Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

katka_brno
20. bře 2013

@kettynka1234 já bych ten synflorix už nedávala, stehně není povinný

tajemna30
21. bře 2013

@katka_brno no to je právě to, co s dítětem do '6 let doma .... to není dobré pro dítě, a nehledě že také musíš jít jistě do práce, takže chtě nechtě dle mého "donutí" skoro všechny očkovat ...

katka_brno
21. bře 2013

@tajemna30 skoro 😉 já to do ní prostě rvát nebudu, a je na každém rodiči, aby zvážil, jestli je leppší být s děckem doma, popř nestátní školka, nebo riskovat např. snížení imunity a stejně být neustále doma s nemocným dítětem nebo něco horšího

tajemna30
21. bře 2013

@katka_brno no pravda skoro 😉 prostě já také nejsem zastáncem vše očkovat, ale být doma s dítětem do 6 let - není dle mého dobré ani pro dítě, a ani si to nemohu dovolit .... a nestátní školka je daleko, a příjde mi to zbytečné ... ale každého věc 😉

katka_brno
21. bře 2013

@tajemna30 mě zas přijde zbytečné rvát d dětí něco, co nemůžou chytit, nebo po prodělání nemoci získají imunitu na celý žovot, narozdíl od vakcín

tajemna30
21. bře 2013

@katka_brno jasně já to chápu 😉 prostě očkování je kontroverzní téma,my máme zatím hexu ... MMR nejsem jeho zastáncem, ale ani toho že je pro dítě dobré být s maminkou doma, a nehledě na to, že zadarmo být další 3 roky doma ani nemůžu být, ani nechci z mnoha důvoda ..... 😉

katka_brno
21. bře 2013

@tajemna30 tomu rozumím a chápu, snad dojde k té změně v zákonu a dočkáme se konečně demokracie a dodržení listiny a ústavy

tajemna30
21. bře 2013

@katka_brno kéž by, ale osobně to moc nadějně nevidím ....

radush7
21. bře 2013

@kettynka1234 Ahoj, ano udělení pokuty za přestupek hrozí. Informovala jsem se, jak to chodí a jaká je obvyklá výše udělené pokuty.
Dívala jsem se teď ještě na pořad Sama doma z dubna 2012 s tématem očkování. Jako hosté byli jeden den Prymula a druhý den Janda. Prymula vpodstatě zmiňoval jako nežádoucí účinky očkování otok a bolestivost v místě vpichu + teploty kolem 38 st., zdůraznil však, že vyšší určitě hlásit jako NÚ. Janda potom s náznakem, jakože o tom se nemá vůbec smysl bavit, reagoval na dotaz někoho z rodičů na obavy o obsahu toxických adjuvans ve vakcínách. Byla jsem z toho pěkně zklamaná, protože bych čekala profesionálnější odpověď. Tohle téma je častým argumentem proti očkování, tak si myslím, že ho mohl čekat a podat k tomu přesvědčivé vysvětlení. Celé to vyznělo, jakože vlastně nic nehrozí. Což mě jako rodiče, který se rozhoduje v nejlepším zájmu svého dítěte, neuklidňuje. Ráda bych slyšela rozumné názory na pro a proti. Protože ty pochybnosti prostě mám a získala jsem je na základě prostudování a vyhledávání z dostupných zdrojů. A názory lékařů i lékařů celostní medicíny a vědců, kteří uvádí své výhrady k bezpečnosti a funkčnosti očkování, mě přivedli k tomu, abych se nad tím také zamyslela. A přínos očkování z historického hlediska si dobře uvědomuji, co mě vadí je míra očkování a jeho načasování. Naštěstí teď v březnu se ve zprávách tv Prima Prymula vyjádřil, že uvažují v horizontu 2-3let přejít do nějakého režimu nepovinného očkování. Paní Cabrnochovou snad ani nechci komentovat, protože po jejích komentářích jsem si na chvíli připadala jako největší blbka, která nevládne čtenářskou gramotností, schopností porozumět čtenému textu a ani schopností získat si info ze zpracovaných statistik státních institucí. Já osobně zítra podepisuji reverz, očkování minimálně posunujeme po prvním roce a ještě zvážím, proti čemu nechám naše třetí dítě očkovat. R

katka_brno
20. dub 2013

Prohlášení o odmítnutí očkování http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&...

