Nechaly jste očkovat miminka proti pneumokokům?

vladka1
4. kvě 2009

Milé maminky, které z Vás nechaly svá miminka očkovat proti pneumokokům? Měla Vaše miminka nějaké jiné příznaky po očkování ( teploty, zvracení....)....a jsou zde i maminky proti tomuto očkování???

davulinek
5. kvě 2009

ahoj,tak ja jsem maleho nechala ockovat prevenarem a ockovali nas zaroven s hexou,takze byly 2 pichance do kazde nozky.Mel jen lehce zvysenou teplotu 37,5 jeden den,nic vic.

smardik
5. kvě 2009

ahoj, my nechali očkovat proti pneumokoko ve 3měsících, první dávku měl jen prevenar - teplota 38-39, pořád spal a nechtěl jíst, další dvě dávky měl spolu s hexou a reakce - teplota 38-39, pořád plakal, nespinkal. Jo a ted byl samostatně hexu a reakce žádná

davulinek
5. kvě 2009

jaj a zapomnela jsem napsat,ze nas poprve pichala doktorka ve 4 mesicich,takze 3x a byla vzdy teplota lehce zvysena.😉

evicka7
5. kvě 2009

ahoj, my očkovali pneumokoka v 7. a 8. měsíci a bez reakce, taktéž všechny tři hexy co zatím máme byly bez reakce,

vladka1
autor
5. kvě 2009

díky za odpovědi...pořád váhám...Prckovi jsou necelé 2měsíce...MUDr říká, že ho naočkuje už v těch 2měsících....bojím se, aby to to tělíčko mrňavý zvládlo....

evicka7
5. kvě 2009

no u nás je to první a poslední nepovinný očkování, protože si myslím, že s tím mají ta miminka co dělat, aby to zvládla

motylek
5. kvě 2009

Tak my byli na prevenaru poprvé s první hexou, ve 3. měsících. žádnou reakci neměl, byl úplně v pohodě, ani zvýšenou teplotu. Tak to bylo zatím po všech očkování. Díkybohu 😀 .

luci81
5. kvě 2009

já jsem četla,že toto očkování není nutné pro všechny děti,tak jsem se doktorky ptala,ona mi řekla,že nám by to ale doporučila,kvůli mým častým zánětům středního ucha v dětství.Pokud ale nebude často nemocná,že by očkovala až po roce.

shaula
5. kvě 2009

Tak já se přidám z druhého tábora - my nejspíš očkovat nedáme. Ony ty vakcíny mají i svá negativa, četla jsem i o případech vážnějších vedlejších účinků než je jen zvýšená teplota, atd. Kromě toho těch vážných infekcí není zase tolik, jak se nám snaží namluvit reklama, pneumokoků je cca 90 typů a velká většina z nich probíhá jako banální nachlazení. Nechci to samozřejmě zlehčovat, ale obecně bych řekla, že očkování není nezbytné u dětí, které nespadají do rizikové skupiny nebo nejsou často nemocné...
Vladka, no nevím, ve dvou měsících mi to připadá ještě brzo...

vladka1
autor
5. kvě 2009

shaulo....proto jsem se rozhodla založit tuto diskusi...mám právě stejný názor a nerada bych něco zanedbala...jsem přesvědčena, že ho teď určitě, ve 2měsících očkovat nenechám...možná později, ale vážně nevím...

miskastehlikova
5. kvě 2009

Ahoj,
já jsem pro čkování ale až po roce.Přece jen do roka je to hodně vakcín
A podle mojí mudr.je toho na mimi hodně a hlavně si v roce nejlépe tvoří imunitu a těma všema vakcínama si ohrožuje tu přirozenou tvorbu imunity!
takže mi jdeme v roce

soanpe
5. kvě 2009

taky jsem to řešila s dr. a říkala mi,že je spoustu typů meningokoků. dokonce má pacienta,
kterého maminka nechala naočkovat a stejně dostal jiný typ 😒

jestli půjdu očkovat, tak až po roce 😉

shaula
5. kvě 2009

Soanpe, asi myslíš pneumokoky 😉 Jo, taky mi naše dr. říkala o případu, kdy naočkovaná holčička dostala typ, který očkování nezahrnuje, a bohužel zemřela... My na 90 % očkovat nedáme, ale kdyby ano, tak taky až po roce.

