Nechali jste očkovat dítě proti rotavirům?

kaatulkaa
6. říj 2010

Ahoj maminky a možná i tatínkové!
Chtěla bych se zeptat, zda jste svá dítka nechali očkovat proti rotavirům. Zda to považujete za dobré rozhodnutí a kolik Vás to stálo?

Děkuju za zkušenosti rady a názory 🙂

pavlinka_zetko
18. srp 2011

My jsme nakonec ockovali. Doporucovala nam to nase pediatricka. Ale treba v porodnici pediatri rikali, ze zrovna tohle ockovani nutne neni. Takze tezko rict... Pediatr ktery ockuje ma urcite od farmaceuticke firmy provize za prodanou vakcinu, takze jsem ji 100 % neverila. Ale je fakt, ze prakticky kazde dite se s touhle infekci setka. Takze my jsme ockovali, ale presvedcena jsem o tom jistojiste nebyla.

bellka
18. srp 2011

naše pediatrička nám to nedoporučila, prý to není nutné a děti si tím PRÝ projdou i když očkované jsou a i pár dětiček, které naočkované byly a stejně skončili v nemocnici znám ☹ nicméně co doktor, to jiný názor 😉

janka0108
18. srp 2011

My sme taky dali očkovat rotavirixem, A díky akci u VZP nám část za vakcínu vrátili, takže nebyla ani tak drahá.

silente
18. srp 2011

Ne. Malá má pouze hexu, z porodnice tbc a nic víc. U dalšího dítěte nechám pouze hexu, a to se ještě budu snažit získat tu bez černého kašle. Navíc dovolím očkovat až po 6M věku. Dříve na takové přísuny cizích látek prostě nemůže být tělíčko připraveno 😠

agule
22. srp 2011

Nam doktorka ockovani nedoporucila, pry se vyplati spise soc. slabsim rodinam s horsi hygienou . Uz tak je toho ockovani az az

verbatimka
22. srp 2011

Jednoznačně velké NE. A nejvíce mě fascinuje dávat ho společně s hexa vakcínou a synflorixem - no chudák dětské tělíčko. ☹

katarina82
23. srp 2011

Ne, holky mají jen povinné očkování, nic víc nedám. Čím míň očkování, tím líp...
Jinak souhlas s verbitmkou, taky mám dost z toho, jak se to do těch malých tělíček cpe a nejlíp všechno najednou ☹

pellullinka
23. srp 2011

Nevím, jak to tady čtu tak se většinou mluví jen o miminkách, ale rotavirty mohou chytit i děti ve školce atd. My očkovaní nejsme, ale 2 naši kamarádi ve věku dvou let rotaviry měli a byli v nemocnici...

kacci
24. srp 2011

ahoj, malej (4 měsíce) dostal zrovna včera druhou dávku Rotarixu. Je do pusy, být to injekce, tak to zvažuji (to samo není žádný relevantní důvod, ale cítím to tak). Dvojčata se prvním rokem proprůjmovala, nevím, nakolik to byly rotaviry či něco jiného, ale u Marečka se raději jistím. Stálo nás to tuším 3 tisíce.

milada2
11. lis 2011

Holky, prosím Vás, jak dlouhou účinnost má Rotarix, na jak dlouho by to mělo chránit? Díky

ined77
11. lis 2011

staršího jsme očkovat nenechali a u mladší nestihli...měla 7 týdnů když synek rotaviry dostal a skončil v nemocnici ☹ .

katty_k
11. lis 2011

Věřím, že není horší pocit, než bezmoc rodičů ve chvíli, kdy je dítě vážně nemocné. Stačilo mi, když naše dcerka prodělala první horečky.
Ale i tak očkovat nenechám, pokud se to má stát, tak se to stane a je na mě, abych dítě v případě podezření na rotaviry odvezla včas do nemocnice a nenechala ho dehydrovat a dojít to tak daleko, aby to vážně ohrozilo jeho život. Nechci do něj nechat cpát všechna ta svinstva, už tak jich do sebe dostávají dost.