oklementieva
1. kvě 2013

@dana3262 Sice Vas prispevek je uz od minuleho roku, ale nemuzu na nej nereagovat. Pochazim z Ruska a vsechna povinna ockovani jsem jako dite absolvovala tam. Ted toto tema je pro mne taky aktualni, protoze s manzelem (cechem) cekame miminko. Mluvila jsem o tom s mamku, a ta mne tvrdi, ze vsechna ockovani, co nam delali v Rusku probehla uplne normalni. Ani ja, ani moje sestra nemely po tom vsem zadne komplikace, silene horecky ani nic podobneho (o cem tady ctu). Mame opravdu na kazdou nemoc svou vakcinu. Vyjimkou je jen asi trivakcina proti tetanu, zaskrtu a davivemu kasli. Ted jsem uplne v soku, ze tady se ockoje proti 6 nemoci jednou injekci (INFANRIX HEXA)!!! Kdyz jsem se snazila zjistit, jestli jsou nejake jine vakciny, ktere se daji tady v Cesku pozit jako alternativa, tak odpoved zni "ano, ale jiz se nevyrabi". Ted jsem uplne zoufala. Takze, holky, pokud vite, ze se nekde v Cesku ockuji jinak, prosim o radu. Dekuji.

katka_brno
1. kvě 2013

@oklementieva bohužel, ale můžeš chtít individuální plán, naočkovat jen něco, začít zjiˇěťovat informace, u mne na fb je odkaz na skupinu, kde to poradí víc je na slovenském koníkovi, poptej se tam, víc odkazů apod.

romcovaklarka
1. kvě 2013

@oklementieva Ahoj, tak u nás to dříve taky takhle nebylo a taky mi mamka říkala, že co řeším očkování, že ona prostě o tom nepřemýšlela, přišla pozvánka na očko, tak prostě vzala dítě a dala ho zaočkovat. Ale je fakt, že tehdy se asi člověk o nějakých nežádoucích účincích ani nedozvěděl, pokud to neměl přímo v blízkém okolí. O něco šetrnější varianta než Infanrix Hexa by měl být Pediacel, ale musí si ho člověk zaplatit. Já jsem se rozhodla malou naočkovat tím Pediacelem a odložit to nejdříve po půl roce a dát jen 3 dávky místo 4. Pokud si to do té doby ještě nerozmyslím 😅 Tož asi tak.

oklementieva
1. kvě 2013

@katka_brno Dekuji. Zkusim se tam take podivat.

oklementieva
1. kvě 2013

@romcovaklarka Ten Pediacel je mozna opravdu setrnejsi, ale take proti 5 nemocim naraz, co mne nejak nejde do hlavy. Kazdopadne dekuji. Budu dal zjistovat. Moji sestra rodila v Rusku, a verte mi, holky, ze tato tema se tam taky dost probira. Spise ockovat nebo neockovat vubec (nez cim ockovat). Ja jsem zastancem ockovani. Nektere ockovani jsem uz podstoupila i v Cesku. Ale ja jsem dospela, a bylo to ockovani vzdycky proti jedne nemoci. Ale prcek bude tak maly a jasny, ze to muze nest uplne jinak.

dana3262
2. kvě 2013

@oklementieva jistě, ze jsou jiné vakciny než hexa. Každopádně dat jednou injekci všechno je vlastně "šetrnější" protože dítě dostane celkove méně pomocných látek, které prave způsobují ty problémy. A v Rusku jsou i monovakciny z mmr, které u nás máme jen v této trojkombinaci.

oklementieva
2. kvě 2013

@dana3262 Maji v Rusku i monovakciny, ale neni problem sehnat vakcinu jenom proti zardenkam nebo vylozene jenom proti spalnickam. Vim, ze takove vakciny se v Rusku vyrabi a je to na matce jak si rozhodne, jestli necha svoje dite naockovat monovakcinou anebo zvlast proti kazde nemoci. Ja si osobne nemyslim, ze monovakcina (proti 6 nemocim) je setrnejsi. Nejsem si ale take jista, ze injekce proti jedne nemoci je 100 bezpecna a nevyvola u diteti nezadouci reakci. Tady bohuzel nikdy nevite. Kazdopadne si myslim, ze jeste pred porodem ditete mely bychom (ted myslim vsechny matky) zjistit co a jak, co se nabizi, v jake kvalite a podobne. Pripadne si nechat poradit od zkusenejsich maminek nebo doktoru.

dana3262
3. kvě 2013

@oklementieva tak ted jsem to vubec nepochopila, promin 😅 co jsi tím chtěla říct? Jsem asi mimo nebo co..

