Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

kajalka
26. říj 2013

@picasso Pokud vím, tak proto pertusi se očkuje už nějakých 70 let, povinně snad od 60. let. Jak tedy vysvětlit, že v r.2011 bylo 324 případů a z toho 245 lidí bylo očkováno?

picasso
26. říj 2013

@pajenka ano, zažádala jsem, u našeho pediatra. Očkuje se u nás v Brně. odešle nás v roce a půl našeho syna. mimochodem, mám kamarádku, která má dvouletého chlapečka a doktorka se jí ptala, že možnost očkování proti TBC je a kamarádka dítě naočkovat nechala. A co, že se černý kašel lečí ATB? Co to má společného s očkováním proti černému kašli?

picasso
26. říj 2013

@kajalka jak jsem psala už v dřívějších příspěvcích. Očkování nefunguje u některých nemocích tak, že tu danou nemoc nedostanete, ale pokud se jí nakazíte, očkování zabrání trvalým nebo smrtelným komplikacím této nemoci např. u dávivého kašle rozedmou plic a krvácením do mozku. Takže vůbec neříkám, že naočkujte - nemoc nedostanete, ale že ochrání před horšími následky.

picasso
26. říj 2013

Nechci tu nikoho přesvědčovat ani polemizovat. Odkaz jsem hodila pouze informativně, protože očkování je dost ožehavé téma a ještě spousta lidí si myslí, že určitá onemocnění vymizela. Chtěla jsem jen podat informace např. pro maminky, které se sem jdou poradit, zda očkovat či nikoli, aby měly možnost se rozhodovat na základě všech informací. Jak už jsem jednou řekla. Můj názor je, že hlavní vinou jsou někteří pediatři, kteří bezhlavě očkují, i když by se nemělo, nepodávají dostatek informací a farmaceutické firmy, které jsou schopny pro peníze vyslat do světa špatnou vakcínu. Díky těmto lidem se očkování staví do špatného světla a Nikdo neviní je, ale hlavně vakcíny. I když jsem zdravotník, zastávám především nejdřív přístup homeopatický, až posléze hledám pomoc u medicíny. Ano, syna jsem naočkovala, ale ne vše a až po zjištění všech informací. Samozřejmě mi v tom pomohla spousta zdejších maminek a maminek na jiných internetových diskuzích. Je smutné, že v tomto směru mnoha pediatrů daleko zaostává. Nikoho nenutím, a se každý rozhodne dle svého.

hojda
26. říj 2013

@picasso Já zase slyšela, že tato vakcína proti TBC je úplně proti jiným kmenům, než které jsou teď aktuální....musím říct, že téma očkování nemám stále dořešeno a přijde mi, že se pravdy nemá člověk šanci dopátrat. 😠

pajenka
26. říj 2013

@picasso Asi máme každá jiné informace, možná to byl jen momentální výpadek. Každopádně vakcína je zastaralá. ATB jsem zmínila proto, aby si maminky uvědomily, že se dá černý kašel (po včasné diagnoze) lehce léčit, protože ho většinou pediatři zmiňují jako smrtelnou nemoc, pokud člověk nechce očkovat. A hlavně, není prokázané, že očkované dítě prodělá tu kterou nemoc lehčeji, to je pouze subjektivní názor, ničím nepodložený. Zeptej se uživatelky @dashyy a její rodiny, kteří momentálně černý kašel prodělávají, jestli měl u (očkovaného) syna lehčí průběh . . .

mochenkaa
26. říj 2013

@picasso @pajenka kamaradky syn ma cerstve ockovani proti tbc. Meli tam jit, protoze tatinek byl pred 25lety nekde v rozvojove zemi. Na ockovani sli a ockovalo se to jako prvni. Az pote se zacala ockovat hexa. Ale snad ji posunuli jen o mesic...

pajenka
26. říj 2013

@mochenkaa Asi pokud je prostředí vyhodnoceno už v porodnici jako rizikové, tak naočkují hned a pouze pokud je to na vlastní žádost, tak až po Hexe nebo možná až po MMR, nevím, nezajímá mě to, oni dobře ví, proč to očkování zrušili 😒

mochenkaa
26. říj 2013

@pajenka ja bych nesla. Sli na tu tbc snad ve 2mesicich

pajenka
26. říj 2013

@mochenkaa Taky bych nešla a to jsme měli TBC v rodině, dokonce jsem byla s tetou v kontaktu ještě jako těhotná 😅

picasso
26. říj 2013

@pajenka černý kašel může být smrtelný a to svými komplikacemi. Subjektivní názor, že po očkování prodělá nemoc lehčeji? Takže např. co případy očkovaných dětí např. na laryngitidu, které nemusejí hospitalizovat na Jip, ale mohou být doma, protože po očkování nemají hrozivý průběh nebo právě ten černý kašel apod. A jaký měla teta typ TBC, jestli se mohu zeptat, plicní? Tak buďte ráda, že jste se nenakazila, i když vy můžete být celkem v klidu, vaše tělo tuto chorobu pozná a i kdyby byla zmutovaná, může se částečně bránit, protože vy očkována určitě jste ještě povinně. Ještě jeden odkaz, který odpoví na otázku, proč očkování povinně zrušili 🙂
http://www.zdravky.cz/kongresovy-list/aktualne/...

