Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

ikarkulka
30. led 2014

@picasso A ještě třeba zde http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2008_21.htm, ale najdeš toho habakuk.
Jde o to, že očkování má časově omezenou účinnost, resp. s věkem tato účinnost značně klesá.
Vezmeš-li v úvahu, že se proti těmto nemocem očkují cca 2leté děti, ale tyto nemoci je ohrožují nejvíce až v dospělosti, kdy už vakcína neúčinkuje... Tak je zbytečné takto malé děti proti těmto nemocem očkovat.
A vezmeš-li ještě v úvahu, že pokud tyto nemoci prodělá malé dítě, nemoc má většinou mírný průběh, a získá tím doživotní imunitu, pak význam tohoto očkování u malých dětí postrádám úplně.

petapete
30. led 2014

@picasso dětské se označují nikoli proto, že by je "odnesli" hlavně děti, ale protože to byly běžné dětské nemoci, dospělí je chytli málokdy z jednoduchého důvodu - po prodělání v dětsví měli celoživotní imunitu😉. A komplikace právě spíš u dospívajících/dospělých, u děti nekomplikovaný průběh... Proto považuju za nesmyslné očkovat děti - natolata s účinností očkování max. 10 let s tím, že budou chránění v době, kdy onemocnění má tendenci probíhat nekomplikovaně a v době, kdy je o průser (puberta/dospělost) jsou vlastně bez ochrany... Já bych z MMR vakcíny oočkovala maximálně spalničky (a to možná ani to ne) v tom batolecím věku a pak v ca 10 letech chlapcům příušnice, dívkám zarděnky, pokud by do té doby neprodělali...

petapete
30. led 2014

@ikarkulka tě v podstatě duplikuju😀

picasso
30. led 2014

@ikarkulka já ale neříkám, že by se měly očkovat úplně malé děti. Pokud vakcína déle funguje v rozmezí do desátého roku věku, tak klidně. Dokonce bych byla pro, aby vakcíny byly zvlášť. Ale to máš jako s neštovicemi planými. Proč je očkovat, když jsme je téměř všichni prodělali a v poho (ty jsou spíše podle mě nemocí, která v dětství neohrožuje). Jenomže, co když je někdo neprodělá (viz můj mladší bratr). Znám spoustu případů, kdy je dospělý muži chytili a skončili na JIP. ???? Je mi fakt jedno, jestli někdo očkuje nebo ne. A hnusí se mi narážky z obou stran, že vraždíme své děti. A dokonce mi bylo i naznačeno, že mé očkované dítě tyto nemoci bude roznášet. Fuj.

ikarkulka
30. led 2014

@picasso Reagovala jsem na tyto tvoje věty "Mimochodem, příušnice jsou hrozbou pro chlapečky. Takže bych dítě nechala naočkovat, ale chlapečka jen příušnicemi a holčičku zarděnkami."

Příušnice nejsou hrozbou pro chlapečky, ale pro dospělé muže.

Platí tedy to samé, co u těch neštovic - pokud jimi někdo v dětství neonemocněl, tak se může nechat v dospělosti očkovat. Za prvé už to bude jeho rozhodnutí a za druhé už má dostatečně vyspělý imunitní systém, čímž snižuje riziko NÚ.

petapete
30. led 2014

@picasso já třeba u těch neštovic jsem rozhodnutá tak, že to nechávám volný - aby je kluci prodělali do těch ca deseti let... Pokud jo, fajn. Pokud ne, tak před pubertou bychom je nechali naočkovat - právě aby byli chránění AŽ v době, kdy jsou neštovice rizikové...

