Nechaly jste očkovat miminka proti pneumokokům?

vladka1
4. kvě 2009

Milé maminky, které z Vás nechaly svá miminka očkovat proti pneumokokům? Měla Vaše miminka nějaké jiné příznaky po očkování ( teploty, zvracení....)....a jsou zde i maminky proti tomuto očkování???

shaula
13. kvě 2009

Taky jsem o ní slyšela (od doktorky), má zahrnovat 13 sérotypů. Ale název nevím.

mikulka
13. kvě 2009

Tak my se zítra poradíme s dr., zad očkovat, nebo ne. Bojím se těch reakcí, když reagoval bouřlivě na všechny Hexa. nebo po Prevenaru nejsou takové reakce, nevíte?

elisvel
13. kvě 2009

Ahoj holky, ja nechala maleho očkovat synflorixem a žádne reakce. Nechala jsem ho očkovat začatkem května, dnes jsem šla na VZP, že proplaci 500 za očkovaní proti pneumokoku a normálně mi tam řekli,že pojíštovna nic nepřispěje. Že pry přispívalí jen do konce dubna. A že se mam optat v červenci že pry jsou zase nějaky změny. Jsou to ale šmejdi

shaula
13. kvě 2009

Elisvel, to myslíš vážně?! To jsou ale sv..ě!!! No vážně, teď koukám na jejich stránky a fakt to tam píšou! Haj..i!!! Dokonce i program Matka a dítě... No tak to je poslední kapka, jdu se přehlásit!

daisy1
13. kvě 2009

ja se kvuli prevenaru prehlasila k OZP od VZP...

misha25
13. kvě 2009

Ahojda....my jsme očkovali prevenarem poprvé ve třech měsících společně s hexou a pak přesně tak ještě dvakrát....nikdy malá neměla žádnou reakci!

Daisy1 - my kvůli prevenaru přešli od VZP k ZPMA....přispívají na každou vakcínu 1000t. v našem případě celkem 4000,- což žádná jiná pojišťovna nemá. Nebo teda v loňském roce neměla 😉 plus každému příchozímu klientovi dávají 3x300 poukázky do lekárny....plus dávají poukázky i když někoho do pojišťovny přivedeš. My jsme tři a šli tam i naši se sourozencema(4) Takže jsem od ZPMA dostala 7x900 tj. poukázky za 6300kč.....no a to je bezkonkurenční!!! 😵

Ještě jsme nepovinně očkovali Meningokoka....

vladka1
autor
14. kvě 2009

misha25: pročítala jsem stránky ZPMA a silně uvažuju, že se tam přehlásím. Na stránkách VZP jsem zrušení proplácení nenašla, ale dotace té Metal-Aliance je bezkonkurenční....Díky za tip 🙂

misa_a_radek
14. kvě 2009

ahoj, ja jsem nechala ockovat synflorixem, a žádná reakce

Jinak k tomu očkování, není to tak, že by to pokrývalo jen 7 nebo 10 kmenů z 90 typů, 90 typů pneumokoků existuje, ale jen 11 z nich je zodpovědných za asi 80% onemocnění u dětí a na ty hlavně je účinný Prevenar (na 7 typů) a Synflorix (na 10 typů), takže to pokrývá 80% typů pneumokoků způsobujícíh v ČR závažných onemocnění dětí do 1 roku.

Jinak nejdůležitější je chránit děti právě do 1 roku a proto je nejlepší začít s očkováním co nejdříve, už ve 3 měsících.
Je prokázán i snížený výskyt zánětu středního ucha.

vladka1
autor
18. kvě 2009

Tak dneska jsem mluvila se svou dětskou mudr. a ta je zastáncem brzkého očkování....čím dřív, tím líp...

shaula
18. kvě 2009

Vladka, to je taky co lékař, to názor, naše zase říká, že pokud nejsou často nemocní a nemají oslabenou imunitu, tak bohatě stačí po roce. Tak si vyber🙂 My nejspíš očkovat nedáme vůbec.

millist
18. kvě 2009

Nám teď doktorka řekla, že by to klidně dala až po roce, že nemocná ještě nebyla a že teď bude léto a ta onemocnění jsou hlavně v zimě. Tak to necháme asi až malý bude rok.

shaula
18. kvě 2009

Jo jo, s tou zimou to naše doktorka říkala taky.

kokaka
18. kvě 2009

my jsme začali Prevenarem 14 dní po třetí hexe, ještě nás čeká kolem vánoc 4. dávka, o synflorixu jsem tenkrát nevěděla

vendulka
18. kvě 2009

ZPMVČR teď přispívá na očkování jen 500,- na rok...

vendulka
18. kvě 2009

jinak my necháme očkovat asi až v 7m

vendulka
18. kvě 2009

a dáme ten Synflorix a nebo pokud do té doby bude ta nová vakcína,tak asi tu

vladka1
autor
19. kvě 2009

slyšela jsem, že ta nová vakcína by měla přijít na podzim...neví o ni někdo něco víc?

