Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

picasso
6. led 2013

@schnek Vakcína proti tbc je živá, oslabená očkovací látka připravená z kmene Mycobacterium bovis (ten vyvolává onemocnění hovězího dobytka), která má zvýšit buněčnou imunitu dítěte pro případ pozdějšího styku s tbc infekcí. Očkování proti tbc má jiný charakter než očkování proti ostatním infekčním chorobám. Zde se nevytvářejí protilátky, které by zabránily onemocnění. Dítě očkované proti tbc, které je v opakovaném nebo trvalém kontaktu s nakažlivou osobou, může onemocnět, ale očkování díky urychlené aktivaci buněčné ochrany zabrání vzniku závažných forem tbc, jako je miliární tbc (rozsev bakterií krevní cestou do plic a celého organizmu) nebo tbc zánět mozku. Vznikne většinou jen ohraničený nález v plicích spojený se zvětšením lymfatických uzlin v plicní stopce, který je přístupný trvalému vyléčení.

katka_brno
6. led 2013

@picasso je vidět že jsi opravdu zdravotník 😀 tetanus z třísky mě opravdu pobavil, to by si to ty děcka musela vrazit hluboko hluboko do otevřené rány, potřít si ji koňským hnojem a nevymít a nevydezinfikovat a btw očkuje se žloutenka typu B tedy ta sexuálně přenosná to bys jako zdravotník mohla vědět a taky bys moha vědět, že pokud je tetanus tak důležité očkovat, proč ti pokaždé v nemocnici při jakémkoliv zranění bodnou protitenanovku....neměla bys plácat a vařit z víno z vody

katka_brno
6. led 2013

@picasso jo a to jsme jen u nemocí nebavíme se tu o rtuti, formaldehydu, bílkovině kravského mléka, aj. pomocných látkách

schnek
6. led 2013

@picasso no počkej, to je jednou tak a jednou tak. A taky by mě tedy zajímalo upřesnění - jaké formy TBC a v jakých skupinách - národnostních, věkových a celkově v jakých finančních a hygienických podmínkách žijí. Ano, máme příliv cizinců, ale právě to může značně zahýbat těmi čísly. Neříkej mi, že za 2 roky se zvýšil nárůst TBC u dětí do 2 let věku. Všichni ostatní jsou totiž plošně proočkovaní.

margot_ka
6. led 2013

ahoj holky, chci se zeptat, když plánujeme miminko, je teda potřeba se proti některým nemocem nechat očkovat ještě před otěhotněním? jsem z toho trochu zmatená a tahle diskuse mě docela vykolejila.... nechci něco zanedbat ☹ díky

katka_brno
6. led 2013

@margot_ka ne určitě ne, a ani miminko nemusíš nechat očkovat, leda by vymysleli zdravotně nezávadnou vakcínu

shak29
6. led 2013

ahojky, mam 4 měsíční slečnu a chci jí nechat naočkovat - stejně jako syna , na Prevenar13 . Kdosi mi řekl, že prevenar 13 vyvolává laryngitidu, zánět středního ucha atd.... 🙄 co vy na to ?

katka_brno
6. led 2013

@shak29 A máš důvod? je to dost zbytečná vakcína...

shak29
6. led 2013

@katka_brno tak dr. mi doporučila Prevenar13 ptž sem dost trpěla na průdušky... tak sme nechali syna. Takže když to má on , mam v plánu i u malý... Nicméně v srpnu syn prodělal akutní laryngitidu , ležel na JIP a dr. řekla, že kdyby neměl prevenar, mělo by to nejspíš ještě horší průběh,,

katka_brno
6. led 2013

@shak29 no nevím, já jen vím, že očkování celkově oslabuje imunitu a prevenar 13 chrání pouze proti 13 kmenům, jsou jich desítky

shak29
6. led 2013

@katka_brno to vím 🙂 žádný očkování nechrání před všema... podle mě je zbytečná vakcína spíš Rotarix. nad tou sem se taky rozmýšlela, ae po přečtení příbaláku sem řekla, že ne..

