Nechali jste očkovat dítě proti rotavirům?

kaatulkaa
6. říj 2010

Ahoj maminky a možná i tatínkové!
Chtěla bych se zeptat, zda jste svá dítka nechali očkovat proti rotavirům. Zda to považujete za dobré rozhodnutí a kolik Vás to stálo?

Děkuju za zkušenosti rady a názory 🙂

sunea
6. říj 2010

Ja som dala ockovat a som rada, znami ockovat nedali a skoncili na tyzden v nemocnici. My sme akusi virusovu enteritidu (ale neviem, ci bola prave rotavirusova) ustali doma v pohode. Je to dobre aj kvoli tomu, ked dieta bude chodit do skolky. Mali sme Rotateq, myslim, ze to stalo okolo 1500 Kč krat tri. A neockuje sa vpichom, ale je to roztok, ktory sa dava do pusy a dieta to prehltne.

mamkanec
6. říj 2010

já jsem nedala, kdyby to očko bylo později tak bych dala, ale na to abych dala malé píchnout hexu, prevenar a ještě navíc 3 dávky rotarixu to mi přišlo na takovýho prďolu hodně. zjišťovala jsem si to po známých a kromě jedné známé nikdo s tím neměl nikdo zkušenost takže myslím že se bez tohohle očkování dá žít.

shaula
6. říj 2010

Nenechali, ani jsem v té době nevěděla, že něco takového jako rotavity existuje 😀 A i kdybych věděla, tak bych nenechala, připadá mi to zbytečné. Ale chápu, že ti, kdo je zažili ve svém okolí, se rozhodnou jinak 😉

zdezli
6. říj 2010

Dali jsme - byli to dve davky, ktere nam proplatila pojistovna. Rotaviry mohou byt hodne nebezpecne a dite proti nim neni imunni, ani kdyz uz rotavirovou chripku prodela.

oli26
6. říj 2010

my jsme dali, vakcina je dobre snasena a prujmy me desi i u dospeleho 😀

vendulka
6. říj 2010

já jsem nedala jelikož jsem o tom nevěděla,ale kdybych o tom věděla, určitě bych dala, třeba by jsme neměly salmonelu, kterou malá někde chytla... 😒

fender
6. říj 2010

My malého očkovat dali hned jak to šlo. Naštěstí. Když měl 7m tak jsem dostala rotavirovou infekci já - během 24 hodin jsem přišla o mlíko a shodila 6 kilo. Nedovedu si představit, jak by dopadl, kdyby to ode mě chytil 😔

xkacatkox
6. říj 2010

ahojky, my jsme se naočkovali, yvšlo to asi na 3tis obě dávky Rotarix, nevím jak je to ted,dělaám na novorozenecké JPce, a na dětkou mám také blítko, mě by to svědomí nedovolilo, nechat dětátko trápit, mám kolem sebe hdoně známých dětí co to neměli a některé se hodně potrápily,nebudu tu líčit ty nejhorší scénáře, záleží na každém, jak píše shaula, kdo nemá zkušenosti, tak to třeba nedá, a kdo zažil tu horší verzi, tak ty peníze obětuje, záleží na rodičích jak to cítí

mmmk
6. říj 2010

Konzultovala jsem to ze vsech stran a ani pediatr to nepovazuje za nutne. Je to neprijemne, ale v pripade zdraveho silneho (ne hubenouckeho) ditete to neni zivot ohrozujici. Nehodlam synovi cpat kazde dostupne ockovani. Nechci z neho mit sklenikovou kytku 😉

jaru30
6. říj 2010

Já jsem dlouho váhala a nakonec jsem se zeptala svého známého - hygienika - kolik miminek onemocnělo rot. infekcí a bylo to kolem 30 miminek na celý náš kraj, bráno za půl roku. To jsem myslela, že to řádí víc, podle toho jak straší v té tv reklamě 😠 Takže jsme to nedali 🙂
Navíc mám tak trochu pocit, že jde akorát o uměle vytvořenou paniku. To je jako s očkováním proti prasečí chřipce. Všude se strašilo a nakonec se ukázalo, že to neni tak hrozný, že si jen farmaceutická firma potřebovala namastit kapsu 😠 😠 😠 😠

lenickan
6. říj 2010

My určitě nedáme! To bych musela očkovat proti všemu. Krom toho očkování je vyvinuto na určitý kmen virů, který bude za rok, dva někde jinde.
Každopádně chápu ty kteří to měli někde v okolí tak se bojí...

