Nechaly jste děti očkovat na meningokoka?

michaelka83
15. zář 2013

Nechaly jste svoje děti očkovat na meningokoka? Pokud ano, jakou vakcínou? Malého očkovat chci, ale váhám nad tím, jakou vakcínou? Původně jsem chtěla vakcínou Menveo (proti všem typům) , ale teď si říkám, jestli to není zbytečné?

andy80
15. zář 2013

Ne. Žádné očkování nad rámec povinného jsem nedávala a dávat nebudu, je to pro dítě zbytečná zátěž.

katyxq
15. zář 2013

Nenechala a nenechám, my nedoočkovali ani povinné (z více důvodů, jedním bylo it o, že se pak dávala několik měsíců dokupy).

luthien.k
16. zář 2013

V kojeneckém věku považuju podání vakcíny za větší riziko, než riziko, že dítě dostane meningokokovou infekci. Pokud bych o této vakcíně uvažovala, tak určitě až po třetím roce života nebo před pubertou. Doporučuju prostudovat si: http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/mena...

evulinkab
16. zář 2013

@michaelka83 Přidávám se k výše napsaným názorum-zbytečně neočkovat..Já nechala jen povinné očkování.Je to zátěž pro to malé tělíčko už tak, tak proč ješte přidávat další, navíc nikdo ti nezaručí, že po očkování bude díte chráneno-tech typů mening je nekolik a né proti všem se očkuje.

leni78
16. zář 2013

Neockujeme nic. Vakcinam nevěřím.

zuzazuzanta
16. zář 2013

Očkovali jsme před 14ti dny vakcínou Nimenrix.Stojí okolo 1500 kč 🙂

helcenka
16. zář 2013

Já o tomto očkování uvažuju až před pubertou, teď mi to přijde jako zbytečná zátěž. Je spousta pro a proti, rozhodnutí je na vás.
Každé dítě je jiné, každé jinak vakcíny snáší. Na jednu stranu může být očkování dobrá ochrana, na druhou může způsobit větší problémy než nemoc samotná, zrovnatak může nemoc zasáhnout tak, že zanechá opravdu ošklivé a dlouhodobé následky a zrovnatak může proběhnout víceméně bez problémů. To záleží na celkovém stavu dítěte a spoustě dalších okolností, takže je to opravdu věc vašeho rozhodnutí. Přeji šťastný výběr.

michaelka83
autor
16. zář 2013

@luthien.k prostudovala jsem toho už spoustu a i přesto očkovat budu. Znám bohužel několik případů, kdy to skončilo špatně a děti zemřeli....vím, že rizika tu jsou, jako u každé vakcíny☹ A navíc malý chodí do jeslí, takže je více ohrožen.

blueapple
16. zář 2013

nejhorší je mít známé v nemocnici ve městě, kde bydlíte, a vědět o případech malých dětí, které na meningokoka zemřeli...tak blízko...osobně očkovaná jsem a děti nechám také, jen ještě nevím, kdy, ale max. před nástupem do školy.
p.s. ale je jasné, že vše se řídí i tím, jaké reakce po očkování dítě mívá, snadno se rozhoduje, když dítě nemívá reakce na povinné očkování, maminka dítěte s reakcemi nad každým nepovinným hodně přemýšlí.

michaelka83
autor
16. zář 2013

@blueapple Právě. Moje mamka dělala léta na dětském oddělení a sestřenice dělá primářku v nemocnici...do toho sestra studuje medicínu 😅 takže vím, že ty případy jsou....bohužel ☹ a ačkoliv jsem malému nedala žádné očkování nad rámec těch povinných a i ty jsme začali očkovat až v 8.měsíci, tak pro toto jsem rozhodnutá. Naštěstí žádné reakce na předchozí očkování neměl. Ale vím, že tu ta možnost je a opravdu hodně zvažuju pro a proti....

michaelka83
autor
16. zář 2013

@zuzazuzanta A jak to malý snášel?

michaelka83
autor
16. zář 2013

@evulinkab Neočkuje se akorát proti typu B -zatím. Ale vakcína na něj už bude k dispozici během tohoto roku.

zuzazuzanta
16. zář 2013

@michaelka83 Úplně bez problému 🙂 Žádné reakce,prostě nic 🙂

luthien.k
16. zář 2013

@michaelka83 vím, že na to děti umírají, ale je jich do deseti ročně. V souvislosti s chřipkou zemře kolem 2 tis. osob v ČR za rok, kolik z toho je dětí, se mi nepodařilo dohledat, ale jistě to bude víc než 10. Přesto ji nebudu očkovat...

michaelka83
autor
17. zář 2013

@luthien.k Chápu Tě. Já s tím taky bojuju....ale položím Ti otázku - co když se to stane nedejbože právě Tvému dítěti? Pak si nebudeš vyčítat, žes ho nenaočkovala? Já ano. Vyčítala bych si to. A ano, deset dětí ročně třeba na to zemře, ale kolik jich třeba zůstane s jinými následky? Samozřejmně vím, že je tady spousta maminek, jejichž děti měli následky po očkování, bohužel☹ Je to Kačko strašně těžké rozhodování ☹

luthien.k
17. zář 2013

@michaelka83 lehké to není. U dětí se prý nejvázvažnější průběh objevuje mezi 3. a 7. měsícem věku a tento věk já považuju za kritický i co se týče vedlejších účinků očkování (hlavně jejich rozpoznání). Určitě další dítko nehodlám očkovat proti žádnému onemocnění v tomto období. Navíc já nevěřím v takovou účinnost očkování, nevěřím, že dítě spolehlivě před nemocí ochrání, určitě tedy ne každé dítě. Třeba jsem teď studovala data o černém kašli - v roce 2009 bylo 995 případů onemocnění v ČR a z toho bylo 75% nemocných plně očkovaných! Jsou to data z lékařského časopisu, nikoli odněkud z protiočkovacích stránek. Vzhledem k tomu, že těch invazivních meningokokových infekcí je tak málo (celkem loni 64, z toho 46 způsobených séroskupinou B) a proočkovanost je nízká, tak pro mě z toho neplynou statisticky významné výsledky, jeslti ta "ochrana" očkováním má vůbec smysl nebo nemá (že se vytvoří protilátky, to ještě neznamená ochranu). U černého kašle mám celkem jasno 😅 Takže když to shrnu - pokud se má stát, že dítě zemře na velmi málo pravděpodobnou meningokokovou infekci, tak bych si to pravděpodobně nevyčítala, protože mi chybí racionální zdůvodnění vystavit ho riziku nežádoucích účinků očkování proti němu, řídila bych se jen svým strachem a to není nikdy dobře. Například loni na silnicích zemřelo 14 dětí. Svoje děti bych před tím mohla uchránit, ale přesto to riziko podstoupím a autem i kolem silnic pěšky se pohybovat prostě budeme.

michaelka83
autor
17. zář 2013

@luthien.k Máš pravdu určitě v tom, že v kojeneckém věku bych určitě také neočkovala. Naštěstí máme Mudr.co je spíše proti očkování, takže jsem s ní neměla absolutně žádný problém a Hexa se očkovala až když já jsem řekla, ať naočkuje. Bylo to tenkrát hlavně kvůli AE.