Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

monikahp
autor
21. led 2012

Dobrý den,

dne 17. listopadu 2011 jsem se na Staroměstském náměstí osobně dotazovala některých politiků (p. Dientsbiera, Sobotky, Filipa) na to, jestli vědí o tom, že farmaceutická firma Baxter byla zažalována v Rakousku za pokus o genocidu - rozeslala totiž počátkem roku 2009 do ČR a dalších 15 evropských laboratoří vakcíny, obsahující živé viry ptačí chřipky.

Ani jeden z nich o tom nevěděl, a všichni mi řekli, abych jim zaslala bližší informace. Činím tak tedy nyní vaším prostřednictvím a žádám vás, abyste tyto informace předali všem poslancům ČR.

Situace mohla mít pro náš národ, Evropu i celý svět tragické následky (ptačí chřipka měla 60% úmrtnost, proto byly ohroženy miliony lidí na životě).

Informace o tom, že rozeslaná vakcína byla kontaminována sice proběhly médii, avšak další zprávy - o tom, že firma Baxter čelí žalobě za genocidu se již do masmédií nedostaly. Náš premiér a vláda nedlouho poté firmu Baxter dokonce vybrali jako dodavatele vakcín pro všechny občany ČR !

To, že parlament - naši poslanci nebyli a nebývají jak se zdá nadále o tak závažných věcech informováni, je vysoce nebezpečné pro naši budoucnost.

Rozsah cenzury v masmédiích je obrovský. Týká se nejen farmaceutických firem /např. jsou cenzurovány informace o tom, jak byl zavlečen virus HIV a rakoviny do vakcín firmy Merck - přitom to dosvědčil vynálezce 8 vakcín a dlouholetý zaměstnanec firmy Merck Maurice Hilleman/, ale mnoha dalších oblastí. Lidé si musí hledat jiné alternativní zdroje informací, a na to má málokdo čas.

Myslím si, že se by měla o cenzuru informací ve veřejných médiích více zajímat i Rada ČT. Pokud se k veřejnosti ani politikům nedostávají tak závažná fakta, může to přece mít dalekosáhlé následky.

Vláda M. Topolánka se v květnu 2009 zachovala podle mého názoru velmi nezodpvědně. S firmou Baxter předběžně uzavřela smlouvu o odběru 12 milionů dávek vakciny proti prasečí chřipce, a to přesto, že o incidentu s infikovanými vakcínami věděla.

Dle mého názoru měla ČR firmu Baxter hned v roce 2009 zažalovat. Firma Baxter vystavila občany ČR obecnému ohrožení. Jak je vidět, tak o tom mnozí poslanci ani nevěděli, tak to ani udělat nemohli.

Žádám tímto poslance, aby tak dodatečně učinili, nebo aby požádali vládu, aby v zastoupení našich občanů zažalovala firmu Baxter ona.

Jinak se můžeme dočkat i toho, že nám za miliardy odvedené z daní premiér a ministři objednají smrt. ... (od firmy, která bude zproštěna povinnosti platit postiženým jakékoli kompenzace... jak je zvykem v době pandemií)

Základní informace o případu viz níže.

Děkuji

ing. Jana Karásková
....adresa...

P.S. Pokud by měl někdo z poslanců zájem, ráda jim o desítkách cenzurovaných závažných informacích udělám přednášku, nebo se stanu jejich poradcem. Na studium jsem měla na rozdíl od nich asi více času, jsem dlouhodobě nezaměstnaná.

______________________________________________________________

Vakcíny proti prasečí chřipce dodá firma, která poslala nakažené vzorky

5. května 2009

Odstupující vláda kývla na nabídku farmaceutické firmy Baxter, že Česku dodá vakcínu proti prasečí chřipce. Topolánkův kabinet se pro Baxter rozhodl jednomyslně i přesto, že firmu provází skandál, kdy v únoru do Česka poslala testovací vakcíny kontaminované virem ptačí chřipky.

