Nechali byste dítě očkovat Prevenarem? Skoro nemarodilo

evcounek
2. kvě 2013

Ahojky maminy, chtěla bych poradit ohledně očkování prvenarem. Když byl Luky malý tak nám to dr. řekla, že to není nutný a občas se prý objevý nežádoucí účinky s hexavakcinou. Teď když jsem byly dát potvrdit papíry do školky tak nám to doporučila. Mě zajímá jestli by jste nechali svoje děťáko očkovat Prevenarem když za ty tři roky skoro nemarodil. měl šestou nemoc, jedkou jsem byly napohotovosti s 40°C ale nakonec to byla jen silnější rýma, a dohromady měl tak 6x rýmu a kašel. Bratránek ma strašího chlapečka a toho očkovat nenechali a žádné větší problémy nemají. Jednou přinesl domů zápal plyc, vši, pátou nemoc + několikrát rýmu a kašl.
Potřebuji poradit. Pokud už tu je tato diskuze nebo otázka prosím odkažte mě. Moc děkuji

mamkamarketa
2. kvě 2013

Nedavala bych prevenar

key25
2. kvě 2013

Určitě bych to svému dítěti nedala.Po této vakcíně jsou děti i postižení neriskovala bych!!!!

blahova_andrea
2. kvě 2013

Já bych se na to asi taky vykašlala. Já nechala malého naočkovat Synflorixem, ale jen proto, že celá naše rodina děsně trpí na záněty uší apod. Mít bezproblémové dítko a žádné větší rodinné dispozice k něčemu, tak bych do toho zbytečně nešla.

andy80
2. kvě 2013

Jakékoliv očkování nad rámec povinného zbytečně zatěžuje dětský organismus. Je potřeba, aby si byl organismus dítěte schopen sám vytvářet protilátky a každým dalším očkováním se tato schopnost snižuje.

katyxq
2. kvě 2013

Nenechala - http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_pneumo.htm (a to je tohle PROočkovací web)

evcounek
autor
3. kvě 2013

Díky maminy já jsem taky proti jen mě zajímá i názor ostatních. sand si to nebudu jednou vyčítat, ale to bych si taky mohla vyčítat že jsem ho nechala naočkovat. 😒 v úterý jdeme na tříletou prohlídku tak dr. řekneme že se očkování konat nebude. měli jsme se rozhodnout a na tříleté prohlídce jí říct jestli jo nebo ne

caricia1
3. kvě 2013

My jsme ho dali a jsem ráda. 🙂

verusa.j
3. kvě 2013

Nedala bych a ani nedám 🙂

nae
3. kvě 2013

Nedala som ani jedno z detí. Moj názor je, že je to zbytočné a zaťažujúce. 90% známych v okolí, ktorých deti sú naočkované proti pneumokokom, sú minimálne 3-4x ročne choré, často berú atb., majú časté bronchitídy, niektorí laryngitídy, otitídy, nikdy nekončiace sople atď. Ale samozrejme je to individuálne... Každopádne za mňa - ne.

nunacek
3. kvě 2013

@evcounek Ve třech letech už bych očkovat Prevenar určitě nedala.