Nechaly jste očkovat miminka proti pneumokokům?

vladka1
4. kvě 2009

Milé maminky, které z Vás nechaly svá miminka očkovat proti pneumokokům? Měla Vaše miminka nějaké jiné příznaky po očkování ( teploty, zvracení....)....a jsou zde i maminky proti tomuto očkování???

pehaka
29. říj 2009

koukám tady na tu plodnou diskuzi ..brišálek souhlas ještě že je tu pár odborníků....například petja..možná že kdyby se případ onemocnění pneumokoka stal někomu v tvé blízkosti nekecala by jsi tu takové kraviny že ty viry v ČR nejsou......to je fakt perla...

romankav
29. říj 2009

pehaka: přečti si to prosím pořádně, petja nepsala viry, ale kmeny (myšleno kmeny bakterií). A odlišnost US a evropských vakcín je docela důležitá věc.

berenika77
29. říj 2009

ahojky ptala jsme se na názor nevím proč napadáte ☹ jedna druhou mrzí mě to každý si z toho vezme co chce stejně nakonec udělá podle sebe co si myslí,že je nejrozumější

ptala jsme se i na to jestli se dá očkovat synlorif později než ve 2 letech................a na to mě nikdo neodpověděl 😒

jěště jedna věc kamarádka nechla svoji dcerku píchnout prevenar v těch 2.měsicích a holčička do roku měla asi 6 zánětu středního ucha a nakonec musela i na trubičky do uší 😒
druhá kamamrádky holčička ji trpí na uši a Dr.i přesto očkováni nedopuručila ono opravdu pravdu se člověk nikdy nedozví kde je ta pravda
každá máme svoji pravdu
a jsem ráda,že jsem si mohla přečíst oba tábory a udělat di názor za to vám děkuji

shaula
29. říj 2009

Berenika - z očkovacího schématu na stránkách Prevenaru vyplývá, že asi ano, do 5 let - viz http://www.prevenar.cz/Home/Očkování/Očkovacísc... . Nicméně po dvou letech bych asi radši nechala píchnout Pneumo23.

brisalek
29. říj 2009

berenika, nejsem si jista, ale myslim, ze se po 2 letech synflorix ockovat neda...pak je pneumo..23(nevim presne jak se to jmenuje musela bych to hledat. To ma 23 kmenu a je to pro starsi deti.

To co jsi napsala vystihuje i to co si ja myslim, jsou ty diskuze od toho, aby se clovek dozvedel zkusenosti a udelal si lepsi nazor. Jenze bohuzel jsou tady maminky, ktere se chytaji vseho(nikdy to nemyslim spatne, ale fakt nemam cas vysvetlovat a formulovat, aby se nekdo neurazil) a navic mam pocit jako i vice mamin, ze jsou i takove, ktere ve spouste diskuzi schvalne provokuji, urazeji...Taky me to dost mrzi.

Nekdy mozna svuj nazor napisu tvrdsim zpusobem, omlouvam se, ale spis to tak vyzni, protoze to hodne zjednodusim a nevysvetlim.

Ale treba to, ze farma firma vyrabejici vakcinyy a firma vyrabejici homeopatika na tom vydelava stejne je proste muj nazor.

petja
29. říj 2009

Pehaka ty mě neznáš,tak nesuď!Vůbec nevíš,co za zkušenosti mě vedly k životu jaký vedu!!! Navíc opravdu čteš jen co se ti hodí!!! Nikomu necpu,že jsem odborník,jen píšu svůj názor.Vychází ze zkušeností a zážitků,nejsou jen spokojená miminka po očkování.Jsou i děti,kterým jde o život a o ty by nám mělo jít především!!! Tak čus

bosorkajarka
29. říj 2009

Ja bych se chtela jenom vyjadrit k ockovani obecne. I vedci se uz nejakou dobu prou jestli je ockovani spis prospesne nebo skodici, az ted se projevuje a zjistuje jak pusobi na vyvujeci se imunitu. Tady konkretne se resi pneumokoky, co jsem slysela ja tak tam klady prevazuji nad temi negativy, o hodne vic se ted diskutuje treba ockovani proti TBC, ktere je zastarale a vice mene uz nefunkcni ale porad se nim ockuji nekolika denni miminka (to bych rekla ze je vetsi problem). Ja zatim nejsem rozhodnuta jestli ockovat budu ci nikoliv (myslim ty ockovani na vic), ale urcite by to chtelo vic informovane pediatry, kteri by hlavne objektivne informovali rodice.

