Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

texetka
18. pro 2014

Moment , ebola že byla očkována ? To mi připomíná teorie o tom jak 11. září narafičila USA sama 😀
to jsou teorie 😀

misulka84
18. pro 2014

Nepropadejme mediální panice - copak je možné, že by konkrétně naší vládě vědomě šlo o to, aby naše děti umíraly kvůli očkování? Každodenní život je plný rizik, což si nepřipouštíme. Lékaři říkají, že očkování má též svá rizika(konkrétně je i vyjmenují), ale klady celkově v populaci převažují. Tak to je asi vše, co jsem k tomto chtěla napsat 🙂

luthien.k
18. pro 2014

@misulka84 mediální panice??? Hmm, tak té opravdu nepropadám, ona je na toto téma nějaká panika? Spíš je většině rodičů ukradené, co nechají vpravovat do svých dětí. Obávám se, že nás, co se o to aktivně zajímáme, je jen pár tisíc.
Situaci kolem očkování podrobně sleduji pět let. Zatím mě vakcinologové ani politici nepřesvědčili, že dělají maximum pro bezpečnost našich dětí v souvislosti s očkováním. Už jen neexistence dvojitě zaslepených placebem kontrolovaných studií používaných vakcín (což je běžné u ostatních léčiv, která narozdíl o vakcín nejsou povinná užívat) je dost zvláštní. Také velmi zajímavé je, že stát znemožňuje nebo hodně znepříjemňuje možnost výběru konkrétní vakcíny, protože všechny rutinně aplikované jsou z GSK. Inteligentní člověk nechť si domyslí možné důvody. No a pak tu máme účinnost... Taková složka proti černému kašli. Současná podoba vakcíny bude povinná dalších cca 7 - 10 let, ačkoli se ví, že její účinnost je mizerná (konkrétně naše pediatrička nechává testovat děti předškolního věku a téměř žádné z nich nemá protilátky), než bude vakcína nová. Tak nevím, proč bych měla nechat očkovat dítě tím, co nefunguje - přijmout rizika a nedostat benefity. Když jsme u těch rizik - ano, jsou popsaná, ale NIKDO nenese odpovědnost za případné poškození zdraví dítěte - teoreticky a ani prakticky ze zkušeností rodičů, jejichž děti mají po očkování problémy. Ani tak zjevnou souvislost, jako je SIDS pár hodin po aplikaci vakcíny, lékaři neuznají, ačkoli SIDS je uveden (v zahraničních letácích ke stejné vakcíně) jako nežádoucí účinek. U nás ne, u nás se řekně - souvislost to nemá. Asi věří, že jsou rodiče tak hloupí, že na některé věci nepřijdou sami, s dnešními možnostmi vyhledávat informace (relevantní informace, nemluvím tu o konspiračních teoriích).

dokument
18. pro 2014

@luthien.k bohuzel ne kazdy rodic a laik dokaze rozlisit co je relevantni informace a co je neduveryhodny zdroj

luthien.k
18. pro 2014

@dokument vše, co píšu výše, vychází ze studií, příbalových letáků, informací NIKO nebo z článků z lékařských časopisů. To jsou myslím relevantní zdroje a jsou dostupné každému 🙂

dokument
18. pro 2014

@luthien.k myslim obecne

jabluncanka
18. pro 2014

@luthien.k Nebuďte prosím demagog....chci tím říct,že jsou to spojené nádoby...tedy jedni nemají protilátky žádné a druzí nejsou přeočkovaní,protože se to nepřeočkovávalo. Jde o to,najít konsesus.
Na podzim 2011 proběhla ve Francii velká epidemie spalniček u neočkovaných dětí.U nás v tu dobu např.řádily příušnice v Ústeckém kraji.
Žádná vakcína není stoprocentní...nicméně popisované bouřlivé reakce,nebo úmrtí,by se udály i při kontaktu s jiným,pro tělo devastujícím antigenem,protože to jsou vysoce imunodeficientní jedinci. Bez důkladného vyšetření se nedají detekovat.
Někde jsem zaznamenala námitku,že očkovat už není potřeba,protože máme dostatek jídla a čistou vodu. S tím se taky nedá bezvýhradně souhlasit.Kolik rodin dnes nemá na zaplacení obědů ve škole,na jídlo pro děti v domácím prostředí,o nějaké zdravé stravě nemluvě.
Takže se moc přimlouvám za to,abychom i v otázce očkování nebyly tak radikální,protože je to případ od případu,stejně jako jsou rozdílné socioekonomické podmínky v rodinách. Je to jako bychom se vraceli zpět k počátkům očkování,kdy byla podvýživa a kruh se uzavírá.

