Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

eficenka
29. říj 2013

@picasso
v přibalácích z jiných zemích píšou časté, velmi časté atd nežádoucí účinky v přepočtu. v českém to není....

picasso
29. říj 2013

@eficenka nežádoucí účinky nejsou statistika. Nežádoucí účinky se vyskytují v každém příbalovém letáku, ale není to statistika. Já vím, co znamená nežádoucí účinky a kde je hledat.

zmrz_lina
29. říj 2013

@picasso - přečti si toto: http://www.gsk.com.au/resources.ashx/vaccinepro...

je tam, že ne víc než 0,01 % trpělo na otoky v místě vpichu, puchýřky v místě vpichu, alergické reakce (vyrážku a pruritus) včetně anafylaktické a anafylaktoidní reakce (včetně kopřivky), trombocytopenii, angioneurotický edém, křeče (s horečkami i bez nich) v průběhu 2-3 dnů po očkování, kolaps nebo šokový stav (hypotonické a hyporeaktivní epizody).

A u "běžnějších" věcí tam mají i % zjištění, u některých věcí dokonce kolem 70 % incidentů.

Nevím, ale mně se to prostě zdá jako hodně.

kajalka
29. říj 2013

@picasso Vždyť vypovídaj o provedený statistice. Mají v ní podklad.

picasso
29. říj 2013

@kajalka, @eficenka, @zmrz_lina takže, nezlobte se, ale nežádoucí účinky typu svědění, otok, ztráta chuti k jídlu apod. dobře jsou nežádoucí, ale ne smrtelné nebo s trvalými následky. I mě bolela půlka zadku po algifenové injekci ještě půl roku. Takže tohle pro mě není rozhodně pádný důvod neočkovat. pro mě jsou následky nemocí prostě horší apod.

zmrz_lina
29. říj 2013

@picasso - no já nevím, ale třeba při trombocytopenii se objevují i vnitřní krvácení, angioedém může způsobit život ohrožující stav (např. otok hrtanu s následným udušením), febrilní křeče u malého děcka taky nejsou žádná sranda a může při nich dojít k poškození mozku nebo můžou způsobit také epilepsii. To jsou podle mě ZÁVAŽNÉ nežádoucí účinky. Třeba na takový ekzém sice neumřeš, ale pokud to postihne celé tělo, je to výrazně limitující a těžký zdravotní stav 😉

kacena00
29. říj 2013

@picasso hm, supr,takže kopřivka po určitých potravinách není problém, ekzem není problém, hospitalizace při obstrukční bronchitidě a laryngitidě není problém, špatná imunita po očkování není problém, když předtím byla naprosto v pořádku, 2 měsíční potíže s usínáním a špatný psychický stav dítěte není problém, opakující se laryngitidy v sezoně není problém, zatraceně tak co je podle tebe problém

tohle prosím tebe říkej nám maminkám, kterým očkování poškodilo zdraví!!! uf, tak teď sem se ale naštvala...

picasso
29. říj 2013

@zmrz_lina no to ano, ale nejsem si vědoma, že by to psali u testovaných osob, možná jsem to jenom přehlédla. Mě jde o statistiku, kolik dětí se plošně očkuje a kolik z nich mělo po očkování trvalé nebo smrtelné komplikace. Febrilní křeče mohou být i z vysokých horeček apod. Já jsem se v tom příbalovém letáku prostě dočetla, že dělali statistiku a z nežádoucích reakcí tam uváděli svědění, otok v místě vpichu apod. Ale jestli víš, kde uvádějí ty závažnější, zkus mi to prosím, vyseparovat. Díky.

picasso
29. říj 2013

@kacena00 já neříkám, že to není problém. Spousta z vás se tu ohání tím, že po očkování dětí umírají nebo mají trvalé následky. Takovou statistiku jsem chtěla. A mimochodem. Alergie, ekzémy může očkování jen předčasně vyvolat, stejně jako stres apod. Oboje totiž zasahuje do imunity. Takže pokud by to nezpůsobilo očkování, projevilo by se to později např. po prodělaném těžkém infektu.