ronie
29. říj 2009

petjo prosím tě, ty máš opravdu vlastní zkušenost s homeopatiky při vysokých horečkách při zánětu středního ucha? Nezlob se nemyslím to nijak špatně, jen že jsi napsala, že se to tak léčí a ne že to tak léčíš ty. Pokud máš opravdu tak dobré zkušenosti s homeopatiky nejsem proti je vyzkoušet při obyč.rýmě...třeba to bude mít rychlejší průběh, udělám pokus na sobě,ale opravdu nevěřím ani ťuk. Vitaminy, bylinky...proč ne, věřím že v nich je síla-však léky jsou na přírodní bázi-nejsou to jenom chemikálie, ale prostě homeopatika mají tak miniaturní procento té léčivé látky, že prostě podle mě nemůžou fungovat jinak než jako placebo a i kdybys je nepoužila tak bude nemoc probíhat stejně...A musím říct že v poslední době hodně lidí na základě reklamy homeopatika kupuje a chválí si je-stejně jako hodně lidí očkování 😒 Všechno je to obchod ať s přírodou tak s chemií...pro mě jsou nejdůležitější očividné výsledky. JInak já osobně patřím k těm co jsou proti očkování, hlavně proti povinnému, vše by mělo být důkladně řešeno indivíduálně a očkovat až v pozdějším věku. To že by to bylo na zvážení rodiče by vedlo k tomu,že by se o to, co nechávají píchat do svých dětí pořádně zajímali...A jsem také člobvěk co se nebrání změnit názor na cokoliv a přiznat svůj omyl, bohužel můj největší bylo právě to očkování, byla to zkušenost, která mě vedla k tomu se opravdu dál vzdělávat, zajímat a sbírat zkušenosti jiných lidí 😉 Mě tedy přijde tvůj projev tu úplně zbytečně agresivní,ale psané dělá hodně a třeba je to všechno jinak..Určitě si mě tedy ale nijak nepomohla 😒

petja
30. říj 2009

Ronie,IP

brisalek
30. říj 2009

Souhlasim hodne s ronie az na to nechat povinna ockovani na rodicich. Byl by to velky krok zpet, dooost by to zvysilo vyskyt nemoci a hlavne chudaci deti nemohou za sve odice. Ano mel by byt pristup individualni!!. Myslim, ze vse o pristupu lekaru, kteri by meli informovat vic a hlavne meli by mit jiny pristup k rodicu. Kdyz se jich zeptate vetsina se tvari jako co vlastne chcete a ze tomu stejne nerozumite a kdyz nahodou vedi, ze trochu rozumite, je pristup jeste horsi(no jo to zase je nekdo chytry), alespon me to u vetsiny(nejen pediatru) tak pripada...kdo nevystudoval medicinu je u nich hloupy....ja osobne ma spatnou zkusenost od vlastni maminky, ktera mela ve 14 letech reakci na ockovani proti tetanu a byla chvili ochrnuta a zustaly ji nejake nasledky...presto nejsem proti ockovani. Myslim si, ze vetsina problemy je diky spatne(prosle, necistotami kontaminovane...) nebo spatne pichnute vakcine nez vlastni reakci.

musko
30. říj 2009

berenika, ak o to stojíš, tak radšej to Pneumo23. U starších detí je tada výhodnejšie. I keď ja by som do toho fakt nešla. Napriek tomu, že Petrík mal len mib. rok 6x pichané uši......Je to americká vakcína - ako tu už zaznelo, vg našich podmienkach účinná tak na 50% kmeňov...... Ak by Vám to vyšlo pozit. vo výtere buť z uší, alebo krku, tak ano, inak nie.
A tiež čiastočne súhlasím s ronie - ale nenechať plávať povinný očkovací kalendár. Skor by som to videla o indi-vindi prístupe k dieťaťu...... Hlavne čo sa týka tých dobrovoľných očkovaní - tam mi vadí tá masáž ferm. firiemAle ako zdarvotník by som to fakt nerušila. ja sama teraz riešim mladšiáeho syna - odsúvam Hexu, ako to ide, jednak je jeseň, veľa viróz - starší syn v školke - a nemá poriadne zhojenú kalmetku, takže sa budem to snažiť odsunúť, čo to pojde, ale nerušiť.

romankav
30. říj 2009

musko: nemám vlastní zkušenost, ale pneumo23 je určené pro seniory a imunodeficientní pacienty apod. Neřekla bych, je je vhodné jako prevence.