picasso
30. led 2014

@petapete Já ti odpovím jinak. Ale asi to bude zbytečné, protože tohle spousta lidí nepovažuje za fakt. Např. se kdysi umíralo na pravé neštovice. Zavedlo se očkování a teprve nedávno se toto očkování zrušilo, protože se toto onemocnění vymýtilo (a nemá to nic společného s hygienou ani stravováním). Proto se i očkuje. Snaha docílit vymýcení těchto nemocí. Aby se nemuselo očkovat ani léčit. Ale toť můj názor a názor vědeckých pracovníků, kteří sledují choroby a jejich výskyt. Ale jinak to možná ani nemusíš komentovat, pokud budeš mít pro mě odpověď, že jde o trh s penězi. To znám. tady to koluje neustále. Dnes se vydělává úplně na všem. Nejen ve zdravotnictví.

picasso
30. led 2014

@ikarkulka proč ne, taky možnost. Ale jak jsem psala už v předchozím příspěvku. Snaha je očkováním tyto nemoci vymýtit. Ale je tu i jiný názor a nemá smysl se tu dohadovat. 🙂

hanuu
30. led 2014

@petapete
@ikarkulka
@picasso Ja neštovice neprodelala a nedávno jsem se proto zajímala o očkování. Da se udělat test krve na protilátky. Prý 90% tech, co neštovice neprodelali je vlastně měli skryte, což byl ve výsledků i můj případ.

picasso
30. led 2014

@petapete Nápodobně. Jako např. chci nechat svého syna naočkovat MMR vakcínou až v předškolkovém věku.

picasso
30. led 2014

@hanuu vidíš, to jsem nevěděla. tak jedině dobře. nechat si udělat rozbor a na jeho základě buď v dospělosti naočkovat nebo ne. Nejsem zastáncem rvát do nás vakcín. Ale schválně jsem sondovala. Několik chemiků mi potvrdilo, že v dnešních vakcínách rtuť není, za nás byla. Hliník ano, ale v takové chemické podobě, která se vyloučí ledvinami a mizivé procento se dostává do krve. No a moje zjištění. Podle svého očkovací průkazu jsem zjistila, že jsem dostala v průběhu deseti let (jasně, s odstupem) 16 vakcín, dnešní děti v povinných očkování v průběhu 11 let 8 vakcín (taky s odstupem). Ale to jen takové info 🙂

kajalka
30. led 2014

@picasso Mohla byses tedy chemiků zeptat, jak se z těla vyloučí nerozpustná sloučenina hliníku? Já o takové cestě tedy nevím..

pincola
30. led 2014

@picasso Promiň ty jsi zdravotník? Možná existují nějaké nové info, o kterých já nevím, ale informace, které mám já jsou takové, že HIV po píchnutí jehlou není úplně pravděpodobné, je samozřejmě možné, ale ten virus dlouho nevydrží. Proti HIV se ani neočkuje, chtěla jsem jen uklidnit maminky, kterým se to třeba stane, aby se okamžitě neskládaly, že k nákaz ejsou zapotřebí určité podmínky. Pokud tam někdo před chvíli jehlu zahrabal, taj je to jiné, než když tam jehla byla několik dní.

To že HepB způsobuje corhosu a následně rakovinu jater jsem tam psala, to vím. já nikoho nenabádám proti očkování. Dokonce jsem tam zmínila i tu hepC, která je nejméně známá a hodně podceňovaná a stejně jako proti HIV se proti ní nedá očkovat. Ta část mého příspěvku o jehlách nebyla o očkování, ale o těch nemocech pro upřesnění.

petapete
30. led 2014

@picasso vím, jak to bylo s neštovicemi... Já nejsem apriori proti očkování, jen se mi nelíbí jeho vynucování a způsob, jakým se děje... A bagatelizace či popírání NÚ, protože to je prostě hovadina😉. Opakuju se, mě ke skeptickému pohledu na očkování dost pomohly debaty s lidmi z oboru - z fakulty mikrobiologie, histologie a embryologie na lékařské fakultě, s docentem MUDr. teď na speciální pedagogice... Takže nemám info jen "jedna paní povídala"... Filip zatím MMR nemá vůbec, máme odloženo a chtěla bych ji co nejpozději, jestli vůbec... A jako jsou očkování, u kterých vidím smysl a nevzdávala bych se jich (obrna, tetanus, kdyby byla účinná vakcína, tak i ČK), na druhou stranu spoustu považuju za nehorázné a zbytečné, v horším případě neozkoušenou časovanou bombu - např. Žloutenka B u miminek, ty dětské nemoci v dětském věku, pneumokoky nebo rotaviry, v té druhé skupině pak zcela jiste HPV očkování,... Prostě očkovat ano - dobrovolně, po informování se a s rozumem!

