Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

lenka5731
3. srp 2012

@marketa137 naše právě docela dlouho nebyla schopná pít ani z flašky, prostě nechtěla, až asi po dvou týdnech ji vzala na milost. takže kojení na začátku šlo logicky stranou a pak už bylo pozdě, i když jsme to zkoušely. první holku jsem kojila rok, no ale co nadělám .. jsme trochu mimo téma. končím 🙂

nae
3. srp 2012

holky, prepáčte, že vám sem vstupujem. Len chcem povedať, že podľa vyhlášky je hexavakcína povinná v 3 dávkach do 12 mesiacov veku a posledná dávka do 18 mesiacov veku. Keď máte nedonosené detičky, radšej si to poposúvajte na vyšší vek. Nie je to protizákonné, nie je to proti žiadnemu predpisu. Len pediatri strašne prudia a chcú pichať všetko naraz a hneď, keď mimino otvorí oči. Ja síce nedonosenca nemám, ale malého som očkovať ešte nedala a ak sa rozhodnem, tak najskor od pol roka. Diskusia s dr. bola trochu psycho, ale nakoniec pochopila. Držte sa.

eficenka
3. srp 2012

@marketa137
většina kmenů se u nás vyskytuje... ale vyskytuje se tu i mnoho dalších a na ty očkování není... Rozhodně nedávejte obě očkování dohromady, popř.posuňte si první dávku hexy na půl rok....

sarkar
10. srp 2012

@nae Ahoj, chápu to tedy, že odložení hexy jde u Dr. "vybojovat"? I když bude dítě úplně v pořádku?
Zatím to neřeším, jsem teprve ve 12tt ale viděla jsem nějakou přednášku o očkování a vůbec se mi do toho nechce s mimčem jít, ani do povinného, natož do nepovinného. A chtěla bych to povinné co nejvíc oddálit.
Taky jsem někde vyčetla, že i povinné jde odmítnout, ale tam může padnout nějaká pokuta (někde jsem našla že 5tis, což zas není tak moc)...Nevíš, jak to je?

nae
10. srp 2012

@sarkar samozrejme, že si to možeš vybojovať, je to úplne legálne, nemá sa čo stať ani tebe, ani pediatrovi. Je to len tvoje rozhodnutie. Viac som odpísala v inej téme pred chvíľou 🙂
Áno, pokuta može byť. To je to najmenej. Najvačšia buzerácia je, že ti dieťa nevezmú do štátnej školky, na školu v prírode atď. To je debilita, čert ber pokutu.

jandl
10. srp 2012

@sarkar Máš můj obdiv,že se o to zajímáš už teď.Mi je líto,že jsem neočkování začla řešit až s 5.dítětem.Oddálila jsem to na 7měsíců,kdy jsem řekla,že nechci vůbec.Ptala jsem se,co je z těch očk. nemocí nejdůležitější apod.Pak jsem starší dítko nechala infikovat planými neštovicemi.Do toho mi MUDr. volala,že má pro mě aspoň záškrt,tet.,kašel..Tak přestože jsem ji o těch neštovicích řekla,očkovali jsme.Dávala jsem mu homeopatika.Sledovala inkub.dobu neštovic.Pak další dítě neštovice.Čekáš,jestli to malý dostane a hledáš,kdy přeočkovat.Dnes nechápu,proč jsem nebyla schopna jednoduše vakcínu odmítnout.Pořád jsem ještě měla respekt k lékařům.Dostal teda 3 dávky .Na jaře jsem odmítla MMR,přeočkovávat taky.Jsem už vnitřně klidná,že to tak má být.Už žádné očko. Sankce zatím žádné.Doufám,že si naše MUDr. odpustí dělat příp. problémy.Taky bych jí mohla vyčítat,že mi tvrdila,že můj syn měl oči v pořádku.Dokonce očařka tvrdila totéž.Já jsem ho objednala do centra s vadami zraku.Musela jsem pro doporučení k naší MUDr. a ta chtě nechtě mi to napsala.Když po ní něco rodiče chtějí,tak se snaží vyhovět.Jinak o jejích kvalitách pochybuji.

