Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

mataharyy
29. led 2014

Ne z každého očkování jsem urvaná, ale zas na druhou stranu nic není jen černobílé... Myslím že by měl být přístup k informacím, bez toho aby člověk musel číst hromadu naprostých blbostí (co si budeme nalhávat těch je taky plný internet), dohadů a zkreslených úvah... A pak by měl mít, za určitých podmínek možnost se rozhodnout svobodně. Ono je "hezké" že je očkování teď v hojné míře odsuzováno, ale zas na druhou stranu, dá se dohledat mnoho případů, kdy při poklesu proočkovanosti nemoc vypukla a může vypuknout i s horším průběhem a může zemřít mnoho lidí, nebo jich mnoho může zůstat s vážnými trvalými následky... Ano očkování by se měla v určitých případech brát individuálně (rodinná anamnéza atp.), člověk by měl mít možnost zvážit zda je větším rizikem případné očkování, nebo nakažení chorobou a měl by mít důvěru v lékaře, který by mu měl objasnit klady a zápory obou rozhodnutí.
A i odpůrci očkování, by měli uznat, že možnost zavlečení chorob, které se u nás již nevyskytují, nebo vyskytují minimálně, je poměrně velká s ohledem na migraci lidí a její rychlost 😉
A určitě není správné někoho odsuzovat za to, že má jiný názor, nebo že nechá své děti očkovat. Tak jako vy chcete pro své děti to nejlepší, tak to chtějí i ostatní rodiče, že každý to správné/vhodné vidíte v něčem jiném nedává právo (samozřejmě ani jedné skupině) ty ostatní odsoudit a říkat jim jak pomalu vraždí své děti. Každý se rozhoduje dle svého nejlepšího vědomí, pro někoho je větší hazard nenaočkovat, pro jiného naočkovat, pravda bude někde uprostřed a není proto, dle mého názoru, vhodné podávat zkreslené a poplašné zprávy.

Jak říkám nic není černobílé 😉 Všem přeji šťastný lov na informace a to nejlepší rozhodnutí. Zdraví a dětem zdar 😀

anina32
29. led 2014

@mataharyy Krásně napsané, plně souhlasím, po dlouhé době názor na očkování který na nikoho neútočí, děkuji 😉

kubaka
29. led 2014

Vězměte prosím na vědomí, že srdceryvný příběh Amálky, údajné oběti očkování, je smyšlený, nick Fisherka jako duplicitní s Danielou, která ji podporovala. Informovali admini MK.
🙄
Než budete zase mačkat kapesníky a spílat lékařům, buďte obezřetní, co vám kdo předkládá za dojímavé, ale povrchní historky, jako opsané z telenovely.

betelgeuzz
29. led 2014

@kubaka a kde o tom informovali?

marton
29. led 2014

@kubaka no to snad ne 😠 .To jsem fakt taková naivka,že nevěřím,že by si tohle mohl někdo vymyslet.

pajenka
29. led 2014

@kubaka Taky by mě zajímalo, kde se to píše

radush7
29. led 2014

@kubaka Mne taky, díky za odpověď.

mataharyy
29. led 2014

No a jsme tam... 🙄 Vymyslet toto je myslím vrchol hlouposti, ale je fakt že by to nebylo poprvé co jsem se s tím setkala 😖 Jenže pak stačí pár takových tvrzení a můžeme odpočítat všeobecné panice 🙄 Největší chybou u očkování je, že je málo míst, kde se člověk doví pravdivé a celistvé informace, tak aby nenarazil na různé bludy. Protože těžce se posuzuje objektivně, když někde v mysli uvízne něco podobného 😔

kajalka
29. led 2014

@kubaka Prosím o odkaz na informace.

anina32
29. led 2014

@isoldaeva @admin víte něco o tom že by informace @kubaka byly pravdivé???

berenika39
29. led 2014

@kubaka ahoj🙂. to , že je duplicitní, ještě neznamená, že je to jedna a ta samá. mohou se dvě přihlašovat z jendoho pc. upřímně - nedivila bych se ničemu.
počkala bych ale s jakýmikoliv soudy, až se to vyřeší.

kubaka
29. led 2014

Pátrali jsme sami, protože příběh byl velmi lacině popsaný - na FB se objevila skupina RIP amálka - oběť očkování a hned tam byla petice za svobodu očkování. Druhý den byla smazaná.

