Necháte svoje mimi očkovat TBC?

brittta
14. srp 2011

Od letošního roku už není povinné, ale já ho asi přesto budu chtít. A co vy?

ikarkulka
14. srp 2011

náš syn ještě o kousek spadl do toho povinného, takže ho má.
nyní už bych ho dobrovolně nedala. znám jen velmi málo dětí, které na tuto vakcínu neměly žádnou reakci. jsem přesvědčená, že toto očkování bylo zrušeno zejména proto, že ta vakcína byla špatná a zbytečná.

blueapple
14. srp 2011

souhlasím s ikarkulkou, jsem ráda, že se už neočkuje. Na můj dotaz, zda zabrání tomu, aby TBC mimi chytilo, prý "nic není 100%". V západní Evropě se TBC už dávno neočkuje, zůstalo to zvykem tuším v Bulharsku nebo Rumunsku. Naočkovat se přece může kdykoliv později - ne hned čersvému novorozeňátku.

romana29
14. srp 2011

Jsem ráda, že jsou obě děti naočkované a kupodivu - jak píše xy tak zrovna moje dítě tu nulovou reakci mělo...

dlabinecka
14. srp 2011

Já určitě taky budu chtít. moje prvorozená dcera měla taky nulovou reakci -a neznám zase tolik maminek, jejichž miminka by s tím problém měla. souhlasím s tím, že se neočkuje v novorozenckém věku, očkuje se až později, cca kolem půlroka. TBC zdaleka vymícena není, na každym rohu ukrajinec a něco takového bych si neriskla...

veruska007
14. srp 2011

Budu chtít. Starší chlapeček s tímto očkováním problém neměl. Navíc často využíváme MHD a jezdíme spoji s Ukrajinci, Rumuny, Uzbeky... a v jejich komunitách ta tubera občas je. Navíc ji chytla před pár lety i moje babička... takže proč to zbytečně riskovat.

bufina
14. srp 2011

Malej na to reakci měl, hnisalo mu to a první hexavakcínu mohl dostat až v 11ti měsících ☹ Záleží hodně na tom v jakým prostředí se kdo pohybuje, my jsme na tom podobně jak @veruska007 Občas jedem MHD, zrovna naše zastávka ve městě je plná chrchlajících bezdomovců, takže kdybych měla další dítě, tak ho určitě nechám naočkovat, ale třeba až později...

laska.nezna.hranic
14. srp 2011

určitě naočkovat nechám. nebudu tu vypisovat všechny důvody proč, ale i naše doktorka nás v tom podpořila. je mi jedno, jestli hexu dostane o měsíc dýl, raději jeden ďobanec, než pak docházet na plicní, vystavovat ho dlouhodobé léčbě a podstupovat X rentgenů, které jsou mnohem škodlivější - osobní zkušenost. navíc máme vazby v zahraničí, kde se dřív očko tolik neřešilo, takže už jen proto nebudu riskovat. ale i kdyby ne, tbc bych nechala stejně píchnout. neznám nikoho, komu by to způsobilo potíže a ti co tvrdí, že ano, nemají žádný důkaz, že jim to způsobilo právě tohle očkování. a zhnisaná ranka? takových ranek za život ještě bude...
to už tady bylo, očko zrušili a pak ho honem rychle zaváděli zpátky. i kdyby to pomohlo jen jednomu dítěti, tak to smysl má. jsem i pro, ať si to rodiče za dítě rozhodnou sami, ale ať se pak nediví, nežádají placení léčby pojišťovnou a nepořádají veřejné sbírky na záchranu svých dětí. a to se netýká jen tbc.
takže za nás ANO 🙂

bocinka
14. srp 2011

no nevím holky, mě se nikdo neptal.... a dokonce mi to ani neřekli, až když jsme odcházely z porodky, tak jsem si to přečetla v papírech.... 🙄 ale nevím, asi bych to taky nechala očkovat později, malá měla veliké problémy 😠 , hexu posunutou snad o tři měsíce, no nevím.... 😕 přiště v porodnici ne, ale potom určitě ano.... 😉 😉

j.kriv
14. srp 2011

Já příští nedám, znám děti se špatnou reakcí, malá jako novorozenec měla kašel na který 8týdnů nic nezabralo, když jsme přešly k novému doktorovi, sám řekl, že to způsobilo nejpravděpodobněji právě tohle očkování... nebudu do dítěte cpát látky, které můžou ohrozit jeho zdraví, aniž by mi to zaručilo 100% ochranu.
@laska.nezna.hranic srovnávat případy nemocných či postižených dětí mi přijde naprosto mimo, proto, že rodiče nemají dost prostředků pro nejlepší možnou léčbu, tak dobře jim tak nebo co? 😠 ☹ nevím o tom, že by na nejvážnější nemoci, kvůli kterým jsou většinou sbírky, existovalo očkování... a co takoví kuřáci, diabetici nedodržující dietu apod???ti si zaslouží hrazenou péči????

supik
14. srp 2011

zrušení povinného očkování je podle mě průšvih v dnešní době, kdy je tu plno cizinců a pod...já zrovna zítra budu maslého objednávat na očko, domlouvala jsem se po porodu, že mezi 7.-12. měsícem se máme ozvat na kalmetizační středisko, zaregistrovali si nás a ví o nás, mluvila i o tom, že odborná veřejnost nebyla pro zrušení, ale pouze pro posunutí právě na cca ten rok, rekci první neměla..mmch dělám ve zdravotnictví, vím , co to je za humus, setkávám se s tím dost často!!!

anieanne
14. srp 2011

Já rodila ještě když bylo povinné, ale i druhé nechám očkovat.