picasso
30. led 2014

@kajalka zůstává v místě vpichu. neříkám, že vakcíny neobsahují hliník. Ale část zůstává v místě vpichu a zbytek se vyloučí ledvinami. Mizivé procento se dostává do krve. A ty jsi přece byla vědátor na mikrobiologii, takže o buněčné funkcí a vstřebávání látek v těle bys nás měla informovat ty.

hanuu
30. led 2014

@picasso jo, sama jsem byla rada, ze to nakonec bylo tak jednoduche a bezproblémové.

kajalka
30. led 2014

@picasso A jak dojde do ledvin, když se nedostane do krve? 😨

picasso
30. led 2014

@pincola proti HIV se neočkuje, to rozhodně vím. Jako, že píchneme se jehlou a nutně musíme být nakaženi HIV, to jsem netvrdila. Jsem zdravotník a co? Rozhodně je to vysoká pravděpodobnost, proč by i jinak bylo vysoké procento nákazy u narkomanů?

picasso
30. led 2014

@kajalka jéé, promiň, špatně jsem to napsala. Myslela jsem to, že se vyloučí ledvinami a jen mizivé procento zůstane kolovat v krvi.

picasso
30. led 2014

No, ale proč to tu sleduju. Víte už někdo tedy, jak to vypadá s "kauzou Amálka" ?

pincola
30. led 2014

@picasso Nic, já jsem taky zdravotník a mám jiné informace. To se stává. U narkomanů je to jinak z tohoto důvodu(abych odpověděla). Většinou si půjčí jehlu krátce po sobě, není tam ta prodleva. A za druhé, píchnou si zbytek obsahu ze vnitřku stříkačky a jehly, kde, žije virus déle. Má tam lepší podmínky. Na samotném hrotu jehly má podmínky horší. Děcko se píchne většinou o hrot jehly, narkoman si tam píchne i ty zbytky krve, které nezaschly. Samozřejmě, že možnost nákazy píchnutím o infikovanou jehlu existuje, ale je opravdu rozdíl píchnout se o hrot jehly, která ležela v písku několik hodin nebo i dní a píchnout si drogu několik vteřin po nějakém nakaženém feťákovi a vpravit s do oběhu zbytky jeho krve.

aneriska
30. led 2014

@kubaka nedá mi to nereagovat. Nadřazený veřejný zájem nad osobním v USA a potažmo u nás.. Berme vděčně, co nám stát zadarmo v zájmu zdraví všech dává.. Bohužel to není tak růžové jak si myslíte (myslíme). Kdyby např. maminky byly seznámeny se studí, kterou uvádí A. Strunecká ve své nejnovější knize na vzorku kolem 2 tis. dětí (2 tis. neočkovali a 2 tis. ano). Místo studie Švýcarsko a Rakousko. Ze vzorku očkovaných mělo myslím 25 % dětí alergii, menší procento astma. A z neočkovaných alergie 3% (!!) astma 0%. Dlouhodobě sledováno. Takže kdybyste třeba žila v Ostravě nebo Praze, kde znečištění vzduchu přispívá k rozvoji astmatu, alergie je brána jako civilizační záležitost: vybrala byste si 25% šanci na alergii nebo 0,000xy % šanci na vážnou nemoc proti které se očkuje? Kdyby byli rodiče dobře seznámeni také s riziky očkování, pediatři se výhradně řídili příbalovými letáky, respektovali kontraindikace dalšího očkování atd. možná by se předešlo řadě problémů. Pokud se vám po očkování stane nějaký problém a narazíte na hradbu mantry "to není po očkování" začnete tušit, že tu něco smrdí. A když se do tématu náležitě ponoříte jste nasraná (pardon za výraz), bezesné noci a výčitky k sobě - proč jsem se nezajímala dřív? (Ne)přístup k informacím, brždění pokroku a hlavně nenahlašování nežádoucích účinků způsobuje, že žijeme ve "středověku" a co je smutnější v pokročilém kapitalismu a výdělků miliard za vakcíny. Lékaři se školí akorát na to, jak přesvědčit váhající. Jsem přesvědčena o tom, že pokud bychom vzali skupinu třeba 10 tis. očkovaných a proti tomu 10 tis. neočkovaných, budou náklady zdravotnictví za neočkované neskonale nižší, nejen škrtneme položku vakcíny, ale i léčba alergií, astmatu, hyparaktivity, celkové nemocnosti a další. Fanatičtí příznivci očkování (myslím lékaře, zástupce odborníků placených farma firmami) se snaží vytvořit dogma, náboženství očkování bez debat. Pokud bych měla třetí dítě nenechala bych ho očkovat ničím.

