Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

ikarkulka
31. led 2014

@dora13 Naprosto zbytečný elaborát.
Ano, i tady na MK se dají najít důvěryhodné informace, jen v této diskusi jich pár padlo.
A @rory_g to jistě nemyslela tak, že vše, co je psáno na netu, je pravda.
Nicméně přistupovat k tomu tak, že i vše, co se napíše na serveru pro maminky, FB nebo YouTube, není pravda, je taky nesmysl.

snajluska
31. led 2014

@dashyyy se ségrou jsme si to vyjasnily, o očku spolu nediskutujeme, stejně tak o sladkostech, celkově jídle ani výchově😀 Ona razí klasiku ( nechat vyřvat, tresty, zákazy, piškoty, pribináčky, čokolády, spaní striktně v postýlce, očkovat) a já naopak🙂
Se změnou dr to u nás není tak snadné - bydlím na vesnici, u nás je dr asi 100 letá, ta měla už i mě a mě je 30 a to už tehdy měla velký děti, říkala mamka. V okolních dětské nejsou pro jistotu vůbec🙂 nejbližší máme 10 km kam jezdím...neočko dr jsem našla ale ta je 40 km..Teď mám dilema, jestli jezdit 12 km k dr která je svolná k odkladu a opravdu bere individualitu, ale nedá mi papír do školky když nedám MMR vůbec, nebo jezdit 40 km a nemít probém s neočkováním, ale když budu jezdit časem s druhým malým mimčem, bude to taky špatný( s prvním jsem k dr jezdila každý týden na převážení a kontroly, protože je nedonošený, měl kefalhematom a silnou žloutenku, nesestouplý varlátko...) Na další kontrolu máme jít 26.2 a tam bych jí už to oznámila, že jdeme jinam, tak do té doby obvolám další dr a uvidím jak se nakonec rozhodnu...ale i manžel je pro jezdit tak daleko, protože on prostě očkovat nechce vůbec, já nejraději taky ne, ale řeším školku...MMR bych nedávala, ale třeba jen příušnice před pubertou pokud by je neprodělal..Já je jako malá měla a úplně v pohodě, jen si pamatuju, že jsem měla ovázanou hlavu šátkem a musela jsem to mít v teple....Pere se to ve mě☹

dashyyy
31. led 2014

@snajluska tak to naprosto chápu 😉 my třeba máme opravdu výbornou mudru fakt nám neskutečně pomohlo ale o očkování teda spíš o škodlivosti očkování nemá ani tucha .. to víš malé město a tady jsou vesměs maminy které vidí reklamu na rotaviry a honem očkovat rotaviry.. třeba o pediacelu slyšela poprvé ode mě a ostatní mudry co tu jsou jsou všechno báby minimálně přes 60 a dvě z nich mi tvrdily že Filda v žádným případě nemůže mít černý kašel protože je očkovaný no to bych byla skoro vrah jít k někomu takovýmu.. však máš ještě čas to promyslet 😉 mně třeba těma příušnicema doktorka fakt děsí říkala že když tu před dvěma roky byla epidemie tak fakt viděla nehezký případy

snajluska
31. led 2014

@dashyyy já jsem taky mezi maminkama co znám za exota, znám jen jednu osobně (ale poznaly jsme se až tady) co se o očko zajímá, jinak to žádná neřeší☹

dashyyy
31. led 2014

@snajluska taky nebýt koníka tak bych cvičila vojtovku s malým a ve snu by mě nenapadlo že to může být po očku.. to díky @eficenka jsem se dostala trošku do obrazu

kajalka
31. led 2014

Tady jsou hezký grafy, hlavně ten s rozdílem nemocnost očko/neočko dětí: http://svobodnenoviny.eu/mgr-margit-slimakova-p...

dora13
31. led 2014

@rory_g
@ikarkulka

obavam se, ze je existuje spousta lidi, ktery si udelaji nazor jen na zaklade toho, co si prectou v jednom clanku ci v jakemkoliv zdroji, ne kazdy ma schopnost podrobovat veci kritickemu zhodnoceni. kdyby to tak nebylo, nebyl by nejctenejsim ceskym periodikem Blesk a Aha, nikdo by neveril, ze se v Japonsku pestuji bonsajova kotata a nedocetla bych se na Konikovi perly typu "tahle osoba je urcite skutecna, protoze moje kamaradka ma kamaradku, ktera se s ni potkala v nejake diskusi".
nemirim na nikoho konkretne, rory_g jsem oznacila, protoze ona psala o vyhledavani informaci na youtube a konikovi, spis poukazuju na to, ze pri rozhodovani, zda ockovat nebo ne, bych se radeji obratila na odbornou, idealne zahranicni literaturu, nez na socialni site.

