Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

aneriska
29. led 2014

@dana3262 proč chceš očkovat jen příušnice? To je běžná dětská nemoc. MMR vakcínu bych nedávala vůbec. Mám po očkování hexy u mladší dcery špatnou zkušenost, měla reakci, regresi ve vývoji, přestala se přetáčet. Teprve tehdy jsem si pořádně vše nastudovala.. Mám štěstí v neštěstí v tom, že díky návštěvám neurologa se snad dostaneme z toho kruhu "povinných vakcícn" a nebudou dělat problém ve školce. Vakcíny jsou svinstvo. Přečtěte si knihy z Meduňky od MUDr. Elekové nebo Varovné příznaky očkování od prof. Strunecké, Jak přežít dobu jedovou od prof. Strunecké. A udělejte si názor. Bohužel, pediatři jsou pod tlakem očkovat, jsou masírováni farma firmami, potažmo státem a tak se (raději) nezajímají. Taky doporučuji shlédnout toto:

https://www.youtube.com/watch?v=ycpTHgQSjsk

stojí to za to zajímat se. Nedělejte si iluze, že se "poradíte" s pediatrem, ten vás vyslechne a poradí vám to nejlepší. Ne, pediatr je "naočkován" na očkování...

petapete
30. led 2014

@finezuza já mám k očkování ambivalentní´vztah... Nemyslím, že by bylo jen špatné, ani všespasné. Jsem pro rozumné očkování s přihlédnutím na individuální specifika... Co mě točí, je povinnost očkovat a "šikana" v případě neochoty k tomu... Nemožnost rozhodnout za své dítě coby rodič... A třeba ta žloutenka B mě irituje pícháním do pártýdenních dětí s nevyzrálou imunitou, prostupnou HE bariérou a v kombinaci toho mega-fuj koktejlu šesti nemocí... U dospělých se jí nebráním, přeci jen ta rizika očkování v dospělém věku jsou někde úplně jinde, tělo se s tím už líp umí "poprat", navíc už člověk ví, jak snáší různé věci, jak jeho tělo reaguje, jak má silnou imunitu... A z toho si může troufnout činit závěry o bezpečnosti a rizicích očkování pro něj konkrétně. U tříměsíčního (nedejbože mladšího) kojence tohle nedokáže odhadnout ani jasnovidec...

finezuza
30. led 2014

@petapete díky za odpověď, tak nějak jsem to myslela, jestli to je opravdu tak nebezpečné, právě kvůli vakcíně, nebo vakcína není až tak škodlivá, ale může mít špatné následky u malinkatých miminek.

alena36
30. led 2014

@eficenka a co třeba dětská obrna....díky očkování se u nás nevyskytuje, projděte si historii a zjistíte, že dřív děti nejvíc umírali na záškrt apod. chuťovky.
Ne na všechno se musí očkovat, ale základní nemoci by se měli očkovat povinně, právě kvůli takovým jako jste vy, která bebechá do dítěte píchnout.
A nebo to udělat tak, dobře neočkujte vůbec, ale nahlašte to zdravotní pojišťovně a sociálce a v případě, že vaše dítě onemocní nemocní, proti které jste záměrně neočkovala, tak si léčení bude hradit kompletně sami (se všemi výdaji) a nebudete pobírat sociální dávky po dobu léčení? Berete???? Když jste ochotna vzít na sebe zodpovědnost za své dítě, tak i finanční!!!!!!!
A už se nehodlám hádat, je to tu jako házet hrách na stěnu.

katka_brno
30. led 2014

@alena36 tak v tom případě, ale ať se nahlásí všichni obézní, feťáci, kuřáci, workoholici,.....a ať si taky platí náklady na léčbu...trochu postavené na hlavu

chris_n
30. led 2014

@katka_brno nevidím důvod, proč by to tak nemohlo být. Pro fetování, kouření, atd... se rozhodnu sám. A jestli chci, aby mě toho zbavili odborníci, tak bych si měl zaplatit. Jen můj názor.

eficenka
30. led 2014

@alena36
@kamino
ted jste ukázala, že se v problematice očkování vůbec nevyznáte a jen říkáte co slyšíte někde v televizi, čtete na internetu nebo od nevzdělaného doktora.
sem fyzioterapeutka na dětské léčebně a kupodivu nemá děti očkované ani jeden z mých 3 dalších kolegů, ani kolegyně ergoterapeutka ani logopedka 😀

psala sem vám, že mi máte dát odborný důkaz o vymýcení chorob -ale vy jen papouškujete, co ste někde slyšela ( trochu tupé stádo mi to připomíná..)

víte jak se vůbec dětská obrna přenáší? že v čr není od roku 1962 v Evropě 2002?
stačilo změnit hygienické návyky ( čistá voda, kanalizace?) víte že dříve se očkovalo živou vakcínou, která právě obrnu způsobovala?
a jak vysvětlíte že v zemích kde se plošně obrna neočkovala také není - díky hygieně....

