Necháváte očkovat neštovice?

galigula
21. bře 2011

Ahoj, chtela bych se vas zeptat, zda nechate nebo jste nechali ditko ockovat proti nestovicim. Nase doktorka mi to nenuti, ale doporucila mi to, sice to je banalni nemoc, ale stalo se ji, ze nedavno na ni umrel uplne zdravy chlapecek, tak to nepodcenuje. Pry i diky tomu ockovani nebude mit pasovy opar. Tak vaham, protoze jsem zase nechtela prcka ockovat kvuli kazde nemoci co existuje :( Prosim o vase nazory, dekuji

mpavlinka
12. lis 2011

Já jsem je neměla, chi si nechat udělat test na protilátky a případně se nechat doočkovat. Nikolku nechám očkovat.

ajina17
12. lis 2011

Souhlasím s moonnca.
Neštovice způsobuje stejný vir,jako opar,pásový opar a některé druhy mozkových zánětů...Navíc, si virus neštovic nese člověk celý život v sobě...Jsem pro očkování...Naše nejmladší ho má...A,opar ode mne nikdy nechytla,ani po pusinkování.

ladybugie
12. lis 2011

neštovice jsem dcerce očkovat nenechala a nenechám je ani dvojčatům. Je to běžná dětšká nemoc, kterou jsme si prošli většinou všichni. Většinou bez následků, někdo s jizvičkou. Sama jsem měla jak neštovice (a jizvičky mi sem tam zůstaly), tak pásový opar. A přežít se to dá celkem bez následků.
Pokud by dcera nedostala neštovice tak do 12, pak ji nechám naočkovat.
Nejsem příznivcem úplného neočkování, ale očkovat proti některým nemocem mi přijde zbytečné zatěžování tělíčka. Prevenar jsem dávala, rotaviry ne.

dagmarkaaa
12. lis 2011

Ne, malá už je prodělala v roce, průběh byl v pohodě a malého nenechám, nevidím důvod.

anieanne
13. lis 2011

Na Priorix jdeme v lednu, ale neštovice nenechám. Chtěla bych, aby je prodělal, případně když se tak nestane cca do páté třídy, naočkujeme.

pettule
13. lis 2011

Tak mi neštovice nemáme. Očkování nezaručuje, že neštovice na 100 % nedostanete.

daggold
13. lis 2011

My jsme očkovat nechali, i když jsem dlouho zvažovala. Já sama jsem měla těžký průběh příušnic, takže se těchhle nemocí bojím, a kamarádky holčička neměla vůbec hezký průběh neštovic s vysokými horečkami.. Prostě jsem toho chtěla syna ušetřit. I když jsem teď četla knížku Doba jedová a po přečtení bych snad nenechala očkovat skoro nic.. 😀

asaka
13. lis 2011

ne, ani nahodou. Pokud dite neni nejak tezce nemocne-srdce, ledviny..tezka porucha imunity.. tak se s nestovicema vyporada v pohode. A ze nebude mit v dospelosti pasovy opar..to prave tak jasny neni, spis naopak. Po ockovani neni tak dobra dlouhodoba imunita jako po prodelanych nestovich..

maxi.smile
13. lis 2011

Já očkovat nechám. Doktorka řekla pro i proti. Pokud jí můžu ušetřit horeček a svědivých pupínků, případně jizev, tak to udělám. Pokud je i přesto dostane, průběh bude daleko mírnější. Navíc ve spoustě evropských zemích to již patří k povinnému očkování. Asi na to neexistuje jednotná odpověď, takže snad budou všechny děti v pořádku, ať ty naočkované, tak ty nenaočkované 😉

adelka21
13. lis 2011

Ano. nechala jsem naočkovat a co se týká recidivy, znám lidi, co neštovice měly v dětství a v dospělosti to dostali zase 😖

liskovyorisek
13. lis 2011

Ne, nenechala - stihli jsme je prodělat, než jsem to začala řešit - v 16.měsících. Průběh byl dost silný, tak nemám důvod se bát recidivy. Každá nemoc může u oslabeného jedince způsobit komplikace a taktéž po některém očkování nastalo u mnoha dětí k velmi vážným komplikacím. Myslím, že se to nedá takhle generalizovat - je to individuální dítě od dítěte. Jen si myslím, že už je těch očkování dost a dost a každé navíc jen nabourává organismus. Malému dám nad rámec povinného očkování max. meningokoka a tím končíme - toť můj názor 🙂