--------------------------------------------------------------------------------

"Rozhodnutí padlo," řekl už v pondělí premiér v demisi Mirek Topolánek s tím, že víc prozradit nemůže. Jeho kabinet projednal nabídku v takzvaném vyhrazeném režimu, takže se veřejnost nedozví, jak rozhodl a kterou firmu vybral. - čtěte Vakcína proti prasečí chřipce možná vznikne v Česku

Podle informací iDNES.cz je to firma Baxter. Návrh, aby Česko uzavřelo kupní smlouvu s farmaceutickou firmou, přednesla na pondělním jednání vlády ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová.

Stát si tak zarezervoval 12 milionů vakcín proti prasečí chřipce. Jen za rezervační poplatek bude muset firmě po dobu pěti let platit 300 milionů, prozradil iDNES.cz zdroj z vlády, který si nepřál být jmenován.

Téma na zasedání vlády vyvolalo velkou debatu, ale kabinet nakonec nabídku jednomyslně schválil. A to i přes riziko, že vakcíny nakonec nebudou využity. Nemůžeme si dovolit to nekoupit, shodli se nakonec ministři.

"Je sebevražedné to neodsouhlasit. Je to ročně jeden třicetikorunový poplatek na občana," nechal se na vládě slyšet ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas, jak iDNES.cz prozradil vládní zdroj.

Kabinet si výběr Baxteru bez výběrového řízení odůvodnil tím, že pouze tato firma dovede vakcínu vyrobit do třech měsíců. Jiné farmaceutické společnosti by potřebovaly dvojnásobnou dobu, argumentoval podle zdroje před ministry hlavní hygienik Michael Vít.

...

http://zpravy.idnes.cz/vakciny-proti-praseci-ch...

_________________________

Je to obchodní tajemství, odmítá firma komentovat únik smrtelné vakcíny

18. února 2009 4:07

Rakouskou pobočku americké farmaceutické společnosti Baxter prověřuje Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMEA). Stalo se tak poté, co farmaceuti z rakouského Ortha poslali do České republiky na testy vakcíny proti chřipce, které byly nakaženy smrtelným virem ptačí chřipky H5N1.

V rakouské laboratoři zkoumají, jak mohl uniknout virus ptačí chřipky do Česka. Kontroly téměř nebyly.

Kvůli případu, na který upozornila MF DNES, se budou zřejmě měnit zákony.

"Chceme docílit toho, aby každá vakcína nebo lék, které přicházejí do České republiky na testování, měly dokumentaci, vyšetření, že nejsou ničím kontaminovány. Nebo jsme si je mohli sami prošetřit v Národní referenční laboratoři. Dosud tomu tak nebylo," upozorňuje hlavní hygienik a náměstek ministryně zdravotnictví Michael Vít.

Výzkumná společnost Biotest z Konárovic na Kolínsku, jež vakcínu testovala na fretkách, musela po týdnu testy ukončit a nakažená zvířata usmrtit. Třináct lidí, kteří pracovali s vakcínou, dostalo okamžitě antivirový lék Tamiflu a stále jsou pod mimořádným dozorem hygieniků.

"Podle laboratorních testů naštěstí lidé nakažení nejsou," sdělil Vít. Dotčené laboratoře v Konárovicích se nyní čistí. "Připravujeme je opět ke zprovoznění," říká Jan Zábský ze společnosti Biotest.

Výzkum na fretkách řádně povolilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Ročně jeho resortní komise dá souhlas více než stovce podobných výzkumů. Problém je, že nemá žádné kontrolní pravomoci.

Nově by všechny výzkumy mělo mít pod dozorem ministerstvo zdravotnictví společně se Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Jeho pracovníkům teď Rakušané budou muset vysvětlit, kde se stala chyba a kdo je za ni zodpovědný.

"Byla to procesní chyba, která se odehrála v naší pobočce, nemohu vám však sdělit podrobnosti. Odhalil bych naše obchodní tajemství. Mohu vás však ujistit, že jsme okamžitě učinili opatření, aby se podobná chyba už nestala," řekl MF DNES mluvčí americké společnosti Baxter Richard Tischler.

Podle něj se chyba týkala pouze dodávky pro českou firmu Biotest. Baxter je jedna ze šesti mezinárodních firem, které mají oprávnění vyvíjet vakcíny proti chřipce. Ve svých laboratořích uchovává i smrtelný virus ptačí chřipky, protože vyrábí vakcíny i proti němu.