sarkar
10. srp 2012

@jandl Jo, já jsem typická prvorodička, pořád někde něco študuju 😀 A hlavně tady dneska měla nějaká maminka odkaz na nějakou přednášku o očku a to ve mě vzbudilo zvědavost.
Takže vy to MMR nemáte vůbec?
Doktorům nevěřím...tchýně měla strašně dlouhou dobu problémy s okem, slzelo jí a natékalo a nevím co ještě, Dr. jí pořád cpala umělé slzy, pak šla k jinému a ten jí řekl, že má zelený zákal ☹
A před týdnem mi zemřela babička a máme za to, že dost velkou vinu na tom nese její lékař, který jí před 3 týdny předepsal léky, které mají nějaké negativní účinky na ledviny i když věděl, že má ledviny nemocný. Takže dokud mi Dr. neprokáže, že není "podplacený" farma-firmami (a to jde jen těžko 😀 ) tak mu nevěřím...

jandl
10. srp 2012

@sarkar ohledně očkování studuj.Je tu spousta odkazů.Však si svůj názor uděláš.Užila jsem si s atop.exemem u dětí.Neschopnost lékařů mě přiměla hledat alternativy.Hodně mi to dalo.Snažím se vařit makrobioticky.Už nenechám dál své děti očkovat.Nebojím se zodpovědnosti za ně.Žádný lék,vakcína bez nežád. účinku neexistuje.Takže toto pro mě prevence není.ATB nebo léky ano,ale opravdu když to je třeba.Pak je třeba se ptát,proč ta nemoc byla.Smysl měla.Jen hloupý se nechce poučit. MMR nemá jen nejmladší syn,předtím jsem to neřešila.

sarkar
10. srp 2012

@jandl Jo, to máme podobně, taky mě zajímá psychosomatika a říkám si, že každá nemoc má svou příčinu...

suzsssie
13. srp 2012

@saminomimino
@eficenka
@monika6e
@katka_brno

Ahoj holky, chtěla bych vás moc poprosit o radu. Evičce budou 4 měsíce. Už máme za sebou 1. dávku hexy, ale narazila jsem na toto téma a začla si o tom dost číst a rozhodla jsem se, že už dál v tomto očkování pokračovat nebudem. Ale někde jsem četla, že když už se dá 1. dávka mělo by se to doočkovat až do konce, je to pravda? Chtěla jsem ji naočkovat až ve dvou letech (prý je nejméně vedlejších účinků) klasický infanrix a poslední dávka by byla infanrix polio. Ale nevím, jestli není ve dvou letech pozdě, hrozí ji do té doby nějaké vážné onemocnění, když bude bez toho očkování? A později očkování MMR nedám vůbec.. Jak jste nechaly/necháte očkovat své děti vy? Trošku v tom ještě tápu, všude je tolik informací, bojím se, abych se nerozhodla špatně. Moc děkuji za radu!!!

monika6e
13. srp 2012

@suzsssie ahojky, mám teď nový materiály - jsou tam i podložené věci. Pán, od kterého to mám, má i odkazy na studie atd. A řeknu Ti to takhle - mám pocit, že jsem v téhle oblasti hodně otrlá a hodně vím. Ale ty detaily mě včera šokovaly. Zpracovávám to a brzy někam umístím. Pár věcí za všechny:
- NIKDO neví, co vakcíny obsahují. Ani úřady, které je schvalují. Výroba vakcín je výrobní tajemství farm. firem - v roce 2000 byla zakázaná rtuť. Spekuluje se, že se tam dál přidává
- konečně je na světě první studie, která jednoznačně prokazuje souvislost mezi náhlým úmrtím kojenců a očkováním
... vypsala bych toho víc, ale pospíchám. Jestli budete chtít někdo pak komplet informace, co zpracuji, hoďte mi připomínku, případně mail do zprávy. Pošlu - cca do týdne