luthien.k
18. pro 2014

@dokument obecně - mozek má každý 🙂

@jabluncanka, je vidět, že se tu zase někdo nevyhne hodnocení toho druhého, ale budiž. Tím prohlášením o učitelkách jste si sama na podobnou reakci naběhla, protože jsem už dlouho neslyšela tak "málo validní" argument pro přijímání pouze očkovaných dětí do školky. Kdyby stát chtěl chránit učitelky, pravděpodobně by jim nařídil nebo aspoň doporučil očkování. No nic takového se nestalo.

Ano, o těchto dětech z jiné planety mluvil, ne, vlastně vykřikoval, dr. Weinreb v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo - že imunodeficitní děti jsou z jiné planety, že o těch se bavit nebudeme. Ano, nechtějí se o nich bavit, protože nemají potřebu tyto děti chránit, možná nevědí jak... Což je smutné. Když se kácí les, lítají třísky, že?

Na argument, že jíst zdravě znamená jíst draze, se mi už snad ani nechce reagovat. Jako bych slyšela Láďu Hrušku. Je to samozřejmě nesmysl.

Kdyby zde příušnice a spalničky probíhaly se současnými možnostmi medicíny mezi malými dětmi běžně, nemuseli bychom se obávat nějakých epidemií (protože já se jich třeba obávám, kvůli tomu, že narozdíl od přirozené imunity po prodělání je ta z očkování je velmi pofidérní, viz poslední epidemi spalniček v Ústí nad Labem a Teplicích).

Jinak připouštím, že jsou nemoci, kde já osobně přínos očkování vidím, ale ty se tu momentálně nevyskytují. Nechala bych proti nim děti očkovat, pokud by hrozilo, že se budou rozšiřovat na našem území. Ale spalničky, příušnice, zarděnky, žloutenka typu B, haemophilus nebo černý kašel mezi ně tedy nepatří. Ono se vůbec historicky osvědčilo zejména očkování v ohniscích nemocí, ne celoplošně, viz černé neštovice.

jabluncanka
18. pro 2014

@luthien.k Jednak si nejsem úplně jistá,zda stát učitelkám nějaká očkování doporučuje,nebo ne,protože se kolektivy omlazují a tam je proočkovanost vysoká,ale osobně bych měla jako rodič problém s neočkovaným dítětem v kolektivu,protože sama mám imunodeficientní děti a individuální očkovací kalendář.Je to především o ohleduplnosti jednoho ke druhému.
Ne imunodeficientní děti nejsou z jiné planety,jen se špatně vyhledávají,zvlášť když jsou kryté protilátkami od matky v podobě kojení.

Ještě prosím,kde píšu,že jíst zdravě znamená jíst draze!? Vkládáte mi do úst něco,co jsem nikde nepsala,ani si to nemyslím...píšu o skutečnosti,že v některých rodinách nemají na jídlo!! Dají dítěti na večeři jablko a další jídlo je až ve škole oběd,pokud jsou schopní ho zaplatit!! A že rodin,kde toto nejsou schopní pokrýt přibývá... Tzn. opět se začíná zvyšovat riziko podvýživy.

Pokud jde o příušnice,spalničky,zarděnky a ostatní nemoci,které se očkují...určitě byste sama nechtěla přijít jako gravidní do kontaktu s dítětem,které právě prodělává třeba zarděnky!? Nechtěla byste určitě,aby Vaše děti prodělaly třeba takový záškrt!? Moje kolegyně jako dítě prodělala záškrtovou angínu a zemřela později na záškrtové ložisko v mozku,které se chovalo jako nádor...sice nezhoubný,ale díky své lokalizaci,neoperovatelný...

