Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

pajenka
28. říj 2013

@picasso "Vakcíny buď zabrání vzniku nemoci nebo jejímu těžkému průběhu a následným trvalým nebo smrtelným komplikacím. " Máš prosím Tě nějakou studii, která by to potvrzovala nebo je to zase subjektivní názor jedna paní Mudra povídala?

picasso
28. říj 2013

@ikarkulka a jste si vědoma toho, že i když máte pocit, že vás pes nikoho nekousne (může dojít i k nechtěnému škrábnutí nebo se cokoliv stane a opravdu kousne), postižený půjde ležet na infekční k aplikaci velmi bolestivých injekcí?

ikarkulka
28. říj 2013

@picasso Věděla jsem, že se někdo chytí hlavně toho psa 🙂
Jsem si vědoma všech rizik spojených s tím, že nedáváme očkovat - děti, sebe, psa.

Zní mi ten tvůj příspěvek tak povědomě... Kde já jsem to jenom... "A jste si vědoma toho, že když nedáte očkovat, že vám to dítě může taky umřít? Vy nechcete zdravé miminko?"

Velmi bolestivé injekce... Na druhé straně je tam ta vakcína a její velká rizika.

picasso
28. říj 2013

@pajenka A kde máte potvrzení, že děti, které měly trvalá poškození po očkování nebo zemřela, že nebyly nemocné před očkováním. To je taky jedna paní povídala, protože u většiny postižených a zemřelých dětí nejsou důkazy, že příčinou bylo očkování.

picasso
28. říj 2013

Podívejte. podávala jsem tu informace i z druhé strany. Nikoho nepřesvědčuji apod. Já sama také u syna neočkuji všechno a nejsem zastáncem očkovat úplně vše. A už tu nemíním nic komentovat. protože docela věřím, že i když by se očkování dalo jen dle žádosti a nemoci se rozbouřili, budete to svádět na očkované děti. Myslela jsem, že opravdu se tu dá hovořit slušně. Já dokáži vzít v potaz i to, že vy odmítáte očkovat. Dokonce, jak jsem psala, ať je očkování volitelné a nejsou rodiče ani děti omezování. Ale bohužel nikdo nejste schopné respektovat druhý názor. Proto v této diskuzi končím.

picasso
28. říj 2013

@ikarkulka Mimochodem, injekce proti vzteklině bolí, pardon, za ten výraz "jako prase" dává se jich cca 10 a jste zavřená na infekčním oddělením.

eficenka
28. říj 2013

@picasso
já pracuji na dětské léčebně kde ty děti vidím. předtím plně v pořádku a do pár dní po očkování ochrnutí, přestali senzivitně cítit, autismus -zhoršený o pár čísel atd....

pajenka
28. říj 2013

@picasso 🙂 Věděla jsem, že mi neodpovíš.
@ikarkulka Dokud jsme měli psa, taky jsme ho nenechali očkovat (tedy až od té doby, co jsem se začala o očkování zajímat) a malou šelmu, co máme doma, tu taky ne 🙂

picasso
28. říj 2013

@pajenka živý příklad - můj brácha a laryngitida, já a TBC, můj syn a laryngita
@eficenka autismus není nově vzniklý po očkování, ale jen očkování jeho projev urychlilo, později, při jakémkoliv narušení imunity jakoukoliv nemocí nebo stresem, by se potvrdilo.
A mějte se, víc již reagovat nebudu.

eficenka
28. říj 2013

@picasso
jinak se ještě podívej... sou 2 typy autismu, ten se kterým se dítě narodí a postupný rozvoj nastává po prodělaném očkování, nemoci a pak typ který je nově vzniklý - z 90% po očkování! tak jen pro přesnost informací....

pajenka
28. říj 2013

@picasso Promiň, ale to není žádný příklad. Ty prostě jen chceš věřit, že Tě vakcíny chrání 🙂 takové placebo trošku.
A reagovat nemusíš, každý si domyslí, že prostě to, co tady tvrdíš, nemáš ničím podložené a radši ukončíš debatu, protože nemáš argumenty

kajalka
28. říj 2013

@picasso Nemáš ten názor o autismu od lékaře? Protože v tomhle duchu do mě hučela bývalá dětská lékařka. Očkování by mělo být natolik bezpečné, aby autismus ani neurychlovalo, natož aby ho vyvolalo.

picasso
28. říj 2013

A jen pro upřesnění. Paní doktorka Eleková uvedla: "Děti po očkování umírají" a podle toho, kolik dětí se ročně očkuje, pak vymřela podle ní skoro celá populace. Opravdu, tady je článek o diagnostice autismu. Doba, kdy jde o prvotní rozpoznání autismu je cca v 10-12 měsících, možná i dříve, ale dítě je již dávno naočkované. http://www.autismus.cz/diagnostika/komplexni-di...