shaula
19. kvě 2009

Jen že by měla obsahovat 13 sérotypů.

hanicka2222
22. kvě 2009

Ahojik maminky.mam holcicku ktera je o 2 mesice driv narozea a chtela bych ji dat synflorix ale zacinam se bat jak to tady pisete.ale zase se bojim aby neco nedostala.
😉

vladka1
autor
23. kvě 2009

hani...proto jsem tuhle diskusi založila...taky váhám...jsem ale rozhodnuta očkovat až po 3.dávce hexavakcíny...zhruba v tom 7.měsíci....

mikulka
23. kvě 2009

Holky, já taky hodně váhala, a nakonec jsem malého dala očkovat v 7. měsíci... Hodně záleží, zda chodíte do kolektivu (na plavání třeba, do MC), jezdíte MHD apod.

martina100
23. kvě 2009

Ahoj,
já si říkám, že proti všemu dítě stejně nikdy neochráníš a očkování je tolik. My se s manželem shodli, že do Prevenaru nepůjdeme. Až bude Abi starší, tak ji pravděpodobně necháme naočkovat proti žloutence nebo nemocem přenášeným klíšťaty, protože to asi zrovna v našem případě (bydlíme v Praze a zároveň jsme hodně v přírodě) je aktuálnější. Abi je úplně zdravá, donošená, takže mně třeba pro ni Prevenar přijde jako zbytečná zátěž.

shaula
23. kvě 2009

martina, hurá, konečně někdo, kdo taky nebude očkovat, už si připadám jako exot🙂 Na internetu všichni už naočkováno mají nebo očkovat brzy budou, jenom ve cvičení kojenců jsme se s ostatními maminami víceméně shodly, že do očkování nepůjdeme.

kremca
23. kvě 2009

ta nová vakcína na 13 serotypů je vylepšený prevenar. Ten, kdo dostal první nebo už dvě dávky normálního, tak pak může dostat tu vylepšenou. Se synflorixem ale kombinovat nelze. Tohle vím od mé mudry, když jsem se rozhodovala jestli Prevenar nebo synflorix. No, rozhodla jsem se pro synflorix, protože mudra taky říkala, že to není zase 100%, že ten vylepšený prevenar bude už na podzim. Takže asi tak. 🙂

petot
25. kvě 2009

Ak chcete počuť aj nepopulárne názory, pozrite si aj toto:
http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Pneumokok_va...

a toto:
Argentínski rodičia, ktorých deti sa zúčastnili skúšok vakcíny, obviňujú výrobcu zo zastrašovania a zo smrti 12-tich detí. http://www.corpwatch.org/article.php?id=15208

vladka1
autor
28. kvě 2009

Petot...zaregistrovala jsem tě už ve vícero diskusích na zdravotnické téma....jaké máš vzdělání, jestli to není tajemství....

petot
29. kvě 2009

vladka1: Chcš to rozoberať na fóre, alebo Ti stačí IP?

berenika39
29. kvě 2009

petot:...no by to zajímalo víc maminek, si myslím. Mě nevyjímaje. Já si trvám na "dýlerství" 😀 😀 , i když jsi to popřel.

misicka85
29. kvě 2009

Ahojky, tak já se přidám k těm co očkovat pravděpodobně nebudou. Bavila jsem se s dr., tak pokud dítě není vyloženě v té rizikové skupině nebo netrpí na záněty středního ucha tak to není až tak nutné. Navíc to očkování nechrání proti všem typům pneumokoka. U nás na záněty stř.ucha nikdy nikdo netrpěl, malá je zdravá, zatím neměla ani rýmu a taky myslím že v tom prvním roce je těch očkování až až. Proti čemu kažopádně dám po roce je klíšťovka, jezdíme na chatu a tam je klíšťat jak nasr...(minulý víkend jsem jich psovi vytáhla 30 a to by nastříkaný 😠 ) no a asi menigokoka.

Jo a k té reklamě na ten Prevenar, slyšela jsem že ta maminka údajně odmítla nechat propíchnout tomu svému chlapečkovi ouška při tom zánětu a to byl hlavní důvod proč ohluchl, kdyby mu je píchnout nechala tak mohlo být vše ok.Někde jsem to četla,ale už nevím přesně kde. Pěkně hrajou na city,co?? 😉

shaula
30. kvě 2009

misicka, o té reklamě jsem to sice neslyšela ani nečetla, ale souhlasím s tebou, tyhle reklamy jsou vyloženě dělané na city, protože ví, že každou správnou mámu zamrazí, když slyší, co by se jejímu dítěti mohlo stát... Přijde mi to až skoro neetické, protože tyhle reklamy úmyslně zveličují rizika. Naprostá většina pneumokokových infekcí jsou běžné infekty, pouze zlomek je způsobený těmi invazivními typy, proti kterým se očkuje, a ty sice mohou, ale taky nemusí mít žádné trvalé následky.