Necháváte očkovat neštovice?

galigula
21. bře 2011

Ahoj, chtela bych se vas zeptat, zda nechate nebo jste nechali ditko ockovat proti nestovicim. Nase doktorka mi to nenuti, ale doporucila mi to, sice to je banalni nemoc, ale stalo se ji, ze nedavno na ni umrel uplne zdravy chlapecek, tak to nepodcenuje. Pry i diky tomu ockovani nebude mit pasovy opar. Tak vaham, protoze jsem zase nechtela prcka ockovat kvuli kazde nemoci co existuje :( Prosim o vase nazory, dekuji

neu.sona
21. bře 2011

Taky jsem se rozmýšlela. A nenechala jsem.
Myslím, že ten priorix sám o sobě stačí a nechci do něj rvát neštovice ještě navíc.
Neslyšela jsem o tom, že zemřel zdravý chlapeček na neštovice, ale asi se to může stát u všech nemocí. Bohužel ☹ .
Myslím, že je lepší, když to prodělá. Ta vakcína stejně není na celý život, ale jen na určitou dobu, aspoň, co já vím.
Já sama za sebe říkám, ne. 🙂

simounah
21. bře 2011

Ano my jsme nechali naočkovat Priorix-tetra proti neštovicím.

andy80
21. bře 2011

Pokud syn nedostane neštovice do svých cca 12ti let, tak ho nechám naočkovat, je mu šest let, neštovice byly ve školce 2x a nám se zatím bohužel vyhýbají, takže pokud je nechytneme, tak ho v pozdějším věku nechám naočkovat, to samé asi u dcery.

monivo
21. bře 2011

Nedáme očkovat. Četla jsem, že účinek není na 100%. A nerada bych, aby moje dítě neštovice chytlo v dospělosti. U kluků mají neštovice v dospělosti někdy dost vážné následky. A pokud očkování neochrání na 100%, tak je lepší, aby se neštovice prodělaly v dětství.

sebestka
21. bře 2011

Já jsem Kristýnku naočkovat nechala. Dr. mně to doporučila. Říkala, že pokud neštovice dívky do 15 ti let nedostanou, stejně se očkují, aby je pak nedostaly v těhotenství. A navíc je to holčička a jizvy po neštovicích bývají škaredé.

lukza
21. bře 2011

Já naočkovat nenechám příjde mě že jsou duležitější nepovinná očkovaní které chci nechat naočkovat než neštovice takže já nenechám

eloana
22. bře 2011

Ne -take mi to prijde zbytecne...
pokud dite do 15 let nestovice neprodela, tak potom ano
dcera nestovice prodelala loni a zadne jizvy fakt nema.....

jandalinka
22. bře 2011

Ano,my jsme nechali očkovat a nelituji 😉

monaberuska1
22. bře 2011

taky jsme tu starší nechali očkovat. 😵

slavicky
22. bře 2011

Nechám očkovat, mám z nich strach, sama jsem je neprodělala a když jsem byla těhotná tak jsem koukala po každým děcku na ulici abych to od něj nechytla...

bebinka
22. bře 2011

Očkovat proti neštovicím jsme nechali, já i manžel jsme měli v dětství docela blbý průběh nemoci a pár jizviček dodnes. Takže děkujeme, už je u nás nechceme 😉

zany
22. bře 2011

Neštovice jsme nenechávali očkovat a letos v lednu si je obě děti prodělaly 😉 Průběh nebyl tak hrozný. Honzík měl 2 dny teplotu, Eliška vůbec. Jizvičku má Eliška jednu u očíčka, jinak žádnou. Honzík nemá snad ani jednu 😉

kikimaruska
22. bře 2011

Syn si je prodělal sám ve 14 měsících, takže nebylo potřeba očkovat. Kuba to měl teda uplně celé tělíčko uplně všude včetně víček, vlásků, genitálií, ale zvládli jsme to dobře 🙂.Dr.mu je ale stejně časem dala ve 4 vakcíně a zdarma, jelikož ta bez neštovic nebyla zrovna na trhu k sehnání...takže je má prodělané i očkované.

lukajda
22. bře 2011

Proti neštovicím jsem Tadeáška naočkovat nechala vzhledem k tomu, že jsem jako malá měla průběh neštovic hodně těžký, takže mě docela děsí. Neštovice podle mě určitě nejsou banální nemoc, ale to je věc názoru a toho, jaký kdo měl průběh Pokud by moje zkušenost byla jiná, také bych možná říkala, že je to zbytečné, těžko říct 😉 .

nasticka
22. bře 2011

já nechal holku naočkovat Priorixem a kluka teď taky..je v tom i vakcina proti neštovicím. Samostaně bych to očkovat nedala, jak už tu někdo zmínil, jsou důležitější nepovinná očkování.

veruska007
22. bře 2011

Ne, nezarucuji 100 % ochranu po cely zivot, radsi at je maly prodela jako dite. Navic jsem cetla, ze prilisne ockovani snizuje obranyschopnost. A vubec, maly mel nahle v horecce febrilni krece a mame zakaz vsech nepovinnych ockovani - ockovani zvysuje riziko, ze by do kreci zase mohl upadnout. Sama jsem nestovice prodelala spolecne s brachou a sestrou a v pohode 😉

lsx
29. zář 2011

Ahoj, přemýšlím také o očkování malého a to z důvodu toho, že je hodně mezi dětmi (i staršími) a bojím se, aby nechytil neštovice teď v tam malém věku, protože to bych mu asi těžko vysvětlovala, aby se nedrbal, že pak bude mít jizvy. Jaký je váš názor?