Žloutenku typu B,zvlášť ve městech bych skutečně nebrala na lehkou váhu a černý kašel nebudu ani komentovat!! Zkuste se o Vašem postoji k pertussi zmínit před někým kdo ho prodělal,nebo před rodiči dítěte,které skončilo na hospitalizaci... Nejčastější je úmrtí na pertussi do jednoho roku života,kdy jsou ty děti nejkřehčí.

Ale je to Vaše volba... Jen si stále myslím,že je dobré najít konsensus,jako ve všem. Právě proto,že jsme každý jiný,jinak reagujeme,máme jiné potřeby,styl života,finanční možnosti...Na druhou stranu nežijeme ve vakuu a pokud chceme ohledy a vyjímky pro sebe,měli bychom respektovat i postoj a potřeby okolí.

luthien.k
18. pro 2014

@jabluncanka ... a proto by se děti v době plného kojení a v době, kdy přetrvávání protilátky přijaté přes placentu neměly očkovat. Toť můj názor 😉

S tím jídlem jsem to asi špatně pochopila, čtu a píšu se třema dětma "za krkem" 😉 Kolik dětí je ohroženo podvýživou, to opravdu netuším a zatím se mi nezdálo, že by to v našich podmínkách měl být velký problém. Samozřejmě tou podvýživou, že dětem chybí minerály a vitamíny, tou jistě trpí dětí dost, ony se totiž moc v sladkých nápojích, sušenkách, pizze apod. nevyskytují. A to, že děti jí spoustu hnusů a neznají zeleninu, to je jisté, však i snahy třeba o zdravější svačiny ve školkách končí tím, že děti nechávají zeleninu - nejsou prostě zvyklé z domova ji jíst

Žloutenka typu B - opravdu je relevantní očkovat proti ní kojence a batolata??? Pohádky o jehlách na pískovištích jsem už slyšela. Pro mě osobně, s tím, kde a jak žiju, je to naprosto irelevantní argument.

Černý kašel - s účinností, jakou současná očkovací látka má, nevidím smysl ho očkovat, pro mě možný (pofidérní) přínos takového očkování je menší, než riziko nežádoucích účinků (u mých atopiků). Ani pediatr mi toto očkování vůbec nenutí (ani jiné), protože jak jsem tu už psala, zjišťuje plně očkovaným dětem protilátky a ony je nemají! I zde na MK se najdou maminky, jejichž plně očkované děti ČK prodělaly (a mnoho dětí z okolí, též očkovaných) a bohužel ani efekt ke zmírnění průběhu zde nebyl.

Záškrt a polio, to jsou nejspíš jediné dvě nemoci, proti kterým bych děti nechala naočkovat - pokud by se schylovalo k tomu, že se zde vyskytnou. Minimálně polio zcela jistě.

Konsenzus... Dobrovolné očkování. Kdo chce, nechť očkuje i proti smrti, kdo nechce, nechť neočkuje. Jak je běžné ve většina západní Evropy. Mně ani v podstatě nevadí, když v běžné školce nemůžou moje děti být, pokud mi stát nezakáže i alternativu takové školky kde se moje děti setkávají s dalšími neočkovanými dětmi 🙂 Takže klidně budu ohleduplná k učitelkám nebo dětem ze státní školky, s tím nemám problém, problém mám s tím, že se zákonem o dětských skupinách zákonodárce nařizuje mít očkované děti naprosto všude, i tam, kde jsou samé neočkované děti a všem to tak vyhovuje 😝

