Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

dzungala
2. únor 2015

@picasso

HIV z jehly chytíš jedině než krev zaschne což je pár sekund...doporučuji nastudovat problematiku AIDS/hiv např. z ČSAP. Kdyby to šlo tak snadno - prosím jmenovat jeden jediný případ takto uskutečněného přenosu. A tím nemyslím feťák feťákovi půjčenou jehlou, ale nákaza HIV z jehly zahrabané v pískovišti. Na takovou pitominu jsem prostě reagovat musela, pardon. A pakliže je matka v tomto nezvdělaná a propadne neopodstatněné panice, může kontaktovat nejbližší AIDS centrum (v Praze Bulovka např.) a může podstoupit profylaxi, čili preventivní užívaní léků na hiv. T amožnost je. Stojí desetitisíce a má zdravotní vedlejší účinky, které nejsou zanedbatelné, ale jen tuto možnost zmiňiji, aby bylo jasné jak "snadné" je chytit hiv z jehly v pískovišti. Prakticky šance nula. Ale proč nepřidat trochu té hysterie, když o tom nic nevím, že?...

sarkar
22. únor 2015

@jabluncanka omlouvám se, že odepisuju až teď, nevšimla jsem si příspěvku.
Nejsem si úplně jistá, co myslíte svým příspěvkem, co z něj tedy plyne? Že 70letí lidé už nejsou hrozbou pro "kolektivní imunitu", protože buď ty choroby prodělali, nebo proti nim mají protilátky? Myslím si naopak, že váš příspěvek je hloupost a demagogie, byť se teď bavíme na skoro sci-fi rovině. Dost pochybuju, že se člověku povede prodělat všechny choroby proti kterým se očkuje, případně mít proti všem protilátky (proč bychom tedy měli chodit každých 10 let na přeočkování např. proti tetanu, že?). Navíc i v očkování jsou nové trendy, jedno očkování se zruší, jiné zavede, takže pořád by bylo velké množství starších pacientů, kteří by se na očkování museli dostavit. Jak píšu, tohle je skoro sci-fi rovina, ale pokud tak strašně bojujete za kolektivní imunitu, tak tohle všechno musíte vzít v potaz.

A ano, ve vakcínách jsou problémem adjuvanty, však já nepsala, že ne, opět nechápu, kam tím míříte? Jakože starým lidem tyhle látky nevadí nebo co? Nechápu o co vám jde...☹

klara8585
27. říj 2015

@sussanah DObrý den, nevíte jak se přesně nazývá ta 4 valentní vakcína? Na netu jsem našla pouze INFARIX IPV ale ten se nedodává do čr a není zde registrován takže ho nikdo nenaočkuje, v čr jsem jako 4 valentní našla pouze INFARIX HIB (černý kašel, záškrt, tetanus a hib..) takže bez obrny a práve s problematickou složkou hib.

radush7
29. říj 2015

@klara8585 ..ten hib. je haemophilus influenzae skupiny b, nepleteš si to se žloutenkou typu B?
HIB se totiž dá dát po roce samostatně pouze jednou dávkou a žloutenku typu B pak doočkovat samostatně 2+1.

klara8585
31. říj 2015

@radush7 Dobrý den, můžete mi prosím napsat nějaké stránky, kde bych našla tyto informace. kolik a jakou vakcínou se dá očkovat? Nebo pokud máte osobní zkušenost s jinak rozloženým očkováním které je v hexe, napíšete mi podrobnosti?

kalo
31. říj 2015

@klara8585
Ahoj,
my rozkládali základní očkování a to:
Infanrix (3 složky- č.kašel, záškrt, tetanus) - byly to 3 dávky, když očkuješ po 1 roce dítěte.
Imovax polio (monovakcína proti obrně - také 3 dávky)

Je to sice více "píchanců", ale nejšetrnější varianta

radush7
31. říj 2015

@klara8585 Osobní nemám, zatím jsme neočkovali, ale myslela jsem si na schéma jako kalo. Neřeším ale školku....
V tomhle schématu chybí ten haemophilus b - po roce jako jedna dávka a 2+1 žloutenka sk.B.
Podívej se na www.vakciny.net k Petášovi, má tam i poradnu ohledně očkování.
Ve skupině Očkování/neočkování rady, info, zkušenosti se taky můžeš poptat a pročíst to tam. Vpravo jsou tam jednotlivá témata jako odkazy.

babanci
6. lis 2015

@ikarkulka Tak tohle by me tedy pekne nakrklo. To by si mohl nekdo zkusit. Ja se neockuji proti tetanu zamerne a kdybych nahodou mela nejaky uraz typu odrenina neno trzna rana,z ktere tetanus nedostanu ani nahodou,nikomu bych neradila to na me zkouset. Kazdy je snad natolik svepravny,aby si o tom rozhodl. Vinou liknave pece lekaru mi zemreka dcera. Tam svou praci nedelali....

