Necháváte děti očkovat proti sezónní chřipce?

krizulka003
1. říj 2009

Ano či ne?? necháváte své děti očkovat? a jaké máte zkušenosti ?

schwarzovka
1. říj 2009

ne!! 🙂

petja
1. říj 2009

NIKDY!!!

samik2008
2. říj 2009

nenechávám!!!

nadik
2. říj 2009

dítě ne, ale sebe určitě ano. Loni mi bylo tak zle jen z blbé chřipky,že jsem nebyla schopna se o malou starat a to už fakt nechci znovu zažít. Dostala jsem to doporučeno i od doktorky a dali jsme se celá rodina.

krizulka003
autor
2. říj 2009

Já právě nevím,všude píší že se mají naočkovat senioři a malé děti aby,v případě že dostanou prasečí chřipku,měli mírnější průběh nemoci 😒 já se dala očkovat včera a dnes vyšlo v novinách že kdo se naočkuje tak má větší riziko že se nakazí právě prasečí chřipkou...taky sem se dala očkovat proto abych se byla schopná postarat o dítě a muže 😉 v případě epidemie..jinak děkuju všem za příspěvky 🙂

shaula
2. říj 2009

Ani děti ani sebe.

berenika39
2. říj 2009

ani my ani děti

kacka.va
2. říj 2009

ani sebe ani malou. V okolí znám dost lidí, kteří se nechali očkovat a pak chytli jiný zmutovaný vir a měli to ještě horší, než když očkovaní nebyli.

nadik
5. říj 2009

krizulka003
Tak to jsem tedy neslyšela. Za ty roky co se chřipka očkuje je to furt lepší a lepší. No kdyby to asi stálo zaprd... tak proč by se očkovali doktroři a sestry, že ano 🙂. Ano psali,že kdo se dal očkoval může spíše chytit prasečí, ale tak je business jako všechno ne, proč se tedy nedat rovnou na prasečí za několik set korun... 😉 Jakmile dají cokoliv do zpráv tak to lidi jako ovce budou dělat. Každý se musí rozhodnou dle svého rozumu. Já už jsem na chřipku po několikáté a nikdy jsem jí nechytla. Loni jsem kojila, očkovaná jsem nebyla a taky mě chřipka sejmula,že jsem myslela,že je to moje poslední hodinka....

kacka.va
6. říj 2009

nadik: krizulka má pravdu, dokonce o tom informovala světová zdravotnická organizace, protože se mezi tím zjistila větší spojitost, nedávno o tom říkali v rádiu, ale já jsem to nedoposlouchala celé.

anke
6. říj 2009

ani dite ani sebe, jeste kojim ... nikdy jsem na chripku ockovana nebyla, snad se nam to vyhne no 😅

krizulka003
autor
7. říj 2009

Nadik:já se nechala naočkovat porvé,tak doufám že to bude dobré 🙂 ,malého asi teda nedám i když švagrová dávala svého syna očkovat ve 2 letech na chřipku a fakt si to pochvalovala že malý nebyl nemocný...ale tady čtu zatím samé zamítavé názory a manžel je taky proti,prý aby si malý vytvořil protilátky a posílil imunitu....dík všem za příspěvky. 🙂

nadik
7. říj 2009

krizulka: jo to my taky malou nedáme májí toho i tak dost a dost. Dávali jsme navíc žloutenku A a Prevenar, takže fakt ranec očkování. Negativní názory jsou hlavně proto,že to ty lidi nikdy neměli a nebo si říkají proč, když na chřipku netpíme. Což bohužel není můj případ, já jí měla bez očkování každý rok ☹ .
Nikdy jsem moc nejezdila mhd a ani ve velkém kolektivu jsem nepracovala, takže mě fakt stačí málo, abych něco chytla. Jedině když jsem byla těhu, tak jsem měla akorát rýmu a jinak nic. Tak se mějte fajn a dnes mluvila v TV v Sama doma doktorka,že to očkování doporučuje zváště maminkám co skončily s kojením, že jsou oslabené atd.... takže rozhodně toho nelituju.

sisi.v
7. říj 2009

ne, ani sebe ani malou. máma se loni prvně nechala naočkovat, a chřipku sice nedostala, zato měla parádní angínu a celou zimu průběžně pokašlávala. je to samozřejmě i imunitou, ale zrovna očkování proti chřipce příznivce nejsem, pokud není jiná zdravotní indikace.

evi3
7. říj 2009

pridávam sa k nesúhlasiacim s očkovaním proti chrípke. Chápem to jedine u dospelých v rizikových zamestnaniach. S dcérou chodíme čo najviac vonku, bez kočiarika, keď som chodila do práce, tak idem 2 zastávky pešo a až potom nasadnem na autobus. Hodne ovocia, zeleniny. Ale neodsudzujem, ak sa niekto očkovať nEchá. Deti toho majú veĺa aj bez očkovania proti chrípke 😒

jennyska
12. lis 2013

Ahoj @krizulka003 @evi3 @sisi.v @nadik @anke @kacka.va @berenika39 @shaula @samik2008 @petja @schwarzovka

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s chřipkou u Vás nebo Vašich dětí? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/chripka/ . Pomůžete tak ostatním ženám, které na MK hledají informace o tomto onemocnění a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den! 🙂
Janča

blahova_andrea
12. lis 2013

nenechávám a nechávat nebudu. chřipka mutuje co chvíli, vakcína stejně není na všechny formy a proč do sebe nebo dětí cpát zbytečně něco na víc. zákon schválnosti funguje a naočkovaná budu na x typů a chytím y-tý 😀