vld
4. led 2015

@luthien.k Prepac, ale velmi zavadzas...mozno neumyselne, ale to na podstate nic nemeni...
"Už jen neexistence dvojitě zaslepených placebem kontrolovaných studií používaných vakcín (což je běžné u ostatních léčiv, která narozdíl o vakcín nejsou povinná užívat) je dost zvláštní."
To je red herring argument. Mozno to posobi ako silny argument na niekoho, kto nie je zorientovany. Ale zial, argument to nie je validny. Viac napr. tu: http://www.skepticalob.com/2009/10/latest-argum...
"aké velmi zajímavé je, že stát znemožňuje nebo hodně znepříjemňuje možnost výběru konkrétní vakcíny, protože všechny rutinně aplikované jsou z GSK. Inteligentní člověk nechť si domyslí možné důvody."
Sorry, ale toto je len spekulacia. Takze opat zavadzajuce. Podsuvas nejake blizsie nespecifikovane podozrenie, zial, nicim nepodlozene. To nemoze byt validny argument.
"Taková složka proti černému kašli. Současná podoba vakcíny bude povinná dalších cca 7 - 10 let, ačkoli se ví, že její účinnost je mizerná"
To je velmi silne tvrdenie. Treba ho specifikovat, co presne myslis tou mizernou ucinnostou. Pretoze ak vakcina chrani minimalne deti v najutlejsom veku, hlavne tie, ktore su najzranitelnejsie (t.j. do 1 roku), tak nemozeme tvrdit, ze jej ucinnost je mizerna. To je proste loz.
"Ani tak zjevnou souvislost, jako je SIDS pár hodin po aplikaci vakcíny, lékaři neuznají, ačkoli SIDS je uveden (v zahraničních letácích ke stejné vakcíně) jako nežádoucí účinek. "
Toto je velmi oblubeny, ale opat nevalidny argument. SIDS nie je uvedeny ako neziaduci ucinok vakciny, ale je uvedeny ako nasledny event, ktory bol pozorovany v praxi, pricom v samotnom letaku sa hovori o tom, ze tento jav bol v aplikacnej praxi pozorovany, ale to neznamena, ze s ockovanim suvisi. Takze kde si prisla na to jednoznacne tvrdenie, ze je to "zrejma suvislost"? Snad casova naslednost este neznamena automaticky "zrejmu suvislost". Alebo sa mylim?

katyxq
4. led 2015

@vld vám asi dobře platit, když už vám pro tyhle ataky přestal stačit slovenský MK 😉 😀. Ten odkaz radši nekomentuju, natolik si vážím svého času.

vld
5. led 2015

@katyxq Aj nejaky argument by sa nasiel? Ak si vazis svoj cas, tak sa divim, ze si ho najdes na primitivny utok. Typicka reakcia ludi, co nemaju argumenty. Preto ani nekomentujes odkaz, nemas logicky protiargument. To s tym casom je taka infantilna vyhovorka.

katyxq
5. led 2015

@vld jen reaguju tvým stylem, jen stručněji a slušněji 😉 - taky jsi nedal jediný relevantní odkaz, víc odpovídat nehodlám

milmic
6. led 2015

@jabluncanka Píšeš, že máš problém s neočkovaným dítětem v kolektivu..... ale víš, že i očkované děti mohou být přenašeci nemocí, proti kterým se očkuje? Že i očkované děti tyto nemoci prodělávají? A ptáš se opravdu každé maminky, s jejichž dětma si Tvé děti předávají lopatku na hřišti, jestli má děti očkované?
ty jsi komplet přeočkovaná proti všemu, proti čemu se očkují ty mrňata? Protože je pravděpodobný, že už nemáš protilátky z dětství. 😉
To je jen pár poznatků.... moje děti jsou neočkované a neví to o nás skoro nikdo. Dcera má akorát hexu, MMR už nedostala, chodí do školky a nikdo ze školky a z ostatních rodičů to neví. Tím chci říct, že nikdy nevíš, kde potkáš neočkovaného nebo nedoočkovaného jedince. Lépe řečeno - potkáš ty lidi všude. Jsou úplně všude okolo Tebe. A přesto se nekonají žádné epidemie.

Ad podvýživa.... no fakt nemám pocit, že zrovna v našich podmínkách by tohle hrozilo. 😉 Naprosto souhlasím s Luth. Dětem (a lidem) chybí zdravější strava, ale ne potraviny.

sarkar
18. led 2015
leelaa
20. led 2015

vld Tak kontrovat tvojmu odkazu scepticalob
http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1303224
http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1304923
Tu mas dve perfektne studie, kedy nie je problem eticky podavat fyziologicky roztok, a NAPRIEK tomu ho nedaju.
tu mas z PubMedu vyjadrenie o nevhodnosti pouzivania hlinikoveho adjuvantu ako placebo http://www.aacijournal.com/content/10/1/4
a mozem pokracovat, davam prednost studiam z PubMedu, aby nikto nekritizoval, ze sa odvolavam na magorov a laikov