schwarzovka
6. říj 2010

Ne a ani bych nedala...ne kvůli penězům, nebo tak...prostě proto...je to zase další skvělý marketingový tah od výrobců vakcín...to zas bude miliónků od ustrašených maminek....

valentinuska
6. říj 2010

My dáváme, už máme za sebou první dávku. Souhlasím s xkacatkox - kdo viděl malé dítě na kapačkách, tak by to své raději hned nechal očkovat ☹
A včera jsem si přečetla, že rotavirovou infekcí onemocní 95% dětí do pěti let, teď jenom záleží jak moc drastický to bude mít průběh.

luciusek
6. říj 2010

Ahoj holky,

když se malý narodil,tak jsem nevěděla,že něco takové vůbec existuje.Letos v březnu jsme ne týden skončili s malým v nemocnici.A můžu vám říct,že nic horšího jsem nezažila....ani nechci už na to vzpomínat.Jen vím,že u druhého dítěte určitě naočkuji.Ať to stojí,co to stojí.Toť můj názor a zkušenost.

ija1
6. říj 2010

ja byla ochotna do toho jit, ale pediatr mi to rozmlouval, a tvrdul to co lenickan........ze jim oslbujeme imunitu, a za rok budou ty kmeny viru jinde.................. neresilajsem finance, a doktorovi verim.............ze pry zadne dite v poslednim roce na tohle nemel................

sturnus_vulgaris
8. říj 2010

My jsme toto očkování propásli 🙂, ale uvažovala jsem o něm, a to hlavně proto, že já jsem na tyto nemoci hotový magnet. Sice je pravda, že u miminka není riziko infekce tak velké, pokud není obklopeno jinými dětmi (např. v jeslích), ale později, jak právě kolektivní zařízení navštěvuje, se to riziko zvyšuje. Jestli bude druhé, tak do toho asi půjdu. Skoro bych řekla, že se mi očkování proti rotavirům zdá smysluplnější než proti pneumokokovi (dcera má).

pucik
8. říj 2010

ahojky, my jsme očkování dali, starší syn chodí do školky, takže může lecos přitáhnout a když byl mimčo,tak byl 2x s průjmem a hrozným zvracením v nemocnici,takže pro jistotu, už bych to nechtěla nidky zažít. 2 dávky roztokem, žádná reakce, nábídla nám to dětská doktorka, určitě bych nechala 🙂 😉

weri1
8. říj 2010

my očkovat nenecháme. Kdyby měl nechat člověk očkovat proti všemu, tak by se z toho zbláznil. Vždy se něco najde. Příští rok zase něco bude a budete si vyčítat, že to nebylo letos, že jste to nemohli dát? Reklama dělá svý

kikimaruska
8. říj 2010

Rotarix jsme očkovaný neměli, jelikož byl syn po narození extrémě nedonošený a měli jsme celkově posunuté veškeré základní očkování. Co mi říkala dr.,tak se stejně musí aplikovat co nejdříve v prvních měsících po porodu,aby tato ochrana měla smysl.. Loni jsme si prodělali rotavirovou infekci s nutností 10 denní hospitalizace a řekla sem si, že druhé mimi jednou očkovat určitě dám, než toto opět riskovat, opravdu nebylo o co stát 😢...a my jsme zrovna byli případ s životem ohrožujícím průběhem☹ . Ale na druhou stranu si nyní říkám, že Kuba byl celkově hodně oslabený a tedy očkování nepřišlo před tím v úvahu...a i proto byl nakonec průběh takový extrémní. Kdyby bylo mimi narozené v termínu a zdravé, s řádnou imunitou, nebyl by průběh takový....takže nevím. Rizikovým dětem, které by to potřebovali se to aplikovat ani nestihne a těm zdravým je to možná zbytečnost dávat..sama ještě nejsem rozhodnutá 100%, zda druhému rotarix ano či ne.