suzsssie
13. srp 2012

@monika6e budeš moc hodná, když mi ty informace potom pošleš 🙂 Podle Tvých příspěvků vím, že se v tom opravdu hodně dobře orientuješ, proto bych Tě chtěla poprosit, jak budeš mít chvilku čas, napsala bys mi prosím svůj názor na můj případ? Moooc děkuji!!

monika6e
13. srp 2012

@suzsssie já Ti nemůžu radit v tom, jestli dítě naočkovat nebo ne. Bohužel! se budeš muset rozhodnout sama. Moje první dcerka má všechno povinný a kluk první dvě hexy (a už nikdy žádný další očkování mít nebude - což může být odpověď na to, na co se ptáš). Pak se kolem mě začaly objevovat zvláštní případy reakcí po očkování a začala jsem se víc zajímat. Zajímala jsem se o to už dřív, ale moc se mi nechtělo tomu věřit. Pak se mi dostala do rukou hromada studií, článků, dělala jsem rozhovor s dr. Struneckou atd... Koukala jsem na všechno s otevřenou pusou. Jestli doočkovat nebo ne - asi takhle - NIKDY nebyla prokázaná dlouhodobá účinnost vakcín (i to je podložené nezávislou studií!). Hodně proočkovaných dětí není imuních vůči ničemu. Takže dostaly do těla jen hromadu sajrajtu, možná měly "papírový" protilátky první týdny, měsíce... Ani moje děti, ani já do sebe nenecháme už nikdy nic napíchat. Případně naočkuj a soukromě můžu poradit preparát na neutralizaci očkování. Funguje. Jen se dá sehnat co vím jen v Rakousku. Tu práci Ti pak pošlu - počítám cca konec týdne, že bych to mohla mít sepsané. Mám teď nějaký uzávěrky a nestíhám vůbec nic... Zatím mrkni na www.mamanamaterske.cz, kde máme nějaký články. Teď jsme týden nic nedali, ale čekám odpovědi z Ligy lidských práv 🙂

suzsssie
14. srp 2012

@monika6e To očkování je prostě katastrofa!! Známé moji kamarádky onemocněl syn myslím po 3. nebo 4. dávce hexy obrnou.. do té doby to bylo úplně zdravé dítě. Takže hazardovat se zdravím své dcery rozhodně nehodlám! Chci si o tom získat co nejvíce informací, abych pak byla vyzbrojená vědomostma, až to půjdu doktorce oznámit. Opravdu teda žádný očkování nefunguje??! Já se prostě jenom trošku bojím těch závažných nemocí.. musím si to někdy vyčíst.. A jak to máš s tím našim "......" státem? Co nějaké sankce co zase vymysleli.. nebo školky.. vzali Ti syna? To jen pro moje info jak to v praxi s neočkovanýma dětma chodí.. rozhodně ju kvůli školce nenechám očkovat.. to je prostě od státu nehorázné tyto děti takto diskriminovat....