babanci
30. led 2016

Před třiceti lety jsem nechtěla nechat naočkovat svou dceru Adélku,byla maličká a neměla potřebnou váhu,Doktorka na mě zírala,jestli jsem se nezbláznila. V té době o mudrech nikdo nepochyboval. Donutila jsem jí,aby dávku rozdělila,vyhrožovala mi,že mě nahlásí. Dnes se o nebezpečnosti očkování už ví a mluví,jsem ráda. Dnes bych už neočkovala vůbec.

mandarinka23
10. únor 2016

@kapr
Ten kdo neockuje tak má rozum.. Nemůžete srovnávat co ockovali dřív a co teď..bracha má taky dvojčata také se narodili malé a proto nedal nic protože si asi nikdo nedokáže představit co to je to dat měsíčnímu dítěti co má necelé dvě kila...myslím,že by to udělalo neplechu i dospělému tyto dardy!!

mandarinka23
10. únor 2016

@slundo jak můžete říct,že kvůli očkování se nemoci vytratili... I když očkování dáte stejně tu nemoc můžou chytit... Doktoři moc dobře vědí co je očkování zač ale bohužel prachy prachy...ten kdo nedá nic je pouze a jeho rozhodnutí... Když jsme u toho tak potrestaji jen tím ze nevezmou do školky ale jako předškoláky musí to je zajímavé... A když já dam neockovane dítě do školky a něco chytne tak přeci vaše očkované by to chytit nemělo tak v čem je problém?

svetlus_pepca
10. únor 2016

Přiznávám, že z diskuze jsem přečetla jen něco a ani se tu s nikým nechci dohadovat. Ale! Uráží mě, že většina z diskutujících tady považuje matku, jež nechá své dítě očkovat za neschopnou, neinformovanou, prostě blbou. Říká vám snad druhá strana, že jste neschopné a hloupé?! A že si to zřejmě myslí... Já právě díky svému selskému rozumu nechám své dítě očkovat. Proti tomu, co uznám za vhodné. A všechny tyhle "odbornice", co vystudovaly medicínu na internetových diskuzích mě vytáčí. Mají dojem, že pobraly moudrost světa. Vše má své pro a proti. I očkování. Ale napadá vás, že ve většině připadů se očkuje proti nemocem, které jsou vážné??

svetlus_pepca
10. únor 2016

Kdy jejich průběh je stokrát horší než dvoudenní reakce na očkování?? Že následkem těch nemocí je v mnoha případech je smrt?? Nechte tedy každou matku rozhodovat svobodně a bez urážek 🙂 Omlouvám se za roztržení příspěvku...

gepe
10. únor 2016

@svetlus_pepca vsechny co ockuji jsou hloupe, zabiji sve deti. S tim se smir 😉

svetlus_pepca
10. únor 2016

@gepe Já jen doufám, že jednou nějaké neočkované dítko nebude chodit s tím mým do společného školského zařízení, kam přitáhne zmutovanou formu nějaké dávno vymícené choroby! 😉

gepe
10. únor 2016

@svetlus_pepca to se pletes 🙂 tu zmutovanou formu urcite nedonese to neockovane, ale prave to Tve naockovane prece!

svetlus_pepca
10. únor 2016

@gepe Jo, jakože mutace očkovací látky ve spojení s rýmou... No, asi 😀

kapr
10. únor 2016

myslím, že jsem v příspěvku netvrdila nic o tom, že se mají očkovat malé 2kilové děti. zdůrazňovala jsem, že vše je individuální a mělo by se k tomu přihlédnout. A je na každé z nás a na každém doktorovi jak se rozhodne. Věřím, že se všichni rozhodujeme se zodpovědností a s přesvědčením, že to co děláme pro naše děti, děláme nejlépe a jim ku pro spěchu. Proto jsem nikdy nesoudila maminky, které neočkovali ani maminky které očkovali. Nyní mám zase malé miminko a opět jsem se rozhodla podle svého nejlepšího svědomí a vědomí. Vše je jen názor. A o tom, co bylo dřív....všechno jde ku předu. I medicína. Jizva po slepáku nebyla též před 20ti lety žádná hitparáda a dnes se dělá laparoskopicky 😉
Takže nikoho nechci napadat....jen jsem přesvědčena o tom, že kdysi díky plošnému očkování (byť to dle dnešních měřítek asi musel být humus) vymyzely nemoci, které by nás asi běžně ohrožovaly a i usmrtily naše děti. To je celé.

Což mi připomnělo dokument o zavedení veřejného vodovodu. Dnes běžná věc, kterou bereme automaticky. Ale víte, že to vzniklo tím, že jedné mamince umřelo miminko na choleru a ona vyprala věci? Tenkrát se splašky neřešili. Tím se dostala cholera do společné studně a způsobilo to šílenou epidemii? Myslím že ve Francii... a tak přišel jeden pán.......a dnes máme potrubí s pitnou vodou a splašky zvlášť.