andreasek82
8. říj 2010

take tohle ockovani nedame, dali jsme prevenar a priorix tetra, do budoucna urcite ockovani proti meningokokovi..
vse se neda, souhlasim s weri1..

ikarkulka
8. říj 2010

nedáme a nedáme ani žádné jiné nepovinné očkování. z mého okolí i z okolí manžela nikdo nemá žádné očkování navíc a všichni žijou.
mrzí mě i to, že jsem nevěděla, že můžu odmítnout očkování proti tbc, nedala bych ani to. stejně ho chtějí rušit.
a jak už tu někdo psal, je to přesně jako s tou prasečí chřipkou, akorát straší lidi. očkování není žádná komerční aktivita, aby se na to měla dělat reklama v televizi 😝

natalka28
23. pro 2010

I kdyby to byl marketingový tah apod., měla by se každá maminka zamyslet nad tím, jestli "úmyslně" nechá své dítě podstupovat riziko rotavirů! Peníze jsou a vždycky budou, ale dítko můžete díky této zákeřné nemoci ztratit! Těch očkování není zas taková spousta a určitě tím dítěti nesnížíte imunitu. Já osobně udělám vše proto, aby jsem mého syna uchránila od všeho od čeho můžu a nebudu se dívat na cenu nebo nebudu poslouchat sousedku či známou, které očkovat nenechaly a teď hází rozumy - aby se jednou nedivily, až budou sedět vedle dítěte v nemocnici, budou se koukat jak se svíjí v křečích, pláče, zvrací, jak třeba i bojuje o život.

vernero
23. pro 2010

My jsme na základě konzultace s pediatrem nakonec rotaviry nenechali a určitě to není proto, že bych chtěla na malé šetřit, to ani náhodou, jako každá máma pro ni chci to nejlepší, ale jelikož nejsem odborník nechala jsem si poradit pediatrem a ještě jsem konzultovala s kamarádkou, která je biolog.

kjajule
23. pro 2010

My jsme rotavir zažily, malej ležel na kapačkách v nemocnici a bylo to hrozný, ale nesohlasim s natalka28 že tech očkování tolik není je jich mraky a kdybych nechala očkovat vše tak to by se nedalo ani uskutečnit a očkovali by jsme co měsíc...☹
Já jsem o té vakcíně nevěděla , ale i tak očkovat nedám...
Nejedná se o peníze ale o to že nebudu chodit neustále k doktorce a nesmysleně nechávat očkovat na všechny nemoci které by eventuelně malej mohl někde chytnout...
Nebudu tvrdit že my taky žijem a nejsme na to očkovaní, protože to je hloupost tvrdit, ale koukněte se kolik let trvá vyzkoušení jedné vakcíny a kolik let testování, něž vychytají ty nejhorší vedlejší učinky...Tyhle rychlokvašky očkovací prostě nejsou nic moc a vy za x let zjistíte, nejen že to bylo uplně zbytečné ale jaké to muže mít třeba i následky 😉
Hodně lékařů tohle očkování nedoporučuje ale ani nevymlouvá , ale když se jich narovinu zeptáte tak vám řeknout že oni by nenechali...

jaa
23. pro 2010

Já bych dala ,pokud by mi o tom dr řekla...jenže neřekla.Dala jsem prevenar a priorix tetra.A díky hrůze z rotavirů ,malou stále kojím...
Jinak ,je plno nemocí,které jsou již vymýcené a není třeba je očkovat.Ale díky otevřeným hranicím je tu pohyb lidí s nízkými hyg.návyky a je zde plno jiných nemocí,proto vznikají nové vakcíny.Ne,jako tah pro farm.firmy.
Já, jako malá pamatuji jednu vlnu střevních chřipek vždy na koci léta...ted jsou celoročně a mají daleko horší průběh. ☹

misicka85
24. pro 2010

nedala jsem ani toto ani žádné jiné krom povinné hexy a Priorixu (u Adélky) a u Petíka navíc Synflorix,jinak nic a zatím ani žádné jiné očkování neplánuju, možná tak s nástupem do školky proti žloutence a ještě později pak meningokoka.