pajenka
26. říj 2013

@picasso Ano, plicní a nenakazil se nikdo v jejím okolí, ale nemyslím, že by za to mohlo očkování, protilátky z vakcíny jsem v té době už určitě neměla, když se uvádí max. 10 let. A teta očkovaná byla a rozhodně moc lehký průběh neměla 😒 je to případ od případu, ať si každý očkuje sebe a své dítě jak chce.
Proti laryngitidě se očkuje? To jsem nevěděla.

picasso
26. říj 2013

@pajenka Očkuje, díky tomuto očkování můj bráška a spousta jiných dětí nemusí ležet na JIp na přístrojích. Je dokonce obsaženo v hexavakcíně. Já sama chtěla taky hexavakcínu rozdělit (např. jsem laryngitidu nechtěla hned očkovat). Až jsem zjistila, k jakému rapidnímu nárůstu jejího výskytu došlo, tak jsem neváhala. Naštěstí, synovi od tří měsíců lezou zuby a k tomu jsou kolikrát spojené nemoci. Tak jsem ráda, že je chráněný. Možná proto se nenakazili, že jste očkovaní a možná, že taky ne. Ani nezastírám, jsou lidé, kteří si i přes očkování nebo prodělané nemoci nevytvoří protilátky vůbec.
Očkování proti TBC dodá tělu, jak bych to řekla, takové "strážce". Tělo přítomnost TBC rozpozná a začne se bránit. Ano, ochrana s věkem klesá, ale dle statistik po 60 letech 50% osob mělo poloviční ochranu a 50% úplnou proti TBC.

picasso
26. říj 2013

Neříkám, že očkování je všemocné, ale dle mého názoru svůj smysl v určitých případech má. Vím, že může jak hodně pomoci, tak i ublížit. Ale ve druhém případě jde i hlavně o neschopnost některých pediatrů a farmaceutických firem. Někdy bohužel i samo tělo. Já jsem také zastáncem, ať si každý očkuje tak, jak to cítí sám. Jen jsem chtěla přinést pohled i z druhé strany. Byla bych i za, aby žádné očkování nebylo povinné, pouze dostupné pro ty, kteří ho chtějí. Bohužel se ale i bojím, že v tomto případě budou trochu znevýhodněni některé rodiny, protože očkování není levnou záležitostí. A ne každý by si mohl dovolit zaplatit celý, dnes povinný, očkovací kalendář, se kterým třeba souhlasí :-/

leni78
27. říj 2013

@picasso Já se Ti prostě jen divím, že si beres na triko tady maminkam doporucovat očkování.. V dnešní době.

picasso
27. říj 2013

@leni78 já nic nedoporučuji, pouze podávám informace a svůj názor. Beru tady tyto stránky a fóra jako snahu o dostupnost všech informací pro všechny, kteří si sem chodí pro radu. A asi jsem se zmýlila. Jsem asi naivní, když si myslím, že dospělí lidé, kteří navíc zodpovídají za druhé, dokáží vzít v potaz i názor druhých, byť se jím nemusí řídit.
Tímto tedy na tomto fóru a stránkách končím. Kdyby měl někdo zájem, ať klidně napíše do zpráv (chodím sem na bazárek, tak si poštu kontroluji).

pajenka
27. říj 2013

@picasso Vážně věříš, že vakcína chrání? Já ne. Souhlasím s Tebou v jedné věci a to, že by očkování mělo být dobrovolné 🙂

ajinkafo
28. říj 2013

@picasso já teda měla za to, že hexavakcínou se očkuje proti 6 nemocem - záškrt, tetanus, dávivý kašel, dětská obrna, haemophilus B a žloutenka B, o laryngitidě jsem teda neslyšela, můžeš mi sem hodit nějaký odkaz, kde se dočtu, že hexa chrání i proti laryngitidě? Díky.

ajinkafo
28. říj 2013

@hojda to samé mi řekla pediatrička, že vakcína proti TBC chrání proti jiným kmenům, takže je zbytečná..

kajalka
28. říj 2013

@ajinkafo Hexa samozřejmě proti laryngitidě nechrání...

hojda
28. říj 2013

@ajinkafo Tak to jsem taky neslyšela, že chrání proti laryngitidě, to je dost zvláštní, když je tolik očkováních děti a laryngitida je hooodně častá, to se mi nezdá.