vec01
27. kvě 2013

Zdravím vás a prosím o radu, kdo jste nechávali v poslední době očkovat, kolik jste platili za Rotateq? Jsme u VZP, měla by snad něco přispívat. Dále by mě zajímalo, zda jste měli po očkování nějakou reakci a jak dlouho očkování dítě chrání. Děkuji

marecek4
27. kvě 2013

neočkovali jsme,dřív to nebylo a teď si myslím,že základní očkování stačí,a nějakými nemocemi si děti projít musí,i když právě rotaviry nejsou zrovna nic moc ale v případě nutnosti se dají zvládnout i doma jako kamarádka,my máme asi dostatek obranných látek,že jsme chytili nanejvýš rýmu 🙂.,což ostatně přeju všem maminkám

kirtsy
6. črc 2013

Ahoj mám zkušenost z Rotarixem je taková mám dvě děti jedno 2,5leté a druhé 1 rok, U toho staršího jsme to nestihli asi před měsícem měl velké teploty a průjem trvalo to dlouho lítali jsme po doktorech a zjistily nám že má Infekční Průjem že za to mužou rotaviry.Ten mladší to samozřejmě nechytnul jelikož očkovaný byl.Dala bych cokoliv abych ho toho ušetřila dívat se jak je vašemu dítěti zle je hrozné takže maminky kdo má tu možnost určitě dej te svoje děti naočkovat.

helcas
6. črc 2013

za mě ne..naše třetí malá (9 měsíců) taky chytne od dvou starších kdeco, včetně průjmů, ale to, že si děti tou nemocí projdou, jejich imunitní systém školí, posiluje, aby se mohly v budoucnu mnohem líp a účinněji brání..očkování je i tak nadbytek, do organismu se dostane s očkováním spousta škodlivých látek, tak proč dávat ještě něco navíc.... já se taky nerada dívám na své děti, když leží v horečkách, nebo mají silné průjmy, když jim není dobře, ale to přeci stejně nejde ušetřit je všeho, musí si tím projít......

iva_kucerova
6. črc 2013

ano a už bych to neudělala. Reakce žádná,ale očkování nepomohlo a stejně jsme skončili v nemocnici na kapačkách. Spíš mi přišlo, že od té doby, co jsem nechala Ivanku očkovat, měla problémy se zažíváním

salomee
6. črc 2013

Nenechala, nejsem neočkovač, ale toto mi přišlo....zbytečně, víc škody než užitku, tak nějak. Ačkoliv když kolem řádily ty virózy, bála jsem se, ale spoléhala na to, že budu mít protilátky a malej si je vezme z mléka.

dezyre
6. črc 2013

Ano, prvnímu jsem to nechala dát. Je to "jen" na lžičku. Od známých syn je chytl v 5ti letech a byl na tom hodně špatně. Takže si nedokážu představit co to udělá s malým prckem.

ynag
15. črc 2013

Nenechala jsem očkovat, nechtěla jsem organismus malé zatěžovat zbytečným okčováním nad rámec povinného a dodnes toho bohužel lituji.
Dcerka nyní 2,5 roku, v roce prodělaná těžká rotavirová infekce s nutnou hospitalizací a 4 dny na kapačkách. Od té doby nesnášenlivost laktózy a lepku, takže bezlepková a zároveň bezlaktózová dieta :( (do té doby lepek i mléko bez jediného problému jedla). Nemusím snad uvádět, jak těžké je vařit a připravovat jídlo v této kombinaci pro dítě, které jen tak něco nesní. Dodnes se v tom plácáme, nemá chuť k jídlu, k veškerému jídlu, i sladkému ji musíme nutit, neustále se budí v noci s bolestmi bříška. Nevím, jestli bude moct nastoupit do školky, jestli nám vůbec někde vyjdou vstříc a i tak to pro nás bude znamenat denní vyvařování a přípravu svačin, obědů do školky.
Plánujeme miminko a u něj, i když toho nejsem vůbec velkým zastáncem, ze strachu, že by se toho mohlo opakovat, naočkovat necháme.

twoangels
15. srp 2014

Já malého očkovat nechala a nelituju, malá měla rotaviry a málem nám skončila na kapačkách, tu hrůzu už nikdy nechci zažít a stálo to myslím kolem 2 tisíc.