Díra v zákonech

V Konárovicích se testovala vakcína, která byla určena na chřipku pro Evropany v příští sezoně. O tom, jak se mohlo stát, že byl "nebezpečný virus" přibalen do české zásilky, teď odborníci jednají.

Něco podobného se v Česku ještě nestalo. "Je to mimořádná věc. Nepamatuji se, že by se v této oblasti něco stalo. Je to díra v legislativě, na kterou jsme nebyli připraveni," míní Roman Prymula, předseda České vakcinologické společnosti.

Podle něj se v Česku testuje obrovské množství látek, ale málo z nich náleží do nejnebezpečnější kategorie. Tyto pokusy pak podléhají zvláštním bezpečnostním opatřením.

"Nemá cenu si zastírat, že jde o obrovský průšvih. Na podobný omyl doplatily naposledy v USA před šedesáti lety děti, které dostaly obrnu. O něco později v Německu zaměnili vědci vakcíny proti tuberkulóze. Očkovaní lidé pak touto chorobou onemocněli," říká šéf Centra očkování a cestovní medicíny Jiří Beran.

http://zpravy.idnes.cz/je-to-obchodni-tajemstvi...

__________________________

Jana Burgemeister - novinářka, které zakázali o kauze napsat do Medical Journal, tak podala na firmu Baxter žalobu.

http://dolezite.sk/Jane_Burgermeister_o_pozadi_...

__________________________

Přednáška lékařky řádové sestry - vysvětluje podrobně typy chřipek a mluví i o žalobě na Baxter a WHO

Nun Teresa: The Flu Vaccination

http://en.gloria.tv/?media=37516

________________

A ještě něco z diskuse na http://diskuze.slansko.cz/skolstvi-zdravotnictv...

// je vidět, že zvídaví občané mají leckdy mnohem lepší přehled než jejich zákonodárci //

.................................................

"Firma Baxter si podala patent na vakcínu proti prasečí chřipce více než půl roku před jejím vypuknutím. Obdivuhodná předvídavost!

Zajímavá je i chronologie událostí:

28. srpna 2008 si firma Baxter registruje u amerického patentového úřadu pod číslem US2009/0060950 A1 patent na několik vakcín, mezi nimi i na vakcínu proti prasečí chřipce

27. února 2009 kanadské noviny Toronto Sun informují o úniku smrtelné kombinace ptačí a lidské chřipky v laboratořích firmy Baxter

18. března 2009 jsou hlášena první onemocnění prasečí chřipkou ve třech oblastech Mexika a u sedmi občanů USA

25. dubna 2009 obviňuje rakouská novinářka Jane Burgemeister WHO z masové vraždy, obviňuje také firmu Baxter z předchozího selhání s ptačí chřipkou

30. dubna 2009 zveřejňuje konzervativní EUportál přehled konspiračních teorií od Michala Semína

3. května 2009 schválila odstupující Topolánkova vláda nákup 12 milionů vakcín od firmy Baxter

5. května 2009 informuje MFDnes, že virus začal být doručován firmám ke zkoumání, Baxter má prý náskok díky „lepší technologii“

7. května 2009 sdělil odborný zdravotnický server Medical Tribune, že kanadští vědci přečetli genom viru mexické prasečí chřipky

13. května 2009 se ředitelka české kanceláře Světové zdravotnické organizace (WHO) vyhne přímé odpovědi na to, proč WHO vůbec spolupracuje s firmou Baxter po výše zmíněném skandálu

11. června 2009 vyhlašuje WHO pandemii, poprvé po 40 letech

16. července 2009 zpravodajský server Aktuálně zveřejní varovnou zprávu, ža na podzim bude v ČR dva miliony nakažených prasečí chřipkou

17. července 2009 tiskové agentury oznamují, že výroba vakcíny v závodě firmy Baxter v Bohumili u Kolína jede na plné pecky"

________________

Další důležité informace - pro změnu firma Merck...

http://www.zahady-zdravi.cz/zdravy-zivot/ostatn...

Pokud se tvrzení muže, který vyvinul program vakcíny proti obrně pro velké farmaceutické společnosti, ukáží jako pravdivá, mohou být ohrožené stovky milionů lidí. Tímto mužem není nikdo jiný než Maurice Hilleman, který vyvinul osm ze čtrnácti očkovacích látek používaných v očkovacích kalendářích.