A opravdu už nemíním reagovat.

picasso
28. říj 2013

@pajenka Takže podle tebe jsou příklady z mého okolí jedna paní povídala a od tebe, která to máš také z druhé ruky je vše v pořádku? Tak to je dle mého trochu omezenost. A je mi jedno, co si myslíš. Že vše podle tebe je správné a ostatní názory jsou totální blbost.

picasso
28. říj 2013

@kajalka očkování je samozřejmě zásah do imunity a nejen autismus, ale i další nemoci se očkováním mohou projevit. Stejně jako např. roztroušená skleróza se zhorší po infekci apod.

picasso
28. říj 2013

A už tu opravdu nemíním reagovat. Proč? Protože nejste schopné ani vzít v potaz názory druhých. Nikoho neosočuji, nikomu nic nedoporučuji ani nevnucuji, pouze podávám informace. A pokud nejste schopné ani uznat, že někdo jiný může mít pravdu, pak nevím, proč bych se tu s vámi měla bavit.

pajenka
28. říj 2013

@picasso Ale já ti tvůj názor neberu, mysli si co chceš, jen to prosím tě neventiluj jako 100% prokázanou věc, ale pochop, pokud tady prostě hlásíš, že vakcíny chrání a nedokážeš to seriozně dokázat, tak to není moc důvěryhodné. A místo toho, abychom v klidu diskutovaly, tak prostě ukončuješ debatu a nemíníš reagovat 😒 A zřejmě si mě s někým pleteš, já o žádných příkladech z mého okolí nepsala 😕

kajalka
28. říj 2013

@picasso Očkování provázej bouřlivý emoce, to k tomu patří. Aspoň, že máme shodu, že nemá být povinný. 🙂

picasso
28. říj 2013

@pajenka navíc jsem četla článek o jednom lékaři, který sám psal, že v dnešním očkovacím kalendáři je spoustu věcí, které se nemusí očkovat, ale určité nemoci očkují. A proč jako pro tebe příklady z mého okolí nejsou dostatečné. Proč ukončuji debatu? Posílám odkazy, ve kterých je to jednoznačně dáno a podle vás jsou to blbosti. A pokud se tu uvádí odkazy z jedněch homeopatických stránek, tak je to v pořádku. Pro mě očkování rozhodně placebo není a slepě tomu nevěřím. Také nevěřím tomu, že vakcíny jsou 100% a ne vždy jsou pro všechny dobré. Také jsem kolikrát řekla, že nikomu nic nevnucuji, pouze podávám informace i z toho, co jsem se učila jako zdravotní sestra a co jsem poznala za praxi. A že jsem ji neměla málo. A co chceš seriózně dokázat? Kolik dětí na světě je očkovaných a kolik jich má potíže. Jak je tedy možné, že např. děti v africe nemají dobré životní podmínky a ty, které nejsou očkovány, kolikrát nepřežijí. proč mají lékaři bez hranic snahu tyto děti očkovat? Oni žádnou smlouvu s farmaceutickými firmami nemají. A kolik let se očkuje a nemoci jsou potlačeny. Já ještě opravdu nevím, co bych na to měla říct. Dobře, pokud TBC bylo a vakcína na něj fungovala. Teď dejme tomu je jiný kmen TBC a stará vakcína na něj nefunguje. Tak ať na něj najdou novou vakcínu. Tetanus se vyskytuje pořád. Vakcína na něj funguje. Já jsem se setkala s TBC na praxi, podle odběru protilátek se zjistilo, že mé tělo bojovalo. A debatu ukončuji proto, že i seriózní odkazy u vás nejsou brány. Takže nevím, proč bych měla dál něco řešit.

picasso
28. říj 2013

@kajalka ano, víš proč. protože já jsem schopna uznat, že očkování může napáchat velké škody, chápu, že některé maminky nechtějí očkovat apod. A jsem ráda za další názory a informace. Ale co nepochopím, že některé maminky určité informace neví a když jim je někdo podá a jsou prokazatelné, nejsou schopny to ani uznat. Copak já bych někomu řekla, tak vidíte? Ne, tady máte informace a naložte s nimi, jak uznáte za vhodné. A i když někdo řekne, dobře, je to tak, přesto nebudu očkovat, je mi to jedno. Každý se rozhoduje podle svého. Vy očkovat nechcete já jen určité nemoci. A tak to beru. A místo, abychom se všechny sjednotili a snažili se o to, aby očkování bylo volitelné, ale zároveň hrazené, tak se tu vzájemně napadáme. Proč je těžké pochopit, že někdo očkovat chce. Někdo se setká se špatnou reakcí na očkování a nechce, někdo se setká s tím, že očkování uchránilo jeho nebo jeho blízké, tak očkovat chce.

