Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

luthien.k
4. zář 2014

@takarazestinusakur a to se skutečně nechávájí učitelky přeočkovávat na černý kašel, záškrt, polio, haemophilus inf., spalničky, příušnice, zarděnky - čili na to všechno, čím by mohly být "nebezpečné" dětem (tetanus a žloutenku typu B přenosnou krví nepočítám)? Já se v tématu očkování/neočkování pohybuju už dlouho, ale nikdy jsem nepotkala žádnou učitelku MŠ, co by se na tyto nemoci, proti kterým je povinné očkovat děti, nechávala sama z vlastní iniciativy přeočkovávat nebo si nechávala kontrolovat hladiny protilátek. Jestli takové existují, tak se podle mého názoru dají spočítat na prstech jedné ruky. Učitelky z naší MŠ mezi takové tedy rozhodně nepatří.

melodygirl
4. zář 2014

@takarazestinusakur Musím souhlasit s luthein.k, já se také zajímám o očkování už delší dobu, jsem učitelka, ale opravdu neznám žádnou kolegyni, či učitelku z mateřské školky, která by vše, co výše vyjmenovává luthein si nechávala přeočkovávat 😕

luthien.k
4. zář 2014

@melodygirl třeba že se nechávají očkovat proti chřipce, tomu bych i věřila, ale proti tomu ostatnímu, třeba i doporučenému (pneumokoky, rotaviry), to opravdu silně pochybuji.

takarazestinusakur
4. zář 2014

@luthien.k
@melodygirl

Nemyslím si, že bych se mohla dohadovat, zda jsou vaše paní učitelky či kolegyně přeočkované nebo ne...Na to se jich zeptejte samy, pokud máte takový strach, že by vaše paní učitelka mohla nakazit vaše dítě, pokud se jedná o zdraví vašich dětí, je taková otázka na místě... 🙂

Jinak bych řekla, že pokud sama své dítě neočkuji nebo nechci dát, je zvláštní, požadovat takovou zodpovědnost od ostatních. Nemyslíte? Co se týče svědomitosti a zodpovědnosti, je nejlépe začít u sebe 😉

Přiznám se, že jsem očekávala na této diskusi konkrétní příklady, kdy je očkování nebezpečné... protože jsem "v tom" a chci pro své dítě samozřejmě to nejlepší, stejně jako každá maminka na MK, očekávala jsem konkrétní příklady, od konkrétních uživatelek (typu: moje dítě po vakcíně zvracelo, mělo 40, mělo křeče atd.)...a po projití diskuze tu vidím, jen trošku vyplašené maminky, které řeší, co by kdyby eventuálně se mohlo stát nebo nemohlo kdyby...až vaše dítě dostane černý kašel (atd...) od paní učitelky, pak se neváhejte a kontaktujte mě...ráda si rozšířím obzor...

evaamy
4. zář 2014

@takarazestinusakur ahoj, na slovenském modrém konikovinje diskuze o očkování- nežádoucí účinky, tak tam mrkni. Nebo tady v seznamu skupin jsou skupiny očkování/ neockovani a skupina nežádoucí účinky očkování. Já jsem si ještě koupila i knížky od Strunecke doba jedova. Sousedka a kadeřnice mají stejné staré syny, oba dostali stejnou sarzi vakcíny a oba jsou autisti. Nahoda? Možná...já teda raději risknu mizivé procento černého kašle než mít doma autistu. A ještě doporucuju si precist clanky od Ludmily Elekove. Ta to umí hezký vysvětlit. Jako upřímně, kdyby se ockovalo tím samým co za komunistů, tak bych se TOLIK nebála, protoze my očkování jsme a jsme zdraví, ale od té doby se hodně změnilo, jiné složení, kombinace více nemoci v jedné vakcine, každému jde jen o prachy a naše zdraví je každému u zadele. Oni potřebuji, abysme byli nemocní. Viz na YouTube Dušek hostí Hnizdila.

evaamy
4. zář 2014

Nebo si jen Vygoogli slova farmaceutický byznys. Mimochodem jen já znám tři lidi, kteří pracují ve farma firmách a všichni jsou zazobani jak prase. Ti teda nevydelavaji na očkování, ale na rakovině.

takarazestinusakur
4. zář 2014

@kajalka děkuju 🙂
@evaamy ano, ten koktel "x v jednom" se mi taky nelíbí, bohužel je jak v Česku, tak v Japonsku, takže tady se mi očkovací turistika nevyplatí...díky za info... 😉

luthien.k
4. zář 2014

@takarazestinusakur očividně jsi nepochopila, o jaký problém jde.. Mně jde zejména o to, že se vyžaduje, aby byly plně očkovány děti, co navštěvují školku (a nově i jiné formy setkávání dětí, tzv. dětské skupiny), těm neočkovaným se tam vstup zakazuje a přitom učitelky a další personál je očkovaný kdysi v dětství (a ne proti všemu, proti čemu se povinně očkuje dnes, například nejsou očkováni proti haemophilus inf. zcela jistě) a již pravděpodobně chránění nejsou (je u jednotlivých složek vakcín přibližně známo, jak klesá titr protilátek a do důchodu to skutečně nevydrží) a můžou tak "ohrozit" tu skupinu dětí, co nemůže být očkována ze zdravotních důvodů (kterou se argumentuje jako důvod, proč všechny ostatní děti očkované být musí). Očkování zaměstnanců (nebo jejich protilátky) ale zákonodárce neřeší, nutí jenom děti, aby byly očkovány. Není to přinejmenším divné?