Spalničky, příušnice, zarděnky, MD (Marek's disease), hepatitida A, hepatitida B, adenoviry a komerční vývoj vakcín proti meningokokům a pneumokokům – to jsou nemoci, na které se průkopnický americký mikrobiolog Dr. Maurice Hilleman zaměřil.

Nicméně během svého výzkumu v roce 1991 se začal vážně obávat množství rtuti, které se používá v jedné z jeho vakcín. V interním sdělení předloženým vedoucímu divize vakcín ve společnosti Merck, kde pracoval, obrátil pozornost k DPT – kombinaci záškrtu, černého kašle a tetanu a prohlašoval, že expozice pro 6 měsíců staré je 87x vyšší.

Navíc v rozhovoru v knize Zdravé století šokoval obviněním, že Merck vyrábí a distribuuje smrtící viry ve svých vakcínách a nakazili tak miliony lidí, které tak proměnili v časované bomby.

Ve svém článku o těchto obviněních („60 laboratorních studií potvrzuje návaznost rakoviny na vakcínu proti obrně“) americký výzkumník Terrence Aym tvrdí: „Pokud jsou jeho obvinění pravdivá, jsou stovky miliony lidí odsouzeny k předčasné a bolestivé smrti. Masy lidí, které již byly naočkovány, nemohou být ničím víc než chodícími mrtvolami, které putují životem bez znalosti toho, že biologické hodiny pomalu tikají v jejich nakažených buňkách.“

Mezi tvrzeními je i to, že vakcína proti obrně může být nakažená opičím virem, přičemž toto tvrzení se opírá o The Lancet, prestižní lékařský magazín – který v roce 2002 přinesl článek, který tvrdí, že u 55 000 případů Non-Hodgkinova lymfomu, které každý rok nastanou, je u kořene právě vakcína. Příčinou byl SV40 rakovinu způsobující opičí virus.

V souladu s Aymový výzkumem tyto informace potvrzuje i Dr. Michele Carbone z Loyolské univerzity, který zjistil – „virus SV40, který nikdy předtím nebyl u lidí pozorován, byl přítomen asi u 50% lidských nádorů plic, které studoval.“ Další výzkumníci se snaží rychle potvrdit či zpochybnit tyto studie. Nicméně další laboratorní testy Carbonovy nálezy potvrzují.

_________________

O této problematice i svědectví M. Hillemana psala i prof. Anna Strunecká, DrSc. ve své knize Doba jedová...
_________________

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...
...

Problém s thiomersalem nebyla jeho alergennost, ale toxicita!!! A výrobce se ho nesnažil odstranit. Firma Merck věděla od 80. let 20. století, že to je problém, ale čekala až na tlak veřejnosti do počátku 21. století, než byl odstraněn. Ale ne ve vakcínách pro třetí svět, v těch se thiomersal používá doposud. A náhodná kontaminace? No tak to je ještě lepší. To mě moc neuklidňuje. Co třeba náhodná kontaminace HIV? Oooops, je nám líto, spletli jsme se?!? Maurice Hilleman přiznal, že zavlekli HIV a další pěkné viry do vakcín. A pak nevěděli co s tím. Viz video na Youtube.com, kde o tom sám mluví.

https://www.youtube.com/watch?v=4W2MJbcgn1g

Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

______________________

Další pikantní fakta o farmaceutických firmách ... tentokrát od od bývalého šéfa švédské Elli Lilly Johna Virapena:

http://dolezite.sk/Ako_nas_farmaceuticke_spoloc...

sussanah
23. led 2012

@monikahp Je dobre, ze se podobna diskuze otevre i tady na konikovi. Ockovani opravdu neni tak super bezpecne, jak se nekteri lekari snazi predkladat a je opravdu smutne, ze jsou doktori, kteri davaji injekce jako lentilky. Staci jen otevrit oci,obcas neco precist, pouzivat selsky rozum a pak uz se clovek jen a jen divi..