lenynka
15. srp 2014

Ne, nedali. Ani pediatr mi to nedoporučil. Nikoho, kdo by měl rotaviry neznám. Mám větší strach z komplikací po očkování, než, že by to děti chytli.
Když jsem viděla, co s nimi dělá povinné očkování (horečky, mrzutost, změny nálad, nechuť k jídlo, plačtivost, přes den velká únava a v noci se naopak budily s brekem, přestože předtím problém se spaním nebyl....), tak mně zase svědomí nedovolí jim do těla dobrovolně nacpat další sajrajt.

hohe
15. srp 2014

Nedali jsme... i pediatr říkal, že je to zbytečné... rotaviry malá neprodělala... (dáváme jen povinné s odkladem)

tarra27
15. srp 2014

NE...v očkovacích vakcínách jsou velké prachy...nebudu do svých dětí cpát vše co mi podstrčí...neuznávám ani chřipku....navíc, jak to bylo kdysi?? nejprve akce hurá, nakoupilo se vakcín na chřipku a když je nikdo nechtěj, chtěli je dávat povinně zdravotníkům, vojákům...atd...no chtěli, začali....dokonce jsme museli podepsat papíry, že odmítáme a nechceme.....no, holt se museli využít vakcíny, aby nepropadly.....

elialen
8. říj 2014

Dnes jsem nechala očkovat první dávku Rotarixu. Aplikace do pusinky a dítě to spolkne. Vypadal, že mu to i chutnalo 🙂 V okolí jsem za poslední 3 roky registrovala, že nejen děti rotavir chytli. Zrovna dva týdny zpátky říkal kolega od přítele z práce, že jeho dítě si to přitáhlo ze školky, nakazil i mladšího sourozence a oba skončili v nemocnici. Kamarádka, co má známé na hygieně mi říkala, že v posledních dvou - třech letech se to opravdu rozmáhá. Za mě riskovat nehodlám a přítel také ne. A pár kaček oželíme. 😉

lilithka
8. říj 2014

Nejsem odpůrce očkování, děti mají vše povinné + pneumokoky (třetímu už nedám), ale tohle mi přijde stejně nesmyslné jako očkování proti chřipce. Podle mě je toto už jen byznys. Za chvíli vymyslí už i očkování proti pláči ..... 😝 Mudra mi to posvětila.

mysplys
8. říj 2014

nenechala jsem očkovat a i přesto, že mám s malým čerstvou zkušenost z nemocnice, kde jsme kvůli rotavirům strávili pár dní (následně jsem je chytla já a to hnusnější střevní chřipku fakt nepamatuju), tak bych i teď asi neočkovala ..ano, nemocnice není příjemný zážitek, ale dle naší dr. ani očkování vás před případným pobytem v nemocnici nemusí ochránit ...může dítko chytit jiný typ rotavirů, proti kterým se neočkuje, může chytit adenoviry, proti kterým není očkování a mají stejný průběh jako rotaviry, může chytit jinou střevní infekci ...a hlvaně prý očko proti rotavirům neposkytuje dlouhodobou ochranu ... podle mě je důležité, pokud nemoc propukne, řídit se selským rozumem a pokud mi zvracení nebo průjem přijdou už přespříliš časté, tak vyhledat lékařskou pomoc, prostě to nezanedbat

japovi
6. srp 2016

Ahoj, nase Dr. nam dala na vybranou. Rikala, ze smysl to ma hlavne u malickych miminek s nizkou porodni vahou, kde v pripade nakazy hrozi, ze rychle a hodne shodi na vaze. Muze je to ohrozit na zivote. Jinak silnejsi miminka to zvladnou, ale kamaradka s normalnim chlapeckem v 7tydnech skoncila v nemocnici a rikala, ze to je peklo! Ockovani nebyli. Ja se rozhodla PRO a nelituji. Mala mela 2,6kg pri narozeni a i ted ve 3,5mes ma 4,6kg. Pokud jde o reakce - prvni davku zbastila s chuti a bez nasledku, pri druhe mela velike nadymani a bolelo ji brisko. Pomohly rektalni rourky a vana. Nicmene nelituji!

masotri
6. srp 2016

Neočkovali jsme. Dr. mi narovinu stejně jako některým ostatním přispívajícím, řekla, že je to zbytečné.

hankar20
6. srp 2016

Rotarix dle me a našeho dr. smysl nema, ale TBC, zloutenka, meningokok a pneumokok ano ( už jen proto ze dcera byla nedonosena) a u syna budu očkovat stejne