Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

boroovka
29. led 2014

@petapete no, tak to jsme v tom stejne 🙂...i s tim nazorem, ze nedejboze se neco stat, budu se proklinat, jak sem byla blba, ze jsem TOHLE ockovani dala... jenze to i v opacnem pripade a to asi o dost vic... Mam v pameti, jak mi kamaradka, co pracuje v Motole na detskym vypravela, jak si rodice pak rvou vlasy, ze nedali ockovat, pak treba dite vzali ke vsemu do ciziny a skoncilo tam a ze doktori kolikrat pak musej nemluvnatum dat "neco na zklidneni, protoze to do rana uz nevydrzi"... No nemohla bych, mela sem nocni mury jen z toho, co mi vypravela :/...a ze porad je to tak 70/30 neocko/ocko... no, tak nevim.... jen mam strach neockovat...ale je fakt, ze i ockovat, nebo dat jakejkoli lek nebo latku poprve... Proste dite je to nejcenejsi v mem zivote a je urcite v poradku se bat tak i tak 🙂

kajalka
29. led 2014

@petapete A čím vysvětlujou naprosto typický abscesy v tříslech a v podpaží tuším?

boroovka
29. led 2014

@kajalka no - s tema zasluhama - jde proste o to, ze jeho uznavam jako kapacitu, ale pokud nevim ani Vase jmeno, natoz vzdelani, atd., pak je pro me proste Vas nazor nepodstatny 🙂. Uznavam, v ockovani jsou svinstva, ale to je dnes v kde cem... treba i v barve tricka, ktere si donesete z trznice nebo kramu 🙂... A jak pisu - nedejboze nejaka reakce z ockovani a taky si rvu vlasy, ale to by bylo i opacne a jelikoz jsem studovala chemii na UK, tak proste muj nazor na tyhle veci nemuze byt totalne pro ani proti, protoze do toho malinko preci jen vidim. Jen mi vadi to "fanatizovani" tech totalne PROTI...

petapete
29. led 2014

@kajalka hele, netuším - zkus se tu zeptat té, co mi to tak "nandala"😀. Stejně jako nechápu, jak zdůvodní to, že z těch historických pandémií yersinii potvrdili i různými dg metodami u oběti (snad ze zubů?)

petapete
29. led 2014

@boroovka mně vadí fanatizování obou stran - koneckonců to "pro očkovací" zrovna v této diskuzi dnes zaznělo daleko markantněji prostřednictvím uživatelky kubaka... A myslím, že většina proti-očkujících (nebo teda aspoň z těch, se kterými jsem měla tu čest) není primárně proti očkování jako takovému, ale hlavně proti jeho vynucování u nás, stejně jako spíš proti těm svinstvům, která jsou na to nabalena...

kajalka
29. led 2014

@boroovka A teď bych si asi měla před tvým vzděláním sednout na zadek, že? To tak nesnáším, když tohle někdo vytahuje. A vidím do toho taky. Dělala jsem "pomvěda" v mikrobiologickým ústavu AVČR a kupodivu hlavní téma bylo hematoencefalická bariéra.

boroovka
29. led 2014

@petapete
@kajalka
Ono jde o to, ze nektery nemoci clovek muze podchytit spravnou hygienou (u tech prcku to zase tolik nejde, sem na hygienu pes, ale proste leze po vsech 4 a rostou zuby, tak ma dilema, zda mit ruce v puse nebo na zemi, takze i zloutenku -jakozto nemoc nemytych rukou- celkem chapu...) - jakoze ty nemoci mor, cholera, tyfus - proste zmizely s nastupem jakes takes hygieny... Ale treba obrna viroveho puvodu - ne ta vrozena - je fakt hnus :(... Proste ja mam zase obavu, ze kdyby ockovani nebylo povinny, tak ho pekne zpoplatnej - aspon proti temhle fakt zakernejm nemocem a byznys to bude jeste horsi :(

boroovka
29. led 2014

@kajalka och boze... no dost! ...s Vami koncim... Jen jsem odpovidala na Vasi otazku, proc verim vic Pasterovi nez Vam... Ale kdo chce psa bit, hul si najde, ze? 🙂

petapete
29. led 2014

@boroovka ono přeci nepovinný neznamená automaticky samoplátcovský - pneumokoky taky očkovat nemusíš a pokud chceš, jsou na pojišťovnu... Jako obrna, tetanus,... To jsou onemocnění, kde bych očkovala... Na druhou stranu prostě povinné očkování spalniček, zarděnek či příušnic považuju za zcela kontraproduktivní, navíc ještě v souvislosti s výrazně kontroverzní, problematickou živou vakcínou...... Stejně tak mi přijde celkem mimo očkovat ten černý kašel, kde ta vakcína nefunguje a sérotypy původců se diametrálně liší... Totéž žloutenka B u mimin - jako proč? Tam jde jen a pouze o prachy a nikdo mi to nevymluví☹

