Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

sisstin
30. říj 2013

@picasso no já mám prostě takovou debilní povahu, že když je na mě uveden velkej nátlak, tak většinou podlehnu. U syna jsem chtěla bojovat jak lev, ale tam naštěstí máme dobrou Dr, takže není problém. Ale ten můj obvodák mě docela svým výstupem z míry vyvedl 😀

picasso
30. říj 2013

Za mě prostě očkování volitelné, s tím, že kdo chce, tomu to pojišťovna uhradí s jinou kompenzací pro ty, kteří si pojištění platí a očkování odmítají. Důsledné a dostupné informace, důsledná kontrola vakcín a žalovat pochybující pediatry. Ale to bude asi hudba budoucnosti.

picasso
30. říj 2013

@sisstin no, ono v tomto případě asi bude lepší, když na tebe hukne nabídku, tak si to nejdřív rozmyslet a zjistit si všechno možné. My např. takto odmítli Prevenar a taky nám daly čas. Takže je to opravdu o lidech. Můj názor je, že blbci jsou na obou stranách a bohužel to odnášíme my. Jsem ráda, že toto téma existuje, protože mi dává možnost pracovat se všemi možnými dostupnými informacemi a na jejich základě se rozhodnout. jen mi docela vadí to škatulkování a napadání ☹

sisstin
30. říj 2013

@picasso jo, takhle by to bylo super 😉 já jsem fakt ráda, že žádný další dítě mít pravděpodobně nebudu a že nebudu znova postavená před rozhodnutí očkovat, či neočkovat. Jenom deno denně v práci vidim xy dětí, které jsou dle rodičů po očkování zdevastované. Tady je základní problém, že nikdo nežádoucí účinky nehlásí, Dr. řekne mamince, že může mít teplotku, vyrážku (atd.) prostě vyjmenuje cokoliv, že je to normální, tudíž se to nikde nehlásí, a ty statistiky jsou pak zkreslený. Navíc spousta těch nežádoucích účinků se neprojeví hned, ale až časem...

já sama doted nejsem přesvědčená, zda úplně očkovat nebo neočkovat, hrozně se v tom plácám. Syn má hexu i MMR, další přeočkování už jsem odmítla.

zmrz_lina
30. říj 2013

@picasso - to jde, očkovat jen něco z hexy? Já si myslela, že se to k nám zvlášť nedováží, jen kombo. A předpokládám, že to není hrazeno z pojištění, ale rodiče si to hradí sami, že?

picasso
30. říj 2013

@zmrz_lina jestli si to rodiče musí platit sami, to asi ne, ale abych pravdu řekla tohle opravdu nevím, protože jsme nakonec naočkovali vše. Ale rozdělit vakcína jde. Já totiž chtěla naočkovat původně jen tři nebo čtyři nemoci a dokonce to snad uváděl sám výrobce. Ale k pediatrům to chodí asi kombi. Mě poslala mudr. do očkovací centra. Asi tam bys dostala víc info, jestli to hradí pojišťovna nebo ne.

picasso
30. říj 2013

@sisstin no, to bohužel je to, co zastávám taky, že v tomto případě by zasloužil pediatr zažalovat ☹

katyxq
30. říj 2013

@picasso ještě k tomu volitelnému očkování (jak s tebou jinak moc nesouhlasím, tak v tomhle jo) bych dodala - bez nátlaku, mlžení a nepravd od doktorů, aby se očkovalo
... plus hlásit nežádoucí účinky a nesmetat je ze stolu se slovy "to byla náhoda s očkováním nesouvisející" - a díky tomu se ve statistikách neobjeví ☹ 😠, jako se tam neobjevilo ani to, co jsem na SÚKL nahlásila já sama (dokonce vím i o dalších, kde to proběhlo stejně) .... hm, to je tak nepravděpodobné, že budou 3x ty samé reakce a 3x to bude náhoda (a nešlo o žádné prkotiny - jednalo se o intenzivní brečení, neklid, časté probouzení se s jekotem, velmi silné koliky, průjem, hleny a nitky krve ve stolici, ekzém), tohle mě prostě štve a jen a jen to přikládá argumenty k tomu, proč už daml očkovat nechci, nikdy, nic