monika6e
14. srp 2012

@suzsssie dítě Ti vzít nemůžou. Bohudík je na naší straně i ombudsman. A Liga lidských práv má svoji právničku, která se o tyhle lidi stará. Co se týče mě - nebudu veřejně popisovat. Nicméně jsem si lékařku přetáhla lehce na mou stranu. Očkování neřešila, ale dali jsme řeč, přinesla jsem jí tunu vytištěných studií a začala se tím zabývat. Bojí se neočkovat. Bojí se, protože je jí to totalitně nařizováno. Nicméně můj postoj zná a já jsem dál ve fázi hledání "ještě více tolerující" lékařky. A pokud to neklapne, holt budu prosit Ligu lidských práv o pomoc. Anebo zajistím své rodině trvalé bydliště někde v zahraničí. Jakkoliv, něco určitě vymyslím. Ale do svých dětí (ani do nás) už píchat nenechám. Je prokázáno, že je minimálně 3x větší riziko, že dítě bude mít silný nežádoucí účinek na očkování, než že danou nemoc vůbec dostane. Navíc většina z těch nemocí, proti kterým se očkuje, jsou buď snadno léčitelné, nebo se nevyskytují. Obrnu zde mají už jen ti, co ji chytli z očkování. Není jednoduchý se rozhodnout. Jasně, může se stát cokoli - dítě chytne něco, proti čemu mělo být očkované a my si to budeme vyčítat. Ale kdyby bylo postižené z očkování, to by sis nevyčítala, žes měla informace a přesto ho tam poslala? Třeba černý kašel chytne prokazatelně 90% naočkovaných, přitom je to vakcína, na kterou jsou největší reakce. Já neříkám, je myšlenka vakcinace je špatná. Naopak. Bylo by super, kdyby to fungovalo. Jenže ono je to bohužel trošku jinak, než se nám podsouvá. A fakt hrát ruskou ruletu se svýma dětma, teda odmítám... Navíc je prokázané, že očkované děti jsou nemocnější, než ty neočkované. A co se týče školky.... co si budeme nalhávat - vždycky to jde nějak udělat 🙂

monika6e
26. srp 2012

Zajímavé informace o očkování + veškeré potřebné odkazy, které se vám můžou hodit: www.stopockovani.estranky.cz

verusa.j
27. srp 2012

@monika6e - mohu se zeptat v jakém oboru pracuješ? Je mi moc sympatické tvé počínaní ohledně očka, více takových lidí! My ještě nemáme očkované nic, malý bude mít půl roku, zatím se ani nechystáme, stále čteme infa

sarkar
27. srp 2012

@monika6e Myslíš, že to dojde tak daleko, že budeš muset prosit Ligu lidských práv o pomoc? To snad ne, nebo myslíš, že to hrozí? Co jsem vyčetla tak snad nejhorší varianta je pokuta snad 10tis., přičemž tahle sazba ještě nikomu udělená nebyla...
S těma školkama nevím přesně jak to je...slyšela jsem, že v soukromých berou i děti bez očka, ale nevím zase, jestli na to budou finance. Plánuju být s prvním doma 2 roky a pak hned pořídit druhý, takže u prvního by to šlo zvládnout i bez školky, taky jsem v ní nebyla, ale u druhýho nevím...Ale to zas doufám že situace bude jiná (lepší 🙂 ) a třeba budou brát už i děti bez očka. Nemáš víc informací o tom, jak to udělat, aby dítě do školky vzali i bez očkování?

monika6e
27. srp 2012

@verusa.j moderátorka, šéfredaktorka (Bylinkový časopis). Krom toho dělám - víceméně pro zábavu laktační poradkyni a aromaterapii. Ale fakt je výjimečně a okrajově. Tu aroma používám spíš na svoji rodinu. Mám zdravotnický vzdělání. A o očkování se zajímám, páč mám kolem sebe dost hororový případy. Chystáme se i natočit reportáž o očkování 🙂 Nevím, jestli to k něčemu bude, ale chci píchat do vosího hnízda tak dlouho, dokud se o tom minimálně nezačne víc mluvit. Ideál by bylo zrušení povinnosti očkování, ale nejsem naivní...

