Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

luthien.k
1. říj 2014

@hankatrdlinka tady spíš diskutují maminky, jejichž děti nemají ani to povinné 😉

milmic
1. říj 2014

@hankatrdlinka Ani to povinné nemáme... po špatných zkušenostech u dcery s hexou je syn jehlou netknutý....

katyxq
1. říj 2014

@hankatrdlinka my nedokončily ani to povinné (a těch 3 dávek hexy dost lituju, že jsem to neunutnula nejpozději po té první, sice to trvalo měsíce, ale malá se z toho dostala - snad - nad dlouhodobými a pozdními negativy vakcín radši moc nepřemýšlím)

suzanna123
1. říj 2014

@hankatrdlinka já myslím, že většina (teda nevím, jak v téhle skupině). Nedávno jsem četla rozhovor s M. Slimákovou, která své děti očkovat nenechala, ale obecně to nedoporučuje (tím chci říct, že to nemá tendence radit ostatním, aby taky neočkovali) - říkala, že od ní některé maminky chtěly poradit, jestli mají očkovat nebo ne a na to jim řekla, že ať se rozhodnou jakkoliv, tak riziko je zhruba stejné (riziko vedlejších účinků a riziko nakažení některou z nemocí - včetně závažnosti důsledků). Tak se nenech vyděsit a rozhodni se podle toho, co je Ti bližší

sarkar
11. říj 2014

@hankatrdlinka My máme "povinné" jen částečně - ne hexu, ale Pediacel a ještě s odkladem a schéma 2+1, očkování MMR odloženo na neurčito. Nelituju toho a budu postupovat stejně i u druhého dítěte 🙂 Pediatrička už mě zná, takže na poslední kontrole rovnou řekla, že předpokládá, že to MMR nebudu chtít rozočkovávat 😀
Já se bojím spíš vakcín, než těch nemocí, záleží, jak to máš ty 🙂

jabluncanka
11. říj 2014

Jaký je rozdíl mezi Pediacelem a Hexou??

nae
11. říj 2014
terezapetrova
11. říj 2014

@milmic muzu se zeptat jen tak mimo do jake skolky se da umistit dite, které je uplne bez ocka? Nic ve zlem prosim..

tapato
11. říj 2014

@sarkar taky to tak máme a rozhodně těch peněz nelituji! První očko jsme měly teď v úterý a naprosto v pohodě, bez reakce 😉
Za nás taky Pediacel 🙂

andos
11. říj 2014

@dana3262 můžu se zeptat, ty imunologické testy jste si museli zaplatit? a kdo Vám je prováděl? Nás taky čeká MMR vakcína, malá má 21měs., jsme domluveni s dr. až po druhém roce v lednu, ale chci to posunout až na 2,5 roku to bude léto, přes léto nejsou tolik virózy. Kdyby nebylo školky, asi bych to nedávala vůbec. Chci také ty testy plus nějaké potvrzení od dr., že je malá zcela v pořádku - pro případ, kdyby nedejbože nějaké následky, to se potom těžko dokazuje, že je to právě po očkování.

andos
11. říj 2014

@suzanna123 nemáte odkaz na ten rozhovor s PhDr. Slimákovou? moc děkuji 🙂

suzanna123
11. říj 2014

@andos já myslím, že to bylo v Pravém domácím časopise - zkusím ho najít a kdyžtak bych Ti to naskenovala

jahodi
11. říj 2014

Ahoj lidi, chci se zeptat, jak byste mi poradili očkovat, když chci očkovat co nejmíň a co nejšetrněji. Nějaký zevrubný harmonogram. Dítě budeme mít nejspíš z KÚ, takže už asi nějaký začátek očkování mít bude.

andos
11. říj 2014

@suzanna123 mooc děkuji 🙂

dana3262
12. říj 2014

@andos ahoj, tak zatím nám testy nikdo nedělal a zatím mmr nemaj ani jeden (3 a 4r). Situace se má tak, ze starší je hlasenej v tom centru a mladšího odtamtud vyhodili po hodinovym koberecku s doktorkou, která mi vyhrožovala i socialkou atd..takže teď je zas hlasenej u pediatry a tam jsme se domluvily na mmr na jaro, ale budu to chtít zase nějak posunout. Jinak jsou ve školce oba bez problémů. Mudra napsala, ze jsou řádně očkovány a vypsala, co maji a nikdo to neresil.

