Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

mimiveru
2. zář 2014

@kajalka Tak ju, máš to tu mít 🙂 Ani hliník vakcíny neobsahují, jedná se o SLOUČENINU hliníku... Zatím co hliník je nebezpečný, tato sloučenina již ne.... Doporučuji pročíst i protistranu a to je na Facebooku slovenská stránka Neverím mýtom o škodlivosti očkovania. Hezký večer!

melodygirl
2. zář 2014

@mimiveru ha ha ty tomu opravdu věříš, že sloučeniny hliníku nejsou toxické? Přečti si i jiné studie doktorů přírodních věd - např. Strunecká, ale ta je už dos omletá, že 😀 . Víš, ale je to velký farma bussines, tak asi ten kdo příliš nechce se ke skutečným informacím nedostane. Mě mimo jiné zajímají osobní výpovědi rodičů dětí s poškozeným zdravím mimo jiné i po vakcínách. A vzhledem k tomu, že jsem speciální pedagog, tak se s takovými setkávám ve značném množství. Bohužel realita je jiná, než se veřejně prezentuje.

mimiveru
2. zář 2014

@melodygirl Jsou jen dvě strany... a pro každého, kdo v tom podniká, je to velký byznys, ŽE? 😀 😀 😀

pavelo
2. zář 2014

@mimiveru
Obchodni nazvy vakcin obsahuji chyby. Takovou tabulku spichnu za 5 minut v Malovani taky...

milmic
2. zář 2014

@mimiveru Já teď trošku přemýšlím, jestli není vhodnější studovat na důvěryhodnějších stranách než na internetu a na facebooku. Nic proti proočkovacím názorům, ale zrovna cosi z facebooku.....

A k debatě... spoustu maminek neočkuje na základě negativní zkušenosti s očkováním. Pro prostudování všem možných a nemožných knih a informací. A věř, že když se bude s Tvým dítětem dít to, co s dětmi těchto maminek, tak přestaneš věřit tomu, že sloučeniny hliníku a jiné sračky ve vakcínách nejsou toxické.
Co jsem zažila s dcerou já, prostě nebyla normální reakce na vakcínu. Přeju Ti, že Tvoje dítě mělo sotva teplotu po hexe a prevenaru, ale jiné maminky to štěstí neměly.
A to, že můj syn - těžký alergik - není a nebude očkovaný a do školky nebude pravděpodobně přijatý, považuju za jeho diskriminaci a je mi jedno, že se ho ostatní bojí. On není prašivý, on za to nemůže. Já se zase stejně tak můžu bát Tvých dětí, které očkované sice jsou, ale přenašeci nemocí mohou být úplně stejně. A tudíž ohrozit mého neočkovaného syna, který vlastně očkovaný být nemůže. 😉

lucyanek
2. zář 2014

Prosím přečtěte si někde relevantní informace ohledně složení vakcín - že tam není hliník? že tam není rtuť? a že nejsou jedovaté? to si ze mě děláte legraci, ne?? 😅 Takovou tabulku si umím vymyslet a vytvořit taky 😅 A mýty ohledně neočkování? Farmaceutické firmy si jsou vědomé škodlivosti hliníku a hledají za něj náhradu, zatím marně.

Každý, ať si očkuje/neočkuje podle svého. Nemá cenu to někomu kdo věři v očkování vyvracet. Maminky, které své děti naočkovali a tyto děti jsou v pořádku, tyto děti tu ruskou ruletu hrály a vyhrály. Já znám mnoho případů dětí, které také tuto ruskou ruletu hrály, ale nevyhrály. A pokud tyto děti vůbec přežily, tak mají do konce života nemalé problémy. Proto mě strašně vadí kecy typu, že "očkování je v pohodě, my jsme neměli žádné problémy... ale my jsme naočkovali všechny 3 vakcíny najednou a bylo to OK... a jak vůbec může někdo neočkovat je blbej atd."

lucyanek
2. zář 2014

I kdyby mě měli zavřít tak dítě nikdy nenaočkuju 😀 😀 😀

milmic
2. zář 2014

Záměr plošného očkování byl původně jistě dobrý, ale v tom slovíčku plošné chybí jedna důležitá věc - individuální přístup k jedinci. A co jedno dítě přežije bez mrknutí oka, to druhému dítěti může zničit zdraví.
A tohle by bylo dobré si uvědomit, než řeknete, že neočkované dítě ohrožuje jiné děti.
Protože některé děti jsou ohrožené už tím očkováním.
@mimiveru

melodygirl
2. zář 2014

@mimiveru Speciální pedagog není podnikatel 😀 , jsem státní zaměstnanec a mám 15 letou praxi na škole, kde jsme především pro žáky, aby se mohly i přes svůj handicap se vzdělávat dále. Já tam nic ohledně vakcinace nehodnotím, jen mám jasný obrázek situace. Řeším už jen následky....