pettule
14. srp 2011

Já rodila také, když bylo ještě povinné. Prcek žádnou reakci neměl. Teď čekám druhé a určo nechám také naočkovat.

hansed
14. srp 2011

Určitě nenechám očkovat hned po narození, později možná.... ale rozhodně nebudu argumentovat přílivem cizinců.... teta je hygienička a aby dítě TBC chytilo, muselo by být ve velmi těsném několikahodinovém kontaktu s nakaženým....

kristynaw
14. srp 2011

neresim, holky se narodili v USA , tam se neockuje a tohle mimi bude v Nemecku a tam asi taky TBC nepichaji...

aleskap
14. srp 2011

ja rodila loni v lete a syn byl ockovan pri odchodu z porodnice, jsem za to rada, zadnou reakci na to nemel, stejne tak jako na jina ockovani. Za nas se taky ockovalo, jestli si nektere pamatujete, tak se o tohle vsechno staral stat, ockovani bylo plosne, prisla pani doktorka do skoly, vsechny nas pichla a bylo a TBC se za tu dobu vyskytlo minimalne...nedokazu si predstavit, ze ted se nekdo rozhodne neockovat, kdyz stredni Evropa je "dalnici pro cizince, at uz je odkukoliv".

ja.na81
14. srp 2011

tak muj nazor asi neni zas tak relevantni, ziju totiz v zahranici, ale zajimave mi prijde, ze tady se TBC mimcum vubec neockuje... takze kdyby jsme pripadne az nekdy bude druhe zili pro zmenu v CR, tak bych ockovat taky nenechala...

jankadudova
14. srp 2011

Jsem pro ockovani. Ne v sestinedeli, je dobre, ze se to posunulo, ale je to vazna nemoc, ktera neni ani zdaleka vymycena a na kterou se muze umrit. Tohle je pro me NO.1. Ale vec kazdeho rodice. Jesteze to tak neni i s ostatnim ockovanim a mame povinny kalendar!

biibaa
14. srp 2011

My jdeme zrovna zítra. A údajně to časem znovu bude povinné...

robin154
14. srp 2011

Doufám, že už to nebude nikdy povinné. Člověk by se měl rozhodovat sám za sebe, jestli chce očkovat nebo ne. A stejně tak i za své děti. Za mě NE.

katchi
14. srp 2011

Tesne jsme povinost ockovani minuli a jsem rada. Nicmene ockovat syna necham, ale teprve az pristi rok v lete, to uz mu bude rok a pul. Nechtela jsem ockovat novorozence, resto si myslim, ze TBC je u nas hodne a je dobre ockovani mit. Obecne o ockovani hodne zjistuji, premyslim a vybiram, co dat a co ne. Zatim mame pouze hexu, pneumokoky a rotaviry jsme nechteli.

kamilka007
15. srp 2011

My naši holčičku taky necháme určitě očkovat, počkáme si po 6. měsíci, sice nejsme riziková skupina, ale nikdy nevíte, koho třeba v MHD potkáte.. 😒
Jinak jsem se konečně dočetla, proč se plošné očkování vlastně zrušilo - kvůli možné alergické reakci u novorozenců a prý až tragickým následkům. Od 6. měsíce má dítě ale už vlastní imunitu a ne jen od maminky, a tak se dá dobře poznat příp. špatná reakce.

cara.m
15. srp 2011

Já taky očkovat nebudu. Zjišťovala jsem informace o očkování TBC a na základě zjištěných informací jsem se rozhodla neočkovat. Očkování není 100% účinné, největší účinnosti má u novorozenců, ale u nich je i nejvíce špatných reakcí. Posunutí očkování po 6. měsíci věku není v praxi příliš ověřen ... je toho hodně...

pajmou
15. srp 2011

Určitě budeme malýho očkovat, jezdime na dovolene do ciziny a tudíž je riziko vyšší.Proč asi u nás TBC již tolik není??No asi proto že jsme všichni očkovaní že.Naše dr.doporučila očkování po 2roce.

coxa
15. srp 2011

Oba kluci mají ještě povinně v porodnici, nevím, jestli to je nebo není dobře dávat novorozeňátkům, oba moji kluci byli bez reakcí (když nepočítám jeden hnisavý strup u každého) a já jsem ráda, že to mají.

xvitk101
15. srp 2011

Ne.

aemmi
15. srp 2011

Ne, alespon ne novorozence, je fajn, že je to jako povinné očkování zrušené.

silente
15. srp 2011

Do 6 měsíců věku již nenechám očkovat žádné své dítě. Malá odnesla první hexu epileptickými zachváty, tudíž budu riziko eliminovat, co to jen půjde.

petja
15. srp 2011

nenechám a jinak mám stejný názor jako silente

iira
15. srp 2011

ahojky ja se rozhodla ze maleho necham az bude cas,dcerka to mela povinne a dnes kdyz sem TBC tahaji lidi z vychodu tak radsi ano ...

pantomima
6. říj 2011

máme po očkování asi dva týdny, zetím bez reakce..nechala jsem, domlouvala jsem se hned po porodu na kalmetizačním středisku, že mezi 7.-12. měsícem je to nejlepší, stihli jsme to v deseti.....jsem zdr. sestra, dělám v tom, každou chvíli u nás s tbc někdo je, mnohdy se to zjistí až po jeho skonu, pak lítáme na rtg a pod, jestli jsme to náhodou nechytli..no amoje kamarádka ležela v porodce a po měsíci, co je pustili, že prej ta větnamka, co s ní ležela na šestinedělí, tbc měla, rozjel se nekonečnej kolotoč vyšetření..

za mě určitě ano, neváhala jsem