Očkování po nikom nevyžaduji, tím méně po personálu školek, já se snažím o to, aby zákonodárci tuto nesmyslnou podmínku (přijímání jen očkovaných dětí do dětsk. kolektivů) vypustili z legislativy, nejlépe aby nechali o tomto zásahu do těla který může přinést zdravotn komplikace, rozhodovat samotné rodiče, zda chtějí podstoupit raději riziko NÚ nebo riziko prodělání dané nemoci. Těch případů NÚ jsou mraky, jen je třeba je chtít vidět 😉

evaamy
4. zář 2014

@takarazestinusakur rádo se stalo 🙂

luthien.k
4. zář 2014

@takarazestinusakur dost informací najdeš i ve FB skupině Očkování a jiné masakry.

milmic
4. zář 2014

@takarazestinusakur Příklady? Moje dcera měla po očkování encefalický pláč, ležela mi apaticky na zemi jako hadrová panenka a nenechala na sebe sáhnout. Protože i dotek na ruce či hlavě ji bolel. Tak třebas to se může stát a normální reakce to prostě není.
Takže já opravdu nejsem vyplašená maminka, já vím, proč syna - mimochodem alergika na kasein, který je i ve vakcínách - neočkuji a proč se cítím diskriminována, když na něho ostatní zahlíží.

A já myslím, že nikdo z neočkujících nechce očkování od ostatních, od personálu nebo jiných dětí. My neočkujícíc se totiž nebojíme nemocí, my se bojíme těch vakcín. A já osobně nepožaduji od ostatních, aby si očkováním ničili zdraví, když mám na vakcíny takový pohled, jaký mám. Já chci spravedlnost - když není vyžadování očkování od personálu, proč je vyžadováno od mých dětí? 😉

takarazestinusakur
4. zář 2014

@luthien.k Česká legislativa má řada děr, o tom víme všichni, a týká se to všech odvětví...Na tom, co píšeš je něco pravdy, já bych učitele posílala čas od času vyšetření protilátek, dalo by se to udělat v rámci zdravotní prohlídky (ty se dělají pravidelně)...ano do smrti to rozhodně nevydrží... 🙂

Bohužel stávající legislativa je o tom, že každý by měl být očkován v dětství a dál už diskuzím není moc přáno...To, co píšete má sice hlavu a patu, ale bez nikoho, kdo by měl na situaci vliv, nejlépe nějakého zákonodárce, který by byl ochoten se tím zabývat a sepsat příslušný návrh zákona...bez toho to nepůjde...
a nepomohou tomu smyšlené příběhy o Amálkách..., takových a podobných jsem četla mraky, ale autenticita nešla dohledat...v tom je internet na nic, protože srcervoucí příběhy se dají vymyslet a bohužel zakrývají ta opravdová neštěstí...díky za info (FB) s chutí si to přečtu, ale v celku nevidím možnost, jak neočkovat...vím, že se můžu pokusit očkování posunout, ale to je tak všechno...složení vakcíny, které mě osobně trápí nejvíc, nezměním a po jednom mi dítě nenaočkují...

very
4. zář 2014

Můj syn měl ošklivé neurologické a fyz. reakce na očkování.. Za nejhorší považuji, když se mi po Priorixu sedmý den neprobudil..ležel jak hadrová panenka na posteli a nešel vzbudit. Cesta do nemocnice byla peklo, myslela jsem, že ho nedovezeme..po čtrnácti dnech se znova učil chodit.. Já už jsem to tady někde psala, takže se nebudu více rozepisovat.. Jako bonus k ošklivým reakcím po očkování máme to, že si ani protilátky nevytvořil - víme díky náběrům z krve.. Tahle diskuze je velmi složitá, ale byla bych ráda, kdyby nás ostatní neodsuzovali za to, že máme strach děti očkovat!! Doporučuji se podívat na Rozalio.cz .
Další z příkladů: po Hexa vakcíně - týden nespal, celé noci prořičel, horečky, nechutenství, bezdůvodný pláč, bolesti celého těla..z každého očkování jsme se měsíc sbírali. Nejsme doočkovaní, protože nemůžeme být, nás už očkovat nikdo nechce..a těžíme z toho, že jiné děti být očkováni mohou.. Takže děkujeme!

melodygirl
4. zář 2014

@milmic
@very holky, mě ty vaše příběhy úplně vhání pláč do očí. To je přece něco tak strašného. Nepochopím, jak neustále mohou znevažovat osobní zkušenosti maminek a nadřazovat jim tvrzení "tzv" odborníků. Mám pocit, že náš stát začíná být čím dál více totalitní ☹

luthien.k
4. zář 2014

@melodygirl totalita peněz...