oklementieva
3. kvě 2013

@dana3262 asi jo 🙂

dana3262
3. kvě 2013

@oklementieva co asi jo?. Muzes mi to vysvětlit, co jsi psala v tom posledním příspěvků?

dana3262
3. kvě 2013

@oklementieva monovakcina je vakcína proti jedné nemoci.

helulicek
3. kvě 2013

ahojky, mám takovej dotaz.... mladší dítko má teď 18měsíců, ekzematik (teď už vesměs pod kontrolou), od cca 1 roka zahleněný na ventolinu, 2x ATB, spiropent... no pořád něco. Teď je v normě, ale pořád to v něm "chrčí" tak jsem opět dala ventolin. Už si s ním nevím rady a na alergu, pediatra a teď v očkovacím centru říkají doktoři na to jeho zahlenění pokaždé něco jiného... no je to složitější, nebudu to rozmazávat.
Každopádně se chci zeptat jestli mi může někdo poradit, nechci neočkovat ale nejsem zastánce očkování "za každou cenu" a už ne do dvouměsíčních miminek .... doposud jsme bez očkování, odkládalo se to právě kvůli zdravotnímu stavu. Hlavně jsem to já odmítala, naštěstí jsem tak nějak vždy pediatru ukecala.
Teď nám byly navrhnuty lázně, ráda bych tam s dětma jela, potřebují to, ALE nejsme očkovaní! takže prý musíme mít alespoň jednu dávku (nechápu, ale budiž....) Pediatra nás poslala do očkovacího centra v Brně k mudr Jirsenské, ta nám řekla, že v chronickém stádiu kašle můžeme očkovat . No a teď jsem v háji, páč nevím jak dál postupovat.... jednak nemáte někdo zkušenosti, informace jestli se vážně může očkovat při chronické rýmě (ikdyž v očkovacím centru byla první co mi řekla, že je to chronická rýma, nikde jinde jsem to od mudr neslyšela) a jak teď postupovat u pediatry, když očkovat chci, ale až to v něm nebude chrčet (tedy doufám že přestane). Mám ji podepsat ten revers? nebo něco vlastního? No smiřuju se bohužel s myšlenkou, že s takovou se do lázní jen tak nedostaneme.... což mi fakt přijde na palici...Díky moc

katka_brno
4. kvě 2013

@helulicek tak nevim co ti na to rict.ekzematik a astmatik v jednom by vubec nemel byt ockovan (a zakon ho chrani) coz by ti meli rict v ockovacim centru(kde odmitli ockovat dospeleho alergika) procti si diskusi a odkazy a pribalove letaky vakcin. Pokud ockovat chces tak setrnejsi nez hexa je pediacel nebo individualni plan-treba dat jen neco a postupne.

oklementieva
4. kvě 2013

@dana3262 Promin! Jsem blondyna. 🙂 Spletla jsem se. Mela jsem na mysli samorejmne multivakciny, ne "mono". Vim, ze "mono" jsou jen proti jedne nemoci. Tady romcovaklarka psala, ze pokud chci nejakou jinou vakcinu, tak to je mozny, ale si to musim zaplatit. Co teda hradi stat? Pouze ty, co jsou zminene v ockovacim kalendari?

katka_brno
4. kvě 2013

@oklementieva jo jen ty ta co si platis sama je pediacel srovnani s hexou je myslim na vakciny.net (cz?)

dana3262
4. kvě 2013

@oklementieva to ja vubec nevím, nepřijde mi v tomto ohledu důležité, co hradí nebo nehradi stát. Hexavakcina je samozřejmě "šetrnější" než očkovat všech 6 vakcín zvlášť. Pokud výrobci zavedou monovakciny mmr, tak Necham syna očkovat do 10.roku proti priusnicim, ale dalsi, ať si rozhodne sám. Víš neco o tech ruských monovakcinach?

oklementieva
5. kvě 2013

@dana3262 Máš pravdu. Tady určitě nejde o peníze. Jenom chci vědět, jaké možnosti jsou. Podívej se do mého alba. Uložila jsem par fotek vakcín proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím, které v Rusku běžně nabízí očkovací centra a doktoři. V návodu na aplikaci monovakcín (aspoň od výrobce Микроген) se píše, že pokud dítě bylo naočkované monovakcínou, řekneme proti spalničkám, to druhá monovakcína (třeba proti příušnicím) se muže dát ve stejný den, anebo potom nejdřív za měsíc od podání předchozí injekce.

