Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

schnek
14. kvě 2012

@zdeniii zkus si požádat o schéma 2+1, to mi dr rovnou řekla, že se očkuje až od roka. 😉

lili_k
14. kvě 2012

@schnek co to je za schema?? dik 🙂

monika6e
8. čer 2012

Skutečně víte všechno o očkování? Není čas si zjistit víc informací a začít se o to víc zajímat, než necháte svým dětem "něco" píchnout?
http://www.mamanamaterske.cz/clanky/zdravi/ocko...

silente
8. čer 2012

@schnek - to schéma 2+1 mě zajímá ... myslím, že přesně takhle nechám očkovat malého. Zatím vše mám jen z doslechu, jak to tedy je? Jednoduše stručně?

schnek
8. čer 2012

@silente rozklikni si můj odkaz o kousek výš a v tom prvním odstavci to máš 😉

silente
8. čer 2012

@schnek - díky! Mrkla jsem na to v rychlosti a vzdala jsem to předčasně. Jdu na první odstavec 😉

monika6e
25. čer 2012
kalo
25. čer 2012

Mám dotaz pro maminky, které mají nenaočkované děti....Cestujete normálně do zahraničí s neočkovaným dítětem???

diviska
25. čer 2012

@kalo já mám neočkovanou a jela bych, kdybych na to měla peníze. Teda asi né do "exotiky" ale tam bych nejela ani s očkovanou.. ale itálie, španělsko, chorvatsko atd.. to bych klidně jela

kalo
27. čer 2012

@diviska No právě! Jenže je nesmysl počítat s tím, že dítě bude deset let (nebo celý život 🙂 ) trčet jen tady v ČR...Je fakt, že ve většině státu v Evropě je očkování pouze doporučeno (lidé si je platí, ale je to zase podmínka přijetí do škol atd...) Povinné je tuším také ve Francii a pár státech. Takže když někam cestujeme, tak netušíme, kolik neočkovaných lidí potkáváme, že...
Tohle jsou věci, o kterých přemýšlím...

diviska
27. čer 2012

@kalo znamená to, že u tebe převládá strach z neočkování? V čem je to jiné, když je neočkované dítě tady nebo ve Francii například?

mitote
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
angebot
27. čer 2012

Nic není jen černé, nebo bílé. Já jsem taky zdravotník a svoje děti bych rozhodně očkovat nechala a ani na vteřinu bych se o tom nerozmýšlela...

jancip
27. čer 2012

@diviska Četla jsem, že neočkované děti jsou chráněné pouze díky tomu, že je 95% populace naočkovaných, takže ty nemoci mají jen mizivou šanci se šířit. Pokud by to číslo bylo menší, to riziko šíření by už bylo mnohem větší. Státy západní EU jsou více multikulturní, očkování tedy u mnohých dětí vůbec nemuselo proběhnout, proto to riziko je větší.

diviska
27. čer 2012

@jancip jenže tomu já právě příliš nevěřím...

kocicinka
27. čer 2012

@kalo cestujeme. Byli jsme s neočkovaným 3x v Řecku, v letovisku, kde bylo pár lidí, mezi horama. Dítě jsem dala naočkovat v podstatě až nedávno.

jancip
27. čer 2012

@diviska Věřit tomu nemusíš, ale je to logické...

diviska
27. čer 2012

@jancip 🙂 hádat se nebudem, ale pokud bys o tom něco chtěla vědět - například i o těchto "pověrách" materiálů je všude dost..

angebot
27. čer 2012

Podle mě je teď "moderní" dělat z očkování pomalu prostředek k vyhlazení lidstva. Samozřejmě, že to nese i svá rizika, tak jak všechno. Jenže teď se každej snaží na tom najít jen to zlé, a už se neřeší to, kolik životů to zachránilo a kolik nemocí bylo díky tomu omezeno na minimum. Vezměte si třeba obyčejný Ibalgin. Neškodný lék, že? Bez předpisu. Někteří ho jí, jen je trošku zabolí zub. A víte, že vám může způsobit komplikace, jako je: žaludeční nebo dvanáctníkový vřed, krvácení z trávicího traktu, poškození jater, srdeční selhávání, otoky, sterilní zánět mozkových plen, zúžení průdušek, zánět slinivky břišní, poruchy vidění, tupozrakost, pokles počtu krvinek nebo krevních destiček, nespavost, deprese, emoční labitita, zánět močového měchýře, přítomnost krve v moči, porucha funkce ledvin, zánět ledvin ATD. .?? Asi nad tím takto neuvažujete, než si ho vezmete, že? Prostě každá mince má dvě strany.. Je fakt, že v ČR se s tím moc nepářou a někde se očkuje jen proto, aby se udělala "fajfka" v očkovacím kalendáři, a udělá to nakonec víc škody, než užitku. Ale neočkovat své děti proti některým smrtelným nemocem, na které prostě neexistuje žádná léčba? Opravdu Vám tenhle risk stojí za život vašeho dítěte? Na tohle si musí každý odpovědět sám.. Ale určitě bych se k očkování nestavěla tak negativně. Kdyby vaše dítě některou z těch smrtelných nemocí onemocnělo, dali byste půl královstí a princeznu za to, abyste ho bývali byli nechali očkovat !!!!