primaveru
17. zář 2014

ahojte, hledáme ve Valašském Meziříčí a okolí (Vsetín, ROžnov pod Radhoštěm, Nový Jičín) doktora, který by nám dal INDIVIDUÁLNÍ OČKOVACÍ PLÁN. Podotýkám chceme jen odklad očkovaní, ne neočkování. Předem děkuji za reakce 🙂 Pokud někdo nechcete psát veřejně, napište mi prosím do zpráv. Je to pro mě dost důležité 🙂

katka_brno
19. zář 2014

@primaveru odklad by měl dát jakýkoliv lékař, prostě si do karty zapíše, že chcete posunout a posunete, jak budete hledat pediatra, klidně se rovnou zeptejte na přístup k očkování

jabluncanka
19. zář 2014

@primaveru Nezávidím tuto situaci...obecně v této uváděné oblasti je medicína ve strašném stavu,myšlenkovými pochody někde v roce 1983...jezdím do okr.ZL a jsme spokojení...obávám se,že domluva není možná!! ☹

sarkar
28. zář 2014

@mimiveru Promiň, nevšimla jsem si, že jsi mě označila. Takže mám své dítě vystavit nebezpečí třeba i smrti jen kvůli tomu, že ty se neumíš rozhodnout, na kterém břehu řeky stojíš? Protože tu bráníš očkování, tak bys přece měla být zajedno s lékaři, že je očkování prospěšné a účinné ne? Ale očividně té účinnosti moc nevěříš, když si myslíš, že i tvé očkované dítě se nakazit může. Ale jak jsem si všimla, tak ty se tady v té diskuzi vůbec tak nějak plácáš....

@verusa.j Ahoj, no reakce v pořádku, teda po druhé dávce měla asi 14 dní bouli na nožičce, ale co je to oproti reakcím jiných 😝 Po třetí dávce bez reakce a tím jsme zatím skončili, MMR odloženo na neurčito. Druhé určitě taky nenechám napíchat hexou, to vím na 100%, takže asi zřejmě ten Pediacel a opět odložený.
A co ty, nějaké novinky z oblasti očkování?

sarkar
28. zář 2014

Holky, co říkáte na tu aféru s hexou teď? Mě zase dostává, jak se to svaluje na všechno ostatní, jen ne na očkování 😠 Těch lidí, kteří mají s očkováním negativní zkušenost už teď musí být fakt hodně a oni prostě pořád budou mlít o tom, že je vše v absolutním pořádku...A veřejnost, která je líná a asi se i bojí se v tom trochu hrabat, jim to pořád žere. Ach jo, je mi z toho zle ☹

kajalka
28. zář 2014

@sarkar Přijde mi vtipný, že to svedou na šarži, ukolébají tím rodiče, že nebezpečná šarže je stažená a že se nemají čeho bát. Přitom je jasný, že za to nemůže jedna šarže, ale celá podělaná hexa...

sarkar
28. zář 2014

@kajalka přesně tak ☹ Je mi z týhle celý situace fakt šoufl. Už si umím představit, jak se cítil Don Quijote, když bojoval s větrnými mlýny 🙂

verusa.j
28. zář 2014

@sarkar dcera má zatím dvakrát trojvakcínu Infanrix, ještě poslední dávka nás čeká a nic více, má 2,5 roku.
Jsem učitelk a v mŠ a neznám snad ani jednu kolegyni, která by se dobrovolně šla okčovat proti všemu znovu a nebo si zjištovala protilátky,

mimiveru
28. zář 2014

@sarkar Kdo se v tom plácá? Ty? Asi ano, když neumíš číst.... tak se radši nevyjadřuj, děkuju! 🙂

sarkar
29. zář 2014

@mimiveru no soudím na základě tvých tvrzení, že vakcíny neobsahují rtuť a jiných "odborných" komentů tady 😀 Na tvou odbornost sdílím stejný názor jako většina holek tady. A když mě označíš, tak se vyjadřovat budu.

sarkar
29. zář 2014

@verusa.j A reakce ok? Máte ve školce hodně dětí, co po očkování nedopadli dobře? Známá dělá logopedii a má tolik případů dětí se špatnou reakcí po hexe, že i svoje dcery, které ještě děti nemají, proti hexe důrazně varovala ☹ A jejich táta dělá čínskou a alternativní medicínu, takže i on to potvrzuje.

verusa.j
29. zář 2014

@sarkar no ono hexa se doočkovánvá obvykle v roce,tkaže se to valstně nedozvím od rodičů, jaké měli reakce, protože nastupují třeba tříletí a ještě jsem se teda o tom s rodiči tolik nebavila.
My reakce docela dobrá, po první dávce nic a druhá den teplota do 38

hankatrdlinka
1. říj 2014

Já jsem z toho všeho jelen...co maminka, to jiný názor, zkušenost atd ☹....já mám měsíčního chlapečka a už se nás pediatr na očkování ptal...pořád přemýšlím, že nechám jen ta povinná...bohužel veškeré články, rady, informace a nevím, co všechno se docela liší v názorech a výkladech a já mám z toho hlavu jak pátrací balón...
Maminky, kolik z vás má jen to povinné očkování?