a jinak jestli kouříte, nebo budou mít vaše děti pak obezitu ( rakovinu plic díky vašemu kouření nebo vašim blízkým) jděte se udat 😀

eficenka
30. led 2014

@chris_n
já to beru, ale i kdokoliv kouří, stravuje se ve fastfoodech - tak by si měly lidé platit sami léčbu - rakovinu plic, obezitu, vysokého cholesterolu atd 🙂

chris_n
30. led 2014

@eficenka vždyť to je to, co jsem psala ne?

alneka
30. led 2014

@chris_n Ale pokud musím dodržet dikci vyhlášky a naočkuji to, co je povinné, není to dobrovolný akt, avšak následky (v podobě NÚ) si musím nést taky sama. Aha. Ten dvojí metr ...

chris_n
30. led 2014

@alneka ale o tom se tu ted jaksi nebavíme. Já reagovala na výše zmíněné, ať si kuřáci, feťáci a spol. hradí léčbu sami. O očkování jsem se vůbec nezmiňovala. Tak mi prosím něco nepodsouvej, ano? Jelikož o tomto, co zmiňuješ ty, moc nevím, tak se záměrně o tom nepouštím do debaty 😉

eficenka
30. led 2014

@chris_n
jo a až stát převezme zodpovědnost za nežádoucí účinky a bude mi případně vyplácet léky pro dítěte na alergii, astma, pokud ochrne nbo zemře ok.. ale stát za očkování nemá žádnou zodpovědnost" to je hnus ( v ostatních zemí to je nastavené tak, že stát odškodní...)

chris_n
30. led 2014

@eficenka to nepopírám... ale zase třeba léky na astma a alergii, prokazatelně by to muselo být z očkování ne? Jestliže alergii nebo astma mám já, stejně si léky hradím a jestli to zdědí mé dítě, tak si to taky tak budu hradit. Já se tu nechci dohadovat o tom, o čem nevím - tzn. následky očkování. Jen jsem řekla, že si myslím, že není nic špatného, aby si léčbu spojenou s návykovými látkami hradili lidé sami.

eficenka
30. led 2014

@chris_n
to je tak ve všem.. člověk by si měl "hradit" co způsobí... ale pokud sem do něčeho "povinně" talčena, tak musí následky a odškodnění převzít ten, kdo nutí..
jinak jak se bude řešit, když onemocní očkované dítě ( a že případů černého kašle, hemofila není málo? 😀 ) ? nebo stát připustí určité selhání?

katka_brno
30. led 2014

@chris_n ano, to by bylo fajn a co všichni ti co trpí civilizačními chorobami jako diabetes, stres, deprese, rakovina,...většina si za to mže sama, špatnou životosprávou, životním stylem, to prostě nejde házet všechny a všechno do jednoho pytle...a co třeba rodiče co očkují a dítě se jim nakazí, těm by v tomto principu měla vlastně pojišťovna, potažmo stát, dovolit přestat platit po dobu léčby zdravotní a ještě jim dávat peníze. Já se hádat nechci, myslím si, že by si někteří opravdu měli hradit výdaje na léčbu, ale to co napsala ta, na kterou jem reagovala je zhovadilost

svatadala
30. led 2014

@meleri reaguji na článek a vaše zamyšlení, jak jsou dobře placeni lékaři od farm. firem. Máme v rodině lékaře a lékárníka, vše co je v článku je naprostá pravda.

chris_n
30. led 2014

@eficenka prosím, už jsem řekla několikrát, že nechci zasahovat do tématu následky očkování, protože k tomu nemám dostatek informací a zkušeností. Takže zdovolením na zbytek tvého příspěvku a dotazu neodpovím. Stejně to nevyřeším a postavit by se k tomu měl nějak stát.

alneka
30. led 2014

@eficenka @chris_n Ano, takto jsem ten můj povzdech myslela. Pokud do něčeho jdu dobrovolně, ponesu si následky sama. Pokud ne, odpovědnost leží (by měla ležet) na nutící autoritě.

gepe
30. led 2014

@eficenka jsem alergik, astmatik a atop. Nemam to z ockovani, ale rodinnou gen predispozici. Nejde prece vsechny ruzne choroby, poruchy immunity aj. svalovat na ockovani a brat to jako dusledek.

Jinak jsem se domnivala, ze se zde v diskusi mozna dozvim neco o vazne nebezpecnych vakcinach nezavisle na veku cloveka a klasicky zase boj o to, kdo ma pravdu. Smutne.

chris_n
30. led 2014

@katka_brno u civilizačních chorob je to složitější a obsáhlejší :-/ a bohužel to nejde vyřešit šmahem. Ale co se týče následků kouření, následků fetování a tak... to uz je dle mě jednoznačnější.