Admini zde odhalili duplicitní nicky fisherky (také by mě zajímaly detaily, ale oni své metody nesdělují, je možné, že se přihlašovaly z jednoho PC, to tedy nevím) - ale profilová fotka fisterky není pravá, ale
zpěvačky
http://alafoto.com/listing/displayimage.php?alb... což je porušení pravidel.
Smazala za sebou veškeré stopy, styl psaní je schematický, neosobní. Jestli jí zemřelo děťátko, tak není nijak jisté, že kvůli očkování, čehož se rádi chytají antivax skupiny a jeho zneužití. Je to minimálně velmi podezřelý příběh, který se už tady na MK stal - rok tu matky s někým prožívaly tragédii úmrtí, až se zjistilo, že to byl podvod od začátku a dotyčná kradla fotky jiným lidem. Těch případů bylo několik a tento je stylem velmi podobný. Nechci zpochybňovat tragédie, ale v anonymním prostředí si člověk musí dát bacha na to, aby nebyl manipulován.
A ta antiočkovací kampaň bují právě v diskusích na internetu.VIdím to tady a jdou mi oči šejdrem Chce si najít věrohodné výzkumy. Díky očkování nám neumírají děti na smrtelné dětské choroby. Nežádoucí účinky mají všechny léky i bylinky, když se najde predisponovaný jedinec. Člověk může mít alergickou reakci i na železo a určitě neřekneme, že železo je zabiják. Procento úmrtí je 0,003 promile po očkování. Žádné výzkumy neprokázaly jak autismus, tak otavy hliníkem. kopíruji nejnovější poznatky studie.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22001122.1

"We conclude that episodic exposures to vaccines that contain aluminum adjuvant continue to be extremely low risk to infants and that the benefits of using vaccines containing aluminum adjuvant outweigh any theoretical concerns."

A tahle z roku 2013

ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3541479/?report=classic

Aluminum-containing adjuvants have been used for more than 70 years in billions of doses of vaccines, and have an excellent safety record (Butler et al., 1969; Edelman, 1980; Jefferson et al., 2004).(...)

In fact, aluminum adjuvants reduce the prevalence and severity of systemic adverse reactions by binding and slowly releasing molecules thereby reducing toxicity.

Anti očko kampaň je absurdní a zahrává si s ohněm. Je to těžké uvěřit, ale Eleková a Strunecká píší bludy. Stejně tak je těžko uvěřitelné, že rok (případ před pár lety) sem píše ubohá matka, kterou všichni utěšují a soucítí s ní a pak zjistíte, že to byl psychopat.

betelgeuzz
29. led 2014

@kubaka očividně jsi velký zastánce očkování, takže nějak tvoje názory, jestli je příběh pravdivý, nebo ne, mě nezajímají 😝 psala jsi, že admini něco zjistili, kde se to píše??? To, že si fisherka vymazala profil mě ani nepřekvapuje, kolem úmrtí se strhly bouřlivé diskuze.

berenika39
29. led 2014

@kubaka může to tak být, už jsem takových tady zažila hodně 😝 . proto je každý extrem špatně - fanatismus na straně jedné, druhé. ani jedno se mi nelíbí. no nic, počkáme, jak se to vyřeší.