barthia
28. říj 2013

Holky já o očkování dlouho přemýšlela a snažila se o tom přečíst všechno možné. Bavila jsem se o tom se svým pediatrem a došla jsem k závěru, že očkovat budu i když se bojím. Víc se ale bojím, že bych dítě neočkovala a pak si do smrti vyčítala, kdyby se mu něco stalo. Jelikož existuje samozdřejmě zanedbatelné procento, že dítě bude mít po očkování nějakou negativní reakci, tak se bojím. Ale daleko větší je procento, že když očkované nebude, tak to může také dopadnout špatně. Pediatr mi řekl, že za celou dobu jeho 25leté praxe nezažil žádné dítě, které by kvůli očkování dostalo autismus, astma či jiné závažné onemocnění. Naopak prý zažil 4 letou pacientku, která měla večer 38 horečku a ráno už se neprobudila, měla meningokoka a kdyby byla očkovaná, tak tu ještě je. A pak prý dvojčátka, který měli menigokoka jiného typu než byli očkovaní, ale přežili jen díky očkování, které i když bylo na jiný typ, tak pomohlo....zkrátka bojím se, ale očkovat budu. Taky si myslím, že se to možná na tom internetu hodně nafukuje. To je prostě můj názor. Ale jinak je to každého věc a nesoudím nikoho. Je to těžké rozhodnutí. 😒

kajalka
28. říj 2013

@barthia Zanedbatelný procento? Uvádí se, že víc jak 90% reakcí lékaři nehlásí na SÚKL. V příbaláku píšou, že víc jak 1 dítě z 10 prodělá zánět mozku (nazváno "neobvyklý pláč"). Jestli máš strach, dohledej si informace, především, kolik případů jaké nemoci se za poslední roky vyskytlo. Já třeba ve svým okolí mám poškozené děti po očkování.

picasso
28. říj 2013

@ajinkafo, @kajalka chrání proti těžkému průběhu laryngitidu, protože tu způsobuje bakterie haemophilus influenze B, proti které se očkuje v Hexavakcíně.

picasso
28. říj 2013

@ajinkafo tady je shrnuto, co vše bakterie influenze způsobuje (onemocnění hrtanové příklopky = laryngitida) http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/Hib.htm

ajinkafo
28. říj 2013

@picasso promiň, ale to je blbost. Laryngitidu nezpůsobuje přece jen bakterie haemophilus influenze B, ale i streptokoky, stafylokoky a nejčastěji viry. Proto mě zajímalo, jak může očkování chránit proti laryngitidě, když laryngitidu vyvolává nejčastěji něco jiného. To je jak kdybys řekla, že očkování hexavakcínou chrání proti horečce, protože tu může bakterie haemophilus influenze B taky způsobit.

picasso
28. říj 2013

@ajinkafo zánět hrtanové příklopky = laryngitida. Mohou ji způsobovat jak viry, tak i bakterie http://nemoci.vitalion.cz/laryngitida/ mimochodem, jak jsem už psala, např. můj bráška trpěl dost na laryngitidy a dost těžké průběhy (hospitalizace na JIP), tehdy se ještě proti bakterii influenzae neočkovalo povinně. Naše pediatra nám o tom neřekla, nechali jsme ho naočkovat až poté, co byl několikrát hospitalizován na JIP a o očkování mi řekl náš pediatr na škole. Poté se laryngitida sice občas vyskytla, ale už jen v lehčím průběhu (to, že šlo o laryngitidu, jsem poznala už jen dle štěkavého kašle) a byl léčený doma. Takže podle tebe bych asi měla upozornit dlouholetého dětského lékaře, že má mylné informace.

picasso
28. říj 2013

@ajinkafo a jak jsem již řekla už několikrát. Vakcíny buď zabrání vzniku nemoci nebo jejímu těžkému průběhu a následným trvalým nebo smrtelným komplikacím.