zmrz_lina
29. říj 2013

@picasso - je to od strany 8 dole "ADVERSE EFFECTS", mají tam rozdělení na "Very common", "Common", "Uncommon" atd. včetně procentuálního rozřazení a pod tím jsou rozdělené jednotlivé nežádoucí účinky. Končí to stranou 11.
A na str. 12 je ještě zajímavé "post-marketing experience", kde je uvedeno to, co jsem citovala ve svém prvním příspěvku ve 21:29.
A ano, FK můžou být z horečky a horečka patří k velmi častým nežádoucím účinkům očkování, tzn. FK a jimi způsobená postižení mohou mít přímou souvislost s očkováním.
Jen bych ráda upřesnila, že nejsem ani pro, ani proti očkování. Já ale na FK jako dítě trpěla (až do 6 let, moc dobře si pamatuju poslední hospitalizaci a nepřála bych nikomu dostávat 2x denně mega injekce) a jen zázrakem nemám žádné následky (ani menší) a je-li toto uvedeno jako nežádoucí účinek, pak budu jednou hodně zvažovat, zda své dítě budu očkovat (ale určitě ho nebudu očkovat v 6 týdnech, o tom jsem už nyní naprosto přesvědčená). Ještě se musím podívat do své zdravotní karty, kdy jsem byla očkovaná a kdy se u mě poprvé FK objevily.

picasso
29. říj 2013

@zmrz_lina díky, projdu. No, to vůbec nezávidím. Když měl syn 40, taky jsem se bála. A já bych nechtěla očkovat tak brzy. my měli první ve třech měsících. Teď měl malý dostat třetí hexu, ale kvůli rýmě a prodělané viróze jsme to odložili. Lezou nám totiž zuby. V 6 měsících už jich máme 6 a se dvěma jsme se narodili 🙂 Naštěstí máme supr pediatričku není problém cokoliv. Jinak my máme zatím jen hexu a rotaviry. A já nikomu nic neberu. Sama s manželem se o to zajímáme a podle toho se rozhodujeme, něco ano, něco ne. Např. vím, že MMR necháme asi cca ve dvou letech, nebudeme hned asi v těch 15m. Uvidíme.

picasso
29. říj 2013

@zmrz_lina podle mého očkováku to bylo první očkování ve třech měsících.

kacena00
30. říj 2013

@picasso ty se zase oháníš tím, že pokud nejde o postižení nebo úmrtí, jako by nešlo o nic...já jsem uváděla, co mě na problematice očkování vadí, to jakým způsobem jsme odříznuti od informací, to že děti jsou očkovány příliš brzy a nemáme vlastně na výb+ěr, pokud přeci jen zvažujeme odklad, ve valné většině případů buď doktoři remcají nebo dokonce vyhrožují a manipulují...
vadí mi spousta škodlivin, které při vakcinaci do těla dětí vpraví, to za tu cenu, že imunita vybudovaná očkováním je na několik let, psala jsem např o příušnicích, tam mi očkování v dětském věku logicky vyplývá jako nevhodné, protože se jen odsouvá doba kdy děti opravdu onemocní...nečteš si asi vše, a pokud ano, vybíráš si jen to, co ti hraje do karet, protože prostě nejsi přístupná diskuzi...

psala jsem o systému, který je špatně nastavený, proti systému, který obhajuješ.