ja.na81
14. lis 2011

tak my jsme maleho naockovat nechali... sice si ted rikam, jestli jsme radej nemeli pockat, jestli si nestovice "neodbyde" jako maly a ockovat teprve kdyztak ve starsim skolnim veku.... ale snad jsme se rozhodli dobre... 🙂

andreasek82
14. lis 2011

taky jsme nechali.. a druhou dceru dame nejspis taky, chceme, aby holky meli naockovane to same.. ted spis resim, jestli nechat doockovat tuberkulozu.. starsi ji ma.. mladsi uz ji nedostala.. no nevim, tady v praze.. 😕

andy82
14. lis 2011

andrej mě to pediatr doporučil, rozhodně je větší šance chytit tuberu než žloutenku b, na kterou se očkuje povinně, ale až bude ta pauza v očkování, kolem půl roku
jinak neštovice jsme synovi taky dali, když tou nemocí nemusí projít, tak proč ho 14 dnů trápit doma a sama bych přišla o příjem, počítám, že by je chytl ve školce, v lednu by měl dostat druhou dávku, na první měl reakci, měl 3 dny horečky, takže je další dávka posunutá o 2 měsíce

evulka25
14. lis 2011

ano , nechala jsem na doporučení doktora, dali jsme priorix tetra

jaru30
14. lis 2011

Ne. Nenechám.
Někdy mam dojem, že dneska by doktoři nejradši naočkovali děti proti všemu. Nemyslím si, že neštovice by byly tak vážná nemoc, která by vyžadovala očko. Spíš bych se zamyslela nad tím, jestli ta vakcína se všema toxickýma přídavnýma látkama neudělá v těle děcka větší paseku 🙄 Právě Priorix (a taky klíšťovka a očko proti rak.děložního čípku) jsou ty největší dryáky. Citlivější dítě může vakcínu pěkně odskákat. O následcích očka se moc nemluví. O tom se v našem státě nesmí mluvit 😠 A maminky žijí dál ve sladké nevědomosti 😔

miska73
14. lis 2011

ne, nenechám, očkovala bych pouze v případě, pokud by neštovice neprodělal do 10 roku života, pak bych o tom uvažovala. Průběh je pak mnohem horší a nebezpečnější 😉

katerinanov
14. lis 2011

Holky, já nechci chytračit, já ještě děti nemám ale pokud vím, tak neštovice se už neočkují. Neštovice jsou přece vymícené. Pochopila jsem teda, že otázka je o planých neštovicích a ty se očkují???

luthien.k
15. lis 2011

@katerinanov, pravé neštovice jsou údajně vymýcené (v laboratořích se ale prý uchovávají), ale očkování proti planým neštovicím je volitelnou součástí vakcíny proti spalničkám, zarděnkám, příušnicím (MMR vakcína). Já jsem proti očkováním navíc, imunita se daleko líp posílí, když se nemoci prodělají, navíc očkování nechrání 100% (ne každému se vytvoří protilátky), o vedlejších účincích nemluvě...

misi.21
15. lis 2011

všichni v mém okolí měli jako malý neštovice a nic se nám nestalo,naopak bych byla ráda,kdyby je měla třeba v 5ti letech...Nemyslím si,že by to bylo něco hrozného a povinného očkování je dost,proč dávat další na něco takového,jako jsou neštovice??

aemmi
15. lis 2011

Ne, nenechám, planý neštovice snad nejsou u zdravýho jedince žádná tragédie a že mám na čele ďolík, to mě teda fakt netankuje 😀

iina
15. lis 2011

dobrý den, neštovice měly mé starší děti ve věku cca 5 let, dcera je měla trochu vetší a syn který je od ní chytl zase drobnější a víc...naprosto normální dětská nemoc..měly jsme je všichni..teď před 11 dny je dostal můj 15 měsíční syn...měl asi tak všeho všudy jen 27 pupínků, některé větší a některé menší a naprosto v pohodě...byl bez teplot a žádné potíže,,,..fenistil proti svědění a pohoda...jediné co ho trápilo, že musel být doma..mám ještě nejmladšího synka..Jonášovi jsou 2 měsíce a zatím nic...já bych se nebála..někdy očkovací látka natropí víc problémů než užitku a společnosti s léčivy vydělávají teď opravdu na všem...nebojte a rozhodněte se podle svého...intuici máme my matky správnou snad vždycky...