sarkar
24. led 2015

@jabluncanka Souhlasím s názory luthien.k a milmic.
A jen doplním - znám několik učitelek z MŠ, které mají úplně jiná očkování, než "dnešní" děti, navíc z větší části propadlá. Já sama mám propadlé očkování proti tetanu (nejsem ale učitelka v MŠ) a předpokládám i všechna ostatní očkování, přesto mám povolen přístup do MŠ, kam chodíme s dcerkou na "hrací odpoledne".
A argument, že "určitě byste sama nechtěla přijít jako gravidní do kontaktu s dítětem,které právě prodělává třeba zarděnky!?" je taky zcestný, sama jsem těhotná a nedávno jsem přišla do styku s osobou, která měla černý kašel. Tím chci říct, že jako gravidní mě může ohrozit nejen dítě, ale i neočkovaný dospělý (nemluvím konkrétně o černém kašli, ale o čemkoliv).
Když už bojovat za očkování, tak celé populace. A představte si, jak by vám bylo, kdyby chtěli lékaři naprat hexavakcínu do např. vaší 70tileté babičky/dědečka, jejichž tělo má už takhle dost problémů...
To je jen další úhel pohledu 😉

jabluncanka
24. led 2015

@sarkar A představte si, jak by vám bylo, kdyby chtěli lékaři naprat hexavakcínu do např. vaší 70tileté babičky/dědečka, jejichž tělo má už takhle dost problémů...

Tak takovou hloupost už jsem dlouho nečetla...Naši prarodiče,vyjma žloutenky typu B,a někteří díky zdravotnictví prodělali i to,tyhle choroby mají buď naočkované,nebo je překonali(záleží,který jsou ročník).
Takže to je velice nešťastně zvolený nejen příklad,ale zároveň argument.
Navíc...v očkovacích látkách není až tak problém samotný oslabený virus,nebo bakterie,ale nosič(hliník,rtuť atd.). Bohužel zatím neexistuje jiný ekvivalent...

radush7
24. led 2015

@jabluncanka Bohužel imunitní ochrana očkováním se během let vytratí a platí to i o protilátkách po některých přirozeně prodělaných nemocech. Také jsem se domnívala, že očkováním máme vše vyřešeno natrvalo a toto mne dost nemile překvapilo.

jabluncanka
25. led 2015

@radush7 Ono je to trochu složitější...protilátky proti některým chorobám na první pohled klesají a můžou to tak vykazovat i krevní testy.ALE lidské tělo disponuje tzv.imunitní pamětí.Tzn.i když se v krevních testech jeví protilátky jako nízké,nebo ztracené,dokáže je tělo při kontaktu s antigenem(virem,bakterií) "vybavit" a vyplavit...

radush7
25. led 2015

@jabluncanka ...jojo taky jsem to slyšela, ale zatím jen v případě Hepatitidy B, paměťové buňky....

berynka
30. led 2015

Měla bych dotaz. Kamarádky půlroční dcera měla akutní orbitocelulitidu, zánět obličejových dutin a středního ucha, původcem byla bakterie Haemophilus influenzae. Holčička je dosud neočkovaná.
Je s tím nějaká souvislost? Očkovaná by to nedostala - byla by krytá očkováním? Nebo naopak by měla oslabenou imunitu a následky ještě horší? Děkuji.

koncita
30. led 2015

@berynka pravděpodobně to první...

anina32
30. led 2015

Taky jsem přesvědčená, že očkování by ji ochránilo... Ale za chvíli se tu určitě objeví názory že onemocněla v důsledku toho že přišla do styku s někým kdo byl právě očkovaný a ten jí nakazil, protože očkování je původcem všeho zla světa, ámen.

anina32
30. led 2015
kulenka
30. led 2015

@koncita @anina32 Tohle přeci nemůže nikdo zodpovědně říct 😉 Hodně dětí dostane nemoc proti které je očkované a nemusí mít ani lehčí průběh, jak se někdy traduje.

koncita
30. led 2015

@kulenka proto jsem taky psala "pravděpodobně"

kulenka
30. led 2015

@koncita No, já myslím, že je to prostě nesmyslná otázka 😅 Omlouvám se @berynka ale byly by to jen spekulace.

katyxq
30. led 2015

@berynka taky si myslím, jako @kulenka, že by to byly jen a jen ničím nepodložitelné spekulace - navíc H. influenzae je více kmenů než jen B, který je ve vakcínách