gepe
30. led 2014

Ja se teda pichnout o jehlu kdekoliv venku, ci dite.nebo manzel. Rozhodne v klidu nezustanu, z obavy mozne nakazy nejen HIV, at... asi zesedivim, nez by byly vysledky testu. Clovek pokud nema k dispozici i chem rozbor v inkriminovane jehle/strikacce byt prece v klidu ani nemuze...
Koumat jak asi dlouho to tam lezelo ci bylo, by me v ten moment vubec nenapadlo. 🙂

picasso
30. led 2014

@pincola já spíš myslím to, že je jedno, jak vysoká možnost tam je. Ale je tam. Stejně jako u hepatitidy. Máme strach tak jako tak 🙂

evaviki
30. led 2014

@kamino malem.. a taky je rozdil,kdyz onemocni starsi clovek.. mimochodom jak je mozne, ze maji tuberu i lide s ockovanim?? jestli si myslis, ze ti ockovani ochrani dite, tak se pletes.. a proc asi uz tuberkuloza neni povinna? co myslis? 🙂

pincola
30. led 2014

@picasso To je jasný, já z toho mám taky hrůzu, jen jsem chtěla trochu uklidnit holky, který psaly, že se toho bojí. Kdyby se jim to fakt náhodou stalo, že nic není ztraceno, vzít jehlu sebou a jet k doktorovi, ale že i kdyby nakažená byla, tak dítě to chytit vůbec nemusí a dokonce je velká šance, že to nechytne. 🙂

kubaka
30. led 2014

Jen můj poslední příspěvek. Myslíte si, že rozumíte systému očkování a vakcínám líp, než vědci a lékaři, kteří se na tom shodli celosvětově a zabývají se sledováním a vývojem celý život? Protože očkování je o celosvětové domluvě kapacit. Kdy, jak a proti čemu. Nechcete tak trochu víc věřit odborníkům? A ne rádobyodborníkům jako Strunecká a spol. a hlavně myslet si, že váš názor je ten správný? 😖 Přijdou mi opravdu legrační věty typu " myslím si, že očkovat proti xxx je zbytečné". Oni ti lékaři studovali dost dlouho na to, aby věděli, co říkají a dělají a vyplatí se s nimi spolupracovat a vést dialog, ne jim odporovat a myslet si, že vím víc. Ono to studium opravdu není mlácení prázdné slámy.
Ale tady už končím. 😵

kajalka
30. led 2014

@kubaka Jestli si myslíš, že se o očkování na LF učí víc, než jen okrajově, tak to jsi na hodně velkým omylu.

pajenka
30. led 2014

@kubaka Díkybohu 😎

chris_n
30. led 2014

ach jo, tady je to zase nechutný boj ☹ nic se tu člověk kloudného nedozví