kacena00
29. led 2014

@boroovka o tom pasteurovi si začala ty ne? 😀

boroovka
29. led 2014

@petapete Nooo.... Virus žloutenky typu B může být v menším množství přítomen i ve slinách. K přenosu slinami, resp. pokousáním, někdy může dojít ve školkách... Nebo viděla jsem i dost dětí, co normálně žužlaj tyče v metru a tak... Já nevím, podlě mě by to byl pak větší byznys, kdyby najednou všechno očkování bylo nepovinný... ale tak jasný, můžem jen spekulovat... Prostě určitě jde o to, nepíchat dětem vše bez rozmyslu... Proti těm pneumo jsme třeba zvolili radší Prevenar 13 (když už, tak je to proti více typům, nebo by být mělo a když se to doplácí cca 500 za dávku, tak tam snad bude míň svinstva)... No a se stejnou logikou by pak možná kalkulovaly firmy...ale nic, jdu se věnovat synkovi 🙂, hezký večer Ti přeju 🙂

boroovka
29. led 2014
kacena00
29. led 2014

@boroovka jen mám dojem, že ten bezvadnej dialog mezi tebou a kajalka si započala ty...ale já nejsem nic, takže na můj názor samozřejmě nebude brán zřetel, s tím počítám 😉

rozzaarka
29. led 2014

@boroovka covece, asi bych si radsi zaplatila za ta ockovani, ktera chci, nez byla tlacena k ockovani neceho, co mi prijde zbytecne, protoze je to v kombinaci ☹

boroovka
29. led 2014

@kacena00 no jo, ono by to chtelo si to precist od zacatku 🙂. Ja sem na nikoho neutocila, jen jsem si dovolila napsat, co si myslim, ale to se tady nesmi, kdyz clovek nechce pak byt napadanej, ze? 🙂

boroovka
29. led 2014

@rozzaarka no jo, ja taky tyjo... Jenze... co ostatni, co by tu moznost treba nemeli? :( To by mi pak prislo dost smutny, uz takhle se mi dnesni spolecnost moc nezamlouva... Ale tak spekulace no, to proste nejde rict predem 🙂

kacena00
29. led 2014

@boroovka ono jde spíš o ten styl...povýšený bych řekla..

alena36
29. led 2014

já jsem pro rozumné očkování proti zákeřným nemocen typu obrna, černý kašel, záškrt a podobné chuťovky. Moje maminka je ročník 1942 a prodělal jako dítě zákrt. Opravdu moc hnusná nemoc, Nemluvě o obrně, tetanu apod. Jen díky očkování dnes tyto nemoci téměř neznáme. A třeba přestat povinně očkovat tuberu je podle mě největší blbost.
Na druhou stranu očkování proti spaničkám, zarděkám a pod. mi přijde trochu přehnané, jako děti jsme tyto nemoci prodělali a jsme OK.
Při představě, že se zruší všechna povinná očkování, dojde k situaci, kdy se na to spousta rodičů vyflákne (stejně jako u nepovinných zubních prohlídek) a pak se ty nemoci vrátí. Dřív nebo později se vrátí. Určitá míra povinnosti tu musí být, jak je něco dobrovolné, tak ne všichni jsou zodpovědní vůči svému zdraví a zdraví svých blízkých.

boroovka
29. led 2014

@kacena00 ale jo, takhle ja jednam asi v sebeobrane, kdyz me nekdo urazi 🙂 ... pak me nic na svete neprinuti, abych mu treba tykala, i kdyz on (ona) to tak dela... A vykani zni povysenecky vzdycky, to je pravda, ale jen proto, ze je v tom urcity odstup a nesnizi se pak clovek k urazkam...uz proto, ze Vykat cizim lidem je fakt slusnost a melo by se to nosit i na internetu....🙂)

eficenka
29. led 2014

@alena36
prosím, dej mi nějaký odborný odkaz, že očkování vymýtilo nemoci..
studuji podrobně problematiku očkování skoro 2 roky ( literatura česká i zahraniční, medicínská databáze) a ani jednu studii neznám 😅 díky..
a k černému kašli - daleko náchylnější sou na černý kašel očkované děti 😉

madrilena
29. led 2014

@eficenka proto na černý kašel loni zemřeli 2 nebo 4 neočkovaní novorozenci /a nikdo jiný/........ můj první a poslední příspěvek v této diskuzi, hádat se nehodlám

eficenka
29. led 2014

@madrilena
😀
a tos číslo vzala kde? 4 jedinci umřeli za posledních 20 let, ne minulý rok...
jinak to byli děti, které ještě nemohly být očkované 🙂 a naopak já v okolí znám jen očkované děti s černým kašlem 😉

eficenka
29. led 2014

@madrilena
prosím, prvně čti fakta než šířít fámy 🙂
http://www.szu.cz/pertuse-v-cr-v-roce-2012-rozb...

