Nechali jste mimčo očkovat vakcínou RotaTeq?

olgas
9. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat, jestli jste někdo nechali svoje miminko očkovat vakcínou Rotatec, mělo by to být proti virovým průjmovým onemocněním . Vakcína by se měla očkovat v 8-10. týdnu. Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

senja
9. únor 2010

olgas Je vubec potreba zatezovat mimi zbytecnym ockovanim navic? Proti vsemu existujicimu ho nenaockujes prece, i kdyz chapu, ze to myslis dobre 😖

kadlecova.misa
10. únor 2010

ahoj já bych každopádně očkovala...po zkušenosti s rotaviry!!a hospitalizací v nemocnici..:o((

olgas
autor
10. únor 2010

shaula: díky za odkazy, já jsem zadala do vyhledávače rotatec a nic mi to nenašlo. jsi dobrá na hledání témat, mě to nějak nejde 😀

senja, kadlecová: holky díky za názory, nějak si to přeberu, ještě pročtu ty ostatní diskuse, ale asi máš senjo pravdu, je to jako s chřipkou a pro očkování na chřipku taky nejsem.

adricc
10. únor 2010

ahoj, ja ockovala zrovna ted u adamka rotarix mel dve avky po mesici a dobry po prvi mel trochu prujem 7den starsi to mel a bylo to sileny vubec jsem nevahala 😉

shaula
10. únor 2010

Olgas - spíš to bude tím, že sem chodím skoro každý den, tak mám trošku v hlavě, která témata se už objevila 😉 (tohle mě totiž zaujalo, do té doby jsem o rotavirech neslyšela nic, až tady na MK).

moravanka
10. únor 2010

zrovna jsem se divala do naseho ockovaciho prukazu. my proti rotavirum ockovani jsme, bylo to oralne podane a v prukazu mame RotaTeq. byly to 3 davky, tady kde zijeme je to povinne.

janulazaynab
10. únor 2010

Ahoj, kdyby mi o takovém očkování řekla dětská, šla bych do toho, ale dozvěděla jsem se o něm až poté, co jsem ležela s měsičním Mikulajdou na infekčním v nemocnici.. ☹ 😉

janulazaynab
10. únor 2010

Na druhou stranu - pokud víš, že nebudeš chodit mezi děti (alespoň první dva-tři měsíce) a min. měsíc nepustíš domů návštěvu, očkovat nemusíš. Na infekčním mi říkala doktorka, že právě kvůli návštěvám tam pak mají plno nemocných miminek s rotaviry. Hlavní je, když už dojde návštěva, aby si umyli ruce, než na mimčo sáhnou. Ono se to zdá samozřejmé, ale z vlastní zkušenosti vím, že to dodržují max. čerstvé maminky.