zvargova
29. led 2014

no to by bylo dost silný kafe kdyby si to někdo vymyslel!!! 🙄

katyxq
29. led 2014

@kubaka ale stejně tak na PubMedu najdeš studie, jak oddálení očkování snižuje riziko astmatu, jak prodělǎání horečnatých onemocnění snižuje riziko alergií, co je používáno při klinických studiích očkovacích látek jako placebo (roztok adjuvans, jiná vakcína, vakcína bez antigenu ... aneb jak vyzmizíkovat řadu nežádoucích účinků z letáku), atd., ono je taky podstatný údaj, kdo tu studii platí 😉

kubaka
29. led 2014

Kolegyni to psala adminka v soukromé zprávě.
@betelgeuzz jestli jsem zastánce očkování nijak nesouvisí s tím, že poznám, že je nějaký příběh podezřelý. Věcí a tvrzení, která jsou podezřelá je spousta. Že se fisherka smazala je právě divné. Jak ochotně sdílela intimní detaily, tak zmizí, když může nějak reagovat. Měla falešnou fotku.
Tvá dikce mi jen připomněla, proč sem už nepřispívám, ale chodím mezi kultivované diskutující. 😝 Jestli si chcete nechat kýmkoliv věšet bulíky na nos, asi si to zasloužíte. Včetně celé antivax hysterie. Očkuje se 70 let a najednou!! se zjistí, že to vraždí děti po statisících? Nezná se vám jen toto minimálně divné? Ale zároveň se kde kdo ohání tím, jak dřív byly děti zdravé, bez alergií atd. a mluví se o době před 20-30 lety, kdy zde bylo očkování povinné také a vakcíny nebyly zdaleka tak šetrné jako dnes. Dnes je k mání tolik bludů a nemyslů, včetně konspiračních teorií o farmamafii ,že je s podivem, že jsme vůbec ještě na živu, pokud by jen zlomek z toho byl pravda. Ale chcete-li si otravovat život, vaše volba.

kubaka
29. led 2014

@katyxq přesně tak, kdo tu studii platí a jak je účelová. Kde je tedy psáno, že antivax studie jsou objektivní. Jak víte, že nejsou placeni konkurencí ?

betelgeuzz
29. led 2014

@kubaka nevím, jak z psaného textu poznáš dikci? 😀 Já nechci diskutovat o prospěšnosti, nebo škodlivosti očkování. Vypustila jsi tu nějakou informaci a chci vědět, na jakém základě. To je jediné, co mě zajímá. Takže informace někdo něco napsal někomu v soukromé zprávě. 😒

cmacuba
29. led 2014

@kubaka Kolegyni to psala... aneb jedna bába povídala. Pokud tady nebude napsáno od adminů, že to byl fake, tak tomu budu věřit! A vy jste asi hodně proočkovací, co? 😀 Vaše děti asi neměli nikdy žádou reakci po očkování, protože kdyby ano, mluvila byste jinak... 😠

alamo
29. led 2014

@kubaka muzes mi, prosim, napsat do IP, kde se da kultivovane diskutovat? Ja uz tu hysterii tady moc nedavam, at uz byl pribeh pravdivy nebo ne, ale cist tu pak furt zpravy typu: vsichni pediatri by meli vratit diplom apod., hon na carodejnice hadr. Jinak te fotky jsem si taky vsimla, ze byla fake.

rory_g
29. led 2014

@kubaka no, jsem zvědavá na výsledek, zda je příběh fikce, nebo ne, k Vašim fanatickým hlásáním pro očkování se vyjadřovat nebudu.

katyxq
29. led 2014

@kubaka mně ani tak nejde o antivax studie, jako o to dítě, co mám doma - o kterém vím, jak blbě na očkování reagovalo, po čem se zlepšilo a je nyní velmi zdravé 🙂

petapete
29. led 2014

@kubaka nehodlám se k tomu jakkoli dál vyjadřovat, jen k té dlouhodobosti a tím "neškodnosti" - jistě, v první polovině 20.\století taky byl největší hit kouření, bylo propagováno jako zdravé a velmi módní,... Trvalo to taky dost dlouho, než se zjistila pravda a po cigaretách se rozjela kampaň... Tohle není argument 😎, výzkum jde stále kupředu a věci jevící se kdysi (i klidně dlouhodobě) jako super vynález, se ukazují horší, než bylo zamýšleno... A u toho očkování se ty pochyby neobjevují "najednou!!!", ale už se souvislost s ledasčím prokazuje a zkoumá dlouholetě... Ono to není jen černé nebo bílé... Stejně tak jsem v antivax argumentacích nenalezla zmínky o statisících mrtvých obětí, takovouhle hysterii z toho děláte spíš vy teď tady...a mmch zajímavé, že nám lidstvo nevymírá hromadně třeba na takový mor, který kosil tisíce a proti kterému se nikdy neočkovalo, když za to neumírání dětí na dětské choroby vděčíme spáse zvané očkování 😎