picasso
30. říj 2013

@kacena00 Nevybírám si, co mi hraje do karet. Pokud vím, toto je diskuze a informací se podává hodně. Bohužel si nepamatuji vše. A mimochodem. Na výběr máš. V dnešní době podepíšeš papír, že odmítáš nebo chceš odklad očkování. To, že doktoři remcají je ze dvou důvodů. A to, že jsou líní a je s tím spousta (pro ně práce a papírování) a z druhého, že bohužel někteří nepochopí, že se maminky bojí nebo není pro ně očkování priorita. A že je systém špatně nastavený? Dříve by ti dítě naočkovali a nemohla bys že ten papír ani otevřít pusu. Dnes máš neuvěřitelné množství informací a možností, jak léčbu posunout nebo zrušit a dokonce si vybrat, jakou léčbu podstoupíš. A že ten papír musíš podepsat. Jenom se chvilku postav do pozice lékaře. přijde za tebou maminka, která ti rázně řekne, že nechce očkovat. Ty tedy dítě nenaočkuješ a žádný papír o tomto odmítnutí a s tím spojených rizik mít nebudeš. Pak dítě onemocní, bude mít trvalé následky nebo nedejbože zemře a ty jako maminka lékaře zažaluješ. To, že sama jsi si vědoma všech rizik neočkovanosti neznamená, že ostatní maminky by si to uvědomily také. Ten papír je tu od toho, aby se chránil jak lékař, tak matka. A já neobhajuji žádný systém. Dokonce bych sama lékaře žalovala, pokud bych věděla, že mé dítě utrpělo újmu např. po očkování a nemuselo by, kdyby lékař zvolil jinou vhodnou dobu. Jo a pokud si vše ještě dobře pamatuji, tak těmto nemocem se neříká nadarmo dětské. Dostávají je hlavně děti a např. tebou zmíněné příušnice u mužů mohou způsobit sterilitu, u žen napadají vaječníky a mohou u všech způsobit nehnisavý zánět mozku. Nejvíce nemocí proděláš do 3 let a pak do školního věku. proto se očkuje tak brzy. Ovšem, v čem s vámi souhlasím je to, že v 9. týdnu bych sama syna naočkovat nenechala.

picasso
30. říj 2013

@kacena00 a to, že mé dítě bude mít po očkování teplotu nebo zarudlé místo a na druhou stranu mu umožní mít později děti nebo nemít poškozený mozek, tak volím očkování. Mimochodem, jen čistě ze zvědavosti. Já třeba chápu maminky, kterým dítě zemře po očkování a dál očkovat nechtějí. Jen bych ráda znala názor, kdyby sem přišla maminka s opačným problémem a to, že jí dítě zemřelo a nemuselo by, kdyby bylo očkované. Nikoho a nic nenapadám, jen chci znát čistě tvůj názor, co bys mamince odpověděla resp. si aspoň myslela.

eficenka
30. říj 2013

@picasso
nějak nechápu, kde máš dokázané kdyby neočkované dítě zemřelo ( př. hemofily, černý kašel) jak by mohla matka mít jistotu, že kdyby bylo očkované, tak by se to nestalo.. očkování nechrání nikdy 100% a dítě by třeba stejně zemřelo.
Jinak sem psala jedné doktorce, měla by mi poslat podklady statistik s vážnými než. účinky at to nemusím hledat...
( ono totiž očkování nefunguje, už 4 roky po očkování mají děti 0protilátky.. ) 🙂

picasso
30. říj 2013

@kacena00 a prosila bych tě trochu zpomalit ano. Předpokládám, že toto je diskuze a ne tržiště, takže se bavíme na úrovni. Neškatulkuj mě jen proto, že jsem si tu troufla zmínit, že jsem zdravotník. Rozhoduji se na základě všech dostupných informací a svým selským rozumem, jak tu říkáte. Pokud bych na základě informací a svých závěrů došla k tomu, že očkování není pro mé dítě dobré, neočkovala bych, ani kdybych vystudovala s červeným diplomem lékařskou fakultu. Beru to tak, že si tu pouze vyměňujeme informace a zkušenosti k tomu, abychom zvolili pro naše děti to nejlepší. A o tom rozhodujeme pouze my ne, nikdo jiný.

picasso
30. říj 2013

@eficenka a kde máte dokázané vy, že očkování mělo přímou souvislost s úmrtím. Pokud( co jsem doposud četla), nikde nebylo přímo doloženo a potvrzeno, že očkování způsobilo smrt či vážné důsledky. Vždy to bylo jen, že by to mohlo souviset. A mimochodem, vy naočkovaná asi jste, že?

picasso
30. říj 2013

@eficenka jinak díky za tu statistiku. Moc ráda si ji přečtu 🙂

eficenka
30. říj 2013

@picasso
bohužel díky rodičům naočkovaná sem, ale nepodstoupila sem očkování proti Hep.B jako zdravotník ani sem nepodstoupila přeočkování tetanovky po 15ti letech....
kdybych si mohla vybrat, neočkovala bych se také vůbec - ale tu volbu jako dítě sem neměla...
je několik případů - koukni na uživatelku miliharmi - po vakcinaci mmr ji zemřela holčička - encefalopatie a potvrzeno způsobeno očkováním... je hodně dokázaných úmrtí po očkování - anafylaktický šok atd...