ikarkulka
28. říj 2013

TBC - Starší syn ještě spadal do povinného očkování proti této nemoci, nebyla jsem tehdy rozhodnuta, neměla dostatek informací a v porodnici se mnou vyběhli, když jsem řekla, že ho nechci očkovat hned 3. den po narození, že bych si to chtěla promyslet. Syn měl velmi silnou a nepříjemnou reakci. Léčili jsme ho více než půl roku. Píšu "my", myslím tím nás rodiče, nikoli lékaře. Lékaři si s tím nevěděli rady a svou "léčbou" mu to akorát zhoršovali. (Naše původní pediatrička ho v tomto stavu a s končícím nachlazením chtěla dále očkovat striktně podle očkovacího kalendáře a nutila nám k tomu ještě vakcínu proti pneumokokům - to na margo toho, že je to opravdu vše na lidech.)
Dále nám bylo řečeno, že jakákoli, zejména živá vakcína, tuto reakci znovu vyvolá a zřejmě i ve větším měřítku. Děkuji, nechci, od té doby ani jeden z našich dvou synů žádnou vakcínu neviděl a neuvidí. Stejně tak my s manželem se nenecháváme přeočkovat proti tetanu, nemáme žádná nepovinná očkování (chřipka, klíšťovka, rakovina děl. čípku...), pes není přeočkován proti vzteklině, neboť se zdržuje především na zahradě, ven chodí pouze na vodítku, riziko, že by někoho cizího pokousal, naprosto minimální, spíše nulové.
Vakcínám prostě nevěříme. Nevěříme, že fungují, nevěříme, že mají "jen" ty NÚ, které se uvádí v českých příbalových letácích, nevěříme, že jsou vyráběny pro naše blaho, nevěříme, že pomohly k vymýcení některých nemocí, víme také, jak působí na imunitu, tj. že ji nepodporují, nevytváří žádné "pomocné bojovníky" (nebo jak to tu bylo řečeno), naopak. Imunita je po očkování doživotně rozhozena.

Má sestřenice (cca 24 let) byla samozřejmě také očkována proti TBC, na zádech, na lopatce má cosi vzhledu obrovského puchýře a stovek malých. Odmítá se kvůli tomu od malička svlékat do plavek či do tílka, nosí pouze tričko s rukávy. Myslím, že z toho má doživotní trauma a poničené sebevědomí.
VŠICHNI lékaři, za kterými s tím byla, jí to odmítli jakkoli léčit či dokonce odstranit, s tím, že je to živé a že nikdo neví, co by to udělalo, zda by se to ještě nezhoršilo.

Můj bratr je po očkování MMR alergik a zhoršil se mu zrak (z normálního zraku měl najednou 2 dioptrie, byla jsem tehdy malá, takže jsem se o to nezajímala, samozřejmě by to nikdo nepotvrdil, nevím, zda je to skutečně vakcínou, ale časově to sedí).

To jsou naše zkušenosti z nejbližšího okolí, z toho širšího bych mohla pokračovat dál.

Co se týká toho očkování proti černému kašli - naše lékařka nám také řekla, že "díky" vakcíně jsou ty příznaky možná mírnější, spíše jsou ale netypické, takže se často vůbec neodhalí anebo s velkým zpožděním, že např. ve školce proběhl černý kašel, tím pádem se to neléčí, nedojde k izolaci, dokonce se vlastně ani neodhalí původce, a tak se černý kašel (a vlastně i jiné nemocí) šíří vesele dál. Až to pak chytí jeden neočkovaný, u kterého to probíhá standardně, a pak se může tvrdit, že to šíří neočkovaní. Protože u těch očkovaných se prostě a jednoduše nedošlo k tomu, že by měli také tu nemoc, příznaky (tak jak jsou známy po desítky, stovky let, než se začalo očkovat) byly jiné.
Čili z mého pohledu očkování naopak pomáhá šíření těchto nemocí. A vzhledem k tomu, že očkování nechrání 100% (já si dokonce myslím, že nechrání vůbec), že podhlášenost NÚ je až 99 %, že NÚ jsou mnohdy závažnější než prodělání té které nemoci, odmítám sebe a své děti dát očkovat a byla bych ráda, kdybych si o tom mohla rozhodnou sama, ze své vůle, aby na měl nebyl vytvářen nátlak, třeba i pasivní v podobě nepřijetí dítěte do školky.

picasso
28. říj 2013

@ajinkafo ještě jeden výňatek z těchto stránek: http://www.cpzp.cz/clanek/1616-0-Nemoc-prichazi...

"Nejčastějším původcem bakteriální laryngitidy je Haemophilus influenzae. V současnosti jsou všechny děti narozené po 31.12.2000 povinně očkovány proti bakterii Haemophilu, která mívá na svědomí nejzávažnější průběh laryngitidy. U malých dětí je nutné vyšetření nosní mandle, její zbytnění totiž může vzniku laryngitidy napomáhat."

A i když jsou způsobené nejčastěji viry, tak dochází komplikace díky bakteriím. Tady je odkaz: http://cs.medixa.org/nemoci/laryngitida

a výňatek: "Laryngitida je způsobena v 99 % případů virovou infekcí. Bakterie se na vzniku laryngitidy podílejí velmi vzácně a spíše jsou komplikací probíhajícího onemocnění, než jeho původcem."

Nejčastěji jde právě o tyto bakterie a proto se zavedlo očkování. Mimochodem, můj brácha je o 14 let mladší a v té době se laryngitida vyskytovala zřídka. proto i já sama nechtěla syna očkovat. Po zkušenostech, kolik se jí v dnešní době vyskytuje jsem neváhala. Ano, očkování nemusí neznamenat nevznik laryngitidy, ale když už k laryngitidě dojde, nemá tak komplikovaný průběh.