doočkovat žloutenku a hemofilus? Díky za odpověď.

karmenta
2. únor 2012

@sussanah díky za info, bohužel ne, máme 3 vakcíny Prevenaru a 1 hexy (první hexa se dala s třetím prevenarem). A když teda budu chtít jen ty 3 dávky Infanrixu, musím to nějak žádat, nebo prostě jen řeknu že chci jen 3 a ne 4 dávky? Ta vakcína je stejná?

romcovaklarka
2. únor 2012

@sussanah A můžu říct, že tu 4. hexu nechci? Nemá být to schéma úplně jiné, když se dávají jen 3 dávky?

meleri
3. únor 2012

@dana3262 dekuju tady se to jmenuje jinak 🙂 jinak jo nevim jestli si to pamatuje, psaval tady kdysi takovy typek byl v tom hodne uceny a nepsal rozhodne blaboly, uz nevim prezdivku a ten prave rikal ze ty stare vakciny za komunismu byly z ruska a ze to bylo z nejakych spatnych viru proste hnus dost to odborne vysvetloval uz si to nepmatuju ale podle toho co psal to bylo opravdu horsi kdo vi mam pocit ze treba tady jsou lide zdravejsi a dyl se dozijou ale mozna je to blbost urcite je to asi i zdravotnim prostredim jidlem mozna geneticky kdo vi no....
@karmenta bohuzel to nevim navic neziju v crr urcite delas dobre ze sis vyzadala setrnejsi postup to je super ale kde sehnat tyto vakciny to opravdu nevim samotnou me to zajima...

romcovaklarka
3. únor 2012

Jo tak si odpovídám sama, kdyby to zajímalo ještě někoho. Když máme 3 dávky po měsíci, tak tu poslední zřejmě potřebujeme, protože 3 sice stačí, ale z toho ta poslední musí být nejméně 6 měsíců po té předposlední jestli jsem pochopila správně tento článek http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

sussanah
3. únor 2012

@karmenta @romcovaklarka Je to porad tve rozhodnuti. Ockovani je u nas v CR sice povinne, ale pouze upravene vyhlaskou. Vyhlaska rika, ze jsou pozadovany davky 4 (tj schema 3+1), ale sam vyrobce v pribalovem letaku uvadi, ze je davka 2+1 dostacujici pro tvorbu protilatek. Tj stejna vakcina (infanrix hexa), jen o jednu davku mene. Obvykle se zacina po tom 6m, aby ty 3 davky stacily pro dostatecnou imunitni reakci. Kdyz tak si muzes o tom neco precist na http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/PRAV... cast Davkovani.

@romcovaklarka ano, pochopila jsi to spravne, ta posledni by mela byt po dlesim casovem useku.

romcovaklarka
3. únor 2012

@sussanah Jasně, takže pokud už máme 3 ve schématu 2-3-4 tak je blbost tvrdit, že 4. nechci a že to je podle příbalového letáku, že ano. Pač to bychom museli mít teprve 2 a tu 3. dávat až po půl roce.

sussanah
3. únor 2012

@pampeliska1 Tohle ti opravdu neporadim, to je rozhodnuti kazdeho z nas. Nehlede na to, ze vyhlaska jasne stanovi ockovaci kalendar a jeji nedodrzeni muze mit za nasledek neprijeti ditete do skolky, mozne "vysetrovani" hygienickou stanici, nektere pripady skoncily dokonce u soudu. Soud ale v rocew 2010 jeden takovy pripad smetl ze stolu s oduvodnenim, ze ockovaci kalendar je stanoven pouze vyhlaskou a porusenim vyhlasky se nestal trestny cin.
Ja to mam zatim u nas rozplanovane tak, ze malemu (zetim bez ockovani) necham pravdepodobne naockovat infanrix klasicky (tj bez zloutenky a hemofil) nekdy kolem 8m ve schema 2+1 s tim, ze posledni davka by byla infanrix ipv hib (vcetne hemofila), protoze pokud je dite starsi 1roku, tak staci pouze jedna ockovaci davka hemofil. Potrebuji si to jeste overit s mym dr, ale takto zatim planujeme.

dana3262
3. únor 2012

@sussanah @karmenta infanrix HIB je tetanus, zaskrt, cerny kasel a hemofilus (bez obrny a hepatitidy B). @pampeliska1

sussanah
3. únor 2012

@dana3262 mela hsem u sebe na mysli infanrix polio

karmenta
3. únor 2012

@dana3262 aha. Já bych chtěla, když už teda, tak tetanus, záškrt, černý kašel a obrnu. Hemofila a hep. B není potřeba. Je nějaká vakcína co by měla místo hemofila obrnu? Teda to zní hrozně co jsem ted napsala, ale víte jak to myslím ;)

sussanah
3. únor 2012

@karmenta je to presne ta, o ktere jsem psala ja, je to infanrix polio 🙂

dana3262
4. únor 2012

@sussanah aha, tak co jsem to kde cetla, ze infanrix hib.. 😅 promin
@karmenta ja bych se teda spis bala hemofila, kterej se objevuje. Je jich hodne, ale zrovna to B je blby. Clovek muze treba ohluchnout. Obrna se vyskytuje jen v maly casti afriky. Myslim, ze uz ani v ty Indii neni.
@sussanah jaky na to mas nazor? Myslis, ze je pro nas hrozbou?