sisstin
30. říj 2013

@eficenka trošku mimo téma, co říkal tvůj obvodák, když jsi to odmítla? Ten můj udělal přímo srdceryvnou scénu, a pohrozil mi, že mě může vyřadit z péče...že je to ale blbost? 😕

eficenka
30. říj 2013

@sisstin
první obvodačka vyhrožovala, našla sem jinou, která je s tím srozuměna ( nemá třeba ai očkovaná vnoučata 🙂 )
jinak to, že Tě vyřadí z péče je blbost - ty neseš zodpovědnost za své dítě ( nebo Ti uhradí třeba přestavbu bezbariérového bytu když dítě očkováním poškodí? ne...) a pokud má takovéhloe řeči, poohlédla bych se někde jinde... jemu bych už teda svoje dítě nesvěřila..

sisstin
30. říj 2013

@eficenka já ted myslím u tebe, syna naočkovaného nemám na poslední očkování, naše pediatra je rozumná. Ale myslím přímo tvého obvodáka, já jsem chtěla tetanovku u sebe odmítnout a co následovalo, to byl mazec, takže jsem samozřejmě podlehla a píchnout jsem si to nechala, aby byl klid 😝

eficenka
30. říj 2013

@sisstin
odmítla sem přeočkování po 15ti letech a jen řekl, že je to moje rozhodnutí, nic více... 🙂

picasso
30. říj 2013

@eficenka já ale netvrdím, že tyto případy nejsou. Zemřít můžete i na alergickou reakci po ATB. Podívej, stejně jako vy nepodstupujete u svých dětí očkování, protože máte strach z toho, že by mohlo zemřít a navíc, myslíte si, že vakcíny neúčinkují, dobře. Já to nikomu neberu. Pro mě zas, na základě zjištěných informací vakcíny mají smysl (ne tedy všechny nebo za všech okolností) a bohužel riskuji tohle. Každá z nás si zvolila, co si myslí, že je pro jeho dítě nejlepší. A dost mě mrzí a vadí, že nejvíc se tu napadají lékaři. Bohužel, najdou se tací, kteří očkují hlava nehlava a víc uškodí než pomohou. Těm bych sebrala licenci a víc bych se s nimi nebavila. Ale to, že všichni pediatři jsou podplacení? Pediatr má z toho jen zaplacenou práci a ani to ne. Tohle všechno má v rukou pojišťovna a ta nerada platí, ukrajuje a ukrajuje. A když už tu zmiňují lékaře a jejich lobby na prášky. Copak lékař posílá upomínku k preventivkám apod. Nutí nás chodit do jeho ordinace? Ten je rád, že nemá plnou čekárnu, protože pořád přemýšlí, jak a co napsat, aby mu to pojišťovna proplatila. A že se tu hází zdravotnická péče do jednoho pytle. Některé maminky zde jistě byly rádi, když viděly na utz své miminko a bylo jim potvrzeno, že je zdravé. Já bych tu např. nebyla a ani můj syn. Byl tak velký, že by neprošel porodními cestami. Zachránil nás císařský řez.

sisstin
30. říj 2013

@picasso tak třeba mně kvůli tetanovce obvodák asi 4x volal a to jsem tam nebyla s ničím zhruba 10 let, na očkování si rychle vzpomněl 😅

sisstin
30. říj 2013

@picasso nehledě na to, že moje gynekoložka mi skoro ve 30 a jednom dítěte na každé preventivce nabízí úžasnou vakcínu proti rakovině děložního čípku 😝

picasso
30. říj 2013

@sisstin hučet může jak chce, ale na vyhození z péče právo nemá, dnes máš právo si zvolit lékaře, znát všechnu možnou dostupnou péči a rozhodnout se, co chceš a jak chceš nebo nechceš podstoupit. Já např. původně chtěla synovi vynechat určitá očkování z hexavakcíny, mudr neměla problém, akorát bychom to museli naočkovat v Brně, protože ona měla vakcínu komplet. jinak to bylo rozhodnutí taky na nás. Naštěstí máme mudr taky super. Škoda, že nejsou takový všichni, bohužel.

picasso
30. říj 2013

@sisstin no, tak trochu pozdě :-P no jo, bohužel se všude někdo najde.