katyxq
30. říj 2013

a k tomu ještě problémy s přibíráním (ano, važila jsme si ji orientačně doma, po očkování nepřibrala vždycky dva týdny ani ň, pak jsme to pracně doháněly), tohle jsme teda jako NU nehlásila, nějak mi to ze začátku nedocvaklo, jenže pak jsem se dočetla o víc podobných případech, nakonec jsem si řekla a dost, přestala očkovat, malou z toho navzdory pediatře dostávala dlouhé týdny, měsíce, krmila ji podle sebe (kdybych se nenechala vynervit od doktorky, utnula očkovǎní hexy po první, nejpozději druhé dávce, bylo by to lepší dřǐv 😒) ... a teď mi malá měsíce přibítá dobře, i když stravu máme pořád skoro stejnou (nijak výrazné jinou, aby to mělo kdovíjaký vliv na výkrm), prpstě neočkujeme, proběhl detox a postupně se to lepšilo a lepšilo 🙂

ikarkulka
30. říj 2013

@zmrz_lina Je několik variant Infanrix vakcíny, různý počet a kombinace nemocí. Nebo ještě varianta Pediacel.
My když jsme uvažovali o očkování Infanrixem HIB místo Hexa, tak nám bylo řečeno, že si ji musíme uhradit (objednat v lékárně).

Ale jak je to doopravdy, tím si nejsem jistá. Protože vyhláška stanovuje, že se dítě musí podrobit imunizaci, nikoli očkováním konkrétní vakcínou. Takže si myslím, že by se měly hradit všechny bez rozdílu, ale jak vidno, asi to tak nefunguje.

kacena00
30. říj 2013

@picasso jak jsem už řekla, za tím si stojím,zase jsi to dokázala, vybíráš si z toho jen co chceš, v jednom svém příspěvku se ohražuješ, že holky mluví především o NÚ jako úmrtí a postižení, ale přitom ty sama vlastně nemluvíš o ničem jiném...stavy jako ekzemy, snížená imunita po očkování,to vůbec nebereš v potaz, buď postižení a smrt nebo pupínek a zarudnutí po očování, nic jiného mezitím pro tebe neexistuje, i když třeba já tu mluvím právě o tom co je mezi tím...

jestli jsi nebo nejsi zdravotník mi je putna, ostatně já jsem taky zdravotník, jen to nikomu netlačím, to proč jsem mluvila o špatně nastaveném systému jsem myslím dostatečně vysvětlila, jenže ty prostě nebereš v potaz jakékoliv argumentace, takže pro mě výsledek této debaty je zbytečně vynaložená energie 😅 no ale naštěstí čtou to i jiné maminky než ty, takže to zase tak marné nebylo 😉

kacena00
30. říj 2013

en dodává, že jsem nikde nepsala o tom, že bych nemohla podepsat papír o tom, že očkovat nechci, takže jen tímto dodatečně a pro úplnost dodávám, že jsem tu myslím dodatečně napsala a vysvětlila proč zastávám názor že systém je nastaven špatně

katja77
4. lis 2013

@picasso Nežádoucí účinky vakcín jsou důsledně odborně „gumovaným“ tématem
http://m.vitalia.cz/clanky/5-rizika-ockovani-a-...

katja77
4. lis 2013

Zejména pak, cituji:

Nežádoucí účinky a závažné zdravotní komplikace vakcín jsou důsledně odborně „gumovaným“ tématem, k jehož výmazu byli získání nejen přední lékařští odborníci, ale i mnozí další. Obzvláště nebezpečné je, aby si lidé sami uměli u vakcín a jednotlivých nemocí konkrétně spočítat, kolik osob musí být vlastně očkováno, aby tím byla zachráněna kvalita života právě jedné osoby (number needed to treat) a porovnat si tento údaj s tím, kolik osob musí být očkováno, abychom právě jednu osobu v důsledku komplikací podání vakcíny na kvalitě jejího života závažně poškodili. Tedy umět si orientačně určit, kolikrát je vlastně daná vakcína zdravotně nebezpečnější než samotná nemoc. Tento výpočet je oficiálně „zakázaný“ .................