katka_brno
6. led 2013

@shak29 já ti neporadím, moje dítě naočkované není a ani nebude a rvát so ní i to co nemusím by mi přišlo divný i kdybych očkovala základ

picasso
6. led 2013

@katka_brno Tetanus můžete chytit, i když se škrábnete o trn růže a hrabete se v hlíně. Z třísky je samozřejmě myšleno, že stačí drobné poranění a pak, když se dítě hrabe i jen v hlíně, může tetanus chytit, na to nepotřebuje hlubokou, otevřenou ránu. Očkování je i proti hepatitidě A, tedy nemoci špinavých rukou. Hepatitida B je přenosná nejen spermatem a vaginálním sekretem, ale i krví. Takže ji dítě může dostat i při kontaktu drobného živého poranění. A rozhodně očkování neoslabuje imunitu, ale právě ji pomáhá utvořit protilátky a snadno rozpoznat vetřelce, jak už jsem tu ovšem několikrát popsala.

katka_brno
6. led 2013

@picasso 😀 A kolik dostáváš procent z prodeje vakcín? Tomu se říká lobby za vakcíny! Takové nesmysly!
ze stránek glaxo smith
Po rekonstituci jedna dávka (0.5 ml) obsahuje:
Diphtheriae anatoxinum 1 ne méně než 30 mezinárodních jednotek (IU)
Tetani anatoxinum 1 ne méně než 40 mezinárodních jednotek (IU)
Antigeny Bordetelly pertussis:
Pertussis anatoxinum 1 25 mikrogramů
Haemagglutininum filamentosum 1 25 mikrogramů
Pertactinum 1 8 mikrogramů
Antigenum tegiminis hepatitidis B 2,3 10 mikrogramů
Virus poliomyelitis (inaktivovaný)
typus 1 (kmen Mahoney) 4 40 D jednotek antigenu
typus 2 (kmen MEF-1) 4 8 D jednotek antigenu
typus 3 (kmen Saukett) 4 32 D jednotek antigenu
Haemophilus influenzae typus b polysaccharidum (polyribosylribitoli phosphas) 3 10 mikrogramů
conjugata cum tetani anatoxinum jako nosným proteinem přibližně 25 mikrogramů

Kde máš tu hepatitidu typu A??????

O tetanu abys věděla....
http://www.slobodavockovani.sk/news/tetanus-a-o...

http://www.slobodavockovani.sk/news/co-obsahuje...

schnek
6. led 2013
picasso
6. led 2013

@katka_brno nic, dokud jsem nenastoupila na rizikové, pracovala jsem na onkologii na lůžkové části 🙂

katka_brno
6. led 2013

@picasso jak jsem napsala, je vidět, že jsi zdravotník, říkáš to, co tě naučila medicína a ve škole, nic nového, tohle už jsem slyšela od jiných doktorů a sester a ne a ne a ne svůj názor pozměnit, byla jsem jak ty, ale síla argumentů a důkazů mě přesvědčila

picasso
6. led 2013

@katka_brno Nemůžete o mě tvrdit, co mě naučila škola a medicína, protože nemůžete vědět, zda je to pravda. A se mnou vůbec nic nesrovnávejte, protože mě ani neznáte. Nemůžete vědět, jak smýšlím a to, že pracuji ve zdravotnictví ještě neznamená, že medicínu jako takovou vždy preferuji a je mi modlou. Navíc vás tady nikdo o ničem nepřesvědčuje, jak se máte zachovat. Vaše odkazy jsou čistě ze stejné stránky a jak víte, že to, co tam píšou, je správné. Nechci tady nikoho přesvědčovat, že všechna očkování jsou dobrá a všechno je dobré očkovat. To záleží na vás - maminkách. Pouze jsem poskytla i jiný náhled na věc, aby měly maminky možnost se rozhodnout. Tímto bych tady svoje příspěvky již opravdu ukončila. Jak jsem řekla, pokud bude někdo chtít něco vědět, ráda zodpovím, pokud budu vědět.

