Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

qitecek
30. led 2014

@kubaka Myslím, že i kapacity se mohou občas zmýlit. Nejsem radikál ani v jednom případě, nicméně kdyby se lidé neptali a nehledali některé informace sami, tak by mohli svým dětem více ublížit než pomoci. Zajímalo by mě, kolik lékařů třeba bude informovat o tomto: http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2014_03.htm Myslím, že by rodiče měli mít více informací, ale lékaři je neposkytnou a když se někdo o to začne zajímat, lékaři potom hořekují, jak jednoduché bylo píchat injekce, když se lidé chovali jen jako stádo tupých ovcí a nepřemýšleli. Bohužel když se odmítají dovzdělávat lékaři, musí přebírat iniciativu lidé. A to nejen u očkování, špatné zkušenosti mám i ve špatných oblastech a to jsem doktorům dříve důvěřovala snad ve všem. Často to byla chyba.

qitecek
30. led 2014

oprava: špatné zkušenosti mám i ve zcela jiných oblastech

rory_g
30. led 2014

@chris_n pardon, ale příspěvky od @petapete @ikarkulka @eficenka atd., které dokládají fakta, podložená fakta...se Ti jeví jako NIC SE TU NEDOZVÍM? 😕

gepe
30. led 2014

@rory_g tipuju ze k tematu diskuse 😉 taky jsem se domnivala, kdyz jsem sem vlezla, ze se dozvim, ktere vakciny jsou bez ohledu na vek cloveka opravdu nebezpecne. Nenasla jsem.

kamino
30. led 2014

@evaviki snad muj posledni prispevek do teto nesmyslne diskuze,ktera stejne nic nevyresi.
Babicka se nakazila v roce 1923 od jejiho stryce,ktery u nich byl na navsteve a mel otevrenou tuberkulozu. Kdyz se na to prislo,tak stryc odjel do lecebny,kde zemrel,zbytek rodiny nastesti otevrena forma minula,ale virus tam byl. Babicka byla sledovana do roku 1983. Pak uz na dalsi kontrolu nebyla vyzvana,po 60 letech od vyskytu nikdo nepredpokladal,ze se virus probudi. Bohuzel v roce 2003 babicka mela chripku a organismus se asi slabil a virus probudil. I pres upozorneni,at babicce udelaji testy na TBC nejdriv babi hospitalizovali na normalnim oddeleni,az cca po 4 dnech opravdu zjistili otevrenou tuberkulozu..to byl srumec 😉😉 samozrejme jsme vsichni museli na testy,babicka zila s nami,takze riziko velke. Nastesti otevrenou formu nemame nikdo,ale ja brala cca rok Nidrazit,nebo jak se to jmenovalo,ale snad jsem v poradku. Ja ani nikdo z rodiny TBC nechytil. Muj nazor je,ze diky ockovani.
A v praci jsme opravdu dva pripady meli,vzdy se jednalo o Ukrajince,kteri nebyli ockovani. Tak nevim...

rory_g
30. led 2014

@gepe jakto? Odpověděla bych Ti stejně jako Chris_n...myslím, že je tu dost informací o vakcínách i důvodech, proč jsou nebezpečné, vzhledem k tomu, co obsahují. Krom toho je spousta informací ne skupinách tady na MK, na odborných webech, v knižní podobě, youtube...kdo chce, informace si najde, kdo ne, prostě zavře oči a doufá, že jeho dítě vyjde z očkování bez nežádoucích účinků 😉

evaviki
30. led 2014

@kamino vidis a ja mela pozitivni reakci na tbc, kdyz se testovalo tusim ve 14 letech (take pichnuti do predlokti a merila se reakce) Taky mi chteli dat leky, moje mama se nevedela rozhodnout, bala se mi je dat.. vo finale sama dr.rekla, ze ty leky jsou takove svinstvo, ze svojim detem by je nedala.. mama to odmitla, nic jsem neuzivala, tuberu jsem nedostala a zijem 😀