soanpe
5. kvě 2009

sorry
pneumokoky 😅

s kámoškou jesm po telefonu žešila mening. 😉

vladka1
autor
6. kvě 2009

jste fajn, díky za názory 😉

bera28
6. kvě 2009

Holky, mám dvojčata, extrémní ndonošence, na Prevenar měli nárok od pojišťovny. Mají za sebou už 3 dávky, píchali jim to i s Hexou dle korigovaného věku. Takže pokud máte donošené děti, tak se rozhodně nemusíte strachovat, že by to tělo nezvládlo.
Jo a chodíme plavat s maminou, která má 2 děti (11 měs. a 5 let), obě očkované a stejně pneumokoka chytily a musely být oba v nemocnici. Naštěstí to zvládli bez trvalých následků. Vzhledm k tomu, že pneumokoků je asi 96 druhů, tak očkování v žádném případě nezajistí 100% ochranu.

evulinkab
6. kvě 2009

No já jsem o tom očkování taky mluvila s dr., ona říkala, že určitě ta vakcína pro to tělíčko zátěž je a že ona být mnou, tak by nechala malého očkovat nejdříve až po 7.měsíci života, protože malej je plně kojený, pěkně prospívá, nemocný není- tuk tuk tuk 🙂 kamarádka zase nechala svého syna očkovat ve 2,5 letech, než nastoupil do školky.takže já očkovat nechám, ale asi taky dřív, než bude mít malej rok, ne..

vladka1
autor
7. kvě 2009

🙂

garfie
9. kvě 2009

Souhlasím se Shaulou, taky očkovat nedám. Očkování má opravdu vedlejší účinky a může mít nepříjemné následky i v dospělosti. Nezavrhuju očkování úplně, ale u těch nepovinných bych se hodně rozmýšlela. A rozhodně bych neočkovala do roka-pokud dítě pochopitelně nespadá do některé z rizikových skupin.

jakoubka
9. kvě 2009

Ahojte,
Já malého nechala poprvé Prevenarem naočkovat ve 3 .měsících spolu s hexou ,vedlrjší účinky žádné 😉
Td jsem někde četla,že Prevenar chrání i před zánětem středního ucha a Synflorix ,že ne 😕 😉

shaula
9. kvě 2009

Jakoubka, právě naopak. Prevenar nelze používat jako ochranu před záněty středního ucha, někde jsem ale četla, že Synflorix údajně ano (bohužel už nevím kde🙂 Prevenar sice zvyšuje ochranu před záněty středního ucha způsobenými očkovanými sérotypy, ale zase zvyšuje citlivost na ostatní sérotypy, takže se to vyrovná. Viz http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2008_17.htm

vojtisek2007
9. kvě 2009

my taky máme prevenar - očkovali jsme ho zároveň s hexou - u obou mladších dětí - a reakce jen ten den co byli očkovaný tak teplota kolem 38,5 - 39 jinak nic...a to Vojta je nedonošený a naočkovala nám ho taky, sice dýl, Eli očkovali už ve třech měsících

petka80
10. kvě 2009

Holky, a co je to ten Synflorix? Nějaký nový "vylepšený" Prevenar? Díky.

shaula
10. kvě 2009

Je to nová vakcína proti pneumokokům, která zahrnuje více sérotypů než Prevenar (10).

petka80
10. kvě 2009

aha, díky 😉

mikulka
10. kvě 2009

Holky, my máme jít na prevenar. Ale uvažuji, zda ho mám vůbec dávat už teď, nebo spíš počkat do 8. měsíců? Dr. ho doporučila v těch 7., ale furt nevím.
Taky je škoda, že jsem nevěděla, že existuje ten Synflorix, už máme koupený pervenar.

Vladko, ve dvou měsících ještě nedávej očkovat, t o je fakt brzo.

Holky, co ymslíte, mám čekat? Na hexu měl reakci, horečku, zvracení, nechutenství a týden byl plačtivý (a to jiank vůbec nepláče)...

marketa47
11. kvě 2009

Já jsem malou nechala očkovat Prevenarem v 9. měsících. MUDr. říkal, že čím dřív, tím líp, protože později již může dítě s nějakým virem přijít do kontaktu a pak se mu může nějaká nemoc spojená s pneumokokem objevit, i když je očkované. Malá neměla žádnou reakci po očkování a to už jsme byly i na přeočkování. Vždy bez problémů.

evicka7
11. kvě 2009

mikulko, to je těžký říct, protože když měl takový reakce, tak by bylo lepší počkat, ale zase to co píše Markéta má taky svojí váhu, no my byli v 7mi měsících, ale malá neměla žádný reakce na hexy

evicka7
11. kvě 2009

teda měla

vladka1
autor
13. kvě 2009

nevíte některá, jaká vakcína by měla přijít na trh na podzim?...Prý by měla být ještě rozsáhlejší než Synflorix