Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

picasso
31. led 2014

@betelgeuzz promiň, já tě tedy pochopila asi špatně. myslela jsem, že si myslíš, že se proti TBC neočkuje vůbec. Tak to se omlouvám 🙂

kikimaruska
31. led 2014

@picasso to se mě ptali taky, taky se podepisovala papír, i mi ho v porodnici vystavili-doporučení, ale prostě očkovalo se jinde, ne už v porodnici...Jinak my jsme rizikový právě díky práci nás obou...a opět říkám, že v porodnici jsme očkováni NEBYLI a ani u nás v porodnici neočkují...

betelgeuzz
31. led 2014

@picasso ano, v prvních příspěvku jsem napsala, že TBC je zrušený, ale pak jsem se opravila, že je zrušené plošné očkování. Ono těch dětí, které se proti TBC očkují, je minimum. A šlo hlavně o to první očkování hexavakcíny.Po tom, co se zrušilo plošné očkování TBC, se první hexavakcína v kalendáři posunula na 9. týden.

picasso
31. led 2014

@betelgeuzz no, vždyť jsem to psala, že se ti omlouvám, že jsem tě špatně pochopila. A o tom posunutím vím.

picasso
31. led 2014

@kikimaruska tak asi záleží jak kde tedy. Vím že se očkují od 4. dne do 6. týdne.

kikimaruska
31. led 2014

@picasso asi ano, mě řekli že od plošného zrušení se tímto vůbec nezabývají, že jen musí zjistit riziková miminka a těm napsat doporučení a dál už si to šéfuje kalmetizační stanice a jejich dr. My byli očkování 4 týden a první hexa pak přišla cca. ve 13 týdnu... A to je naše porodnice veliká, spádová i s neonatol.centrem...

picasso
31. led 2014

@kikimaruska no, mi rizikový nebyli, takže jsem jenom koukala, kdy by malý byl očkovaný, kdyby musel 🙂

picasso
31. led 2014

@kajalka já nevěděla, že je trestné se upsat? Promiň, ale mě se to stává, když mám na počítači zapnuté dvě stránky a do toho lezící dítě 🙂

picasso
31. led 2014

@kajalka a ptala jsem se chemiků na tvou otázku. mimochodem, oprášila jsem i své znalosti z hlediska vstřebávání látek v těle 🙂 Co ty (údajný vědátor na mikrobiologii), řekneš na rozpuštění hliníku v intersticiálních (mezibuněčných) tekutinách. Pokud jsi mikrobiolog, tuto cestu bys rozhodně měla znát 🙂

picasso
31. led 2014

@kajalka a dále se vyloučí potem a kůží 🙂

picasso
31. led 2014

@kajalka a že si hledám informace. Hledám, všude. Aspoň nepapouškuji pořád jen ty jedny a ty samé stránky a odkazy 🙂

ikarkulka
31. led 2014

@dora13 Jasně, chápu a souhlasím s tebou.
Ale kdo hledá informace v Blesku, toho asi těžko přeorientuješ na odborné zahraniční weby.

Sama uvádíš, že rory_g napsala "Krom toho je spousta informací ne skupinách tady na MK, na odborných webech, v knižní podobě, youtube...kdo chce, informace si najde".
Nikoho neposílala na Blesk, Aha, Novinky apod. a nenapsala nic apriori špatného. Prostě mi ta tvoje reakce směrem k ní přijde přehnaná.

rory_g
31. led 2014

@dora13 ale jo, já souhlasím, taky jsem nikde nepsala, že jsou relevantní informace jen na koníkovi a youtube, ale že jsou TAKÉ na MK a youtube...taky jsem ve svém příspěvku psala o knižních publikacích, o publikacích na odborných webech a zmiňovala jsem výhodu cizojazyčně mluvících, kteří mají možnost dozvědět se mnohem víc a udělat si tak svůj vlastní názor...takže jsi v podstatě napsala to stejné, co já v příspěvku, na který jsi měla potřebu oponovat 🙂 Spokojenost na obou stranách 🙂

dora13
31. led 2014

@rory_g ano 🙂

chris_n
31. led 2014

tady to furt ještě jede? 😀 že vás to ženy baví 😀

rozzaarka
31. led 2014

@chris_n taky jsem na to dneska koukala 🙂

gepe
31. led 2014

Pozn. k vakcinaci Tbc: byt v rizikove skupine, tak mala by byla ockovana v porodnici. Vseobecne je zname - pokud se clovek o celkove ockovani zajima 🙂. Ze vakciny na tbc nejsou obecne dostupne, tudiz je mozne, ze dite nebylo ockovane v dane porodnici, ale bylo na ockovani tbc poslano jinam. 🙂. Jinak za mych i zrejme vasich mladych let jsme byly ockovany plosne, ruskou vakcinou, nasledne se zmenil dodavatel vakcin a vakciny byly dodavany z Danska a byly mene ucinne. Pote se plosna vakcinace na tbc zrusila a byla ponechana pouze pro rizikove skupiny. Pokud nekdo, kdo nepatri do rizikove skupiny a chce byt ockovan proti tbc, musi si podat zadost a na vakcinu cekat.
Jinak, nechapu to chytani za slova tady 🙂

picasso
31. led 2014

@chris_n čekáme co případ Amálky a asi nemáme co dělat 😀

gepe
31. led 2014

Pozn. k vakcinaci MMR: nejdrive se zacina ockovat od 15-teho mesice veku ditete. Muze se zazadat o odklad, kdy nikde neni psano, max. delka odkladu, ci do jakeho veku ditete se musi podat vakcina. Jedine, co je dano, tak casovy interval mezi prvni a druhou davkou, od aplikace prvni davky vakciny. Takze sice je povinna, ale! 🙂

pajenka
31. led 2014

Video z besedy v Břeclavě Očkování pro a proti

https://www.youtube.com/watch?v=_BKoFzjbcxs
gepe
31. led 2014

@pajenka skoro 4 hodiny video? Uf 😀 to je asi pro ty, ktere nemajii co na praci a v klidu to muzou cele shlednout 🙂

pajenka
31. led 2014

@gepe Tak přednáška asi tak dlouho trvá 😉 já to sledovala včera do půl druhé 😝

gepe
31. led 2014

@pajenka tak to nejak shrn strucne 🙂 ja tukam mezi zehlenim a malou na tlf ci tabletu, v noci se radsi vyspim 😀

gepe
31. led 2014

@pajenka ale to je info sylab o prednasce. Ja chtela po Tobe shrnuti te prednasky z toho videa, kdyz jsi ho videla. No neva 🙂

pajenka
31. led 2014

@gepe Já vím, abys věděla, o čem to vůbec je 😎 a shrnovat to opravdu nebudu, koho to zajímá, tak si to pustí

gepe
31. led 2014

@pajenka chjo, neni to nejen o zajmu, ale i o tom case.. i tak dik

chris_n
31. led 2014

@picasso u infokoníka někdo tvrdí, že zaručeně ví informace o tom, že je to pravda. A že ty info kdyztak poskytne adminum.

picasso
31. led 2014

@chris_n tak uvidíme, co admini

chris_n
31. led 2014

@picasso to se nedočkáš 😀 stačí zajít na infokoníka a přečíst si reakci isoldy