Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

verusa.j
28. srp 2012

@nae - jasně, mojí mudře nevadí neočko do půl roku vůbec, v kartě to odepsal manžel, že odkládáme, ale později už po nás chce, že nechceme očkovat, aby byla chráněná, takže jsem něco sesmolila

sarkar
28. srp 2012

@nae Ahoj, byla jsem teď v diskuzi Nesúhlas s povinným očkováním a tam radili nic nepodepisovat. A je lepší neříkat, že odmítáš očkování, ale že odmítáš vakcínu, co ti nabízejí, protože obsahuje látky, se kterými nesouhlasíš. Protože odmítnout očko = přestupek, ale odmítnout vakcínu = právo vyjádřit nesouhlas s tím, co ti cpou. Nevím, jestli je to k něčemu dobrý, ale snad jo.

sarkar
28. srp 2012

Ahoj, sháním info o očku na tetanus. Jaký vy na to máte názory? Určitě nechci očkovat hexou, když na to přijde. Tetanus bych nejradši vynechala, ale zase se trochu bojím - stěhujeme se do domu se zahradou, hodně hosp. budov, je velká možnost, že se prcek někde škrábne o rezavej hřebík, tak se bojím, aby to nechytl. Je nějaká vakcína přímo jen na tetanus? Co vy si vůbec myslíte o tomto očkování? Má to smysl? Sbírám info, nejsem ještě rozhodnutá ani pro ani proti, kdyby mě chtěl třeba někdo osočit 🙂

werunqa
28. srp 2012

@sarkar ja myslela, ze hexa je povinna ne??a dobrovolne Prevenar 13 a Synflorix??

nae
28. srp 2012

@werunqa hexa povinná, Prevenar a Synflorix nepovinné, ale zadarmo (dotuje štát).

@sarkar Samotná vakcína proti tetanu nie je, len kombinovaná (myslím záškrt plus tetanus), mrkni na vakciny.net.

Viem, že nepodpisovať, že odmietam očkovanie, ale len očkovaciu látku. Tak som to formulovala, že nesúhlasím s očkovaním Infanrix hexa od GSK.
Tiež chápem, že najlepšie je nepodpisovať nič... pediatri tiež chcú byť chránení, tak preto nútia do tých podpisov. Očkovať je ich zákonná povinnosť a pokiaľ by bol nejaký "průser" - dieťa nebude naočkované, nakazí sa, niečo zlé sa stane, a pediater nebude mať dokaz, že nevykonal očkovanie nie z nedbalosti, ale z iného dovodu, tak može mať koniec kariéry - pokiaľ by sa do toho teda niekto začal vŕtať.
Tiež záleží na tom, ako chce človek vychádzať s pediatrom, myslím, že slušnosť a rešpekt by mal byť na oboch stranách. Ja som radšej dala vlastné prehlásenie, ako som už spomínala.
No, je to na dlhú debatu, zle sa mi takto narýchlo o tom píše.
Každopádne súhlasím, že podpis sa nedá vynútiť. 😅

werunqa
28. srp 2012

@nae No ja vim, ze je hexa povinna-proto se divim, ze @sarkar psala, ze nechce ockovat hexou 😉

sarkar
28. srp 2012

@werunqa Povinný jsou jenom daně a smrt 🙂

sarkar
28. srp 2012

@nae A když jdeš na pohotovost se zraněním a oni tě přeočkují na tetanus tak ti píchají i záškrt?? Myslím i dospělý...

werunqa
28. srp 2012

@sarkar hezcky receno 😉

sarkar
28. srp 2012

A můžete mi vysvětlit, proč mám svý mimino nechávat očkovat proti hepatitidě B, která se přenáší krví, spermatem, poševním sekretem a slinami? Jsme oba zdraví, žloutenku jsme nikdy neměli, drogy nebrali a nejsme úchylové abysme půjčovali mimčo pedofilům. Taky na něj nenecháme každýho pobudu venku slintat, jaká je možnost, že se nakazí? Chápu důležitost očka u určitých povolání, ale na to mám min. 18 let času ne? Nějaký opačný názory? Sem s nimi prosím 😉

nae
28. srp 2012

@sarkar ahoj, hľadala som to na vakciny.net, a mala by byť v ČR registrovaná (a teda snáď aj dostupná) aj monovakcína proti tetanu Alteana a Tetavax.

nae
28. srp 2012

@sarkar To isté je aj so záškrtom, ktorý nebol v ČR evidovaný od r. 1975, tetanus za posledných 10 rokov detto.
Očkovacie schémy sú veľmi rigidné a nepružné čo sa týka eliminácie zložiek, ktoré sú v podstate zbytočné a zaťažujúce. Ale keď treba niečo pridať, to je hneď (očkovanie proti HPV posledné roky, či propagácia Prevenaru/Synflorixu, Rotarixu/Rotatequ apod.)

