Nechat či nenechat naočkovat proti pneumokokovi?

edousek
3. únor 2011

nemůžu se stále rozhodnout, slyším názory pro i proti.A kterou vakcínu???

iluss
3. únor 2011

Já jsem malou nechala naočkovat Synflorixem, moje doktorka jí to píchla společně s hexou (prý je to lepší - no nevím proč). Nikdy jsme ale na žádné očkování žádné reakce neměly. Všechna očkování snášela moje malá úplně v pohodě, takže nebyla ani podrážděná, ani nás netrápila zvýšená teplota, nechutenství apod.

mailli
3. únor 2011

já nechala Elišce dát hexu a Prevenar 13. Eliška byla jen druhý den mrzutější, ale to bylo všechno... jinak si myslím, že mezi Prevenarem a Synflorixem moc velký rozdíl nebude (jsem laik, tak to je fakt jen můj názor, žádné zkoumání). někdo tu psal, že Prevenar má navíc 3 "pneumokoky" asijského typu. no, dnes člověk nemusí ani cestovat do Asie, aby potkal Asiata, který může být nemocný. člověk se může nakazit kdykoliv, kdekoliv a od kohokoliv. očkování nepokryje všechny nemoci. ale jestli to malé alespoň trošku pomůže, tak budu jen ráda, že to nebylo zbytečné...

olcab
4. únor 2011

ahojky dali jsme Synflorix společně s Hexou,reakce téměř žádná jen byla trošku víc nevrlejší,ale nechalo se to 😒

babulinkab
4. únor 2011

dali jsme prevenar 13 společně s hexou, žádná reakce nebyla.
Očkovali jsme i prvního syna, u kterého jsme prevenar platili sami.
Očkovali jsme na doporučení pediatra, kterého jsme si pro své děti vybrali a kterému důvěřuju, kdybych nedůvěřovala, nechodila bych k němu.

subbarru
5. únor 2011

Dohromady bych rozhodně dvě očkování nikdy nedala! Je to děsnej zásah do imunity, představ si, že do tak malého tělíčka naráz vpravíš tolik nemocí a ještě k tomu přímo do krve.... ☹

j.a.n.i
6. únor 2011

Já vybrala synflorix, dr. říkala, že jsou víceméně nastejno, že je to celkem jedno, kterou zvolím, tak u mě vyhrálo to, že je bez doplatku a vyhrál titul vakcína roku 😉
Jo a nedala jsem to najednou a na synflorix měl větší reakci než na hexu, měl přes 38,5° ale vůbec nebyl mrzutý, což mě překvapilo, prostě veselé a spokojené miminko, co hřeje jak kamínka.
Taky bych nedala všechna dostupná očkování, ale tohle jsem vybrala, že jo.