jankadudova
16. lis 2011

Myslim, ze kdo mel stesti a prodelal "beznou nemoc" bez potizi, rozumuje o zbytecnosti a dokonce o tom, jak to neni vazna nemoc. Je to vazna nemoc. Pasovy opar je kapitola sama pro sebe..,.Ano, nepovinna ockovani jsou vetsinou BOHUZEL i o tom, s kym ma pediatr smlouvicku nebo nema. Zatim se nepriklanim k zadnemu nazoru striktne, necham si to projit hlavou a hlavne se poradim s odborniky. Napr. ockovaci centrum Motol nebo hygienicka stanice Centrum ockovani apod. Ale nelibi se mi, jak se tu odborne veci neodborne bagatelizuji. Kdo nemel dite s reakci, je klikar. Kdo ano, bude priste uvazovat jinak.

ludva
16. lis 2011

Neřekla bych, že jsou neštovice taková sranda... Nejstarší dcera byla jakžtakž v pohodě, ale prostědní syn měl neštovice úplně všude, horečky týden, zrovna bylo parné léto, jako upřímně nic moc. Proto jsem chtěla nejmenší dítko očkovat, ale mudra mi nakonec očko rozmluvila. Prý jsou při něm velké reakce i s přihlédnutím na reakci na nemoc prostředního dítěte. Pokud neštovice malej nechytí do 10 ti let, tak ho zřejmě očkovat nebudu.

nicole_1
17. lis 2011

No já jsem teda proti očkování myslím, že je lepší je prodělat, to mají totiž 100% imunitu, četla jsem, že to očkování je min.na 10let a dál se neví, to se zjistí až po jaké době je člověk od toho očkování dostane, takže sice ty naše děti uchrání od neštovic v dětském věku ale můžou je dostat v dospělosti, napřed se očkovala 1 vakcínou a zjistilo se že i přesto to děti chytnou,tak ted jsou 2 vakcíny...a jak tu někdo psal to očko priorix je pěknej driják a bývají na to dost hnusný reakce, o kterých se nemluví, takže si musíme rozhodnout co je pro naše děti nebezpečnější očkování anebo ta nemoc 😒
Jinak ted sama zvažuji, že se nechám naočkovat proti neštovicím jako malá jsem je nedostala,ale zrazuje mě, že není jasný na jak dlouho to očko chrání...

hojda
17. lis 2011

Pokud už očkovat, tak rozhodně ne současně s tou živou vakcínou, dala bych je zvlášt, Ta vakcína je dost zátěžová!

dvojka
1. bře 2012

Ahoj.
Já sem jdu s dotazem.Před rokem a půl nebo tak nějak jsem nechala starší dceru naočkovat proti neštovicím(neměla ještě ani šest let)-jenže nyní u nich ve tříde v rozmezí půldruhého měsíce téměř všechny děti neštovice dostaly.A dneska se holka u stolu pořád škrabala a říká že jí na krku a zádech něco svědí,kouknu tedy a ona na krku dva pupínky a na zádech další dva stejný 😕 .Můžou to být neštovice,teda takhle-je vůbec pravděpodobný že po tak krátké době po očkování neštovice chytla?
Jsem teda připravena na to,pokud do rána nějaké pupínky přibydou zajedu raději k doktorce.

skaredka
2. bře 2012

ockavat jsem nechala i dceru i syna, v usa to ockovani neni povinne, ale pokud by to ockovani nemeli tak je nevezmou do skoly a musela bych je ucit doma - coz z toho by me asi kleplo 😅 😅
A hlavne pokud clovek prodela nestovice tak uz ma do konce zivota ten virus v sobe a ten muze kdykoliv zpusobit pasovy opar a to pry strasne boli a muze se dostat opakovane. Pokud ma clovek ockovani proti nestovicim pasovy opar nedostane.
Ja mela nestovice ve 14ti letech a dala bych nevim co za to abych byla ockovana a nemusela si tou hruzou projit.

paolin
2. bře 2012

Znám dost lidiček, co naočkovalo a i tak neštovice dostali. Ke všemu nikdo nedokáže říct, jestli vakcína opravdu funguje. Neočkovali jsme.

diviska
2. bře 2012

O očkování se hodně zajímám a já osobně bych určitě neočkovala, tady totiž riziko z očkování stonásobně převyšuje riziko nemoci