kapr
7. únor 2012

@jaru30 Asi máte pravdu, ale jak jsem psala, je to asi strašné, ale nepídila jsem se záměrně po tom, co konkrétní vaksíny obsahují. Zřejmě si můžu nyní sypat popel nahlavu, jelikož jsem si na vlastní kůži zažila, že je člověk leckdy více informovaný více jak doktor, ale jsem bohužel asi ta "tlupa" slepých lidí, kteří pořád důvěřují zkušenějším. Ve svém okolí mám pro i proti. Pokud něco řeším, je mi většinou sděleno že moc řeším věci apod. a že jsem přecitlivělá, možná v tom hledám omluvu ikdyž vím, že to není omluva.
Suma sumárum, očkování je vždy o dvou stranách a každá strana má pro mne pádné argumenty proč ne či ano. Můžu jen říci to, že hlaholím, že po očkování nemáme žádné problémy a je to OK a jsem trochu klidnější. Nadruhou stranu ani já sama nevím, co se mnou udělají za X let vakcíny, které jsem podstoupila v dospělém věku z důvodu navštěvovaných hodně vzdálených cizích zemí. Beru to tak, jako že mám na výběr, můžu onemocnět a důsledek je smrt, anebo tomu předejít i s tím, že do mě píchnou něco, co asi není OK. Ale to je PODOTÝKÁM už vyhraněná situace a mé osobní rozhodnutí.

btw třeba antimalarika - to je podle mého svinstvo nad svinstvo a ty jsem odmítla po prvním prášku užívat preventivně, obzvlátě když jsem se dozvěděla, že stejný účinek mají i po propuknutí malárie.

jaru30
8. únor 2012

Ahoj vespolek 🙂
Tady jeden článek o tom "bezpečném" očkování proti rak. děložního čípku, o které jsem se zmiňovala na první stránce.
http://www.vitalia.cz/clanky/jsou-vakciny-proti...

monika6e
29. dub 2012

Taky něco přidávám - http://www.osud.cz/z-dokumentu-ockovani-obchod-...
Jinak očkování taky zrovna řeším. Mám kolem sebe jednoho chlapečka, u kterého se rozvinul autismus a pak druhého, který po 3. dávce hexa ochrnul na nohy... Začala jsem se do toho trošku vrtat a - odsuďte mě třeba, je mi to fuk - ale sešla jsem se s Mudr. Elekovou, která se tady očkováním aktivně zabývá. Dostala jsem od ní spoustu studií k prostudování, dala mi přednášku... Prostě moje děti už očkované nebudou. Minimálně do doby, než mi lékařka nabídne vakcínu, která mi zaručí, že se z mých děti nestanou autisti, nebudou postižené nebo nebudou mít jiné nežádoucí účinky... Bojím se očkovat i neočkovat. Bohužel ta první varianta u mě teď jednoznačně převažuje...

slundo
1. kvě 2012

Osobne nejsem proto , aby se očkovalo proti všemu .... ale co se týká povinného očkování, tak nechápu maminky, které to odmítají. Je rozdíl, jestli dítě dostane rotaviry a nebo se někde rejpne o špinavý drát a dostane tetanus....A díky očkování se zcela vytratily některé nemoci, copak bysme chtěli, aby se vrátily ? Je pravda, že někdy se z toho stává byznys, ale něco je opravdu důležité. Každé mimčo je jiné a některé děti nesou očkování špatně. Ale rozhodně jsou lepší 3 probrečené dny s teplotou než neustálý strach, že někde něco chytí....

jaru30
1. kvě 2012

@slundo 3 probrečené dny??? Jenže někdy to bohužel nejsou jen ty 3 probrečené dny!
Ale to je přesně ono, takhle mluví ty, kterých se to netýká. Nezažily, nepochopí.....Kdybys měla dítě, které očkování vážně "poškodilo", tohle bys nikdy nenapsala.
Tím chci jen říct, že napíšeš, že takové maminky nechápeš.....zamysli se, jestli k tomu třeba nemají vážný důvod.
Ale dost. Na téma očkování jsem toho tady napsala mraky. A už se nebudu opakovat 🤐
Hezký den.

slundo
1. kvě 2012

@jaru30 Je to tak, vím jak to myslíš, že koho se o netýká, mluví jinak.... Ale rizika jsou úplně u všeho....i obyčejná chřipka může skončit špatně. Ale pokud se zruší povinné očkování, objeví se nemoci, které už byly pryč a těch špatných konců bude víc.... Chápu maminky, které mají špatnou zkušenost, ale existuje i spoustu těch, které to očkování odmítají už předem. Prostě jsem to myslela tak, že když se povinné očkování stane dobrovolným, vrátí se spoustu nemocí ....Maminkám, které mají špatnou zkušenost , se moc omlouvám. Nebylo to vůbec myšleno špatně. Beru to prostě obecně, u všech léků jsou vedlejší účinky, u někoho se projeví, u někoho ne.... myslím, že když vás bolí hlava, taky si vezmete ibáč a nepřemýšlíte, jak vám to ničí ledviny....