sus
5. kvě 2013

holky,ockujete proti hep A a meningokovi pred nastupem do skolky?mate nejake info o pozitivach a negativach?nemuzu nic poradne najit.

jinak z meho pohledu k ockovani bych rekla toto.mala byla ockovana proti TBC uz na mou zadost,par dnu po zruseni plosneho ockovani.nemela reakci zadnou,uz bych ockovat nedala. myslim si,ze kombinovane vakciny jsou velmi nebezpecne a zvlaste ty zive! dcera po prvni vakcine MMR trpela dva a pul mesice! bolestmi prstu,nartu,hrbetu ruk! nikdy bych uz takovy strach nechtela zazit.takze druhou vakcinu MMR uz jsem odmitla a nikdy,opakuji nikdy,uz ani ji ani druhemu diteti uz ji ockovat nenecham. zardenky holcicce ano,ale monovakcinou a az v dospivani.klukovi priusnice,monovakcina,... s hexou nevim,ale nevim,jestli jste zaregistrovali,ze treba loni se cela jedna sarze stahovala,protoze prostory,kde byla vyrabene byly infekcni! ale vyrobce samozrejme tvrdil,ze vakcinu to nepostihlo,ze neni nebezpecna,ze to stahuji dobrovolne jen pro jistotu... myslim si o tom svoje...
co bychy stale ockovala je tetanus,zaskrt,zvazovala bych detskou obrnu,ale pak po testu,jak je na tom dite s imunitou.dost dobre nechapu,jak se mohou takove vakciny valit do deti,aniz by deti byly testovany,jak jsou na tom s imunitou.jestli je dite imunodeficientni,tak ho to naprosto odrovna! totalne se mi tato praxe hnusi.
ockovani proti cernemu kasli? vymiceny rozhodne neni,je vsude kolem nas.nicmene ho chytite,i kdyz jste ockovani...
hep B? u miminek fakt nechapu...
haemophilus? nedokazu rict.
TBC uz urcite ne,MMR nikdy. rotaviry? nevim,davali sme,ale uz si nejsem jista,ale nemam z te vakciny strach. prevenar uz bych zrejme nedavala. ockovani proti rakovine delozniho cipku nikdy! proti klistove encefalitide nikdy! hep A prave resim zda ano,ci ne...
chripka? nikdy!
meningokok?
diky

nae
5. kvě 2013

@sus ahoj, staršieho syna som nedávala očkovať pred školkou ani proti hepA, ani proti meningokokovi (inak je štandardne očkovaný podľa czk očko kalendára, bez pnemokokov.Mladší už nie je takto očkovaný). HepA je liečiteľná, na meningokoka musí byť vnímavý jedinec (inak nosičom baktérie Neisseria mening. je cca 15% populácie).
Ťažko povedať, ja som celkovo antiočkovacia - čím viac o tom čítam a sledujem, tým viac som proti. 😅
Inak si výborne informovaná o tej hexavakcíne, kiežby každý taký bol 😉

sus
5. kvě 2013

ahoj nae,diky za reakci.meningokoka urcite nedame.ani typu C,to bychom zvazovali mozna v puberte,ale spise ne,a uz vubec ne proti nove vakcine na typ B. o te Hep A uvazujeme z toho duvodu,ze nase mala je takovy maly cunik,abych tak rekla,je schopna se pohrabat v kosi a pak si olizat prsty,hrabe se v hline,bahne,kaluzinach,pak si strka prsty do pusy,na vsechno saha a pak usta nevynecha.jak rekla kamaradka o svem synkovi,ze je schopny oliznout popelnici,tak nase holcina je stejny typ.bohuzel.kdyby nebyla,tak reknu rovnou ne,ale takto to zvazuju a vaham,zda to nema u ni opodstatneni a nikde jsem se nedocetla o negativnich zkusenostech na tuto vakcinu,tak nevim.

jinak jsem si prosla stadium okcovacim,protoze jsme se blahove domnivali,jak delame pro nase male to nejlepsi:( no a ted jsem v silne protiockovacim stadiu a bude-li druhy bobek,tak dostane max. infanrix a pak dle pohlavi zardenky ci priusnice v prislusnem veku. hodne si vycitam,ze mala dostala prakticky vse.zastavila nas az velmi negativni reakce na priorix.az tam sme zacali premyslet:( nikde nikdo neresi,jestli to dite unese nebo je to pro neho potencialne nebezpecne,to je proste totalni katastrofa...