heliik
24. pro 2010

Nedala jsem očkovat, a po pravdě v době, kdy se to mohlo očkovat, jsem ani nevěděla, že něco takového existuje. Ale po pravdě, i kdybych to věděla, tak bych jí očkovat nedala!
Mít očkování na všechno se mi nelíbí, mi to taky neměli... Tak nechápu důvod, proč do ní pořád něco cpát.. Nechali jsme malou naočkovat jen Synfl. a Hexou, prostě jen ty povinné, krom Snfl.. 😉

soanpe
24. pro 2010

takže já se sofí byla na přelomu října a listopadu u dr s běžnóu rýmou a uzlinama. z ordinace zrovna odváželi holčičku na infekční a rotavirovou infekcí (byla prý potvrzená) , asi 4-5 dní na to jsme mely jít na kontrolu s uzlinami, jenže.... sofí se mi během vypravování -cca hodina - asi 6x pokakala,ale absolutně tekutá stolice,že to ani plena nepobrala. v autě cestou se mi 4x pozvracela... takže od dr. jsme jely rovnou na infekční. sofí byla hospitalizovaná s 11kg ,den před hosp.měla 12kg a po 4dnech nás pustili a měla 9,10kg 😔 jeden den měla horečky přes 40°C i přes antipyretika.ležela jak hadrová panenka. nemohli jí napíchnout žíly,protože kvůli dehydrataci jí při kažém pokusu žíla praskla. po pobutu v nemocnici jsme napočítali 9vpichů 😅 já už při kažém pokusu o odběr nebo opětovné zavedení kanyly odcházela z oddělení.aby se chuděra nemrskala a nebránila, tak ji znehybnili prostěradlem,a to bylo něco.... psychicky jsem byla totálně v hajz... 😔 žaludek na vodě sestřička mi musela dát lexaurin,abych to zvládla.

takže za mě očkování ano.
žádné nepovinné očkování nemáme.ani pneumokoky.dr.nám ho ani nedoporučila,když netrpí na rýmy a pod.
jinak ten týden na infekční na bulovku přijali víc jakk 8dětí s potvrzenou rotavirovou infekcí

agamka38
25. pro 2010

My jsme dvojčata dali naočkovat,vyšlo to na 8 tisíc.Peněz za to nelituju i když taťka trochu protestoval,jestli to není zbytečné.Paní doktorka říkala,že tady to často řádí a když to prckové chytnou skoro vždy skončí na kapačkách v nemocnici.Ještě že jsme její rady poslechli-když to prckové chytli,skončilo to jen u jednodenního průjmu.Takže za sebe očkování rozhodně ano,i když nejsem zrovna příznivcem toho ,aby se do dětí cpalo tolik léků navíc.

alcatko.j
25. pro 2010

ne, nenechali a nenechame... nelinka mela v roce rotaviry a byla hospitalizovana v nemocnici, dva dny na JIPce..nicmene, to proto, ze jsem nic o teto infekce nevedela a nevedela jsem, jak se k ni postavit.
Takze jsem vsechno delala spatne, protoze byla hubena, mela to horsi prubeh. nicmene, u ditete, ktere nema podvahu a jehoz rodice vi, jak reagovat, neni duvod k prilisnym obavam, jak nemoc prisla, stejne tak odejde. Dulezite je dodavat tekutiny, v pripade zvraceni spravnym postupem a hotofo.
ockovani je prilis velka zatez na detsky organismus, nasledky z ockovani an nabourani imunity muze byt mnohem zavaznejsi, nez sama nemoc.