pavelo
2. zář 2014

@lucyanek nápodobně 🙂 A souhlasím s tím, ať si každý očkuje, jak uzná za vhodné. A jestli se někdo bojí, že ho vakcína nechrání, může si udělat test protilátek a přeočkovávat do té doby, dokud nebude dítě plné protilátek proti nějaké té strašlivé nemoci. Ale ať mi nekecá do toho, jakou prevenci nemocí zvolím já - třeba otužování a čerstvé ovoce a lesní plody. Do toho je každýmu prd. V Německu je 7% úplně neočkovaných dětí a nikoho neohrožují.

kajalka
2. zář 2014

@mimiveru Tabulka je pěkná, ale radši ti kopíruju oficiální odpověď Prymuly na otázku, zda je ve vakcínách rtuť: "Rtuť ve formě thiomersalu je ve vakcínách od 30. let minulého století. Dnes se využívá jako stabilizátor u vícedávkových kontejnerů. Z běžných vakcín postupně mizí."

pavelo
2. zář 2014

Tam, kde není rtuť je 2-fenoxyethanol, anestetikum pro ryby 🙂 Je MÉNĚ toxický. (www.vakciny.net)
Takže bezva, rtuť tedy ne, ale jiná chemikálie je už OK. Hliník je v každé vakcíně a je už dlouho prokázáno, že způsobuje například Alzheimerovu chorobu - vyplní jádra neuronů. To už je známo desítky let.

luthien.k
2. zář 2014

@mimiveru, měla by ses bát své děti posílat mezi kterékoli jiné děti, zrovna dnes mi naše dětská lékařka říkala, že komu nabírá protilátka proti černému kašli, tak je z očkování nemá (všechno plně očkované děti předškolního věku s vleklým kašlem).

melodygirl
2. zář 2014

@luthien.k Ano 🙂 to je velmi známá věc. Plně očkované dítě často už ve 4 letech nemá žádné protilátky konkrétně na ČK.

luthien.k
2. zář 2014

@melodygirl ano, píšou se o tom i odborné články a vyvíjí nová vakcína, nicméně není nad to to slyšet od někoho z praxe, komu člověk důvěřuje (což já naštěstí mohu, důvěřovat našemu pediatrovi 🙂)

luthien.k
2. zář 2014

@mimiveru Nevěřím mýtům o škodlivosti očkování je spolek fanatiků a trollů s jediným cílem - zesměšňovat své "protivníky", tedy ty, co naopak škodlivost vakcín často zažili na vlastní kůži. Měla jsem hodně možností potkat je v různých diskuzích po netu a jsou to podle mě buď duševně nemocní lidé, to mají nutkavou potřebu urážet a napadat jiné lidi za jejich názory a nebo jsou dobře placeni farma firmami (a nebo obojí). Pro mě naprosto nedůvěryhodní lidé.

kajalka
3. zář 2014

@luthien.k A mnohem větší hrozba jsou dospělí, že. Kdo ze zaměstnanců školky je čerstvě očkován?

melodygirl
3. zář 2014

@kajalka Přesně tak, z dospělé populace nemá čerstvě očkovaný člověk protilátky téměř na nic. Takže možná, že by se maminka mohla bát i svojí přítomnosti s dítětem 😀. Tolik lidí je v naší společnosti ještě nepopsaný list......a rozdávají "zaručené" rozumy na všemožných diskuzích 😕

zmrz_lina
3. zář 2014

Ach jo, holky. Kde sehnat pediatra vstřícného k diskusi? Nechci neočkovat, ale odsunout očko na 10. měsíc a očkovat pediacelem ve schématu 2+1, neočkovat (alespoň do cca 10 let) MMR vakcínu... Prostě individuální přístup... Ráda budu za takovým pediatrem dojíždět, ale kde ho sehnat, v diskusích se o takových dr. nepíše (zcela právem, aby neměli "zle")? :(
PS: A to už vůbec nemluvím o tom, že jsem jako dítě měla velmi silné febrilní křeče (sklon k nim je dědičný), první záchvat po očkování. Manžel měl náběh na astma, v rodině mají cukrovku, lupénku... Prostě spousta důvodů pro odklad nebo snad i úplné neočkování...

takarazestinusakur
3. zář 2014

@kajalka Měla jsem dojem, že každé očkování se po určité době přeočkovává např. tetanus, takže není potřeba být čerstvě očkován, stačí si hlídat příslušné intervaly. Jsem učitelka ve školce a mám očkované všechno dostupné na českém trhu už od dětství, moje matka trvala na tom, abych měla očkované všechno (měla jsem štěstí, žádné komplikace nenastaly, ale finančně to bylo dost náročné) Musím přiznat, že když se v 5. třidě ZŠ objevila žloutenka typu A, tak jsem byla jediná ze třídy, kdo nemusel dodržovat karanténu, tzn. jen do školy a domů, protože jsem měla očkování (jako jediná ze třídy) a tedy jsem se mohla věnovat svým zájmovým aktivitám. Neznám všechny kolegy, nicméně ti, kteří se mají rádi, jsou očkovaní kompletně, protože v dětském kolektivu se dá chytnout spousta zajímavých věcí a takové vešky jsou jen kosmetický problém 🙂

