Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

katka_brno
30. led 2014

@boroovka je vidět, že jsi holka studovaná a jseš na to patřičně hrdá, je dobře, že víš kdo byl Sokrates, škoda, že nevíš jiné věci, nebo vědět nechceš a dál už opravdu ne, tohle není o nás dvou a o tom co si o sobě myslíme

picasso
30. led 2014

@eficenka, @katka_brno tetanus je způsobený toxiny bakterie. Takže při otravě krve bakterie zaplaví krevní řečiště a spory (toxiny) tetanu proniknou do krve. Toliko to spolu souvisí 🙂

picasso
30. led 2014

@gabbika ano, přeočkovací dobu prodloužili, ale ne všichni to ještě vědí.

eficenka
30. led 2014

@picasso
jo tohle chápu, ale není to případ, který tady byl popisován 🙂 reagovala sem jen na to... protože zrovna v tomto případě by ani přeočkování tetanu nepomohlo 😉

gabbika
30. led 2014

@katka_brno Díky za informaci, dobré vědět.

gepe
30. led 2014

@gabbika ty oras na poli? 😕 jinak ja byla ocko tetanovkou pred 10ti lety, tak to mam jeste cas. Nastesti mame rodinne celkove vyborne doktory, tak uvidim co bude az to bude aktualni. 🙂
@katka_brno jsem ji psala o tom urazu taky uz predtim 🙂

picasso
30. led 2014

@eficenka no, možná to paní špatně napsala nebo ne. Nevím, jen jsem reagovala na ten rozdíl 🙂

picasso
30. led 2014

@eficenka možná zapomněla uvést, že mohl dostat tetanus, ale tak určo dostal protitetanovku a bylo 🙂

gabbika
30. led 2014

@gepe Zatím neorám, ale kdo ví co bude po mateřské 😀 Předpokládám, že to byl od @katka_brno jen příměr, protože jinak se naznáme 🙂

picasso
30. led 2014

A neurážejte se tu. Myslím, že máte snad papíry na dospělost ne? 😀

gepe
30. led 2014

@gabbika 😀 to je fakt, clovek nikdy nevi dopredu co bude 🙂 me ten primer pokud to byl trosku zaskocil, proto jsem se zeptala 🙂
@picasso mit papir neznamena byt automaticky mentalne dospely ci vyspely 🙂 da se I koupit 😀

qitecek
30. led 2014

@boroovka no když jsem na to očkování šla ve dvaceti letech, neřešila jsem to do detailu (o očkování jsem se začala zajímat až u dětí), jen vím, že tohle očkování mi bylo vzhledem k lokalitě vřele doporučeno a stejně jako po žádném jiném očkování (i z dětství), ani po tomhle jsem neměla sebemenší vedlejší účinky.. ale když jsem byla u veterinářky s kočkou a ta se ptala, zda budeme kočku očkovat proti vzteklině, žertem jsem prohodila, že kočka nevytáhne paty z baráku a ode mě to taky nechytne, protože sama jsem očkovaná a veterinářka krapet ztuhla a zcela vážně se mě ptala, jak mi po něm bylo.. Tak proto jsem se ptala, jestli mám něco strašného ještě očekávat 😅 😀

picasso
30. led 2014

@gepe, @eficenka, @katka_brno, @boorovka, @gabbika tak jsem si to od paní přečetla a je to možné. Mohli lékaři amputací hrozit, pokud provedli stěr z rány a spóry tetanu tam našli. Mohli zahájit léčbu s tím, že se nemusí zdařit a bude nutno provést amputaci, aby se rána více neinfikovala a nedošlo k sepsi. Ale toť jen má domněnka 🙂

boroovka
30. led 2014

@qitecek 😀 tyjo,tak to fakt nevim,ale snad neee... Ale sledovala bych se pri uplncich, jestli mi nahodou nerostou drapy, nebo srst, nebo tak... 😀

gepe
30. led 2014

@picasso proto jsem taky psala, ze nikdo tady nezna jeho anamnezu a vysledky rozboru 🙂 je lehke soudit a ihned odsoudit.
@boroovka 😀

snajluska
30. led 2014

@dashyyy to řekla mě moje doktorka, že když malýmu někdo prskne do kočáru, tak dostene hep b a taky že stačí projít kolem koně a už dostanu tetanus😀 už k ní nepůjdu, hledám jinéhe pediatra🙂

radush7
30. led 2014

@kubaka Dívala jsem se zrovna někdo přidal dole do kometářů výběr stanovisek s odkazy k výskytu čk, ve kterých se všichni diví, jak je to možné, protože kolem 80% se onemocnění se týká plně či částečně imunizovaných jedinců....

radush7
30. led 2014
anina32
30. led 2014

Zpráva od admina:

isoldaeva Ze strany adminů
jsme se ještě oficiálně
nevyjádřili k této situaci.
Dáváme dohromady fakta a
kontaktovali jsme uživatelku,
která zprávu o úmrtí zveřejnila.
Nechceme dělat unáhlené
závěry a proto prosím o
strpení. Určitě se k tomu
vyjádříme.
Dnes ve 20:46 • Už se mi to
nelíbí • 1
isoldaeva Ráda bych se
vyjádřila k této situaci. určitě
jsem nikde nepotvrdila, že
zpráva o úmrtí je pravdivá
nebo naopak podvodná.
Oficiální vyjádření teprve
chystáme na základě určitých
informací, které dáváme
dohromady. Tedy prosím o
strpení, v pravý čas vše zveřejníme.

