Necháte svoje mimi očkovat TBC?

brittta
14. srp 2011

Od letošního roku už není povinné, ale já ho asi přesto budu chtít. A co vy?

zanet2009
6. říj 2011

Já taky Nenechám naočkovat, něco jsem si o tom nastudovala a nenechám.

zabinka88
6. říj 2011

My jsme teda bohužel museli nechat naočkovat,ale už bych to nikdy nedovolila.Vylezly mu napovrch uzliny na krku a v podpaží a potom praskly a hnisalo to.Ve 2 měsících jsme dokonce kvůli tomu byli hospitalizovaní v nemocnici.Potom jsme museli pravidelně na kontroly do Zlína a do Brna.Nemohli jsme na žádné další očkování víc jak dalšího půl roku.Těď už je mu rok a půl a stále není doočkovaný užitečnějšíma očkováníma.A taky má 3 škaredé nedohojené jizvy po těch prasklých uzlinách ☹

cerstvamama
6. říj 2011

Určitě ano. V našem okolí bylo ve školách několik nemocných dětí s TBC, cizinci. Mojí kolegyni to našli v dospělosti a na rok jí to vyřadilo z normálního života.

hathor86
6. říj 2011

Vzhledem k tomu, kolik cizincu (hlavne z vychodu a rozvojovych zemi) a dalsich podivnych existenci (bezdomovci, fetaci apod.)muze clovek potkat na ulici nebo nekde v obchode, nebo i jinde(viz. nemocnice, z kterych si clovek kolikrat donese jeste neco horsiho, nez s cim tam puvodne sel, ja si jednou bohuzel donesla i svrab) urcite necham ockovat! At chcete nebo ne, do nemocnice chodime kazdy a nakupovat taky! A nasledky po TBC jsou horsi nez ockovani! I kdyz se samozrejme najdou lide s tak prudkou reakci, ze by pak radeji vubec ockovani nebyli.... Ale to jsou spise vyjimky!

misi.21
6. říj 2011

Já nechám očkovat,ale až tak v roce. Už teď bude mít dost povinného očkování,tak proč takové malé miminko zatěžovat něčím navíc. Takže až v roce,roce a půl...

settima
11. říj 2011

My očkovat nechali v 7 měsících, bylo nám to doporučeno i sestrou na plicním 🙂, neměli jsme s tím žádné problémy, má jen stroupek bez hnisu 🙂

arianka
12. říj 2011

Očkovat dvojčata nenechám, neb riziko nakažení je tak strašně nízké, že pokud bych se bála TBC, je už 100% reálnější, že chytí chřipku nebo encefalitidu ..., a přesto ani proti klíšťatům ani proti chřipce očkováni nebudou. V zahraničí je očkování velmi, velmi vlažné, u nás převažuje stále lobismus velkých medicínských firem, takže bohužel i lékařský personál verbuje pacienty a tedy rodiče do očkování čekoholi ... Ale pokud si dá člověk práci s čísly, výskyty chorob, nárustem atd., získá trochu jiné info..

pattie
12. říj 2011

My určitě, obě děti (dcerka očkovaná ještě povinně byla, ale neuchytilo se, musí být přeočkovaná), hodně cestujeme a ráda bych, aby očk. proti TBC měly

xsaleen
13. říj 2011

očkování budeme dávat.. v porodnici nám ho doporučili.. Říkali, že tady sice už TBC není ale vozí to sem přistěhovalci ze západní Evropy

ladybugie
13. říj 2011

já dvojčata učitě očkovat nechám. Dcerka spadla ještě do toho povinného a měla reakci jako blázen. Ještě v sedmi měsících jsme jezdili na plicní na kontroly a měli jsme posunutá všechna očkování. A stejně do toho půjdu znovu. znám moc lidí, kteří bohužel TBC chytli. U ženskejch je to navíc větší problém kvůli případnému těhu... V ČR je jedna z nejlepších proočkovaností vůbec a jsem za to ráda. My všechny jsme očkované proti TBC a spoustě jiných nemocí a žádné z nás to určitě neuškodilo 🙂

sasanka03
13. říj 2011

Já jej dávat nebudu. Tohle očkování patří mezi zbytečná a nic neřešící. Ptala jsem se na to více doktorů a dokonce i v nějaké debatě u Jílkové padlo mezi lékaři tvrzení, že je zbytečné. Očkování vás chrání jen na určitý typ a není ani jistota, že vás ochrání a neonemocníte. Navíc jsem si také zažila na vlastní dcerce rizika, udělal se jí puchýř a museli jsme několikrát chodit na propíchnutí a odstraňování hnisu 😝 . Sem ráda, že není povinné.

sawmy
14. říj 2011

mozna hloupa otazka ale muze te me upresnit co to vlastne je za vakcinu?dekuji