Chápu, že u miminek očkování je velké téma, taky s ním mám problém, nelíbí se mi ty různé kombinace očkování, protože mi přijde, že když se dá víc druhů dohromady a objeví se komplikace, tak pak není jasné, čím je způsobena (co z toho koktejlu za to může)...než šetrnou jednu vakcínu, bych preferovala očkování po jednom...ale to je samozřejmě nereálné...V Japonsku na nás bude čekat 9 malých jehliček, které zanechají jizvu ve tvaru čtverečku (3 díry na 3 díry) zlatá jedna česká 😉

kajalka
3. zář 2014

@takarazestinusakur Tak zrovna tetanus není přenosná nemoc, ano, měl by se přeočkovávat, nicméně je na každém, zda-li to podstoupí. Píšeš "už od dětství" - pokud nejsi přeočkovaná např. na černý kašel či záškrt např. každých 10 let, pak už protilátky velmi pravděpodobně v sobě nemáš. Působnost vakcín je udávaná mezi 1 a 10 roky.

takarazestinusakur
3. zář 2014

@kajalka tetanus jsem psala jako příklad...ano napsala jsem od dětství a taky jsem napsala, že pokud si hlídáš intervaly na přeočkování, tak není nutné být čerstvě očkovaný, stačí si hlídat příslušné intervaly...tzn. že i já jsem přeočkovaná...takže jsem si jistá, že jsem OK 🙂

katyxq
3. zář 2014

@takarazestinusakur ty sis nechala vyšetřit hladiny protilátek? Pak by sis teoreticky mohla být jistá. Jenže je prokázáno, že ani protilátky ti nezaručí, že to nechytneš 😉.

zmrz_lina
3. zář 2014

@takarazestinusakur pokud vím, v Japonsku se očkují děti až v pozdějším věku a ne tříměsíční kojenci ne?

takarazestinusakur
3. zář 2014

@katyxq Nechala, protože jsem se měla stěhovat do zahraničí, tak jsem ukecala doktora, že to opravdu potřebuju 🙂 a v Japonsku jsem nechávala očkovat japonskou encefalitidu a břišní tyfus...Ano máš samozřejmě pravdu, není to 100% (ale to není nikdy nic...) ale myslím si, že je lepší tu šanci, že něco chytneš snížit, než nedělat nic...Jednou z věcí je samozřejmě prevence a hygiena, ale jinak u starších dětí a u dospěláků k očkování nemám výhrady...a protože pracuji s dětmi od 2 měsíců, tak si nelajznu nebýt očkovaná...

Čím starší jsme tím víc je to o dobrovolnosti a víře, že očkování pomůže...Nebudu bojovat se systémem v Japonsku, protože pokud bych odmítla povinné očkování, tak mi dítě nesmí do kolektivu...takže tu povinnou prostě mít bude...to dobrovolné očkování zvážím, nejsem si jistá, že je nutné mít očkované naprosto všechno...ale nejsem odborník...

kajalka
3. zář 2014

@katyxq Jen ještě doplním, že u očkovaných se projevy infekčních nemocí bagatelizují "nemůžete mít černý kašel, jste očkovaná" a pak se vesele šíří dál.

takarazestinusakur
3. zář 2014

@zmrz_lina začíná se na 3 měsících tohle je rozvrh pro rok 2014 http://www.nih.go.jp/niid/images/vaccine/schedu...

marecekavendulka
3. zář 2014

@zmrz_lina nojo,děvče zlatý,ty jsi až z Rakovníka.. škoda,u nás pár takových pediatru je..naštěstí

luthien.k
3. zář 2014

@takarazestinusakur obávám se, že učitelky v českých MŠ nejsou tak svědomité 😉

takarazestinusakur
3. zář 2014

@luthien.k Reagovala jsem na koment uživatelky kajalky, která se obává nákazy ze strany pedagogů či jiných zaměstnanců školky 🙂 ... Psala jsem, že neznám všechny své české kolegyně, stejně jako je neznáte vy 🙂 a kontrovala jsem, protože třeba např. já očkovaná jsem, byla to snaha o rozptýlení obav, a znám hodně učitelek, které to mají stejně...(předtím než jsem začala učit v Japonsku jsem samozřejmě učila i v Čechách...takže poměry v českých školkách celkem znám), paní učitelky, které se mají rády, tak očkované jsou...ono ze školky si můžeš donést naprosto cokoli, kromě krásných zážitků a obrázků, což mi jistě potvrdí maminky, které děti do školek dávají...musím zaťukat, že jsem si donesla ze školky, zatím jen střevní chřipku a vešky a v Japanu to byl norovirus...