pajenka
30. led 2014

@anina32 Odkud to je zkopírované? Na jejím profilu nic není

pajenka
30. led 2014

@zvargova Díky, bylo by fajn, kdyby to napsala veřejně a ne takhle k diskuzi, kterou člověk nedohledá 😒

zvargova
30. led 2014

@pajenka snad to zveřejní jak to budou mít podložené

pajenka
31. led 2014

@zvargova To doufám

dora13
31. led 2014

@rory_g Nemuzu nereagovat. Pises, ze "Krom toho je spousta informací ne skupinách tady na MK, na odborných webech, v knižní podobě, youtube...kdo chce, informace si najde". Opravdu beres jako bernou minci neco, co najdes na MK nebo youtube? co je snazsiho nez zalozit si tady na konikovi profil a zacit sirit, ze memu diteti po ockovani vyrazily na hlave zelene antenky nebo naopak, ze Praha je prolezla dymejovym morem, bilou zimnici a tyfem, kterou dostane kazde nenaockovane dite, ktere se jen podiva na nakazenou osobu? I sam MK inzeruje, ze registrace je jednoducha a trva pouze jednu minutu....
Absolutne kazdou informaci, ktera se da najit na internetu, by clovek mel brat se spetkou soli, v pripade socialnich siti a youtube by si mel ale rovnou koupit solne doly. Mezi dnesnimi teenagery je naprosto bezne mit nekolik profilu, jeden pravy a dva az tri neprave -- zadny logicky duvod, proste jen tak, protoze predstirat, ze jsem nekdo jiny je nyni neskutecne snadne a velmi lakave. Spousta sociologickych vyzkumu je zalozena na zakladani nepravych profilu a sledovanim reakci lidi. Kazdy den se objevuji nove a nove hoaxy a tendencni videa. A proc? Protoze tomu lidi veri a sdileji videa a clanky o bonsai kittens, 7 retrivrech, kteri budou utraceni, pokud si je nekdo okamzite nevezme, o rasistickych tematech nemluve. Jednoduchy zakon nabidky a poptavky. Casto tu ctu takove vykriky do tmy jako "proc by to nekdo delal? proc by si nekdo zakladal falesne profily? proc by nekdo siril poplach?" -- protoze nezijeme v pohadkove zemi, kde jsou na sebe vsichni hodni a volny cas travi krmenim jednorozcu, ale ve svete, kde se spousta lidi nudi, kde je spousta zlych lidi, kde spousta lidi neco nebo nekoho nenavidi, spousta lidi, kteri se tim vyborne bavi a v neposledni rade spousta lidi, kteri zjistili, ze internet je velmi snadny a dobry zdroj obzivy.
Chapu, ze internet je velmi mlade medium a lide se s nim v podstate jeste porad uci pracovat a ze ne kazdy ma zcela vyvinute kriticke mysleni, ale mrazi me u patere z predstavy, ze nekdo zaklada tak zavazne rozhodnuti zda ockovat ci neockovat na videiich z youtube a pribezich z Modreho konika...

dashyyy
31. led 2014

@snajluska to si ta mudra myslí že jste úplně blbá? to je skoro na facku 😀

snajluska
31. led 2014

@dashyyy asi jo, ona si všeobecně myslí, že všechny mámy jsou tupky☹ To stejný říkala i ségře ( ona chodí také s malou k této dr.) a když jsem ségře řekla že doktorka lže, tak jsme se pohádaly, že já mám s každým problém a až malej dostane nějakou nemoc tak se budu divit☹ Pokud jí takhle všechny maminky slepě věří, pak už se nedivím, proč je tolik dětí s reakcí na očkování, nebo se záhadnýma nemocema s ještě záhadnější příčinou☹

rory_g
31. led 2014

@dora13 ano, psala jsem, že kdo chce, informace si najde. A taky jsem psala, že je tu spousta odkazů na podložené a relevantní studie, jakož na celém internetu. Nechápu další rýpnutí, myslím, že obě moc dobře víme, že na internetu jsou jak pravdivé a cenné informace, tak i ty, které jsou "jedna bába povídala" a je zcela zbytečné tohle rozebírat. Kdo chce, informace si najde. Pochybuju, že jsou tu i takové, které dítě neočkují jen proto, že si přečetly příspěvek od nějaké anonymní rory_g 😝 Já jen doufám, že pokud to někdo udělá, trochu se nahlodá a začne hledat...a jak jsem psala, tak spousta informací, a znovu opakuju ověřených, je jak tady na MK, tak na jiných webech, v knižní podobě atd. Kdo navíc umí anglicky a německy, má mnohem, mnohem větší prostor pro zjištění.

kajalka
31. led 2014

@rory_g Taky jde o to, aby byl člověk natolik inteligentní a uměl rozlišit relevantní studii a "jednu bábu" a taky si informace ověřit z více zdrojů. Doufám, že právě ty inteligentní maminky, kterým není jedno osud jejich dítěte, hledaj teď informace místo bezduchýho plkání o sepsi, tetanu a kdo z nás má jaký zásluhy na záchraně lidstva.

dashyyy
31. led 2014

@snajluska jé tak to jsem nějaký příspěvek už četla ale to je síla co si jako ti doktoři myslí že nad ně snad není nebo co.. to bych taky měnila pediatra a sestra ať si říká co chce.. nemá smysl se nad tím rozčilovat 😉