....PROČ ASI? PROTOŽE BY SE JAK DOKAZUJE VAVREČKA ZJISTILO, ŽE PRAVDĚPODOBNOST ŽE PO PODÁNÍ VAKCÍNY.zemřu je větší než že.dostanu danou chorobu, jež jde vyléčit ATB. A dále.....proč riskovat nežádoucí účinek očkování, když je dítě chráněno jen pár let? Má to smysl? Každý kdo se o tuto problematiku začne zajímat zjistí, že nemá...................

kastinka
30. lis 2013

@katyxq prosím Tě, jaky detox jste absolvovali? My joalis.

katyxq
30. lis 2013

@kastinka dávala jsm spirulinu

ululul
10. led 2014

Maminky, všude čtu, že mi nevezmou dítě to státní MŠ bez platného očkování. Mám syna 21 měsíců a nechci u něho očkovat zarděnky, příušnice, spalničky. Jaké máte Vy zkušenosti? Vezmou mi syna do školky i bez očkování?

maruberu
11. led 2014
https://www.youtube.com/watch?v=qYZsfTPKRlw


Velmi zajímavá přednáška. Je to hnus, co se tu děje ☹

katyxq
11. led 2014

@ululul jde to, koukni na www.ferovanemocnice.cz - v sekci Očkování je i právnická poradna 😉

petka61
12. led 2014

jsem rada za tuhle diskusi, ale nevim, jest-li mi nekdo muze poradit... mame za sebou rotaviry.. a az ted jsem si neco o tom precetla.. zaco jsem nastvana sama na sebe, a my jeste zato platime a ne male penize:

Vakcíny proti rotavírusom sú kontaminované prasačími vírusmi, ktorých dopad na človeka nebol doposiaľ objasnený. Pred aplikáciou vakcíny je preto nutné varovať.
Črevné nákazy spôsobené rotavírusmi sú nepríjemné, ale spravidla neškodné.
Očkovacie látky proti rotavírusom účinkujú len krátkodobo, nie trvalo. Pomer medzi nákladmi a prínosmi je zlý.
Častými nežiaducimi účinkami sú ťažkosti v žalúdočno-črevnej sústave. Čoraz viac možno pozorovať aj záchvaty kŕčov.
Očkovacie látky proti rotavírusom budia pozornosť hláseniami ťažkých komplikácií v oblasti čriev (intususcepcia, ťažké hnačky), ciev (Kawasakiho syndróm) a dýchacích ciest.

Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/rotavirusy-...

petka61
12. led 2014

@stavba chtela bych vedet, jest-li jste nekdo skousel odmitnut ockovani a taky mame za sebou dve davky a dalsi bych radeji nechtela.. jde to vubec?

ajinkafo
13. led 2014

@petka61 Odmítnout očkování už určitě někdo zkoušel, najdeš je v téhle skupině https://www.modrykonik.cz/group/2375/ 😉

picasso
15. led 2014

@petka61 no, mě napadlo, kde autor bere názor, že rotavirové nákazy jsou neškodné? proč tedy téměř všechny děti, které rotaviry napadnou skončí na kapačkách ve špitále? A že léčba je méně nákladná než očkování? A co rozvrat vnitřního prostředí, podávání ATB apod. Rozhodně léčba rotavirové infekce stojí víc než ty dvě očkovací dávky. Pokud někdo nechce očkovat z důvodu obávaných komplikací nebo, že je více kmenů než na které očkování působí, prosím, to je jeho věc, ale rozhodně bych nesrovnávala cenu očkovací látky s cenou léčby. To je jako s TBC. Na její léčbu existují ATB, ale léčba trvá minimálně rok. To je jen pro příklad.

modralentilka
20. led 2014

Holky, dnes už rtuť vakcíny neobsahují. Hliník a formaldehyd ale ano. My se rozhodli prozatím minimálně pro odklad. Kdyby bylo na mě, tak malýho nenecháme očkovat vůbec, ale kvůli školce.... vím, že se to dá "nějak" obejít, ale je to hooodně složité, ba dokonce až nemožné, když je dnes takový boj o školky. Raději vezmou dítě, které očkování prodělalo, než neočkované, i kdyby na to mělo papír... Hodně jsme o tom přečtli a minulý týden podepsali reverz, tedy s vlastním vyjádřením. Podle zákona dítě být očkováno musí, ale ten nic jiného nestanoví. Až vyhláška, ta zmiňuje data.... ale pokud se tedy rozhodneme očkovat tak, abychom nic neporušili, tak první dávka musí být nejpozději 10 měsíc dítěte, jelikož 3 dávky se dávají po měsíci a čtvrtá 6 měsíců od té poslední, tudíž 18 měsíců se stíhá. Co se týká MMR, tak až vyhláška nestanoví datum, do kdy musí být dítě naočkováno, nejdříve v 15 měsících, ale horní hranice stanovená není. Tudíž teoreticky by dítě do školky přijmout měli, i když by MMR nemělo naočkované.
Mimo, znáte nějakého pediatra, který potvrzuje očkování bez očkování 🙂? Jestli ano, prosím do zprávy. Díky.