jaru30
23. led 2012

Jojo, o rtuti, hliníku a formaldehydu vím. Už vím. Rvu si vlasy, že jsem místo hledání výbavičky nehledala informace o očku a přišla na to všechno, až když byl malému rok. Nedala bych mu tehdy ani tu hexu a prevenar. Ušetřila bych si tím následné lítání po doktorech a spoustu starostí.
U většiny dětí proběhne očkování bez následků, ale citlivější dítka to můžou pěkně odskákat. Je dobře, že tady taková diskuze je. Spousta maminek totiž neví a slepě věří doktorům (taky jsem nebyla jiná). Bohužel, ti jsou motivovaní financema, za naočkované dušičky konkr. vakcínou mají od jejího výrobce peníze. Většina z nich pak v ordinaci maminám papouškuje to, co jim farm. reprezentanti napovídali, nebo co si sami přečetli v letáku. Jak je to všechno hrooozně bezpečné 😝 Není.
Ono by stačilo si jen přečíst příbalovej leták, kterej se dá stáhnout z netu. Ale kdo to z nás dělá, že jo? Já je čtu taky teprve až teď.
Za ty poslední měsíce jsem o tom přelouskala spousty zahr. studií. A moc dobře mi z nich není.
Jinak Dobu jedovou právě čtu. Moc dobré čtení. Zrovna jsem u očkování proti rakovině děl.čípku...jak je taky hrooozně "neškodné" 🙄

meleri
24. led 2012

ano vim to a snazim se ockovat jen to dulezite. neockuji nestovice, chripky, pneuokoky....bohuzel kdyby ale vsichni lide prestali sve deti ockovat, ty vazne nemoci by se opet vratily. takze i kdyzje to jak to je, radsi dam naockovat proti tetanu atd, i kdyz vim ze uz nema moc sanci ho chytit, ale proste kdyby to tak udelal kazdy rodic tak to mame tady zpatky. ale desne mi vadi vsechny ta svinstva ktera v tom jsou a podle toho co jsem cetla tak nektere ty latky telo nevylouci. ja bych byla pro ockovat deti az v roce nebo tak ale je to jen muj pocit a nazor a nevim jestli by to bylo bezpecne. znam nekolik rodicu kteri neockuji vubec ale do toho bych nesla uz i vuci ostatnim.

meleri
24. led 2012

@jaru30 fakt zalezi hodne na doktorovi, me sam rikal ze ta hepatitida b je vlasnte zbytecna ockovat ze je to jen v pripade kdy by dite prilo do styku s cizi krvi v podobe transfuze.......prevenar mi taky nenutil myslim ze nekteri doktori to opravdu delaji kvuli penez ale jak to pak funguje to evim opravdu dostavaji provize od tech firem?

meleri
24. led 2012

@monikahp to je sokujici!!!!!

jaru30
24. led 2012

@meleri Dostávají provize za to, že tlačí jejich vakcíny, léky atd. Nebo jezdí na dovolenou 😉 To je veřejné tajemství.
Určitě jsou mezi nima výjimky, kteří mají rozum a očkování necpou, ale těch moc není.
Rodiče, kteří neočkujou vůbec, chápu. Buď mají právě špatnou zkušenost, nebo si uvědomili, že riziko z vakcíny je kvůli těm přídavným látkám větší než z nemoci samotné.

jaru30
25. led 2012

Tady je zrovna jeden článek k těm všem "bezpečným" lékům a odměnám pro doktory...
http://www.moje-pravdy.cz/index.php?option=com_...

sussanah
1. únor 2012

@meleri no vidis, dr sam rekne, ze zloutenka je zbytecna, ale stejne je soucasti hexavakciny a dite ji dostane pichnutou 4! Naprosto zbytecnou vakcinu, protoze riziko nakazeni je nula nula nic.. Co se tyce tech navratnosti nemoci, no ono to neni az tak zhave, jak se rika. Nemoci obecne byly uz dost na ustupu, od te doby se vyrazne zlepsily hygienicke podminky apod. Treba osobne tetanus je dobre ockovat, ale proc mam ockovat klukovi povinne zardenky, to mi jeste nido nevysvetlil 😠
@jaru30 taky jsem si to rikala, ze misto prohlizeni kocarku jsem si mohla zjistit neco o vakcinach a co mi do ditete budou rvat. Bohuzel jsem otevrela oci az ve chvili, kdy mlademu bez predchoziho upozorneni pichla byvala dr hexu a zaroven pneumokoka a ten z toho byl 3 dny v horeckach a do te doby akci miminko bylo jako hadrova panenka 😔 Nastesti to preslo a snad zadne nasledky nebudou. Kazdopadne tu dr potkat v tunelu, tak asi neodejde po svych..