romankav
30. říj 2009

Myslím prevence pro normální "zdravé" děti. 🙂

schwarzovka
30. říj 2009

petja...prosím, jak je to s tou alergií na bílek vs. očkování? díky

musko
30. říj 2009

romi, preberala som to s kamarátom pediatrom a tiež nám to doporučoval, očkoval tým aj vlastného syna. Je tam proste viac tých kmeňov. Ale je to na zvážení každého. myslím, že u staršieho dieťaťa je lepšia táto.

petja
30. říj 2009

Schwarzovka-Viry spalniček a příušnic se získávají reprodukcí v kulturách kuřecích embryí,proto by rodiče alergika měli velice zvážit očkování proti MMR.
Více na
http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR.htm

artuse
30. říj 2009

ahoj holky,

pokud se má držet dané otázky, tak já očkovat Prevenar/Synflorix zatím neplánuji...neplánuji žádné očkování navíc...

a zazněla tu léčba homeopatiky 😀 tak já jsem jejich zastánce, pomohla mně i dcerce, hodně lidí říká, že je to placebo, ale jak by bylo možné, že by homeo zabíralo např. u kojenců a batolat, kteří tomu nerozumějí, jaký lék mu podáváte? 😉 navíc pokud znáte princip fungování homeopatik, že zjednodušeně řečeno stimulují organismus a mají vyvolat, aby sám organismus bojoval s nemocí, tak na tom mi nepřijde nic nelogické či nepochopitelné, jen to není vědecky měřitelné a prokazatelné jako u alopatických léků a v tom je ten kámen úrazu, ale to jsem moc odbočila, tak se omlouvám 🙂

schwarzovka
30. říj 2009

petja díky...no jsem pěkně naštvaná 😠 😠 , páč malej má velmi silnou alergii na bílek i žloutek a Mudr ho klidně naočkoval...no to mě teda pěkně štve, že jsem to nevěděla 😠 😠

berenika77
5. lis 2009

krásný den

takže už jsem vyřkla verditk očkovat nebudeme děkuji za rady názory obou táboru...... 🙂

sandra81
10. lis 2009

Resim celkem velke dilema. Bydlim v NL, a nedavno tu umrely 3 miminka po ockovani proti pneumokovi...ja mam ted miminko ktery ma dostat 3.posledni davku tohodle ockovani a dost se bojim....co si myslite?? Zajimalo by me zda se to take dostalo do Cech ze tu umreli 3 miminka po ockovani...

ulidark
12. lis 2009

Ahoj.
Chtěla jsem se zeptat očkovaných kolik zaplatili za jednu dávku Prevenaru. U nás je nejlevnější za 1700,- Tak sonduju, kde to kolik stojí.
Díky

sayast
12. lis 2009

u nas prevenar 1599 kc

sandro,neco takoveho slysim prvne 😲

broucina
13. lis 2009
olmetec
13. lis 2009

Očkování je povinné ze zákona (zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví). Pouze v případech tzv. kontraindikací, které existují např. při defektech imunity, transplantacích, těžkých neurologických chorobách, se neprovádí očkování v daném termínu, ale odloží se na dobu, kdy je onemocnění zhojeno. Když rodiče záměrně odmítají očkování svého zdravého dítěte, vyzve je k očkování jejich praktický dětský lékař a hygienická služba. Při neuposlechnutí výzvy hrozí soudní dohra a finanční pokuta.

shaula
13. lis 2009

Olmetec - nechápu tvůj příspěvek. Ano, jsou očkování, která jsou povinná, ale očkování proti pneumokokům k nim nepatří...

zdenca6
25. kvě 2010

ahoj,tak ja jsem maleho nechala ockovat, včera a dneska mame horečku, mam už dve děti a každou cvili jsme vždy něco měličerný kašel, zanet v cuchu a proto mi doktorka poradila očkováni malemu byli ted 3 měsíce

ssimmikk
27. srp 2011

@zdenca6 nechala jsi prevenarem nebo synflorixem?

Ráda bych toto téma obnovila, co více volí nyní maminky, zda Prevenar 13 nebo Synflorix....já váhám a nevím, první dcera je na Prevenar co byl v roce 2008, ten měl jen 7typů pneumokoka 😕

agule
30. srp 2011

Ja na doporuceni detske doktorky a kamaradek nechala Synflorix.

danarovenska
22. únor 2016

já mám dceru, co pujde do školky, tedy bude přenašečem,očkovaná na pneu není, ale malý by to on mí mohl vše chytit, je mu 5m tak to zvažuji.

evulina77
22. únor 2016

očkuji jen povinné očko a i to máme posunuté. Podle mě doktoři straší chorobama, ale očkování mi příjde jako větší zlo, zejména u chlapců, kteří jsou na očkování citlivější, respektive na případné nežádoucí účinky...