Udám teď příklad. Sama jsem třeba zdravotně v pořádku, jen mám třebas zrovna pech a oslabenou imunitu a ani o tom nevím. Zajdu si na koupaliště, do bazénu, atd.... a chytnu tam nějaké plísně, bradavice či něco takového. Sama si za to taky ve své podstatě nemůžu a nakonec spousta léčby jde na mé triko a je to léčba zdlouhavá a nepříjemná.

Je to těžké toto téma.

eficenka
30. led 2014

@gepe
ano, většinou hraje roli genetika - to nikde nikdy nepopírám, ale ani to, že je většinou spouštěčem očkování či braní určitého léku či stres...
na prvních stránkách sem dala nějaké rady.
ale když mě pak někdo napadne a uvádí tu lži ( že umřeli letos 4 děti na čk, že sem nezodpovědná atd) tak se budu bránit 😉

gepe
30. led 2014

@eficenka nemusi byt ani spoustecem, jak ci leky. Casto jsou problemy prave zpusobeny spatnou ci pozdni diagnostikou, medikaci. Stres bych do toho vubec netahala 🙂 Jinak jsem koukla na ten vytah co jsi vlozila a je skoda, ze neni uvedena, informace u deti do jednoho roku, kolik z tech 24 ne/bylo ockovanych. Umrti na ck je dnes minimalizovano urovni mediciny a farmakologie. Avsak holym faktem zustava,ze se hodne rozsiruje a vraci, stejne jako napr. dalsi respiracni nemoci jako napr. TBC. Bohuzel se o tom neuvadi dostatecne, verejne pristupne informace.

katka_brno
30. led 2014

@gepe třeba můj manžel má těžkou alergii až po povinném očkování na vojně - do té doby zcela zdráv - teď má v batohu dva anapeny (stříkačka při anafilaktickém šoku), protože jeden nezabírá, plus má po určitém jídle plísňová ložiska (už je nejíme, ale trvalo dlouho než jsme na to přišli - my, ne lékaři) takže zase ne vše je genetika ...jde spíš opravdu o to vymáhání, o tu nesvobodu se rozhodnout, protože hodně rodičů by očkovala třeba jen něco, ono to jde, ale pediatři jim to vymlouvají a straší je neškolkou - a to je velký opravdu velký strašák pro spoustu rodičů

gepe
30. led 2014

@katka_brno nerekla jsem, ze je to ciste na genetics 😉 vim moc dobre, o cem a jaky je to mit ana sok.
Poliicke nazory, co ma hradit stat a jakou ci zda prevzit zodpovednost za pripadne poskozeni kohokoliv je uz dle meho nazoru do jineho tematu nez teto diskuse 🙂
Jeste k tem pediatrum - je to o lidech, jako v jinych oblastech v zivote okolo nas.

alena36
30. led 2014

tak a teď si rýpnu, sice to není o očkování, ale o domácích porodech - ať si lidí rodí doma, ale ať jim pak automaticky zaniká právo na žalování lékařů a veškerou péči na případně postižené dítě, ať si platí samy....to se na mě teď sesype lidí, ale mě je to fuk, moje děti žádnou větší reakci neměli, nemám důvod neočkovat

alena36
30. led 2014

@eficenka ale jak prokážete, že tím, že si vemu hamburger dostanu rakovinu? U toho očkování je to jasné - neočkovala jste proti černému kašli a vaše dítě ho chytlo a nakazilo ostatní, já tohle jako máma zjistit, tak tu matku žaluju za ohrožení mého dítěte jiným dítětem. Proto je v pořádku, když se do školek nepřijímají děti bez očkování. Já bych se takového dítěte bála, že nakazí to moje.
Maminky, které nenechají naočkovat své děti podle mě ohrožují ty ostatní děti. Hlavně, že jsem si to vydobyla a jestli nakazím někoho jiného....to už je mi fuk, co? Trochu sobecké a omezené.

gepe
30. led 2014

@alena36 ja s tebou souhlasim s temi domacimi porody i dalsim 🙂 dokud to neni radne legislativne ukotveno co a jak, plnou odpovednost a dusledky za sebe i dite ma nest matka. Jinak taky ockujeme. Reakce byla pouze po poslednim a to jedna horecka. Stacila jedna davka sirupu a telicko si poradilo samo 🙂 dobra imunita I pouze pres 6ti nedelni kojeni a dodnes sunar 🙂 ups dalsi tema na spory 🙂 uz jsem OT

alena36
30. led 2014

a teď si rýpnu ještě víc, tak zrušme všechny léky, je to jen chemie a vraťme se do středověku. Vyhoďme všechna antibiotika, jsou to přece jedy, ne? A pak vaše díte zemře na obyčejnou angínu. jestli tohle chcete, tak přestaňte očkovat a vesele si pak budeme znovu umírat na záškrty, obrny apod.

gepe
30. led 2014

@alena36 thumbs up! 😀

alena36
30. led 2014

nejsem typ, co jde s davem, do fast foodu nechodím, snažím se žít zdravě, ale tohle mi už trochu připomíná úmyslné vyvolání paniky.