pincola
31. led 2014

Holky hlavní je taková ta mateřská intuice. Když něčí dítě očkování snáší a máma cítí,že je dobré přidat i nějaká nepovinná, tak ať na svou intuici dá. Stejně tak matky, které zažily zlé reakce a cítí, že když budou pokračovat, tak dítěti ublíží by měly mít možnost neočkovat, nebo si očkování rozložit. Já věřím, že pravda je někde uprostřed a to je na tom to nejhorší. Věřím, že určitá očkování chrání proti určitým nemocem, ale zároveň věřím, že nežádoucí účinky očkování jsou víc rozšířené a vážnější, než se zatím všeobecně připouští. Očkování může být zpouštěcím momentem pro vážné nemoci a pak se řekne, že dítě bylo nemocné už předtím. To je chyba.Lékař má být opatrný. Ne vždycky se dá všecko předem odhalit, to beru. Ale pokud máma řekne, že dítě je po očkování špatné a doktorka z ní udělá magora a děcko naočkuje zas a pak se něco stane, tak to mi teda vadí! Já bych byla pro aby si každá matka mohla zaplatit před prvním očkováním nějaká základní vyšetření, aby to bylo dobrovolné a nekoukalo se na matky jak na blázny. Neurolog by ledacos poznal. A co se týká dětí, které zle reagovaly a nikdo je nikam neposlal to je neomluvitelný. Očkování má prostě dvě strany a každé dítě by mělo být posuzováno zvláš´t. Ne že přijdu s dvouměsíčním miminkem co mu tečou nudle a kašle, přesto mu doktorka vrazí do stehýnka hexavakcínu, ještě mi nutí Prevenar do druhého stehýnka a když nechci tak se tváří, jak kdybych byla nesvéprávná paranoidní slepice a když tam přijdu druhý den, že dítě nejí, nepije, je mu zle od žaludku a už 24 hodin křičí, tak mi řekne, že to není z očkování a že mám za 14 dní přijít na ten Prevenar. Tak to se pak nedivím, že po takových zkušenostech máma raději očkování zakáže a už nechce nic.

aneriska
31. led 2014

@pincola Ano, souhlasím s vámi! A ještě jsem chtěla doplnit "zajímavost". Doktorka se sestřičkou mě poučovaly, že právě "lépe" snášejí děti očkování, pokud se očkuje co nejdřív. No, ano, protože u 9. týdenního miminka, které sama ještě jako matka poznávám těžko rozliším, proč pláče nebo jestli pláče neobvykle, jestli řve kvůli prdíkům nebo proto, že ho moc bolí hlavička. Taky nepoznám zpomalení vývoje v tomto věku. Intuice matek je určitě skvělá, ale předtím by opravdu měly být dostupné všechny informace. Pokud bych věděla co vím, nedávala bych na doporučení MUDr. první dceři Prevenar, netlumila bych reakci po očku Paralenem.

pincola
31. led 2014

@aneriska Ano je době, že si maminky vše zjišťují a souhlasím, že v 9 týdnech, je každá máma ještě příliš nejistá. Nevěří sama sobě a už má rozpoznávat problémy, to je těžké. Já už Prevenar tak nedala a s tím Paralenem nevím čemu věřit. Ale pro jistotu dávám též raději Nurofen.

picasso
31. led 2014

@kajalka hezké grafy. Jak se to tu říká? Kolik za to paní dostane "chechtáků"? Zajímavé je, že když se tu vyhodí jakákoliv studie, graf, apod. od vědců, tak je to podplacené. Ale že tu lítají od vás neustále ty samé stránky, ty samé odkazy, od těch samých lidí. Takže podle mě jsou taky podplacené a nevím, proč by měly být pravdivé. Zvlášť o paní, která snad nemocné ani neviděla a bere těžké prachy za zdravý jídelníček 🙂 A plky o sepsi apod.? Byl vám vysvětlen pouze pojem sepse a tetanus.