monika6e
27. srp 2012

@sarkar ale byla udělena, pokuty se vesele dávají. Kdyby to byla jednorázovka těch 10tisíc, tak to ještě zkousnu, ale ono to hrozí za každé odmítnutí. Já ale neodmítám, mě se jen nelíbí nežádoucí účinky jednotlivých vakcín 🙂 S Ligou lidských práv chci hlavně spolupracovat. A třeba se mi to bude i hodit. Nicméně - vyhláška, ve které jsou ukotvené pokuty odporuje zákonům ČR a Listině základních práv a svobod. Nevím, jak by se na to tvářili třeba ve Štrasburku... 😲

verusa.j
27. srp 2012

@monika6e - tak toje super, reportáž do nějaké televize? Od té doby, co se o to zajímámjá, alespoŇ zjištuji tu skutečnost, že maminky více přemýšlejí a je jich čím dál více, které tohle řeší, já sama si někdy připadám bezradná, jak vlastně pokračovat, zda očkovat později alepsoň něco nebo vůbec ne, také jsem ve svém okolí rarita a jediná vyjímka 🙂

verusa.j
27. srp 2012

@monika6e - ještě jedna věc, pokud si sepsiosvala k mudře nějaký reverz, napsala jsi tam teda, že odmítáš jen dané vakcíny či něco taktového?

monika6e
27. srp 2012

@verusa.j televize je s otazníkem, každej se toho strašně bojí. U nás v ČT mi rovnou řekli, že jsem bez šance. Ale youtube apod. a šíření přes web taky funguje 🙂 Nějak to vymyslíme. Zatím připravujeme samotnou repo...

monika6e
27. srp 2012

@verusa.j nesepisovala jsem nic, nikdy jim nepodepíšu, že nesouhlasím s očkováním. Nechápu jediný důvod, proč bych měla cokoli podepisovat. Dr. navíc nemá právo mě hlásit na hygienu, to jsem jí už říkala, že bych pak asi přišla na návštěvu s právníkem. Řekla mi jen, ať si to nějak vyřeším... 🙂 na druhou stranu je otázka času, kdy se jí přijde sama hygiena hrabat v kartotéce, páč čas od času tohle oni dělají...

verusa.j
27. srp 2012

@monika6e - jasně, moje doktorka chce, aby byla ona chráněná negativní reverz a ať si ho sama napíšu, čili si tam mám napsat, co sama chci, tak to nějak smolím doma

monika6e
27. srp 2012

@verusa.j tak to napiš tak, že se Ti nelíbí nežádoucí účinky vakcíny popsané v příbalovém letáku. S tím, že nechceš, aby Tvé dítě takovéto riziko podstoupilo. Že ráda necháš očkovat. Ale pouze v případě 100% zaručení, že se Tvému dítěti po vakcinaci nic z toho nestane 🙂 Ale s očkováním jako takovým pochopitelně souhlasíš a nic proti němu nemáš...

verusa.j
27. srp 2012

@monika6e - jj, něco takového tam mám a taky to, že zatím 🙂 jen odkádáme

monika6e
27. srp 2012

@verusa.j tak to je v pohodě. Pokud by měli chuť prudit Tě, pak Ti maximálně zavolají a zeptají se Tě - proč?! Tak si připrav odpověď, ať nejseš zaskočená 🙂

verusa.j
27. srp 2012

@monika6e - no mě doktorka řekla, že mě nikde sama hlásit nebude, takže leda by to musela býtakt blbá náhoda

nae
27. srp 2012

@verusa.j ahoj, po mne chcela dr. nejaký podpis do karty, že nesúhlasím s očkovaním (jej argument, akože nechce ísť kvoli mne do vazenia, keď nebude malý očkovaný a nakazí sa atď. a slzy v očiach a kecy apod...). Do karty som jej podpísala, akurát že nesúhlasím s Prevenarom (ten je nepovinný, ale musia ho ponúkať, samozrejme....). Inak som jej dala len prehlásenie:
Nesouhlasím s očkováním mého dítěte xxx, nar. xxx, vakcínou INFANRIX HEXA (výrobce GlaxoSmithKline) před dosažením 6. měsíce věku.
Dr. ešte chcela pripísať: jsem si vědoma zdravotních důsledků, které mohou vzniknout neočkováním.

A nazdar.