leni78
6. led 2013

@picasso Já to mám spíš tak, že když dávám synovi něco ne stoprocentně čistého ( což je jako hledat v kupce sena), tak si říkám " jo v pohodě, papej, co je to proti tomu, kdybys dostal vakcínu " 🙂 ( neočkujeme nic, ani povinná z důvodu obavy ze složení vakcín a nežádoucích účinků, které jsou pro mě větším strašákem, než samotná nemoc )

jaru30
6. led 2013

@katka_brno Katko, líbí se mi, jak to máte v hlavě srovnané. Palec nahoru!!! 🙂 Ani sem nemusím nic dodávat, protože to všechno kolem očkování vidíte stejně jako já 🙂

shak29
6. led 2013

@schnek takže sem to pochopila tak, že i tu laryngitidu mu opravdu mohl vyvolat Prevenar13 ? ☹

katyxq
6. led 2013

Nestačí, že trolové rozložili diskuzi o neočkování na slovenském Koníkovi, on už se to začíná rozmáhat i tady ☹. Takže koho toto téma opavdu zajímá, doporučuju https://www.modrykonik.sk/forum/sukromne-diskus... (žádosti o přístup pište uživateli prevenar).

katyxq
6. led 2013

@picasso http://www.szu.cz/publikace/data/vybrane-infekc... - za tyto roku výskyt tetanu NULA a populace není na 100%proočkovaná (obzvlášť dospělí), co vím, tak na Slovensku za posledních 10 let 3 případy a vše lidé nad 70 let (málo okysličená krev 😉).

katja77
7. led 2013

@picasso Ahoj, jen doplňující informace k vakcinaci proti rakovině děložního čípku z mého okolí...... Mám kamarádku, kterou rodiče nechali touto "zázračnou očkovací látkou" naočkovat a ačkoliv měla intimní vztah pouze s jedním mužem (ani jeden z nich nebyl promiskuitní, znám je osobně), měla nález na děložním čípku (podařilo se to nějak operačně vyléčit), ale teď má strach, aby mohla mít děti (je mladá)...Jelikož oba dva pracují v médiích, začali se vehementně zajímat o veškeré dostupné informace k tomuto očkování a zjistili, že je to obrovský byznys, že se to testovalo snad jen na indických dívkách (mají jinou imunitu) a že ty vedlejší účinky jsou opravdu velké! (více viz.knihy např. Varovné signály očkování (prof.Strunecká) nebo Očkování obchod se strachem (německý lékař) apod.)....Je to fakt smutný. Kolik rodičů v mým okolí si mysí, že pro svou dceru dělají to nejlepší, když jim zaplatí tuto očkovací látku.... ☹

katja77
7. led 2013

@katyxq Ahoj, já jsem se chtěla přihlásit do té slovenské diskuze, ale píše mi to následující hlášku:

Zdá sa, že stránka https://www.modrykonik.sk/forum/sukromne-diskus... neexistuje.
Skús nejakú inú, máme ich tu dosť.

Nemáš chybu v té adrese? Nebo musím být zaregistrovaná i na slovenským koníkovi, abych se tam dostala? Moc díky za info.

katyxq
7. led 2013

@katja77 ta diskuze je soukromá (ehm, s více než 400členy), proto ti to píše tu hlášku - musíš poslat nejdřív uživateli prevenar žádost o přístup 😉, na slovenského Koníka se přihlásíš stejným jménem a heslem jako tady.

schnek
7. led 2013

@katyxq to rozložili, jo? no páni 😖 a tam byli takoví správně nažhavení a řádně sečtělí...

k očku proti HPV - dle mých soukromých info se s hrazeným očkování začalo proto, že priorix tetra právě toto onemocnění způsoboval!!!!

katyxq
7. led 2013

@schnek Jo, původní diskuze je zamčená a osazenstvo (bez trolů typu pectore) se přesunulo do té soukromé, co jsem dala odkaz 😉.

schnek
7. led 2013

@shak29 co způsobilo nebo nezpůsobilo nemoc, to nelze říct. Každopádně bych to do dítěte necpala z ůvodu, že já jsem jako dítě trpěla tou a tou nemocí, tak aby ani ono... a považuju za zbytečné očkovat 13 kmenů z cca 100 z nějakých teoretických důvodů, když to jistě znamená narvat dítěti takovou chemku.

schnek
7. led 2013

@katyxq no jo, ale ona uzavřená skupina (pro většinu vyšinutých exotů) a otevřená diskuze, kam může každý vstoupit, už není taková, že jo.