milmic
12. říj 2014

@terezapetrova Netuším. Moje dcera má hexu, MMR nemá, ve školce je. Syn je plně neočkovaný a jak to budu řešit, netuším. 😅

xsenova
24. lis 2014

@monikahp ty tu asi moc nechodis co?? 😀 😀 😀

anjelita
17. pro 2014

@monikahp ahoj, nikde prave neni dukaz ze ockovani vymytilo nejakou nemoc, je to jenom dobrej marketing a manipulace. Vim ze ockovani nadela vic skody nez uzitku, takze pro moji rodinu rozhodne neockovat a kdyz bude nekdo nutit tak ho zazaluju za pokus o vrazdu z nedbalosti 🙄 nebo spis nevzdelanosti

jabluncanka
17. pro 2014

@anjelita A co takové pravé neštovice,nebo dětská obrna?? Ty se taky vymýtily samy??
Jinak klidně žaluj koho chceš...oni se u soudu rádi zasmějou...

anjelita
17. pro 2014

@jabluncanka neexistuje jedina skutecna evidence ze by vakciny byly efektivni, pokud ano tak bych ji rada videla. Ovsem dukazy tezko najdeme na tuzemskych webovkach protoze v CR se o tom nema vedet, kde by jinak zdravotnictvi bralo prachy? Verim ze dopovat deti thimerosalem (kryci nazev pro rtut), formaldehydem, antibiotikama, hlinikem a dalsima jedovatyma latkama urcite neni v mym zajmu. At si kazda matka rozhodne sama za svoji rodinu, ja nikomu pravdu nevnucuju. Pokud to nekoho zajima tak cervenej kriz zamerne ockoval mistni lidi ebolou, protoze je to zpusob kontrolnich velmoci jak kontrolovat populaci v africe. A uz ani nemluvim o tom kolik deti se kazdej rok nejen nakazi obrnou z vakcin 🙄

anjelita
17. pro 2014

doporucuju stranku http://vactruth.com/ Your child. Your choice.

anjelita
17. pro 2014

a tady je pravda v trosku humornejsim pojeti

https://www.youtube.com/watch?v=bmbmb96x6Cw
tulikiss
17. pro 2014

@anjelita jenom drobna poznamka vrazda je umyslny trestny cin, nic jako vrazda z nedbalosti neexistuje 😀

anjelita
17. pro 2014

Zdravotnictvi nema v zajmu nas chranit pred nemocema, vzdyt by takhle zdrachovali, to je zakladni matematika. Schvaleni aspartamu pro pouziti v potravinach trvalo 16 let a schvaleno bylo jen diky podplaceni uredniku. Takze kdyz FDA necha schvalit neco tak jedovatyho jako umely sladidla, asi musi byt kazdymu jasny, co jsou pro ne zajmy a zdravi obycejnych lidi. Vsechno jenom money money money

anjelita
17. pro 2014

@tulikiss omlouvam se za cestinu kterou uz pomalu zapominam. Samozrejme bylo mysleno zabiti z nedbalosti, coz je uplne to samy, jen slovickareni. Myslim si ze je to jasny.

misulka84
17. pro 2014

Každý rodič ať rozhodne podle svého vědomí a svědomí. Mně osobně však vadí, že mé dítě bude navštěvovat předškolní zařízení společně s neočkovanými dětmi!!! Proč někdo může nastavená pravidla dodržovat a někdo ne? Jestli nejste schopní nastavená pravidla přijmout, můžete se odstěhovat tam, kde vám budou vyhovovat. 😝

luthien.k
17. pro 2014

@misulka84 to jistě bude, ale nejspíš jen s těmi, které nemají očkování pro nějakou kontraindikaci. Ostatní neočkovaní (z jiných důvodů, například z důvodu víry, přesvědčení a svědomí) mají velký problém se do předškolních zařízení dostat. Mimochodem, neexistuje pro tuto diskriminační praktiku medicínský důvod. Jde pouze a jen o represivní prostředek. Uznávají to i "autority" tzv. provaxu. Jinak setkávání se dítěte s nepřeočkovanými prarodiči, strýčky a tetami, učitelkami ve školce atd., kteří mají očkování již nejspíš dávno bez potřebné účinnosti, to Ti nevadí? Možná dokonce Ty sama nebo Tvůj muž nemáte už žádné protilátky proti přenosným chorobám a proti některým jste dokonce ani nikdy nebyli očkováni (například proti haemophilu typu B)? Jen se tak ptám 🙂

jabluncanka
17. pro 2014

@luthien.k Na druhou stranu to neočkované dítě může nakazit i toho pedagoga se starými,možná nefunkčními,protilátkami... 😉

luthien.k
18. pro 2014

@jabluncanka jo taaak, takže jsem to konečně pochopila, my povinným očkováním dětí chráníme pedagogy, které bychom jinak k pravidelnému očkování asi dost špatně donutili! Tak děkuji za vysvětlení 🙂