gepe
30. led 2014

@rory_g opravdu nebezpecne 🙂 ja tady videla odkazy aj. co uz jinde na mk, stale se to opakuje. Nikdy jsem nepoprela treba nezadouci ucinky. Avsak to maji ruzna farmaka taky. Je to o vhodnosti aplikace, zdravotnim stavu, predispozicich aj. Treba priklad.. potrebujeme odletet do afriky, do tropicke casti. je potreba ci velmi doporuceno ockovani proti malarii, apod. Jak je to s vakcinaci maleho ditete, jak je pro nej nebezpecna co do nu? Ebolove kmeny, horecku denge apod nepocitam, to ani vakciny nejsou a nasledky onemocneni fatalni 🙂

kamino
30. led 2014

@evaviki bud rada a vaz si toho. Kazdy nema to stesti.

petapete
30. led 2014

@kubaka pak tedy nevím, jak je možné, že naše pediatra s dlouholetými zkušenostmi a nastudovaným kvantem znalostí, nedoporučila a rozmluvila některá očkování jako nevhodná - přes "trend" očkování... A není jediná... Mmch o pár příspěvků zpět je pěkný přehled, v jakých zemích je jaké očkování povinné - dost se liší, tudíž nesouhlasím s tím celosvětovým dohodnutím se vědců a odborníků na relevantních očkováních 😎. A ano - s naší pediatrou diskutujeme, bereme v potaz její stanovisko (i proto např. kluci nemají naočkované pneumokoky, rotaviry, meningokoka nebo klíšťovku 😎), na druhou stranu bude-li mi Chlíbek v rozhovoru tvrdit, jak super je očkovat málem za všech okolností, včetně dítěte s virózou, se zvýšenou teplotou,... Tak může mít vystudováno cokoli, ale už jen z podstaty věci mu to žrát nebudu 😎

mmonikass
30. led 2014

Můj manžel prošvihl očkování ve 25letech na tetanus. Ve 29 letech se odřel na koleně - podotýkám pouhá odřenina a z odřeniny byla otrava krve,poté mu hrozili uřezání nohy. Naštěstí se z toho dostal. Chyba byla,že prošvihl očkování

marticep
30. led 2014

@qitecek jen pro upřesnění, článek,na který odkazuješ, pojednává o vakcíně Priorix Tetra, která nepatří mezi povinná očkování

petapete
30. led 2014

@mmonikass tohle už je vtip ne?😀 škoda, že nebyl očkován vakcínou proti rakovině děložního čípku, ta je totiž proti sepsi daleko účinnější, než tetanovka

picasso
30. led 2014

@rory_g taky by mě tedy zajímalo, když může dítě prodělat nemoc a získá z ní protilátky, tak je to v pohodě. A co taková dětská obrna? To by si řekla dítěti, to neva, že špatně chodíš, apod. Hlavně, že jsem do tebe neprala žádné svinstvo?

qitecek
30. led 2014

@marticep díky za upřesnění pro ostatní, já článek četla. Lidi možná ví, že je to nepovinné a hlavně placené, ale nevím o nikom, kdo by se při otázce: Dáte základ nebo Tetra? zmiňoval o možných důsledcích. Když se rodiče zeptají, jaký je mezi nimi rozdíl, doktor odpoví pouze to, že v druhé jsou neštovice, toto už ne. U nás se bohužel horečnaté křeče objevily a proto si na tohle dávám velký pozor. Toto by ale měli číst a sledovat především lékaři, neboť jsou zde informace pro odbornou veřejnost. Tak jsem zvědavá, kolik lékařů o tom rodiče bude informovat.

marticep
30. led 2014

@qitecek to máš pravdu s tou odpovědí lékaře, bohužel. Mě tedy mile překvapila sestřička naší dětské lékařky, která nám ,které jsme seděly v čekárně,právě ty neštovice nedoporučovala, troufám si říct, že by to i rozmlouvala. Paní doktorka se ani nezeptala,ale možná se zeptá těsně před aplikací, jsem docela zvědavá...

qitecek
30. led 2014

@marticep a jak to argumentovala? Vysledovala nejake reakce u ockovanych deti ci samostudium?