V letech 1998–2008 podle záznamů očkování u hlášených osob s diagnózou pertuse bylo zjištěno, že očkováno proti
pertusi bylo celkem 90,1 % případů. Úplné očkování pěti, případně více dávkami bylo vykázáno u 75,3 % případů ve
sledovaném období [6]. V roce 2012 bylo hlášeno celkem 738 osob s onemocnění pertusí, z toho 638 bylo očkováno (86,4 %), 87 osob očkováno nebylo a u 13 osob údaje chybí.
Třemi a více dávkami byly očkovány 34 osoby ve věkové skupině 1–4 roky (z 36 hlášených osob), 36 osob
z věkové skupiny 5–9 let (z 38 hlášených osob), 157 osob ze skupiny 10–14 let (ze 160 hlášených osob), 258 osob ze
skupiny 15–19 osob (z 265 hlášených osob), 29 osob ze skupiny 20–29 let (ze 37 hlášených osob).

Ve skupině dětí do jednoho roku života bylo v roce 2012 hlášeno 31 onemocnění; z toho 26 dětí nebylo dosud očkováno, 4 děti byly očkovány jednou dávkou a jedno dítě dvěma dávkami hexavakcíny."(v článku je ešte uvedené, že 24 z týchto prípadov vyžadovali hospitalizáciu).

Takže zaujímavé čísla. Ale rodičov zaujíma aj najhoršia varianta, aká može nastať, a to možné úmrtie na toto infekčné ochorenie. Za posledných 30 rokov sa jedná o 4 úmrtia. Zase citujem:
"V České republice jde o čtvrté úmrtí za posledních 30 let. Kromě výše uvedeného úmrtí bylo hlášeno v roce 2005
úmrtí měsíčního chlapce, v roce 2007 úmrtí čtyřměsíční neočkované dívky a v roce 2009 úmrtí dvouměsíční dívky
[5, 7]." (z článku vyplýva, že 3 deti umreli vo veku, kedy k očkovaniu nemohlo ani dojsť, a jedno dieťa, ktoré mohlo mať maximálne 1 dávku hexavakcíny.
Pre vzdelaných rýpačov dodávam, že hexavakcínou sa očkuje v ČR od r. 2007 ("Celobuněčná pertusová složka kombinované vakcíny byla zaměněna za acelulární v roce 2007." www.vakciny.net). V r. 2007 sa tiež neočkovalo už od 9. týždňa (keby niekto chcel argumentovať, že to 4mesačné dieťa mohlo mať v sebe už dve dávky hexavakcíny).

zdroj celého fulltextu

prapodivna
29. led 2014

Ale pro farmacie je to větší byznys teď, protože prodávají miliony vakcín státům, když by to bylo nepovinné a nehrazené státem, tak nás, co by chtěli očkovat by to vyšlo dráž, ale firma vyrábějící očkování by prodělala, protože by se jim zmenšil objem výroby.

finezuza
29. led 2014

Mám trochu jiný dotaz: jste jen proti očkování u malých dětí, nebo kompletně i u dospělých? Není dobře, že se očkují proti hep B, kde ten počet nemocných neustále stoupá? Vím, že i u tohoto onemocnění je více kmenů a ne na všechny to působí, stejně jako nemusí vzniknout protilátky, atd. Ale v závěru že mají aspoň něco, než nic? Já byla očkovaná až v dospělosti a jsem za to ráda. Stejně jako mám doporučená očkování na cestování (hep A, žlutá zimnice, břišní tyfus). Odsuzujete i tohle?

wahu
29. led 2014

@finezuza Já neočkuju, ale nikoho a nic neodsuzuju. Ať si každý dělá, jak uzná za vhodné, já bych si to do sebe píchnout nenechala. Myslím si, že neočko matkám jde hlavně o svobodu rozhodnutí, nikoli o to někoho nutit nebo přesvědčovat k neočkování. 😉

evaviki
29. led 2014

@boroovka co se tyce vztekliny - doporucuji si nastudovat, co zpusobuje ockovani proti vztekline 😀 (myslim dlohodobe) Muj tata nevedel, jesti ho nahodou nekousla kocka, ktera byla nemocna.. byl i na pohotovosti, od ockovani ho tam sam lekar odhovoril.. ze maji hledat kocku a az kdyby se potvrdila nakaza u ni,pak mu daji injekce..

evaviki
29. led 2014

@finezuza tezko rict.. ja na ockovani reaguju oslabenou imunitou, manzel je zase sileny opak, o ocko ani nevi.. diky cestovani ma tyfus, mor, zlutou zimnici a podobne svinstva.. a nikdy na nic nereagoval.. ale on ma vynikajici imunitu, i kdyz onemocni, tak max. tri dny a je ok.. ale s ockovanim zacal az v dospelosti, mel tusim 25, dovtedy mel max. povinne ockovani a to vyrazne min, nez se ockuje dnes..

evaviki
29. led 2014

@finezuza takze u sebe ockovani nene, u manzela v pohode, u syna uz ted nene..

damada
29. led 2014

@kajalka jé, tak tos byla přímo u zdroje, nechtěla bys nám tady udělat nějakou odbornou přednášku pro laiky? 🙂 (hlavně to proboha nečti nějak ironicky!) 😉