kubaka
29. led 2014

@betelgeuzz hm - dikci má psaný projev. takže ho z psaného projevu právě poznat mohu. Proto sem taky už nelezu, ale tohle bylo i na mě už moc, . Ale brečte si nad čím chcete.
Když se ukáže, že je to pravda, tak pořád nelze vinu házet na očkování, protože to jen jedna paní povídala - fisherka - a proto to nelze brát vážně. Holčička mohla umřít na cokoliv. Já reakce adminů nijak neuspíším. taky čekám, co oni na to.Ale zjevně vám to je jedno, tak proč se namáhat 😎
Eleková psala doslova, že poškozuje děti po statisících. To je lež. Vědomosti se rozšiřují a prohlubují. I v té anglické studii se píše, že pozitiva dalece převažují nad případnými negativy, které najdete vždy a všude. Dýmějový mor momentálně vypukl kdesi v Sýrii? te´d si to zrovna nevybavuji. Tamtéž epidemie obrny. Kvůli přerušení očkování dětí. Ještě něco?

damada
29. led 2014

tak já teda nevím, očkuje se 70 let (nepočítala jsem to, ani to nikde nehledám), ale zdaleka se neočkovalo tolik, jako dnes. Já mám rozhodně míň očkování, než můj první syn, ten toho má taky daleko míň, než druhý a nejvíc toho schytala nejmladší dcera. A to všechno v době, kdy o nějakých epidemiích smrtelných nemocí nemůže být vůbec řeč. Během posledních 10ti letech nevím, že by se nějak toto diskutovalo - jako, že přibývá smrtelných nemocí, proto je potřeba děti více očkovat... Tady bych to spíš viděla na tu finanční stránku věci a nátlak farmaceutických firem. Nehledě na to, že většina očkovaných nemocí se dá normálně léčit (v mém dětství byly zarděnky, spalničky, příušnice běžné dětské nemoci. žloutenka se ve škole taky občas vyskytla, následně proběhla karanténa, nevím o žádné oběti na životě atd.).
Takže ono to chce asi slepě nevěřit oběma stranám....

betelgeuzz
29. led 2014

@kubaka dikci k psanému textu si přidáváš sama. 🙂 Jedno mi to není, ale když vypustíš nějakou informaci, tak čekám, že máš pro ni nějaký důkaz, ne jedna paní povídala.

lamakrelka
29. led 2014

@petapete víš čemu se říkalo mor??? nemocem, které kdysi dávno nikdo neuměl pojmenovat, nevědělo se, jak nemoc vznikla atd...takže takový mor byl kdysi třeba dnešní chřipka, neštovice atd....

katja77
29. led 2014

@kubaka Kterou konkurencí prosím? Která konkurence by měla zájem platit Antivax studie?? Eleková se o očkování zajímá proto, že byl její syn postižen očkováním a co takový Mudr. Vavrečka, Mudr. Buchvald a další a další? To, že v ČR neexistuje očkovací odboj přece neznamená že se o to nezajímají kapacity ve světě, ne? Já vidím, co vidím... děti plně proočkované mají nejrůznější zdravotní komplikace (i mi to potrvrdil můj osvícený pediatr) a to vidím na vlastní oči a nepotřeuji k tomu Antivax studie. Stejně tak si mohu myslet o vás, že jste placená farmaceutickou společností, abyste tu šířila bludy a lži.

kubaka
29. led 2014

@betelgeuzz A vy máte pro svá hysterická antivaxi výkřiky opravdu věrohodná svědectví? Všechny jsou vyvrácená.