@werunqa Očkovacia povinnosť je daná vyhláškou, nie zákonom. Takže kto neočkuje, može tak maximálne zaplatiť pokutu.Toť vše. Je to vlastne slobodné rozhodnutie, parafrázovala by som populárne heslo "nemyslíš-zaplatíš" na "myslíš-zaplatíš" 😀
Mne je úprimne nejaká pokuta naozaj jedno, aj keby som nemala čo do pusy, peniaze sa dajú naškrábať. Horšia je tá "sociálna buzerácia" (pardon za výraz) - decko nevezmú do školky, na školu v prírode, atď...

bolekat
28. srp 2012

@sarkar nevidim duvod, proc neockovat - diky vakcinaci se podarilo vymitit napr. nestovice a snizit incidenci spousty jinych prenosnych nemoci. Nikdy nevis, co se muze stat, a kdy ti prijde vhod mit HepB naockovanou. to se tyka i jinych nemoci..

bolekat
28. srp 2012

@sarkar jenom tetanus

bolekat
28. srp 2012

@nae nechapu, proc nechces ockovat.

nae
28. srp 2012

@bolekat Nemusíš to chápať, vnútorne riešim otázku očkovania už dlho 😉 Pretože som sa začala o problematiku očkovania bližšie zaujímať, keď mi starší syn po jednom z očkovaní dva dni nemohol chodiť. Stručné vysvetlenie.

bolekat
28. srp 2012

@nae ja jako zdravotnik nechapu, jak nekdo muze zpochybnovat ockovani. vedlejsi ucinky existuji, ale jsou to promile pripadu oproti prinosum.

nae
28. srp 2012

@bolekat No vidíš, ja ako zdravotník som na opačnej strane, ako ty. Prínosy až na výnimky naozaj nevidím, aspoň čo sa týka bežných detských chorob, a to už nevravím o výmysloch typu očkovanie proti chrípke či HPV. Takže tak. Dobrú noc pre dnešok.

werunqa
28. srp 2012

A je tu nekdo, kdo dal jen hexu??

sarkar
29. srp 2012

@bolekat já zas nevidím důvod proč očkovat. To, že se podařilo něco vymýtit pomocí očkování není dokázaný a když mi to řekneš ty nebo farma firma tak to nepovažuju za dostatečně silný důvod

diviska
29. srp 2012

@sarkar ahoj, já jsem tetanus taky hodně řešila. Ale nakonec jsem se rozhodla neočkovat ani tetanus. Už jsem si slíbila, že očkování nebudu řešit, určitě né veřejně, tak kdybys chtěla nějaké info, tak mi napiš do IP 🙂

sarkar
31. srp 2012

Ahoj, ještě dotaz - je nějaký očko, který píchají mimčům ještě v porodnici? Je tam nějaký riziko, že ho naočkujou i bez mýho vědomí?

katyxq
31. srp 2012

@sarkar Dřív se v porodnici očkovalo TBC, ale to už je zrušené 🙂.

mates22
31. srp 2012

@sarkar snad se nemýlím, ale dneska už ne, dříve tak píchali TBC (a obě moje děti naočkovali bez mého souhlasu a vědomí), ale to už je teď nepovinné

katyxq
31. srp 2012

@werunqa My - ale dneska už bych nedala ani tu, bohužel jsem nejdřív řešila s malou jiné věci (alergii) a očkování jsem moc pozornosti nevěnovala.

jandl
31. srp 2012

@werunqa Nejml.dítěti jsem dala jen záškrt,tetanus,dáv.kašel.Posl.dávku jsem odmítla,MMR taky.Sebe ani děti už přeočkovávat nebudu.

jandl
31. srp 2012

@bolekat,@werunqa Proč by mělo být miminko očkováno proti žloutence?Proč proti tetanu?.....

sarkar
31. srp 2012

@mates22
@katyxq
Tak mi to potvrdilo víc lidí, snad to tak je 🙂

@jandl taky jsem se takhle ptala...nedává to žádný smysl co?

mates22
31. srp 2012

@sarkar je to tak, ještě jsem to ověřila u švagrový, co má dvouměsíčního synka. Jediné píchání bude to do patičky, ale to je jen odběr 🙂

sarkar
31. srp 2012

@mates22 A to se dělá v tý porodnici? To je na nějaký rozbory?