meleri
1. únor 2012

@sussanah ja to mam dobre v tom ze ziju kde ziju a da se to tady vynechat treba hexu jsem nedala a zardenky pockame az bude mit dva roky. nikdo do toho moc nekeca dokud pak jak jde do skolky ma vsechno v poradku....
ja nevim ono se treba rika ze prave ty zardenky se rozmohly protoze to lidi prestali davat...je fakt ze ted jsme uz asi s hygienou jinde..ale i tak, asi byh to neriskla...podle me i ten tetanus kdyz chytis tak ti to muzou dobre vylecit ale podle toho co jsem cetla tak ta nemoc je snad bolestivejsi nez porodni kontrakce...chudak miminka ktera to maji....

sussanah
1. únor 2012

@meleri ja s tetanem bych si treba nezahravala, ale zardenky? Meli jsme epidemii zardenek na gymplu a bylo to osypani a horecka, nic proti cemu je nutne ockovat.
Ad bolest porodnich kontrakci je dost individualni 😉

jabluncanka
1. únor 2012

@meleri A na epidemii spalniček na podzim jsi zapomněla?? Já bych to nepodceňovala,ať je to kterákoliv vakcína...To co se přestane očkovat se většinou znova probudí...

kammka
1. únor 2012

@sussanah pokud se nakazíš zarděnkami v těhotenství, je to jako s toxoplazmózou: potrat, nebo těžké postižení dítěte..

erinka83
1. únor 2012

@kammka sussanah mluvila o zbytečném očkování u kluků....

kammka
1. únor 2012

@erinka83
@sussanah jo pardon, omlouvám se, ačkoli si nejsem jistá, jak je to se šířením..je ale pravda, že my byly ve škole očkované cca ve 14ti letech jenom holky... kluky z toho vynechali..

kapr
1. únor 2012

nooo, tak diskuze, kde je asi nejlepší nereagovat, ale nedá mi to 🙂))
Moc jsem o tom přemýšlela. Přiznávám, že o to míň četla.
Chci jen přidat svůj názor ala selský rozum. Myslím, že přiměřené očkování má svůj smysl. To že některé nemoci dnes už "nejsou" je díky očkování.
Trochu mě bolí, když mám vedle sebe maminku, která díky plošnému očkování dnes může mít možnost volby očkovat či ne a ohromě očkování hanobí a nemá nic. Ani povinné očkování. A pak mám vedle sebe maminku s nedonošenými dvojčaty, které byli od narození v přímém ohrožení života a jeden z důvodů bylo právě to, že nesmí přijít do styku snad s ničím, což umocňuje to, že je riziko nákazy z důvodu neočkování. Miminka naočkovat nesměla a cca rok byli průběžně v domácí inkubaci. A já se chci zeptat. Co je tedy správné? Sama mám (byť po 3 potratech a dalších peripetiích) zdravé dítě. Mám ho dát očkovat nebo ne? Já sama byla očkována a jsem tím nějak postižena? Když řeším, co do mě píchnou, řeším i kde a v čem v jakém prostředí žiji? Jen pro příklad znám maminku, která řeší očkování, ale celé těhotenství kouřila a hulí dodnes. No tak já tedy nevím. 🙂
Mě berte jen jako příspěvěk 🙂)) já jsem naočkovala vše, co doporučí, ne nadstandart. Takže suma sumárum, jsem asi zastáncem běžného očkování. Ale pozor!!!!!!!!!je samozřejmě (jako u všeho) důležité zvažovat stav dítěte. Ala já jsem trombofilik, tak si holt musím odpustit věci, které by mne ohrožovali.
Tak ahojda a vše v dobrém 🙂

kutcher
1. únor 2012

mám z toho všeho nezařaditelné pocity - jsem pro i proti

anina32
1. únor 2012

@kapr Plně souhlasím, tahle diskuse mě na první pohled vylekala, protože kdyby odsoudil očkování každý, tak tu máme za chvíli epidemie. Asi mě tu ostatní odsoudí jako krkavčí matku, ale hodlám své děti nechat očkovat proti všemu co nám doporučí. Nadstandart jako jsou třeba planý neštovice nebo chřipka, nepovažuju za nutnost, ale zase na druhou stranu stranu chápu že jsou nemocní kterým by i tyto nemoci s lehkým průběhem způsobily velké zdravotní problémy, takže v takových případech proč ne.

