Nechali jste miminko očkovat proti rotavirům?

19. říj 2022

Dobrý večer,
nechali jste miminko očkovat proti rotavirům? Prvního syna jsem nenechala, ale syn teď nastoupil do školky. Je teda více doma, než ve školce, protože je pořád nemocný, ale řeším zda nechat mladšího sourozence naočkovat nebo je to zbytečná zátěž. Četla jsem, že stejně těch kmenů je tolik, že to očkování ani vše nepokryje.
Vím, že názory se budou hodně lišit, ale budu ráda za každý názor či přímo zkušenost. Děkuji

lenickakl
19. říj 2022

Jo

martt
19. říj 2022

Staršího syna jsme nedávali očkovat. Mladší syn očkovaný proti rotavirům je. U nas hodně rozhodlo, že ve školce kam chodil starší syn se rotaviry rozšířili a 10 děti skončilo až v nemocnici, takže jsme očkovat na konec dali. A je pravda nevím jestli to s očkováním nějak souvisí, ale starsi syn i my jsme už kolikrát měli střevní virozu , kdy jsme postupně "lehli" všichni kromě mladšího a ten byl vždycky v pohodě.

jaja01k
19. říj 2022

Uvažovala jsem o tom, nakonec jsem se rozhodla neočkovat.

werik153
19. říj 2022

Ne

veruuu_kubesovic
19. říj 2022

Ne

amazienka
19. říj 2022

Ne. U nás ve školičce řádily a byly hospitalizované výhradně očkované děti. Ty bez očka neměly potíže.

autor
19. říj 2022

U mě taky spíše převládá, že nemám nechat očkovat, ale chtěla jsem se informovat a hlavně zjistit zkušenosti

eva118
19. říj 2022

Nechala jsem obě děti a jsou na tom určitě líp než já s manželem.

almara2
19. říj 2022

Ne.

zuzineckah
19. říj 2022

Ani jedno. Nevidím důvod.

mishka87
19. říj 2022

Ano nechali. Když byli klukovy 3 roky, chytili jsme všichni střevní virózu. Kluk jen 3x trochu zvracel, já měla půl dne pocit, že umřu, protože to ze mě lítalo snad pořád horem dolem a jednou dokonce ani nestihla doběhnout na záchod. Po mě to pak měl chlap, kterého to trápilo skoro týden, takže si ani moc neužil vánoce. Nevím, jestli to a tím souvisí, ale i v Albánii neměl žádné zažívací potíže, zatímco my a mužem ano.

muhehehe
19. říj 2022

Ne. Rotaviry jsou nepříjemné, ale nic horšího (pokud člověk není totální ignorant) než zavodňovací kapačka vlastně nehrozí, takže za mne zbytečná další srajda do těla.. těch povinných/popř. nepovinných smysluplnějších očkování je i tak až dost.

smajlinka
19. říj 2022

Syna jsem nenechala a teď vím, že jsem udělala chybu. Ve školce měl několikrát střevní chřipku a dost to s ním zamávalo psychicky. To očko prý zabírá právě i na běžné střevní virózy. On se jich teď hodně bojí, to zvracení a veliká bolest bříška... 👎☹️

blondynka400
19. říj 2022

Ne, ani jednu. Starší rotaviry měla (byl jí cca rok a půl). Nic tragického to nebylo, některé střevní chřipky byly horší.

westie
19. říj 2022

Mladsi dceru jsem nechala ockovat, dle dr. to ma u mladsich smysl, protoze starsi to mohou prinest ze skolky a pro miminka je riziko dehydratace a to, ze skonci na kapacach v nemocnici.

jjasmina
19. říj 2022

Ne, z nepovinnych pouze meningokok

ab3185
20. říj 2022

Ano

barulina
20. říj 2022

Dceru ano a stejně je chytla. Mám známou, a ta i přes očkování s dětmi ukončila v nemocnici. Pro tyto zkušenosti, již syn očkovaný nebyl

palja
20. říj 2022

Ano nechávali. První není očkovaná, druhá je, rotaviry chytla hned ve 2 měsících od první dcery.

sorboni30
20. říj 2022

Nenechali.. mam tri deti

alice180
20. říj 2022

Ano, lepší sladky sirup než, aby pak byla v nemocnici na kapacce. A bylo jí hodně zle.

terisek2222
20. říj 2022

Syn neni na tohle očkovaní a ani dcera. Doktor říkal, že to stejne není proti všem druhům rotavirum, takze i kdyz by to meli tak stejne to muzou chytit, kdyz to bude ten jiny nez co je v te očkovací látce, jinak maji vse az na tohle

jadadee
20. říj 2022

Nenechala. Tak ci tak muze chytit jinou strevni chripku. Letos jsme meli vsichni nejakou dvoudenni, opravdu na to netrpime, starsimu je 5 a mel poprve, ja naposledy nekdy v dětství...proste se to tak seslo. A dotahl to z nemocnice (byl na odstranění mandli)..

vercaaevzen
20. říj 2022

Nechala jsem očkovat, zemřel mi na rotaviry bráška.

krisstina93
20. říj 2022

Ne, ani jedno z našich 3 děti to nemá.

ai30
20. říj 2022

Ano, obe deti. Zijeme ve velkem meste a kluci jsou od malicka v kolektivech. Ani jeden na ockovani nijak spatne nereagovali, takze pro nas prevazuji prinosy nad negativy.

angelyn
20. říj 2022

Jo, třetímu jsem teď dala Rotateq. Starší dva už chodí do školky a prvorozený vždycky chytne nějaké prujmy aspoň 2x do roka. Loni jsme dokonce skončili v nemocnici s noroviry (bolestivější kmen rotaviru) a bylo to celkem peklicko. Kapacky a hrozne bolesti břicha.

goovana
20. říj 2022

Tohle jediné jsme nestihli z důvodu nemoci (dlouhodobá nemoc )
Jinak ockujeme i nepovinné

vikinkav
20. říj 2022

Ani jednoho ze tri jsem nedala a ani jeden je zatim nemel (tuk tuk)

maxulekapcule
22. říj 2022

Ano, obě děti očkovaný