boroovka
30. led 2014

@evaviki doporucuji si nastudovat, co způsobuje vzteklina 🙂

rory_g
30. led 2014

@gepe aha, Ty myslíš přímo názvy jednotlivých vakcín. No, ony ale obsahují nějaké jedy všechny, což je taky podloženej fakt...samy farma firmy připouštějí, že aby imunitní systém začal na neživou vakcínu reagovat, musí se použít adjuvans a to hlinité soli, které se usazují v mozku. Například. Ale myslím, že to víš a jsi taky schopná si tyhle informace najít, prostě je to tady takové "nahození", kdo se chytí, viď 😉
@picasso myslím, že k přenosu dětské obrny dochází kontaminovanou vodou, při nedostatečné hygieně atd., jako asi většina si nemyslím, že by se s tímto moje dítě setkalo. Zatím neočkuju nic, nicméně do budoucna uvažuju o monovakcínách, právě proti poliu a tetanu, to jsou nemoci, ze kterých mám respekt. Dál žloutenka typu B, v pubertálním věku a pokud by syn v dětském věku neprodělal příušnice, uvažuju, že bych mu je v pubertě nechala naočkovat. To píšu teď, nestudovala jsem to podrobně, takže změnit názor si vyhrazuju. Každopádně jsem tím chtěla říct, že koktejly plný sra!ek typu Infanrix Hexa natož MMR očkovat rozhodně nebudu, v této oblasti jsem nastudovala (i přítel) a stále studuju si myslím dost, takže v této oblasti jsem rozhodnutá na 100%

qitecek
30. led 2014

@boroovka necetla jsem vsechny prispevky... myslis ockovani proti vztekline nebo vzteklina samotna? 🙂

picasso
30. led 2014

@rory_g hm, tak existuje i forma přenosu dětské obrny kapénkovou formou a monovakcíny nejsou momentálně na trhu

katka_brno
30. led 2014

@mmonikass tomu nerpzumím, dostal sepsi protože nebyl na tetanovce? To jsou věci, jakože si chtěl vzít hodinky, ale bohužel si vzal holínky 😅 můj muž alergik, byl odeslán praktickým doktorem na alergologii kvůli tetanovce, tam se báli mu ji píchnout a tak nabrali protilátky a ejhle - má jich tolik, že netřeba doživotně přeočkovávat proti tetanu - ale je fakt, že když si uřízl kus prstu, tak na pohotovost jel, aby mu to tam přišili, aby nedostal sepsi atp. 😀

rory_g
30. led 2014

@picasso ano, velice vzácně je takový přenos možný...proto taky píšu, že nad očkováním uvažuju a třeba, až a jestli po poradě s dr samozřejmě, ji očkovat budeme, tak už k dostání bude. Nevím, já prostě nejsem antiočkovací fanatička, ale nenechám do svého vymodleného syna cpát jedy. Zbytečně.

petapete
30. led 2014

@rory_g tak tak, obrna jest alimentární nákazou

picasso
30. led 2014

@rory_g no, tak možná, když si to zařídíš. Naše doktorka mi řekla, že to firmy odmítají vozit, protože se jim to v malém množství nevyplatí. Takže spíš hodně štěstí 🙂

boroovka
30. led 2014

@qitecek bylo mi totiz napsano: "doporucuji si nastudovat,co zpusobuje ockovani proti vztekline.", tak jsem jen odepsala 🙂) (smrt v naproste vetsine pripadu)... Nejsem totalni zastance provakcinace, ale nektery nazory protitaboru me fakt stvou 🙂

petapete
30. led 2014

@katka_brno kdepak, paní mmonikass nám chtěla demonstrovat právě to, jak je očkování všespasné a působí i proti jiným onemocněním😀. Myslím, že s podobnými diskutéry to opravdu nemá cenu a je to mrhání časem a opotřebovávání klávesnic😀

picasso
30. led 2014

@petapete to víme, virus se přenáší stolicí a hleny nemocného 🙂

rory_g
30. led 2014

@picasso díky

picasso
30. led 2014

@rory_g není zač 🙂