kutcher
1. únor 2012

@monikahp ať tak nebo tak, váš článek jsem předala Zdendovi Škromachovýmu, třeba ho to bude zajímat...

jaru30
1. únor 2012

@kapr Nejste postižena (jak píšete), zřejmě z toho důvodu, že nás očkovali jinak. Např. nedostávali jsme naráz 6 nemocí v jedné injekci (současná hexa) a tím pádem do nás v jednu chvíli nenarvali několikanásobně vyšší množství hliníku, které u citlivějších dětí nadělá v hlavě pěknou paseku. Očkovali nás postupně, takže to pro organismus nebyl takový šok. Vakcíny se tehdy dělaly jiným postupem, nebyli tak "jedovaté".
Vám nevadí, že dobrovolně necháváte píchat svému dítěti kromě viru i toxické látky jako rtuť, hliník, formaldehyd? mě tedy jo.

Klidně nechám malého dál očkovat (máme jen tu proklatou hexu a Prevenar). Ale teprve až ve chvíli, kdy výrobci vakcín do nich přestanou cpát právě tyhle přídavné sr..y, které tam vůbec nemusejí být!!!
A až se bude očkovat skutečně jen proti nemocem, které jsou vážné a v tu chvíli potřebné. Např. proč musí být už 3. měsíční mimčo povinně očkované žloutenkou? nechápu. Vysvětlíte mi to? 🙂

Jo a jinak já řeším kde a v čem žiji a nekouřím 😉

Dobrou noc 🙂

meleri
2. únor 2012

@jabluncanka je to jen muj nazor ok 😉 😉 nikkoho do toho nenutim a kde jsem psala ze ockovat nebudu?? psala jsem pouze ze chceme pockat do dvou let s tou zivou vakcinou. to je vse 😉 😉
@sussanah prave nechapu proc rvat do nich tri veci na jednou kdyz jen ty spalnicy jsou nebezpecne. pry jeste exituje nekde ta vakcina pouz na spalnicky ale kdo ji prodava.... 😒

meleri
2. únor 2012

@jaru30 s temi doktory me to opravdu sokuje ze dostavaji takove odmeny prijde mi to uplne zcestne,jak nejaky pokoutny obchodni cestujici....prodal jste pane tolik a tolik vysavacu prominte ockovani mate narok na vikend ve Vidni....sakra, nejak si to nedokazu predstavit a je mi z toho zle... 😠 myslla jsem ze doktorem a zvlast pediatrem se nekdo stava protoze chce pomahat detem.

mi to taky neni jedno, syn se narodil predcasne a my jak debili jsme dali taky vsecko a byl opravdu citlivy kazdou vakcinu si dost odstonal. az po reakce na spalnicky zardenky a priusnice mu bylo tak zle mel takove horecky a v tuchvili jsem rekla a dost neco jsem si o tom precetla...

a reake doktora?

meleri
2. únor 2012

rekl ale to je pani normalni ze mu bylo spatne ja jsem vam to rikala. co chcete je to ziva vakcina.....me to teda normalni neprijde a v tomto s tebou fakt souhlasim....

llllucka
2. únor 2012

U očkování jsem pro i proti.Na jednu stranu jsou nemoci,za které jsem ráda,že se očkuje proti nemocem,které jsou životu nebezpečné nebo mohou po prodělání znehodnotit život,na druhou stranu,je tu ta žloutenka,zarděnky (proč je neočkovat jen dívkám,pokud je do 15 let samy neprodělají,...).,kde je to zbytečné.Zrovna tak tetra vakcína,kdy můžete naočkovat neštovice,proč,copak jsou neštovice v dětství nebezpečné.Na druhou stranu musím říct,že si syn prodělal pneumokoka,protože jsem zvažovala očkování a tehdy jsem si to vyčítala a jak bylo možné,tak jsme očkovat nechali.
Stejně tak jsem uvažovala o očkování na TBC.Až díky pořadu sama doma jsem zjistila,že tato vakcína nebrání tomu,aby dítě TBC dostalo,ale pouze nejhorším projevům a když tam sama paní,co v tom dělá,že by svoje dítě očkovat nenechala,tak nemám co řešit.Kdyžtak mrkněte: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/114849974...

