Nechat či nenechat naočkovat proti pneumokokovi?

edousek
3. únor 2011

nemůžu se stále rozhodnout, slyším názory pro i proti.A kterou vakcínu???

nanule
3. únor 2011

My jsme ockovat nechavali, a to vakcinu Synflorix, spolecne s hexavakcinou. Podle me to je dobra vec.

vysocanka
3. únor 2011

ANO SOUHLASIM S NANULI, MY TAKY DAVALI CO ONA 🙂

edousek
autor
3. únor 2011

a byla na tu vakcínu nějaká reakce?já se hlavně nemůžu rozhodnout zda ten prevenar nebo synflorix

hojda
3. únor 2011

tohle si musi rozhodnout každá máma sama. Očkování má své výhody, ale je tam vždy riziko. Brala bych v úvahu, jak dítě snášelo dosavadní očkování a to kde se s dítětem pohybujete (jak velké je riziko nějaké nákazy) a pokud třeba v rodině nědo trpěl na záněty uší.

nanule
3. únor 2011

Nic vyjimecnyho. Mala mela akorat pak v noci vyssi teplotu. Dostala paralen cipek a byl klidek.

edousek
autor
3. únor 2011

nás čeká první očkování hexavakcínou příští týden a k tomu se máme rozhodnout zda chceme očkování na pneumokok.

hojda
3. únor 2011

@edousek Tak já bych asi napoprvé k tomu toho pneumokoka nedávala, až uvidíš, jak bude po hexe.

edousek
autor
3. únor 2011

kluci mají tři a půl měsíce nebude už potom pozdě na to očkování?

vendulka
3. únor 2011

já sem nechala očkovat synflorixem 😉

misak74
3. únor 2011

Na doporučení dr. jsem nechala naočkovat malého až skoro ve 2,5 letech, to už stačí jen jedna dávka 😉 Měli jsme Prevenar 13.

antana123
3. únor 2011

@edousek já nechala očkovat zaráz s hexou a byl to prevenar 13

edousek
autor
3. únor 2011

@antana123 a byla nějaká reakce??

miska73
3. únor 2011

ještě před pár lety se uvažovalo, zda lze děti jen tak očkovat hexavakcínou, už to je obrovský zásah do imunity dítěte najednou... dneska to těch nebožátek perou hlava nehlava....zároveň s tímto... Nedávám jiná, než povinná očkování a souhlasím s
@hojda v jejím prvním příspěvku 😉 . Přeji dobrou volbu a zdravé miminko 🙂

antana123
3. únor 2011

@edousek pokud není problém tak proč neočkovat???stejně se musí naočkovat těma povinnýma tak proč k tomu nepřidat i pneumokoka ale jasně každýho věc

antana123
3. únor 2011

@edousek jo 1den byla zvýšená teplota víc nic

edousek
autor
3. únor 2011

@antana123 no očkovat kluky asi nejspíše necháme jen nevím kterou tu vakcínu se rozhodnout

antana123
3. únor 2011

jen chci říct že dřív možná nebylo tolik očkování ale ani nebylo tolik nemocí co ted je jsem zdravotník a proto mám jasný postoj k očkování ale myslím že je každého věc jak se rozhodne 😉

antana123
3. únor 2011

@edousek to je těžko příjde mi že každý dr. zastává jinný názor ten náš tvrdí že prevenar13 je nejlepší (taky je s doplatkem)nevím těžko říct který je lepší

edousek
autor
3. únor 2011

@antana123 no s tím souhlasím....

miska73
3. únor 2011

jsem též zdravotník a mám k tomuto velmi blízko, ale zároveň mám také zdravé děti, které naštěstí nikdy neměli ani zánět středního ucha i jiné nepříjemnosti, samozřejmě, pokud je miminko předčasně narozené, či jsou jiné kompikace, pak jistě lékař očkování doporučí 😉

nanule
3. únor 2011

Me teda osobne prijde dobry, ze se da ockovat s hexavakcinou. Mala u toho vzdycky krici, nevi co se deje. Moc si neumim predstavit jak by mela vyvadet kdyby tam chodila na kazdou zvlast.
Samozrejme at si kazda maminka rozhodne jak uzna za vhodne, ale me tohle ockovani prijde dobry... cokoliv co muze male pomoci.

antana123
3. únor 2011

@edousek s dvojčátkama to musí byt makačka co??promin že uhýbám od tématu jen vás s dvojčátkama obdivuju jsem večer vyřízená a to mám jedno

antana123
3. únor 2011

@nanule jo taky mi to příjde lepší že si to odbyde naráz 😉

edousek
autor
3. únor 2011

@antana123 no někdy celkem jo. Zvlášt když nás trápilo boleníčko, to teda bylo večer jsem byla ráda,že ležím. Ted kluci naštěstí spí celou noc,ale večer lehnu a spím. Ale oni mi to vynahrazují bobanci tím když se na mě usmějou...

edousek
autor
3. únor 2011

@antana123 no to máte asi pravdu

barevka
3. únor 2011

Tak my máme pouze Hexavakcínu. Jak píše Mišák74 Prevenar 13 se dá očkovat až ve 2 letech. Ptala sem se našeho pediatra co by doporučil a řekl mi, že pokud nehodláme jezdit s malou do zahraničí, myšlena exotika, tak je zbytečné to malé tělíčko zatěžovat další vakcínou, ať už Prevenarem 13, Synflorixem atd... Je to jak s očkováním dospělých proti chřipce, očkování funguje jen na některé viry, které kolem lítají a každý rok se mění a mutují. Nikdo vám nezaručí, že když budete očkovaní proti chřipce, že ji nedostanete a podle toho, co jsem nedávno četla, tak stejně dostane každý rok chřipku víc jak 70 % očkovaných lidí... 😒 Tady si to musí přebrat každý sám. Někdo je ochotný naočkovat všechno co je dostupné, na druhé straně jsou lidé, kteří bojkotují očkování tuberkulózy...

weri1
3. únor 2011

Každej na to má jiný názor a myslím si že se nedá radit! Asi śe musíš rozhodnout sama, já se taky po dost dlouhé době rozhodla 😀
My dali synflorix...prevenar 13 jsem nedala proto, že ty 3 pneumokoky navíc jsou asijského typu, tak proč už tak zatěžující očkování zatěžovat ještě o 3 zbytečné pneumokoky

weri1
3. únor 2011

@edousek a reakci jsme měli při první dávce pak už ne

lenkabu
3. únor 2011

Když ano tak nejdřív v roce,nikdy společně s hexou.

lenkabu
3. únor 2011

a jinak jsem taky zdravotník a nikdy bych nenechala naočkovat vše co je dostupné.