luthien.k
27. čer 2012

@angebot očkování bylo a je určené pro děti, které mají zdravou imunitu, která reaguje adekvátním způsobem. Kolik takových dětí ale dnes je? Vždyť to je samý atopik (a bude hůř), děti s řadou imunodeficitů, děti s poruchami chování (které zřejmě hodně moc souvisí mimo jiné se stavem jejich slizniční imunity ve střevech...). Mně osobně se moc líbí názor dr. Cambell-McBride, která má značné zkušenosti s vlivem očkování na zdraví dětí právě s takovými problémy - očkovat jen zcela a jednoznačně zdravé děti (u nichž není v rodině žádný z výše jmenovaných problémů a jejichž výsledky imunologických testů atd. jsou naprosto v pořádku - kdo se ale o toto v souvislosti s očkováním zajímá???).
Já osobně mám zkušenosti s dětmi s atopickým ekzémem, tam je vliv očkování na jeho projevy někdy opravdu hodně zlý. Proto osobně mám naočkované děti jen na ty nemoci, jak Ty píšeš, na které neexistuje léčba (bohužel formou Infarixu, což bych u dalšího dítěte chtěla ještě změnit na tetanus, zřejmě i záškrt). A určitě ne ve třech měsících věku. Já totiž věřím, že nejdůležitější je zdravá a vyvážená strava s minimem cukru, bílé mouky, výrobků z mléka, soli, přídavných látek a jakkoli průmyslově zpracovaných potravin, správné posilování imunity (přirozené prodělávání nemocí bez zbytečných léků, zejména antipyretik apod.), otužování, dostatek pohybu venku (i kvůli vit. D, který je esenciální pro správné fungování imunity)... Ona totiž přemíra lékařské "péče" v kombinaci s tradičním nezdravým životním stylem dnešní doby zdraví moc nesvědčí, zato dobře svědčí kontům farmaceutických firem...

angebot
27. čer 2012

@luthien.k tak samozřejmě, že na celkovou odolnost organismu nejen u dětí má vliv i životní styl, pohyb, a taky snažit se léčit nejdřív bez léků a ne na vše hned dávat ATB, který naši imunitu ruinujou.. Ale to už je zase jiné téma. Já jen chtěla říct, že zkrátka neuznávám vyloženě negativní postoj k očkování, tomu prostě nerozumím.. Pro mě osobně je to hazard, já bych to určitě neriskovala..

luthien.k
27. čer 2012

@angebot ono záleží taky na stáří dítěte a na tom, jak a kde žije, ono očkovat miminu třeba ten tetanus nebo žloutenku je prostě mimo mísu, nemá to kde chytit. Já taky nemám vyloženě jen a jen negativní postoj, ale rozumím tomu, když se maminky zajímají a když jdou trochu jinou cestou.

angebot
27. čer 2012

@luthien.k tak zajímat se o to a mít na to svůj názor, to samozřejmě ano, ale teď se očkování pořád více stylizuje jako vyloženě negativní a nebezpečná věc, což tak prostě není. Ale ano, je třeba to promyslet a neočkovat jak nás napadne, i přes to, že je třeba dítě nemocné, jen proto, že se to tak hodí lékaři..

jancip
28. čer 2012

Samozřejmě že má vše svá plus i mínus, ale já takový negativní odmítavý postoj také nechápu. Myslím si, že naše prababičky by nad námi kroutily hlavou, když tu možnost neměly a děti jim poměrně často umíraly na dětské nemoci, proti kterým se dnes očkuje. A že není možné je dnes chytit? Ano, protože většina obyvatelstva je naočkovaná, takže se vymýtily...Kdo ví, co bude za pár let, když bude přibývat maminek, které své děti očkovat nenechají.

luthien.k
30. čer 2012

@jancip nesmí se zapomínat, že lékařská péče v době našich babiček byla na naprosto jiné úrovni, než dnes, což je jedním z důvodů, proč dříve smrtelné nemoci dnes nemají fatální průběh (nemluvím samozřejmě o těch, které prakticky nemají možnosti léčby, jako je tetanus či záškrt).

bellys
30. čer 2012

Když už si čtete ty příbaláky, tak si taky přečtěte, co může udělat ta která nemoc, když ji pak dítě dostane... Rozhodně bych nemoci jako zarděnky apod. nebagatelizovala, u někoho mohou mít banální průběh, u někoho způsobí trvalé následky... asi tak podobně jako to očkování....

jackey
30. čer 2012

Já nějak nerozumím tomu, jak někdo může například napsat, že dítě po očkování zůstalo postižené..jak můžete vědět, že to způsobilo očkování? Jen lidi potřebují to něčemu dát za vinu.
Osobně taky očkování neberu na lehkou váhu a určitě to má svá rizika, jako všechno..ale podle mě je daleko větší riziko ta daná nemoc...