dana3262
2. únor 2012

@meleri a kde zijes? U vas jsou ty zive vakciny zvlast? Myslim zardenky, priusnice, spalnicky. Ted to prave dost resim. Starsi (2roky) jeste nema MMR vubec. Chtela jsem jen priusnice. A mladsi(4mesice) jeste nema nic. U mladsiho vynechame prave tu hepatitiduB a obrnu.

stavba
2. únor 2012

ahoj,nedá mi to nereagovat.Jsem maminkou 6 měsíčního chlapečka a otázka očkování mě také nenechává klidnou.Zatím máme za sebou 2 hexy a rotaviry.Zvažovala jsem,zda dát i ostatní nepovinná očkování,ale rozhodla jsem se je zatím nedávat.Také nechápu,proč jsou součástí očkování i nemoci,se kterými se nemá možnost tak malé dítě téměř vůbec setkat.Pokaždé,když jdem na očkování,tak trnu,jaká bude reakce a šli jsme tam opravdu jen v době,kdy jsem viděla,že malý je v pořádku,tzn.bez teplot,bez nachlazení atd.Zatím jsme měli reakce minimální (ťuk,ťuk),ale stejně mi je toho malého drobečka líto,když vím,jaké další svinstva(pardon za to označení)do něj spolu s vakcínou píchají.To opravdu nejde vyrobit vakcínu jinak,šetrnější?Pokud to půjde,budu vakcínu MMR oddalovat,co to půjde.Neříkám neočkovat vůbec,ale očkovat s rozumem.Navíc mě zaráží,že co Dr.,to jiný názor na nepovinná očkování.Neměli by se nechat ovlivňovat penězi,které z prodaného očkováni mají,ale pouze tím,zda má nebo nemá smysl.Jak jinak se v tom my maminky máme vyznat?Oni jsou odborníci,kteří mají studované školy,ale zdravý selský rozum maminky mi přijde někdy neméně důležitý.

evcounek
2. únor 2012

no my máme 20-ti skoro 21měsíčního chlapečka a máme jen povinná očkování. na rotaviry mi řekla dr. že v žádným případě. prý je to obyčejný průjem a když se maminky dostatečně starají tak to nepotřebuje. a na Prevenar 13 mi řekla, že pokud nikdo neměl problémy tak je to naprosto zbytečné. no já jí věřím je to dr. prověřená mým manželem a švagrovou (chodili k ní jako děti) tak snad měla prvdu.

meleri
2. únor 2012

@dana3262 ahoj jsem u frantiku 😅 ne ty zive vakciny jsou taky dohromady, s tim povinnym, no oni sice rikaji ze to povinne neni ale ve skole pak chteji doklad ze ta povinna ockovani mel..me rikal doktor ze se drive ockovaly jen ty spalnicky ale ze ta vakcina uz se urcite neda koupit a pak me to tu psala i jedna kamaradka na konikovi tak nevim. obrnu bych mela strach vynechat ale ta hepatitida a to mi potvrdil i dr je zbytecna. my jsme taky ockovali az od peti mesicu a vse probehlo v poradku. do meho prvniho syna to cpali uz v porodnici to si dodnes vycitam ze jsem byla tak blba..

dana3262
2. únor 2012

@meleri u prvniho syna se mnou v porodnici vubec nediskutovali ☹ Ony prave ty zive jsou dohromady v cele Evrope. Zvlast je maji v Rusku, ale ty bych stejne nechtela. Nevim, jake tam maji kontroly. Kazdopadne obrna se snad vyskytuje jen nekde v Africe. Narozdil od cerneho kasle ☹
Ja jsem se nastvala, vzala klukum doklady a nechala jim zavest karty v ockovacim centru (slo to jen pres znameho ☹ ). Neni to nic extra, ale vic udelat nemuzu. Jsou tam o malinko vetsi moznosti nez u pediatra.