taluba
20. led 2014

Jsem zděšena neustálým odsuzováním očkování. Argumenty, že se u nás nemoc nevyskytuje nebo jen sporadicky, jsou důkazem pro a nikoliv proti očkování. Právě očkování a antibiotikům vděčíme za to, že nepohřbíváme třetinu svých dětí již v útlém věku, jako to museli dělat mámy a tátové před námi. Třičtvrtě milionu maminek, kterým ve světě ročně zemře dítě na spalničky nebo černý kašel, by se vám asi divili. A někdy si zkuste projít zapadlý venkovský hřbitov. Najdete tam nejeden náhrobek se jmény dvou či tří dětí, které mámě zemřeli během jediného měsíce. V kronice jednoho menšího města najdete zprávu o tom, jak po tříměsíční epidemii záškrtu usedlo do lavic o 20 % dětí méně. Naši předci byli silní a uvyklí takovému utrpení. Jste na něj ale připraveni Vy? Máme v rodině paní, která například dodnes s hrůzou vzpomíná na to, jak ve třídě jejího syna zemřel kluk na spalničky (v 60. letech) a její syn dostal spalničky od něj. Bylo to nejstrašnějších 14 dní jejího života. Antibiotika i očkování mají i své nežádoucí účinky, například alergie na penicilin mohou být velmi těžké a smrtící, stejně na jakoukoliv látku, kterou do těla dostanete (třeba v obyčejných arašídech). Musí být jasně stanovené kontraindikace (když zjistím alergii na arašídy, také je nebudu příště jíst) a ty je třeba respektovat, ale jinak?! To, co teď napíši, zní možná tvrdě, ale myslím, že je to pravda. Neočkovat své jinak zcela zdravé děti je sobecké vůči ostatním. Spoléháte se na to, že ostatní toto riziko podstoupí a vy z toho budete profitovat, protože vaše dítě se díky tomu bude pohybovat v prostředí s minimální pravděpodobností nákazy a vy přitom budete mít "čisté svědomí".

pajenka
20. led 2014

@taluba A to jsi se zaregistrovala kvůli tomuto sdělení? 🙂

kajalka
20. led 2014

@taluba Očkovat své jinak zdravé děti, je sobecké vůči dětem. Očkování je preventivní zásah do těla. Zásah, na který se může umřít. Děkuju, nechci.
A kdybych spoléhala na to, že ostatní budou očkovat a já z toho budu potichu profitovat, tak držím hubu a nepíšu tu o tom, jak je očkování škodlivý.

kalo
20. led 2014
katyxq
20. led 2014

@taluba hm ... tak si porovnejte životní úroveň tehdy a dnes, zjistěte si, jaké jsou rizikové faktory při nákaze, rizika nakažení vůbec a možnosti léčby, pátrejte, jak jsou reálně uznávány kontraindikace (hm, skoro vůbec, případně dítě očkují pod kortikoidy - to vám přijde normální a zdraví prospěšné?), přiznávány nežádoucí účinky (hm, skoro vůbec, polud chcete, napíšu vám to, jak to proběhlo u nás, najde se tu i dost dalších, co s tím, bohužel, mají zkušenosti).
Za mě - tenhle váš příspěvek je jen a jen provokace, plácání bez hlubší znalosti problému a tudíž v této diskuzi "mimo mísu" 😉.

oktarina
20. led 2014

@pajenka
@kajalka
@kalo
@katyxq
Děvčata žádné vzrusovani se 😉 toto je prachsproste ctrl+c a ctrl+v takovy článek najedete na webu v xxx provedeních, berte to jako hoax, na nic se neptá, nic nesdeluje, jen kali vodu 😉