luucia
29. zář 2011

Ano, dala jsem naočkovat neštovice. Dcera má atopický ekzém a dr mi řekla, že děti, který mají AE, mají mnohem horší průběh neštovic 😉 sice to není 100% ochrana, ale když už je chytne, bude mít prý jen pár pupínků 😉

petrakm
29. zář 2011

Ahoj,ja premyslela,měla jsem 7t mimco a skolkovy dite..očkovat staršího jsem nestihla,starší prodělal -byli jsme zrovna v cizině ,ale ok..a miminko mělo moji imunitu,takže nic nedostal..očkováni bych zvažovala hlavně pokud rodiče nemoc neprodelali a hlavne pokud ještě chtějí miminko,těhotná maminka s nestovicema nebo novorozenec bez imunity od matky je bohužel průšvih..

aleskap
29. zář 2011

Ahoj, my jdeme zrovna pristi tyden, ale naockovat nestovice nenecham, mame kluka a budu rada, kdyz si je odbyde jako dite, nez potom v dospelosti a riskovat sterilitu, to by me fakt hodne mrzelo...a propo, moje doktorka rikala a cetla jsem to i na netu, ze totok ockovani je proti pravym nestovicicm, ktere se u nas jiz nevyskytuji. Plane nestovice i pres toto ockovani se chytit daji,.

j.kriv
29. zář 2011

Nedala bych, chci aby si děti neštovice prodělaly a měly potom zaručenou imunitu po zbytek života. Nechci se pak stresovat, až budou starší a potkají někoho s neštovicemi, jestli vakcína účinkuje nebo ne...

weri1
29. zář 2011

nenechám , ale manžel půjde na očko 🙂 neměl je totiž. Názor jedné doktorky-jakej měli průběh rodiče dítěte, takovej bude s největší pravděpodobností i u dítka.
Naočkovat ho můžu až bude větší když je nedostane

mamkamarketa
29. zář 2011

ono je moc pekne,jak se vsichni haji tim,ze nestovice mely a nic se nestalo. Ano, nestovice ma clovek 1x za zivot,ale malokdo vi,ze pasovy opar jsou vlastne nestovice dospelych. ja mela (opet) pasovy opar minuly tyden. ta kruta bolest co provazi tuhle nemoc je tezko popsatelna. Je to opravdu hodne bolestive, musim rict,ze jsem nekolikrat denne dekovala sama sobe,ze jsem syna naockovat nechala. predstava,ze se by to mel i syn 😔
takze ano,ja ockovala

luckar
29. zář 2011

Malou nechci nechat, ale sebe ano. Zatím jsem je neměla a mám z nich docela strach. Moje mamka je měla v 35 a hrůza a teta loni v 42 a to byla teda úplně katastrofa 😒.

hedunika
29. zář 2011

V dětství syna očkovat nenechám, pokud by je do svých řekněme 15 let nedostal, tak bych ho naočkovat nechala.

marci65
29. zář 2011

Ahoj, očkované proti pl. neštovicím mám 4 děti. Když je ta možnost. 🙂 http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?...

fender
29. zář 2011

Ne, nenecháváme. Má normální Priorix - bez neštovic, stejně tak nemá ani Prevenar nebo jeho obdobu.....
Z nepovinných má malej Neisvac-C a Rotarix.

sarlotta
30. zář 2011

Chtěla jsem je nechat naočkovat, ale syn je prodělal ve školce. U dcerky počkám, pokud je nedostane ve školce, tak ji nechám naočkovat. I když očkování není 100%, je průběh neštovic pak daleko mírnější... netoužím po tom aby moje dítě mělo rozškrábané jizvy na celý život.

V roku a půl se mi to zdá brzy, u každé nemoci i očkování existuje riziko špatné reakce hlavně v závislosti na momentálním oslabení organismu nebo na celkové imunitě dítka... v takových případech bych dala na doporučení své dětské lékařky.

Na druhou stranu nejsem zastáncem ,,schválně" nechat dítko neštovicemi nakazit přirozeně- chodit na návštěvy k nemocným. To mi přijde fakt divné 😝

leporelo
30. zář 2011

Nejede mi nereagovat na příspěvěk @aleskap a její zaručené informace o tom, že Priorix tetra je proti pravým nešťovicím. A ani nevěřím, že ti tuto informaci podala dětská lékařka. Virus pravých nešťovic byl celosvětově vymýcen někdy v sedmdesátých letech, proto se proti němu neočkuje. Samozřejmě, že plané nešťovice v malém procentu případů můžeš chytnout i přes očkování, ale mají daleko mírnější průběh, navíc očkované dítě je imunní proti pásovému oparu v dospělosti.
Ad otázka: Jedno dítě mám očkované, další brzy nechám.

moonnca
12. lis 2011

určitě ano, syn je prodělal, ale zůstaly mu na tváři jizvy, takže dceru jsem nechala naočkovat v 1,5roce. A kdo prodělal pásový opar by určitě neváhal a též se očkoval.