pajenka
28. říj 2013

@picasso Podáváš NIČÍM nepodložené "informace". Já jsem tě žádala o jeden odkaz na tvé odvážné tvrzení "Vakcíny buď zabrání vzniku nemoci nebo jejímu těžkému průběhu a následným trvalým nebo smrtelným komplikacím. " O žádných jiných odkazech jsem nepsala. Prostě nemáš argumenty a kopeš kolem sebe a oháníš se tím, jak MY nedokážeme diskutovat a přijmout jiný názor 🙂 a já zase plýtvám svým časem 😒

picasso
28. říj 2013

@pajenka po mě chceš seriozní odkazy, sama své názory také nemáš nic podložené. Já ztrácím čas s diskutováním s tebou a vůbec na tomto foru.

eficenka
28. říj 2013

@pajenka
tohle nemá cenu - já takhle zaslepená taky byla a tvridla to, co papuškovali doktoři na lékařské fakultě kde sem studovala....

@picasso
ono pokud by Ti dítě po vakcinaci zemřelo ( 70% SIDS je do 3dnů po očkování) nebo ochrnulo atd, tak se na to začneš taky dívat jinak...

pajenka
28. říj 2013

@eficenka Jo, už jsem to pochopila 🙂

picasso
28. říj 2013

@eficenka náš malý měl zástavu dechu hned první noc, co jsme přijeli z porodnice. A to byl ještě bez očkování. A já se na to dívám ze všech úhlů pohledu. A já nic nepapouškuji. Sestřička se nám snažila vnutit Prevenar, neočkovali jsme. Rotaviry ano, syn je v neustálém kontaktu s pejskem, který ho i olizuje a žijeme na vesnici a náš pes miluje kravský hnůj, ze kterého se Rotaviry taky mohou přenést. Vím, že není 100%, že dostane ten typ, proti kterému je očkovaný, ale nechceme to riskovat. na druhou stranu - viděla jsem brášku, jak se dusí a leží na přístrojích. je to hnus. Získávám informace a na jejich základě se rozhoduji. Stejně jako se na mě dívá divně spousta lidí z mého okolí, že látkujeme, nosím syna v šátku, koupeme ho každý den apod. Nevím, co bych k tomu měla ještě dodat. Už prostě nic.

picasso
28. říj 2013

@eficenka, @pajenka tady to máte, nevím, co bych ještě měla dokazovat http://www.szu.cz/tema/vakciny/nekolik-komentar...

picasso
28. říj 2013

@eficenka mimochodem, nepapouškuji. Možná nemám vysokou školu, jsem ale sestra s 12letou praxí a ne na zrovna lehkých oddělení (ARO, Jip, onkologie), zažila jsem na praxi i epidemii TBC a černého kašle. Takže zrovna z lavice nejdu. A opravdu víc už tu psát nebudu. Stejně to tu nikdo nechce slyšet, takže proč. Můj názor znáte, myslím, že seriózní odkaz jsem dodala taky, zkušeností nemám zrovna málo, takže co víc. Takže ať už to odkomentujete jakkoliv, přečtu si to, ale již reagovat nebudu.

leni78
28. říj 2013

@picasso Jsi zdravotní sestra a máš " vymyty mozek " to nemyslím zle, je to taková nemoc z povolání. Tak to prostě je.

eficenka
28. říj 2013

@picasso
ale ty necheš ani slyšet, že dítě s černým kašlem je dítě očkované ( dostane třeba černý kašel za měsíc po očkování)
moji dcerku od novorozeněte olizuje pejsek ( i do pusy) a po zemi leze od 4 měsíců na zahrradě, kde hnojíme konským i kravskám hnojem....
a TBC - na to už dávno očkování nefunguje, mimo to po zrušení plošného očkování počet případů TBC KLESÁ 😅 asi tolik k funkčnosti očkování...

ajinkafo
28. říj 2013

@picasso Moje dcerka prodělala laryngitidu v 7mi týdnech, neočkovaná, byla týden po operaci a průběh to nijak závažný nemělo, takže si nemyslím, že pouze očkování je zárukou nekomplikovaného průběhu.

Mně jde hlavně o způsob, jakým prezentuješ svůj názor. Tvrdíš nám, že očkování hexavakcínou zabrání vzniku nebo zmírní laryngitidu, což není pravda. Víš, kolik dětí ročně má laryngitidu? Někde jsem četla každý rok 3% dětí do 6ti let, z praxe své mamči vím, že případů je ohromné množství. A kolik je ročně případů onemocnění bakterií haemophilus influaenze B?

Neříkám, že bakterie haemophilus influaenze B nemůže laryngitidu zkomplikovat, jen ji zkomplikuje opravdu mizivému procentu z celkového počtu nemocných laryngitidou, tak nám tady prosím netvrď, že existuje očkování proti laryngitidě.