picasso
31. led 2014

@aneriska Pokud jsem správně informována, tak výrobce vakcín sice uvádí možnost očkovat vakcínou již od 9. týdne, ale očkuje se až nejdřív ve třech měsících. Pouze rizikový novorozenci se očkují v porodnici.

betelgeuzz
31. led 2014

@picasso MOmentálně se dává první hexavakcína v 9. týdnech. Bylo to posunuto, když se zrušilo očkování proti TBC v porodnici. Měla by sis nejdřív informace ověřovat.

picasso
31. led 2014

@betelgeuzz opravdu. Zajímavé je, že nejen můj syn, ale i spousta dětí je očkována až ve třech měsících, někdo dokonce dostal první hexu až ve čtyřech. Takže se poopravím. Většina dětí je očkována nejdřív ve třech měsících. Informace si ověřuju 🙂

picasso
31. led 2014

@betelgeuzz A v porodnici se na TBC očkují rizikový novorozenci tzn. ti, kde je podezření, že se blízcí dostali nebo mohou dostat do kontaktu s TBC.

blondynka400
31. led 2014

@betelgeuzz
@picasso v očkovacím kalendáři je to teď skutečně psané v 9 týdnech. Posun byl kvůli černému kašli. Většina doktorů ale očkuje "po staru" po 13 týdnu.

betelgeuzz
31. led 2014

@picasso podle kalendáře od 9. týdne. Ano, je možné, že některý lékař to dělá jinak, nebo si to matka odloží, ale očkovací kalendář říká od 9. týdne http://www.szu.cz/tema/vakciny/ockovaci-kalenda...
A já mám v okolí naopak ty, co očkují opravdu v těch 9.

picasso
31. led 2014

@blondynka400 jo, je to tam, stejně jako výrobce vakcín uvádí, že je možné už v devátém týdnu, ale jak říkáš, většina lékařů očkuje až ve třech měsících nejdřív.

betelgeuzz
31. led 2014

@picasso tak promiň, zrušilo se PLOŠNÉ očkování proti TBC 😝

picasso
31. led 2014

@betelgeuzz tak pak je to podle lékaře. Podle mě je ale fakt 9. týdnů brzy.

picasso
31. led 2014

@betelgeuzz tak to se tedy nezrušilo 🙂

picasso
31. led 2014

@betelgeuzz zrušilo se celoplošně, ale očkují se ty děti v porodnici, kdy jejich matky v papíře potvrdili možnost kontaktu s TBC

betelgeuzz
31. led 2014

@picasso takže se pořád očkuje plošně proti TBC? Nebo jde ti o hru se slovíčky?

betelgeuzz
31. led 2014

@picasso tak teĎ fakt nechápu, o co ti jde? Píšu, že se zrušilo plošné očkování a ty mi napíšeš, že nezrušilo. Vzápětí napíšeš, že se zrušilo celoplošné očkování. V tom je nějaký rozdíl???

kikimaruska
31. led 2014

Tak my jsme byli rizikový, ale rozhodně se TBC neočkovala přímo v porodnici, nýbrž jsme byli očkovaní cca.měsíc po porodu a bylo to naše první očkování. Plošně se už opravdu neočkuje. Bylo nám i řečeno, že se v porodnici neočkuje a musíme si dojít do kalmetizační stanice...sami s doporučením.

picasso
31. led 2014

@betelgeuzz zrušilo se povinné očkování proti TBC pro všechny děti. Ale zůstává to povinně pro ty děti, v jejichž rodině se TBC vyskytlo nebo někdo z blízkých pracuje v prostředí, kde hrozí riziko nákazy. Např. aktivní voják, pracovnice v uprchlickém táboře apod. tyto děti jsou očkovány proti TBC povinně už v porodnici.

kajalka
31. led 2014

@betelgeuzz Na mě to i po včerejšku dělá dojem, že si info dohledává mezi psaním příspěvků sem, i včera se opravovala v podávání "informací".

picasso
31. led 2014

@kikimaruska no, tak v porodnici to zase zrušili, ale tím jsem myslela, že se očkuje proti TBC. Nikdy jsem neřekla, že se všichni očkují 🙂

betelgeuzz
31. led 2014

@picasso pořád nevidím rozdíl v tom, co jsem napsala a v tom, co jsi mě opravovala. 😀

picasso
31. led 2014

@kajalka na to si nemusím dohledávat informace, když se mě v porodnici ptali na možnost kontaktu s TBC. A podepisuji papír.